Об утверждении Регламента работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 155.
1. Утвердить прилагаемый Регламент работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан (далее - Регламент).
2. Правительству Республики Казахстан, государственным органам:
1) организовать свою работу в соответствии с Регламентом;
2) при проведении совещаний сократить участие первых руководителей государственных органов и обеспечить участие, как правило, иных руководящих должностных лиц государственных органов, чью компетенцию затрагивают рассматриваемые на совещаниях вопросы;
3) обеспечить участие:
в заседаниях Курултая Республики Казахстан – первых руководителей центральных государственных и местных исполнительных органов, если иное не предусмотрено Регламентом Курултая Республики Казахстан;
в заседаниях комитетов Курултая Республики Казахстан – заместителей первых руководителей государственных органов, в случае необходимости – иных руководящих должностных лиц государственных органов, чью компетенцию затрагивают рассматриваемые вопросы;
в рабочих группах Курултая Республики Казахстан – руководителей структурных подразделений центральных государственных органов, руководителей управлений местных исполнительных органов, в случае необходимости – иных руководящих должностных лиц государственных органов, чью компетенцию затрагивают рассматриваемые вопросы.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 01.07.2026 № 1337.
3. Признать утратившим силу распоряжение Президента Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 184 "Об утверждении Регламента работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан".
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 29 июля 2024 года № 155
РЕГЛАМЕНТ
работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан
Сноска. Регламент с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 01.07.2026 № 1337.
Недели
Первая
Вторая
Третья
Четвертая
Дни недели
1
2
3
4
5
понедельник
- отчеты Президенту Республики Казахстан (далее - Президент) руководителей государственных органов,
непосредственно подчиненных и подотчетных ему;
- селекторное совещание у Премьер- Министра Республики Казахстан (далее - Премьер-Министр);
- оперативные совещания в Администрации Президента Республики Казахстан (далее - Администрация Президента), Правительстве Республики Казахстан (далее - Правительство), центральных государственных и местных исполнительных органах*
- селекторное совещание у Премьер- Министра;
- оперативные совещания в Администрации Президента, Правительстве, центральных государственных и местных исполнительных органах*
- отчеты Президенту руководителей государственных органов,
непосредственно подчиненных и подотчетных ему;
- селекторное совещание у Премьер- Министра;
- оперативные совещания в Администрации Президента, Правительстве, центральных государственных и местных исполнительных органах*
- селекторное совещание у Премьер- Министра;
- оперативные совещания в Администрации Президента, Правительстве, центральных государственных и местных исполнительных органах*
вторник
- заседание Правительства
- прием Президентом Председателя и депутатов Курултая Республики Казахстан (далее – Курултай);
- заседание Правительства
- прием Президентом спикеров и депутатов Палат Парламента Республики Казахстан (далее - Парламент);
- заседание Правительства
- заседание Правительства
среда
- прием Президентом членов Правительства;
- работа с руководителями местных исполнительных органов в Администрации Президента,
Правительстве,
Центральных государственных органах
- совещание у Президента (по его усмотрению);
- работа с руководителями местных исполнительных органов в Администрации Президента,
Правительстве,
Центральных государственных органах
- прием Президентом членов Правительства;
- работа с руководителями местных исполнительных органов в Администрации Президента,
Правительстве,
Центральных государственных органах
- заседания советов и комиссий,
действующих при Президенте (согласно утвержденным планам);
- работа с руководителями
Местных исполнительных органов в Администрации Президента,
Правительстве,
Центральных государственных органах
четверг
- рабочие поездки Президента в регионы;
- работа с руководителями центральных государственных органов в Администрации Президента и Правительстве;
- заседания консультативносовещательных органов при Правительстве
- работа с руководителями центральных государственных органов в Администрации Президента и Правительстве;
- заседания консультативносовещательных органов при Правительстве
- рабочие поездки Президента в регионы;
- работа с руководителями центральных государственных органов в Администрации Президента и Правительстве;
- заседания консультативносовещательных органов при Правительстве
- работа с руководителями центральных государственных органов в Администрации Президента и Правительстве;
- заседания консультативносовещательных органов при Правительстве
пятница
- переговоры Президента по телефону с акимами регионов;
- совещания в министерствах и ведомствах
- доклад Премьер- Министра Президенту;
- совещания в министерствах и ведомствах
- совещания в министерствах и ведомствах
- доклад Премьер- Министра Президенту;
- совещания в министерствах и ведомствах
Примечание:

Қазақстан Республикасының Президенті, оның Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Үкіметі жұмысының регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 29 шілдедегі № 155 өкімі.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті, оның Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Үкіметі жұмысының регламенті (бұдан әрі - Регламент) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі, мемлекеттік органдар:
1) өз жұмысын Регламентке сәйкес ұйымдастырсын;
2) кеңестер өткізу кезінде мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының қатысуын қысқартсын және мемлекеттік органдардың әдетте кеңестерде қаралатын мәселелер құзыретіне жататын өзге де басшы лауазымды адамдарының қатысуын қамтамасыз етсін;
3) мыналардың:
Қазақстан Республикасы Құрылтайының отырыстарына – егер Қазақстан Республикасы Құрылтайының Регламентінде өзгеше көзделмесе, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшыларының;
Қазақстан Республикасының Құрылтайы комитеттерінің отырыстарына – мемлекеттік органдардың бірінші басшылары орынбасарларының, қажет болған жағдайда, мемлекеттік органдардың қаралатын мәселелер құзыретіне жататын өзге де басшы лауазымды адамдарының;
Қазақстан Республикасы Құрылтайының жұмыс топтарына – орталық мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері басшыларының, жергілікті атқарушы органдардың басқармалары басшыларының, қажет болған жағдайда, мемлекеттік органдардың қаралатын мәселелер құзыретіне жататын өзге де басшы лауазымды адамдарының қатысуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 01.07.2026 № 1337 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
3. "Қазақстан Республикасының Президенті, оның Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Үкіметі жұмысының регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 25 тамыздағы №184 өкімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 29 шілдедегі
№ 155 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті, оның Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Үкіметі жұмысының РЕГЛАМЕНТІ
Ескерту. Регламентке өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 01.07.2026 № 1337 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Апта
Бірінші
Екінші
Үшінші
Төртінші
Апта күндері
1
2
3
4
5
дүйсенбі
- Қазақстан Республикасының Президентіне (бұдан әрі - Президент) тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар басшыларының оған есеп беруі;
- Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі (бұдан әрі - Премьер- Министр) өткізетін селекторлық кеңес;
- Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде (бұдан әрі - Президент Әкімшілігі), Қазақстан Республикасының Үкіметінде (бұдан әрі - Үкімет), орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарда өтетін жедел кеңестер*
- Премьер-Министр өткізетін селекторлық кеңес;
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарда өтетін жедел кеңестер*
- Президентке тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар
басшыларының оған есеп беруі;
- Премьер-Министр өткізетін селекторлық кеңес;
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы
органдарда өтетін жедел кеңестер*
- Премьер-Министр өткізетін селекторлық кеңес;
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарда өтетін жедел кеңестер*
сейсенбі
- Үкімет отырысы
- Президенттің Қазақстан Республикасы Құрылтайының (бұдан әрі – Құрылтай) Төрағасы мен депутаттарын қабылдауы;
- Үкімет отырысы
- Президенттің Қазақстан Республикасы Парламенті (бұдан әрі - Парламент) Палаталарының спикерлері мен депутаттарын қабылдауы;
- Үкімет отырысы
- Үкімет отырысы
сәрсенбі
- Президенттің Үкімет мүшелерін қабылдауы;
- Президент Әкімшілігінде,
Үкіметте, орталық мемлекеттік органдарда жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс
- Президент өткізетін кеңес (оның қалауы бойынша);
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік органдарда жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс
- Президенттің Үкімет мүшелерін қабылдауы;
- Президент Әкімшілігінде,
Үкіметте, орталық мемлекеттік органдарда жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс
- Президент жанында жұмыс істейтін кеңестер мен комиссиялардың
отырыстары (бекітілген жоспарларға сәйкес);
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік органдарда жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс
бейсенбі
- Президенттің өңірлерге жұмыс сапарлары;
- Президент Әкімшілігінде және Үкіметте орталық мемлекеттік органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс; -Үкімет жанындағы консультативтік- кеңесші органдардың отырыстары
- Президент Әкімшілігінде және Үкіметте орталық мемлекеттік органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс;
- Үкімет жанындағы консультативтік- кеңесші органдардың отырыстары
- Президенттің өңірлерге жұмыс сапарлары;
- Президент Әкімшілігінде және Үкіметте орталық мемлекеттік органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс; -Үкімет жанындағы консультативтік- кеңесші органдардың отырыстары
- Президент Әкімшілігінде және Үкіметте орталық мемлекеттік органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс; -Үкімет жанындағы консультативтік- кеңесші органдардың отырыстары
жұма
- Президенттің өңірлердің әкімдерімен телефон арқылы келіссөздері;
- министрліктер мен ведомстволарда өтетін кеңестер
- Премьер- Министрдің Президентке баяндама жасауы;
- министрліктер мен ведомстволарда өтетін кеңестер
- министрліктер мен ведомстволарда өтетін кеңестер
- Премьер-Министрдің Президентке баяндама жасауы;
- министрліктер мен ведомстволарда өтетін кеңестер
Ескертпе: