О кооперационном проекте "Организация производства сельскохозяйственной техники на базе ЧК Kazrost Engineering Ltd." и предоставлении субсидии финансовой организации
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 22 января 2025 года № 6.
В соответствии с подпунктом 5 пункта 4 и подпунктом 1 пункта 9 статьи 92 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и Положением об отборе совместных кооперационных проектов в отраслях промышленности и оказании финансового содействия при их реализации государствами – членами Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Евразийского межправительственного совета от 26 октября 2023 г. № 3 (далее – Положение), Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Одобрить кооперационный проект "Организация производства сельскохозяйственной техники на базе ЧК Kazrost Engineering Ltd." (далее – кооперационный проект) в соответствии с паспортом кооперационного проекта, признав его соответствующим критериям отбора кооперационных проектов, предусмотренным разделом II Положения.
2. Одобрить проект соглашения о предоставлении из бюджета Евразийского экономического союза акционерному обществу "Фонд развития промышленности" субсидии на возмещение недополученных доходов по кредиту, выданному на реализацию кооперационного проекта (прилагается), и определить размер субсидии – 34 733 385,59 российского рубля с учетом базовой ставки Национального банка Республики Казахстан в размере 15,25 процента и курса 18,8547 российского рубля за 100 тенге по состоянию на дату принятия настоящего Решения.
3. Евразийской экономической комиссии заключить соглашение в соответствии с пунктом 2 настоящего Решения и обеспечить предоставление субсидии с учетом следующих предельных объемов денежных средств:
в 2026 году – 19 287 063,89 российского рубля;
в 2027 году – 7 956 288,28 российского рубля;
в 2028 году – 5 120 989,63 российского рубля;
в 2029 году – 2 251 828,86 российского рубля;
в 2030 году – 117 214,93 российского рубля.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жумангарин
Д. Амангельдиев
А. Оверчук
Проект
СОГЛАШЕНИЕ
о предоставлении из бюджета Евразийского экономического союза субсидии Акционерному обществу "Фонд развития промышленности" на возмещение недополученных доходов по кредиту, выданному на реализацию кооперационного проекта
№ _____
г. Москва
"___" ___________ 2025 г.

"Kazrost Engineering Ltd. ЖК базасында ауыл шаруашылығы техникасы өндірісін ұйымдастыру" кооперациялық жобасы және қаржы ұйымына субсидия беру туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2025 жылғы 22 қаңтардағы № 6 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 92-бабының 4-тармағының 5-тармақшасына және 9-тармағының 1-тармақшасына және Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2023 жылғы 26 қазандағы № 3 шешімімен бекітілген Өнеркәсіп салаларында бірлескен кооперациялық жобаларды іріктеу және оларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің іске асыруы кезінде қаржылық жәрдем көрсету туралы ережеге (бұдан әрі – Ереже) сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Ереженің ІІ бөлімінде көзделген кооперациялық жобаларды іріктеу критерийлеріне сәйкес деп тани отырып, "Kazrost Engineering Ltd. ЖК базасында ауыл шаруашылығы техникасы өндірісін ұйымдастыру" кооперациялық жобасы (бұдан әрі – кооперациялық жоба) кооперациялық жоба паспортына сәйкес мақұлдансын.
2. Еуразиялық экономикалық одақ бюджетінен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" Акционерлік қоғамына кооперациялық жобаны іске асыруға берілген кредит бойынша толық алмаған кірістерді өтеуге субсидия беру туралы келісімнің жобасы (қоса беріледі) мақұлдансын және осы Шешім қабылданған күндегі жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің 15,25 пайыз мөлшеріндегі базалық мөлшерлемені және 100 теңге үшін 18,8547 Ресей рублі бағамын ескере отырып, субсидия мөлшері – 34 733 385,59 Ресей рублі деп анықталсын.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия осы Шешімнің 2-тармағына сәйкес келісім жасасын және ақшалай қаражаттың мынадай шекті көлемін ескере отырып субсидия беруді қамтамасыз етсін:
2026 жылы – 19 287 063,89 Ресей рублі;
2027 жылы – 7 956 288,28 Ресей рублі;
2028 жылы – 5 120 989,63 Ресей рублі;
2029 жылы – 2 251 828,86 Ресей рублі;
2030 жылы – 117 214,93 Ресей рублі.
4. Осы Шешім ол ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
М. Григорян
Беларусь
Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан
Республикасынан
С. Жұманғарин
Қырғыз
Республикасынан
Д. Амангельдиев
Ресей
Федерациясынан
А. Оверчук
Жоба
Еуразиялық экономикалық одақ бюджетінен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" Акционерлік қоғамына кооперациялық жобаны іске асыруға берілген кредит бойынша толық алмаған кірістерді өтеуге субсидия беру туралы КЕЛІСІМ
№ _____
қ.                        20 ж. "___" ___________

Евразийская экономическая комиссия, именуемая в дальнейшем "Комиссия" в лице Председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии действующего на основании Решения Высшего Евразийского экономического совета от 25 декабря 2023 г. № 13 "О Председателе Коллегии Евразийской экономической комиссии", в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 г., и акционерное общество "Фонд развития промышленности", именуемое в дальнейшем "Финансовая организация", в лице, действующего на основании (устава или доверенности), далее именуемые "Стороны", в соответствии с Положением о бюджете Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Высшего Евразийского экономического совета от 10 октября 2014 г. № 78, Решением Высшего Евразийского экономического совета от 25 мая 2023 г. № 4 "Об оказании финансового содействия при реализации государствами-членами Евразийского экономического союза совместных кооперационных проектов в отраслях промышленности", Решением Евразийского межправительственного совета от 26 октября 2023 г. № 3 "Об утверждении Положения об отборе совместных кооперационных проектов в отраслях промышленности и оказании финансового содействия при их реализации государствами-членами Евразийского экономического союза" (далее – Положение) и Решением Совета Евразийской экономической комиссии "О кооперационном проекте "Организация производства сельскохозяйственной техники на базе ЧК Kazrost Engineering Ltd." и предоставлении субсидии финансовой организации" от "___" ____20 г. № ____ (далее – Решение Совета Комиссии об одобрении проекта), заключили настоящее соглашение (далее – Соглашение) о нижеследующем.
I. Предмет Соглашения
1.1. Предметом настоящего Соглашения является предоставление Финансовой организации из бюджета Евразийского экономического союза (далее – Союз) субсидии (далее – Субсидия) в целях оказания финансового содействия при реализации государствами-членами Союза совместных кооперационных проектов в отраслях промышленности посредством возмещения недополученных Финансовой организацией доходов по кредитам (займам), выданным заемщику (кредитополучателю) по кредитному договору.
1.2. Субсидия предоставляется Финансовой организации на возмещение недополученных доходов, возникших вследствие предоставления по льготной процентной ставке заемщику (кредитополучателю) кредита на реализацию кооперационного проекта "Организация производства сельскохозяйственной техники на базе ЧК Kazrost Engineering Ltd." (далее – Кооперационный проект), реализуемого с учетом основных условий, установленных Решением Совета Комиссии об одобрении проекта.

Бұдан әрі "Комиссия" деп аталатын Еуразиялық экономикалық комиссия 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа сәйкес Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Төрағасы туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13 шешімі негізінде әрекет ететін Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Төрағасы тұлғасында және бұдан әрі "Қаржы ұйымы" деп аталатын (жарғы немесе сенімхат) негізінде әрекет ететін "Өнеркәсіпті дамыту қоры" Акционерлік қоғамы, бұдан әрі "Тараптар" деп аталады, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 10 қазандағы № 78 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бюджеті туралы ережеге, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіп салаларындағы бірлескен кооперациялық жобаларды іске асыруы кезінде оларға қаржылық көмек көрсету туралы" 2023 жылғы 25 мамырдағы № 4 шешіміне, Еуразиялық үкіметаралық кеңестің "Еуразиялы экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіп салаларындағы бірлескен кооперациялық жобаларды іске асыруы кезінде оларға қаржылық көмек көрсету туралы ережені бекіту туралы" (бұдан әрі – Ереже) 2023 жылғы 26 қазандағы № 3 шешіміне және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Kazrost Engineering Ltd. ЖК базасында ауыл шаруашылығы техникасы өндірісін ұйымдастыру" кооперациялық жобасы туралы" 20 ж. "___" ____№ ____ шешіміне (бұдан әрі – Комиссия Кеңесінің жобаны мақұлдау туралы шешімі) сәйкес төмендегілер туралы осы келісімді (бұдан әрі – Келісім) жасады.
I. Келісімнің мәні
1.1. Осы Келісімнің мәні Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) бюджетінен Қаржы ұйымына Одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіп салаларындаға бірлескен кооперациялық жобаларды іске асыруы кезінде қаржылық көмек көрсету мақсатында кредит шарты бойынша қарыз алушыға (кредит алушыға) берілген кредиттер (қарыздар) бойынша Қаржы ұйымы алмаған кірістерді өтеу арқылы субсидия (бұдан әрі – Субсидия) беру болып табылады.
1.2. Субсидия Қаржы ұйымына Комиссия Кеңесінің жобаны мақұлдау туралы шешімімен белгіленген негізгі шарттар ескеріле отырып іске асырылатын "Kazrost Engineering Ltd. ЖК базасында ауыл шаруашылығы техникасы өндірісін ұйымдастыру" кооперациялық жобасын (бұдан әрі – Кооперациялық жоба) іске асыруға қарыз алушыға (кредит алушыға) жеңілдетілген пайыздық мөлшерлеме бойынша кредит беру салдарынан туындаған алынбаған кірістерді өтеуге беріледі.

1.3. Срок реализации Кооперационного проекта со второго квартала 2025 г. по первый квартал 2030 г.
II. Финансовое обеспечение предоставления Субсидии
2.1. Размер субсидии составляет 34 733 385 (тридцать четыре миллиона семьсот тридцать три тысяч триста восемьдесят пять) рублей 59 копеек, в том числе:
на 2026 год: 19 287 063 (девятнадцать миллионов двести восемьдесят семь тысяч шестьдесят три) рубля 89 копеек;
на 2027 год: 7 956 288 (семь миллионов девятьсот пятьдесят шесть тысяч двести восемьдесят восемь) рублей 28 копеек;
на 2028 год: 5 120 989 (пять миллионов сто двадцать тысяч девятьсот восемьдесят девять) рублей 63 копейки;
на 2029 год: 2 251 828 (два миллиона двести пятьдесят одна тысяча восемьсот двадцать восемь) рублей 86 копеек;
на 2030 год: 117 214 (сто семнадцать тысяч двести четырнадцать) рублей 93 копейки.
Финансирование настоящего Соглашения осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетной росписью Комиссии по коду классификации расходов бюджета Союза – 10103050.
2.2. Финансирование Соглашения в 2026 - 2030 годах будет осуществляться при условии выделения Комиссии соответствующих финансовых средств в бюджете Союза на 2026 - 2030 годы.
О факте невыделения Комиссии финансовых средств для финансирования Соглашения Комиссия информирует Финансовую организацию.
III. Порядок расчета и условия предоставления Субсидии
3.1. Субсидия предоставляется на возмещение недополученных доходов при представлении Финансовой организацией в Комиссию заявления о предоставлении субсидии по форме согласно приложению № 3 к настоящему Соглашению (далее – Заявление), подписанного уполномоченным лицом Финансовой организации (с приложением доверенности, удостоверяющей право уполномоченного лица Финансовой организации на подписание соответствующих документов), с приложением документов, предусмотренных пунктом 3.2. настоящего Соглашения и пунктом 34 Положения.
Субсидия предоставляется Финансовой организации в размере 100 процентов базовой ставки Национального банка Республики Казахстан, зафиксированной в Решении Совета Комиссии об одобрении проекта, но не более процентной ставки по кредиту.
Расчет размера Субсидии по проекту осуществляется в соответствии с порядком расчета размера субсидии по Кооперационному проекту согласно приложению № 4 к настоящему Соглашению.
3.2. Условием предоставления Субсидии является предоставление Финансовой организацией в Комиссию подписанных уполномоченным лицом Финансовой организации (с представлением документов, подтверждающих полномочия указанного лица) отчетов Финансовой организации (по форме согласно приложению № 2 к Соглашению) о выполнении заемщиком (кредитополучателем) финансовых обязательств по кредитному договору, о ходе реализации Кооперационного проекта и соблюдении требований, касающихся соответствия кооперационного проекта критериям отбора, в следующие сроки:

1.3. Кооперациялық жобаны іске асыру мерзімі 2025 жылдың екінші тоқсанынан бастап 2030 жылдың бірінші тоқсанына дейін.
II. Субсидия беруді қаржылық қамтамасыз ету
2.1. Субсидия мөлшері 34 733 385 (отыз төрт миллион жеті жүз отыз үш мың үщ жүз сексен бес) рубль 59 тиынды, оның ішінде:
2026 жылға: 19 287 063 (он тоғыз миллион екі жүз сексен жеті мың алпыс үш) рубль 89 тиын;
2027 жылға: 7 956 288 (жеті миллион тоғыз жүз елу алты мың екі жүз сексен сегіз) рубль 28 тиын;
2028 жылға: 5 120 989 (бес миллион бір жүз жиырма мың тоғыз жүз сексен тоғыз) рубль 63 тиын;
2029 жылға: 2 251 828 (екі миллион екі жүз елу бір мың сегіз жүз жиырма сегіз) рубль 86 тиын;
2030 жылға: 117 214 (бір жүз он жеті мың екі жүз он төрт) рубль 93 тиынды құрайды.
Осы Келісімді қаржыландыру Одақ бюджеті шығыстарын сыныптаудың 10103050 коды бойынша Комиссияның бюджеттік жазбасында көзделген қаражат шектерінде жүзеге асырылады.
2.2. Келісімді 2026 – 2030 жылдары қаржыландыру Комиссияның 2026 – 2030 жылдарға арналған Одақ бюджетінде тиісті қаржы қаражатын бөлген жағдайда жүзеге асырылатын болады.
Комиссияның Келісімді қаржыландыру үшін қаржы қаражатын бөлмеуі фактісі туралы Комиссия Қаржы ұйымын хабардар етеді.
III. Субсидияны есептеу тәртібі және беру шарттары
3.1. Субсидия Қаржы ұйымының уәкілетті тұлғасы (Қаржы ұйымының уәкілетті тұлғасының тиісті құжаттарға қол қою құқығын куәландыратын сенімхатты қоса бере отырып) қол қойған, осы Келісімнің 3.2-тармағында және Ереженің 34-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, Қаржы ұйымының осы Келісімге № 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия беру туралы өтінішті (бұдан әрі – Өтініш) Комиссияға ұсынған кезде алынбаған кірістерді өтеуге беріледі.
Субсидия Қаржы ұйымына Комиссия Кеңесінің жобаны мақұлдау туралы шешімінде белгіленген, бірақ кредит бойынша пайыздық мөлшерлемеден артық емес, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің 100 пайыз мөлшеріндегі базалық мөлшерлемесінде беріледі.
Жоба бойынша Субсидия мөлшерін есептеу осы Келісімге № 4 қосымшаға сәйкес Кооперациялық жоба бойынша субсидия мөлшерін есептеу тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
3.2. Субсидия беру шарты Қаржы ұйымының Комиссияға Қаржы ұйымының уәкілетті тұлғасы (көрсетілген тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттарды ұсына отырып) қол қойған Қаржы ұйымының қарыз алушының (кредит алушының) кредиттік шарт бойынша қаржылық міндеттемелерді орындауы туралы, Кооперациялық жобаның іске асырылу барысы және кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігіне қатысты талаптардың сақталуы туралы есептерін (Келісімге № 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша) мынадай мерзімдерде Комиссияға ұсынуы болып табылады:

3.2.1. ежеквартально, не позднее 15-го рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
3.2.2. ежегодно, не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом (составляется нарастающим итогом с начала отчетного года);
3.2.3. итоговый отчет о реализации Кооперационного проекта в срок до __________г.
3.3. Перечисление Субсидии за заявленный период осуществляется:
3.3.1. на счет Финансовой организации, указанный в разделе VII настоящего Соглашения;
3.3.2. с периодичностью, определенной планом-графиком выплаты Субсидии, в соответствии с приложением № 1 к настоящему Соглашению, и с учетом предельных объемов денежных средств, одобренных Решением Совета Комиссии об одобрении проекта.
3.3.3. при предоставлении Финансовой организацией в соответствии с пунктом 34 Положения:
- Заявления;
- документов, подтверждающих фактическую уплату заемщиком (кредитополучателем) начисленных процентов (при наличии таких процентов);
- справок, выданных уполномоченными государственными органами государства-члена ЕАЭС и подтверждающих соответствие заемщика (кредитополучателя) требованиям, установленным пунктом 6 Положения;
- подписанного руководителем Финансовой организации заявления, подтверждающего соответствие условий кредитного договора условиям, предусмотренным пунктом 9 Положения;
- справки Финансовой организации, подтверждающей использование заемщиком (кредитополучателем) финансовых средств в соответствии с перечнем целей, определенным приложением № 2 к Положению;
- расчета размера Субсидии за заявленный период в соответствии с зафиксированными в Решении Совета Комиссии об одобрении проекта ключевой ставкой и порядком расчета Субсидии по Кооперационному проекту, указанному в приложении № 4 к настоящему Соглашению.
3.4. Комиссия в соответствии с пунктом 35 Положения рассматривает Заявление и приложенный комплект документов, проверяет полноту содержащихся в них сведений, правильность оформления и комплектность документов, принимает решение о предоставлении субсидии за заявленный период или об отказе в предоставлении субсидии и уведомляет Финансовую организацию о принятом решении в течение 10 рабочих дней со дня получения Заявления.
В случае поступления в Комиссию Заявления и/или комплекта документов, оформленных ненадлежащим образом или не в полном объеме, Комиссия принимает решение об отказе в предоставлении субсидии за заявленный период и возвращает указанные документы Финансовой организации в целях доработки представленных документов и повторного направления в Комиссию.
Если по результатам рассмотрения Заявления и приложенный к нему комплект документов признаются оформленными надлежащим образом и представленными в полном объеме, Комиссия принимает решение о предоставлении Субсидии и уведомляет Финансовую организацию о принятом решении.
Выплата субсидии за заявленный период производится Комиссией в размере, указанном в Заявлении, в течение 8 рабочих дней с даты регистрации уведомления в адрес Финансовой организации о принятом решении о предоставлении Субсидии.

3.2.1. тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-ші жұмыс күнінен кешіктірмей;
3.2.2. жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей (есепті жылдың басынан бастап өспелі қорытындымен жасалады);
3.2.3. __________ж. дейінгі мерзімде Кооперациялық жобаны іске асыру туралы қорытынды есеп;
3.3. Мәлімделген кезең үшін Субсидияны аудару:
3.3.1. осы Келісімнің VII бөлімінде көрсетілген Қаржы ұйымының шотына;
3.3.2. осы Келісімге № 1 қосымшаға сәйкес Субсидия төлемдерінің жоспар-кестесінде айқындалған кезеңділікте және Комиссия Кеңесінің жобаны мақұлдау туралы шешімімен мақұлданған ақша қаражатының шекті көлемі ескеріле отырып жүзеге асырылады.
3.3.3. Қаржы ұйымы Ереженің 34-тармағына сәйкес:
- Өтінішті;
- қарыз алушының (кредит алушының) есептелген пайыздарды (осындай пайыздар болған кезде) нақты төлегенін растайтын құжаттарды;
- ЕАЭО мүше мемлекеттерінің уәкілетті мемлекеттік органдары берген және қарыз алушының (кредит алушының) осы Ереженің 6-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын анықтамаларды;
- Қаржы ұйымының басшысы қол қойған, кредиттік шарт талаптарының Ереженің 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін растайтын өтінішті;
- Қаржы ұйымының қарыз алушының (кредит алушының) қаржы қаражатын Ережеге № 2 қосымшада айқындалған мақсаттар тізбесіне сәйкес пайдаланғанын растайтын анықтамасын;
- Комиссия Кеңесінің жобаны мақұлдау туралы шешімінде белгіленген негізгі мөлшерлемеге және осы Келісімге № 4 қосымшада көрсетілген Кооперациялық жоба бойынша Субсидияны есептеу тәртібіне сәйкес мәлімделген кезең үшін Субсидия мөлшерін есептеуді ұсынған кезде.
3.4. Комиссия Ереженің 35-тармағына сәйкес Өтінішті және қоса берілген құжаттар жиынтығын қарайды, олардағы мәліметтердің толықтығын, рәсімделуінің дұрыстығын және құжаттардың жиынтықтылығын тексереді, мәлімделген кезең үшін субсидия беру туралы немесе субсидия беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы Өтініш алынған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде Қаржы ұйымын хабардар етеді.
Комиссияға тиісінше рәсімделмеген немесе толық көлемде емес Өтініш және/немесе құжаттар жиынтығы келіп түскен жағдайда Комиссия мәлімделген кезең үшін субсидия беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды және ұсынылған құжаттарды пысықтау және Комиссияға қайта жіберу мақсатында көрсетілген құжаттарды Қаржы ұйымына кері қайтарады.
Егер қарау нәтижелері бойынша Өтініш және оған қоса берілетін құжаттар тиісінше рәсімделген және толық көлемде ұсынылған деп танылған болса, Комиссия Субсидия беру туралы шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы Қаржы ұйымын хабардар етеді.
Комиссия Қаржы ұйымының мекенжайында Субсидия беру туралы қабылданған шешім туралы хабарлама тіркелген күннен бастап 8 жұмыс күні ішінде Өтініште көрсетілген мөлшерде мәлімделген кезең үшін Субсидия төлемін жүргізеді.

3.5. Основаниями для приостановления предоставления Субсидии и прекращения перечисления денежных средств Комиссией являются:
3.5.1. уведомление Финансовой организации о несоответствии Кооперационного проекта критериям отбора;
3.5.2. непредставление Финансовой организацией отчетов о выполнении заемщиком (кредитополучателем) финансовых обязательств по кредитному договору и соблюдении требований, касающихся соответствия Кооперационного проекта критериям отбора, в сроки, установленные пунктом 36 Положения;
3.5.3. уведомление Финансовой организации о прекращении участия в Кооперационном проекте и необходимости замены Финансовой организации.
IV. Взаимодействие Сторон
4.1. Комиссия обязуется:
4.1.1. обеспечить предоставление Субсидии в соответствии с разделом III настоящего Соглашения;
4.1.2. осуществлять проверку представляемых Финансовой организацией Заявления и документов, в соответствии с Положением, в течение 10 рабочих дней с момента их поступления в Комиссию;
4.1.3. обеспечивать перечисление Субсидии на счет Финансовой организации, указанный в разделе VII настоящего Соглашения, в соответствии с пунктом 3.3 настоящего Соглашения;
4.1.4. осуществлять мониторинг реализации Кооперационного проекта на основании ежеквартальных (ежегодных) отчетов о ходе реализации Кооперационного проекта, указанных в подпункте "е" пункта 9 и пункте 36 Положения;
4.1.5. в случае установления Комиссией факта неисполнения Финансовой организацией обязательств, установленных настоящим Соглашением, в течение 5 рабочих дней со дня установления этого факта уведомлять об этом Финансовую организацию;
4.1.6. уведомлять Финансовую организацию в течение 5 рабочих дней со дня принятия Комиссией решения:
- о приостановлении предоставления Субсидии;
- о возобновлении предоставления Субсидии;
4.1.7. в случае устранения Финансовой организацией нарушения, указанного в пункте 3.5.2 настоящего Соглашения, до принятия Советом Комиссии решения о приостановлении предоставления Субсидии Комиссия возобновляет перечисление Финансовой организации Субсидии;
4.1.8. в течение 3 рабочих дней со дня принятия Советом Комиссии решения о прекращении предоставления Субсидии уведомлять Финансовую организацию о расторжении настоящего Соглашения и возврате Финансовой организацией денежных средств в размере 100 процентов от суммы фактически выплаченной Субсидии по Кооперационному проекту в течение 10 календарных дней со дня расторжения настоящего Соглашения;
4.1.9. рассматривать предложения, документы и иную информацию, направленную Финансовой организацией, в том числе в соответствии с пунктом 4.4.1 настоящего Соглашения, в течение 20 рабочих дней со дня их получения и уведомлять Финансовую организацию о принятом решении;

3.5. Субсидия беруді тоқтату тұру және Комиссияның ақша қаражатын аударуды тоқтату үшін:
3.5.1. Қаржы ұйымының Кооперациялық жобаны іріктеу критерийлеріне сәйкес еместігі туралы хабардар ету;
3.5.2. Қаржы ұйымының қарыз алушының (кредит алушының) кредиттік шарт бойынша қаржылық міндеттемелерді орындауы және Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігіне қатысты талаптарды сақтауы туралы есептерді Ереженің 36-тармағында белгіленген мерзімдерде ұсынбауы;
3.5.3. Қаржы ұйымын Кооперациялық жобаға қатысуды тоқтату және Қаржы ұйымын ауыстыру қажеттілігі туралы хабардар ету негіз болып табылады.
IV. Тараптардың өзара іс-қимылы
4.1. Комиссия:
4.1.1. осы Келісімнің III бөліміне сәйкес Субсидия беруді қамтамасыз етуге;
4.1.2. Ережеге сәйкес Қаржы ұйымы ұсынған Өтінішті және құжаттарды олар Комиссияға келіп түскен сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде тексеруді жүзеге асыруға;
4.1.3. осы Келісімнің 3.3-тармағына сәйкес осы Келісімнің VII бөлімінде көрсетілген Қаржы ұйымының шотына Субсидияны аударуды қамтамасыз етуге;
4.1.4. Ереженің 9-тармағының "е" тармақшасында және 36-тармағында көрсетілген Кооперациялық жобаны іске асыру барысы туралы тоқсан сайынғы (жыл сайынғы) есептер негізінде Кооперациялық жобаны іске асыру мониторингін жүзеге асыруға;
4.1.5. Комиссия Қаржы ұйымының осы Келісімде белгіленген міндеттемелерді орындамауы фактісін анықтаған жағдайда осы факті анықталған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде бұл туралы Қаржы ұйымын хабардар етуге;
4.1.6. Комиссия:
- Субсидия беруді тоқтата тұру туралы;
- Субсидия беруді қайта бастау туралы шешім қабылдаған күнге дейін 5 жұмыс күні ішінде Қаржы ұйымын хабардар етуге;
4.1.7. Қаржы ұйымы осы Келісімнің 3.5.2-тармағында көрсетілген бұзушылықты жойған жағдайда Комиссия Кеңесі Субсидия беруді тоқтата тұру туралы шешім қабылдағанға дейін Комиссия Қаржы ұйымына Субсидияны аударуды қайта бастауға;
4.1.8. Комиссия Кеңесі Субсидия беруді тоқтату туралы шешім қабылдаған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде Қаржы ұйымын осы Келісімді бұзу және осы Келісім бұзылған күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде Қаржы ұйымының Кооперациялық жоба бойынша нақты төленген Субсидия сомасының 100 пайызы мөлшерінде ақшалай қаражатты қайтаруы туралы хабардар етуге;
4.1.9. Қаржы ұйымы жіберген ұсыныстарды, құжаттарды және өзге ақпаратты, оның ішінде осы Келісімнің 4.4.1-тармағына сәйкес оларды алған күннен бастап 20 жұмыс күні ішінде қарауға және Қаржы ұйымын қабылданған шешім туралы хабардар етуге;

4.1.10. направлять Финансовой организации разъяснения по вопросам, связанным с исполнением настоящего Соглашения, в течение 20 рабочих дней со дня получения обращения Финансовой организации в соответствии с пунктом 4.4.2 настоящего Соглашения;
4.1.11. выполнять иные обязательства, предусмотренные Положением.
4.2. Комиссия вправе:
4.2.1. принимать решение об изменении условий настоящего Соглашения в соответствии с Положением и решениями Совета Комиссии;
4.2.2. запрашивать у Финансовой организации, предусмотренные пунктами 34 и 36 Положения, документы и информацию, необходимые для осуществления контроля за соблюдением Финансовой организацией порядка и условий предоставления Субсидии, установленных Положением и настоящим Соглашением;
4.2.3. прекращать перечисление денежных средств до принятия Советом Комиссии решения о возобновлении предоставления Субсидии в соответствии с пунктом 46 Положения на основании:
- уведомления Финансовой организации о несоответствии Кооперационного проекта критериям отбора и необходимости решения данного вопроса;
- непредставления Финансовой организацией отчетов о выполнении заемщиком (кредитополучателем) финансовых обязательств по кредитному договору и соблюдении требований, касающихся соответствия Кооперационного проекта критериям отбора, в сроки, установленные пунктом 36 Положения;
- уведомления Финансовой организации о прекращении участия в Кооперационном проекте и необходимости замены финансовой организации.
4.3. Финансовая организация обязуется:
4.3.1. направлять в Комиссию документы, предусмотренные пунктом 3.2 настоящего Соглашения и пунктом 34 Положения;
4.3.2. ежеквартально, не позднее 15-го рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставлять в Комиссию подписанные уполномоченным лицом Финансовой организации (с представлением документов, подтверждающих полномочия указанного лица) отчеты (по форме согласно приложению № 2 к настоящему Соглашению):
4.3.2.1. отчет о выполнении заемщиком (кредитополучателем) финансовых обязательств по кредитному договору;
4.3.2.2. отчет о ходе реализации Кооперационного проекта (составляется нарастающим итогом с начала отчетного года);
4.3.2.3. отчет о соблюдении требований, касающихся соответствия Кооперационного проекта критериям отбора, в том числе об обеспечении участия производителей государств-членов ЕАЭС, указанных в паспорте Кооперационного проекта, прилагаемом к Решению Совета Комиссии об одобрении проекта;
4.3.3. ежегодно, не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом предоставлять в Комиссию подписанные уполномоченным лицом Финансовой организации (с представлением документов, подтверждающих полномочия указанного лица) отчеты (по форме согласно приложению № 2 к настоящему Соглашению):

4.1.10. осы Келісімнің 4.4.2-тармағына сәйкес Қаржы ұйымы өтінішті алған күннен бастап 20 жұмыс күні ішінде Қаржы ұйымына осы Келісімді орындауға байланысты мәселелер бойынша түсіндірмені жіберуге;
4.1.11. Ережеде көзделген өзге міндеттемелерді орындауға міндеттеледі.
4.2. Комиссия:
4.2.1. Ережеге және Комиссия Кеңесінің шешімдеріне сәйкес осы Келісімнің шарттарын өзгерту туралы шешім қабылдауға;
4.2.2. Қаржы ұйымынан Ережеде және осы Келісімде белгіленген Субсидия беру тәртібі мен шарттарын Қаржы ұйымының сақтауын бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті, Ереженің 34 және 36-тармақтарында көзделген құжаттар мен ақпаратты сұратуға;
4.2.3. Комиссия Кеңесі Субсидия беруді қайта бастау туралы шешім қабылдағанға дейін Ереженің 46-тармағына сәйкес:
- Қаржы ұйымын Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкес келмеуі және осы мәселені шешу қажеттілігі туралы хабардар ету;
- Қаржы ұйымының қарыз алушының (кредит алушының) кредиттік шарт бойынша қаржылық міндеттемелерді орындауы және Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігіне қатысты талаптарды сақтауы туралы Ереженің 36-тармағында белгіленген мерзімдерде ұсынбауы;
- Қаржы ұйымын Кооперациялық жобаға қатысуды тоқтату және қарды ұйымын ауыстыру қажеттілігі туралы хабардар ету негізде ақша қаражатын аударуды тоқтатуға құқылы.
4.3. Қаржы ұйымы:
4.3.1. Комиссияға осы Келісімнің 3.2-тармағында және Ереженің 34-тармағында көзделген құжаттарды жіберуге;
4.3.2. Қаржы ұйымының уәкілетті тұлғасы (көрсетілген тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттарды ұсына отырып) қол қойған есептерді (осы Келісімге № 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-ші жұмыс күнінен кешіктірмей:
4.3.2.1. қарыз алушының (кредит алушыныі) кредиттік шарт бойынша қаржылық міндеттемелерді орындауы туралы есепті;
4.3.2.2. Кооперациялық жобаның іске асырылу барысы туралы есепті (есепті жылдың басынан бастап өспелі қорытындымен жасалады);
4.3.2.3. Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігіне қатысты талаптардың сақталуы туралы, оның ішінде Комиссия Кеңесінің жобаны мақұлдау туралы шешіміне қоса берілетін Кооперациялық жоба паспортында көрсетілген ЕАЭО мүше мемлекеттері өндірушілерінің қатысуын қамтамасыз ету туралы есепті;
4.3.3. жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей Комиссияға Қаржы ұйымының уәкілетті тұлғасы (көрсетілген тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттарды ұсына отырып) қол қойған есептерді (осы Келісімге № 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша):

4.3.3.1. отчет о выполнении заемщиком (кредитополучателем) финансовых обязательств по кредитному договору;
4.3.3.2. отчет о ходе реализации Кооперационного проекта (составляется нарастающим итогом с начала отчетного года);
4.3.3.3. отчет о соблюдении требований, касающихся соответствия Кооперационного проекта критериям отбора;
4.3.4. предоставлять в Комиссию подписанный уполномоченным лицом Финансовой организации (с представлением документов, подтверждающих полномочия указанного лица) итоговый отчет о реализации Кооперационного проекта (по форме согласно приложению № 2 к Соглашению) в срок не превышающий 30 календарных дней с даты завершения Кооперационного проекта.
4.3.5. обеспечить мониторинг за соблюдением соответствия Кооперационного проекта критериям отбора в соответствии с подпунктом "б" пункта 27 Положения;
4.3.6. осуществлять мониторинг (контроль) целевого использования заемщиком (кредитополучателем) денежных средств, в том числе с применением механизма сопровождения Кооперационного проекта в соответствии с подпунктом "д" пункта 27 Положения;
4.3.7. по запросу Комиссии представить документы в срок, не превышающий 15 рабочих дней, подтверждающие целевое использование заемщиком (кредитополучателем) финансирования и соответствие Кооперационного проекта критериям отбора, для осуществления внешнего аудита (контроля), проводимого органами государственного финансового контроля государств-членов в соответствии со статьей 22 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 г.;
4.3.8. направлять отчеты, предусмотренные пунктом пунктами 4.3.2. – 4.3.4. Соглашения, необходимые для осуществления контроля за соблюдением порядка и условий предоставления Субсидии;
4.3.9. в случае получения от Комиссии уведомления в соответствии с пунктом 4.1.8 настоящего Соглашения возвратить в бюджет Союза Субсидию в размере 100 процентов от суммы фактически выплаченной субсидии по Кооперационному проекту в течение 10 календарных дней со дня получения указанного уведомления;
4.3.10. обеспечить полноту и достоверность сведений, представляемых в Комиссию в соответствии с настоящим Соглашением;
4.3.11. выполнять следующие обязательства в соответствии с законодательством государств-членов Союза и Положением:
- осуществлять проверку соответствия заемщика (кредитополучателя) условиям, предусмотренным настоящим Соглашением и Положением;
- включать в кредитный договор (соглашение), заключаемый в целях исполнения обязательств по настоящему Соглашению, положения, предусмотренные разделом V Положения;

4.3.3.1. қарыз алушының (кредит алушының) кредиттік шарт бойынша қаржылық міндеттемелерді орындауы туралы есепті;
4.3.3.2. Кооперациялық жобаның іске асырылу барысы туралы есепті (есепті жылдың басынан бастап өспелі қорытындымен жасалады);
4.3.3.3. Коопперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігіне қатысты талаптардың сақталуы туралы есепті Комиссияға ұсынуға;
4.3.4. Қаржы ұйымының уәкілетті тұлғасы (көрсетілген тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттарды ұсына отырып) қол қойған Кооперациялық жобаны іске асыру туралы қорытынды есепті (Келісімге № 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша) Кооперациялық жоба аяқталған күннен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайтын мерзімде Комиссияға ұсынуға.
4.3.5. Ереженің 27-тармағының "б" тармақшасына сәйкес Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігінің сақталуына мониторингті қамтамасыз етуге;
4.3.6. Ереженің 27-тармағының "д" тармақшасына сәйкес қарыз алушының (кредит алушының), оның ішінде Кооперациялық жобаны сүйемелдеу механизмін қолдананумен ақша қаражатын нысаналы пайдалануына маниторингті (бақылауды) жүзеге асыруға;
4.3.7. 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 22-бабына сәйкес мүше мемлекеттердің мемлекеттік қаржылық бақылау органдары жүргізетін сыртқы аудитті (бақылауды) жүзеге асыру үшін Комиссияның сұрау салуы бойынша қарыз алушының (кредит алушының) қаржыландыруды нысаналы пайдалануын және Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігін растайтын құжаттарды 15 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынуға;
4.3.8. Келісімнің 4.3.2. – 4.3.4-тармақтарында көзделген, Субсидия беру тәртібі мен талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті есептерді жіберуге;
4.3.9. осы Келісімнің 4.1.8-тармағына сәйкес Комиссиядан хабарлама алған жағдайда көрсетілген хабарлама алған күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде Кооперациялық жоба бойынша нақты төленген субсидия сомасының 100 пайызы мөлшерінде Одақ бюджетіне қайтаруға;
4.3.10. осы Келісімге сәйкес Комиссияға ұсынылатын мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етуге;
4.3.11. Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына және Ережеге сәйкес мынадай міндеттемелерді орындауға:
- қарыз алушының (кредит алушының) осы Келісімде және Ережеде көзделген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асыруға;
- осы Келісім бойынша міндеттемелерді орындау мақсатында жасалатын кредиттік шартқа (келісімге) Ереженің V бөлімінде көзделген ережелерді қосуға;

4.3.12. в течение 6 месяцев со дня принятия Советом Комиссии решения о приостановлении предоставления Субсидии устранять выявленные нарушения.
4.4. Финансовая организация вправе:
4.4.1. направлять в Комиссию предложения о внесении изменений в Соглашение в соответствии с пунктом 24 Положения;
4.4.2. обращаться в Комиссию в целях получения разъяснений в связи с исполнением настоящего Соглашения;
4.4.3. подать в Комиссию, в том числе в ходе реализации Кооперационного проекта, мотивированное заявление о внесении заемщиком изменений в паспорт Кооперационного проекта в соответствии с пунктами 25 и 26 Положения;
4.4.4. осуществлять иные права в соответствии с Положением.
V. Ответственность Сторон, порядок и место рассмотрения споров
5.1. В случае неисполнения Финансовой организацией обязательств, предусмотренных пунктами 4.3.5 – 4.3.8 и 4.3.10 Соглашения, наличия оснований, указанных в пунктах 48 и 49 Положения, а также при наличии иных оснований, предусмотренных Положением, в соответствии с порядком, определенным пунктом 50 Положения Финансовая организация возвращает в бюджет Союза денежные средства в размере 100 процентов от суммы фактически выплаченной Субсидии по Кооперационному проекту путем перечисления указанных денежных средств на счет Комиссии, указанный в разделе VII настоящего Соглашения в порядке и срок предусмотренный Соглашением.
5.2. Споры, возникающие между Сторонами в связи с исполнением настоящего Соглашения, решаются ими, по возможности, путем проведения переговоров с оформлением соответствующих протоколов или иных документов.
5.3. В случае невозможности урегулирования спора в порядке, предусмотренном Соглашением, разрешение спора осуществляется в судебном порядке в Арбитражном суде г. Москвы в соответствии с законодательством Российской Федерации.
5.4. Финансовая организация несет ответственность за достоверность сведений, представляемых в Комиссию в соответствии с Положением.
VI. Заключительные положения
6.1. Изменение настоящего Соглашения, в том числе в соответствии с положениями пункта 4.2.1 настоящего Соглашения, осуществляется по соглашению Сторон и оформляется в виде дополнительного соглашения к настоящему Соглашению.
6.2. Расторжение настоящего Соглашения осуществляется по соглашению Сторон или в случаях, определенных пунктом 6.3 настоящего Соглашения, в одностороннем порядке.
6.3. Расторжение настоящего Соглашения в одностороннем порядке Комиссией возможно в случаях:
6.3.1. реорганизации, ликвидации или прекращения деятельности Финансовой организации;

4.3.12. Комиссия Кеңесі Субсидия беруді тоқтата тұру туралы шешім қабылдаған күннен бастап 6 ай ішінде анықталған бұзушылықтарды жоюға міндеттеледі.
4.4. Қаржы ұйымы:
4.4.1. Комиссияға Ереженің 24-тармағына сәйкес Келісімге өзгерістер енгізу туралы ұсыныстар жіберуге;
4.4.2. осы Келісімді орындауға байланысты түсіндірмелерді алу мақсатында Комиссияға жүгінуге;
4.4.3. Комиссияға, оның ішінде Кооперациялық жобаны іске асыру барысында қарыз алушының Ереженің 25 және 26-тармақтарына сәйкес Кооперациялық жобаның паспортына өзгерістер енгізу туралы дәлелді өтініш беруіне;
4.4.4. Ережеге сәйкес өзге құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
V. Тараптардың жауапкершілігі, дауды қарау тәртібі мен орны
5.1. Қаржы ұйымы Келісімнің 4.3.5 – 4.3.8 және 4.3.10-тармақтарында көзделген міндеттемелерді орындамаған жағдайда, Ереженің 48 және 49-тармақтарында көрсетілген негіздер болған кезде, сондай-ақ Ережеде көзделген өзге негіздер болған кезде Қаржы ұйымы Ереженің 50-тармағында айқындалған тәртіпке сәйкес Кооперациялық жоба бойынша нақты төленген Субсидия сомасысының 100 пайызы мөлшерінде ақшалай қаражатты Келісімде көзделген тәртіпте және мерзімде осы Келісімнің VII бөлімінде көрсетілген Комиссия шотына көрсетілген ақшалай қаражатты аудару арқылы Одақ бюджетіне қайтарады.
5.2. Осы Келісімді орындауға байланысты Тараптар арасында туындайтын дауларды олар, мүмкіндігінше, тиісті хаттамаларды немесе өзге құжаттарды рәсімдеумен келіссөздер жүргізу арқылы шешеді.
5.3. Дауларды Келісімде көзделген тәртіпте реттеу мүмкін болмаған жағдайда дауды шешу Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес Мәскеу қаласының Төрелік сотында сот тәртібінде жүзеге асырылады.
5.4. Қаржы ұйымы Ережеге сәйкес Комиссияға ұсынылатын мәліметтердің дұрыстығына жауапкершілік алады.
VI. Қорытынды ережелер
6.1. Осы Келісімді, оның ішінде осы Келісімнің 4.2.1-тармағының ережелеріне сәйкес өзгерту Тараптардың келісуі бойынша жүзеге асырылады және осы Келісімге қосымша келісім түрінде рәсімделеді.
6.2. Осы Келісімді бұзу Тараптардың келісуі бойынша немесе осы Келісімнің 6.3-тармағында айқындалған жағдайларда біржақты тәртіппен жүзеге асырылады.
6.3. Осы Келісім мынадай:
6.3.1. Қаржы ұйымы қайта ұйымдастырылған, таратылған немесе қызметін тоқтатқан;

6.3.2. нарушения Финансовой организацией порядка и условий предоставления Субсидии, установленных Положением и настоящим Соглашением, а также по решению Совета Комиссии.
6.4. Расторжение настоящего Соглашения Финансовой организацией в одностороннем порядке не допускается.
6.5. Документы и иная информация, предусмотренные настоящим Соглашением, направляются Сторонами:
6.5.1. в письменном виде на бумажном носителе и/или в форме электронного файла на электронном носителе с применением шифрования уполномоченному(-ым) лицу(-ам) одной из Сторон из рук в руки либо с курьером в упаковке, исключающей просмотр содержащихся документов или электронных носителей без нарушения ее целостности, по нижеследующему(-им) адресу(-ам): ____________________, вниманию _______________ (уполномоченное лицо) или по иному(-ым) адресу(-ам), указанному(-ым) Стороной в уведомлении, отправленном по адресу(-ам) ХХХХХХХХХ.
При передаче документов Стороны обязаны составить и подписать акт, в котором в обязательном порядке указывается перечень передаваемой информации и носитель, на котором она передается.
6.5.2. В форме электронного сообщения с использованием шифрования, направленного на e-mail __________________, вниманию ____________ (уполномоченное(-ые) лицо(-а));
6.6. Соглашение заключается в 3-х экземплярах. Один экземпляр-Финансовой организации, два экземпляра – Комиссии.
6.7. К настоящему Соглашению прилагается и является его неотъемлемой частью:
6.7.1. План-график перечисления Субсидии (приложение № 1);
6.7.2. Формы отчетов о выполнении заемщиком (кредитополучателем) финансовых обязательств по кредитному договору, о ходе реализации Кооперационного проекта и соблюдении требований, касающихся соответствия Кооперационного проекта критериям отбора (приложение № 2);
6.7.3. Форма Заявления (приложение № 3);
6.7.4. Порядок расчета размера субсидии по кооперационному проекту за заявленный период (приложение № 4).
VII. Реквизиты и подписи Сторон
Евразийская экономическая комиссия
Акционерное общество
"Фонд развития промышленности"
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Соглашению о
предоставлении из бюджета
Евразийского экономического
союза субсидии
Акционерному обществу
"Фонд развития
промышленности" на
возмещение недополученных
доходов по кредиту,
выданному на реализацию
кооперационного проекта
План-график перечисления Субсидии
Год предоставления субсидии
Период перечисления субсидии
Сумма
(российские рубли)
2026 г.

6.3.2. Қаржы ұйымы Ережеде және осы Келісімде белгіленген Субсидия беру тәртібі мен талаптарын бұзған жағдайларда, сондай-ақ Комиссия Кеңесінің шешімі бойынша біржақты тәртіппен бұзылуы ықтимал
6.4. Осы Келісімді Қаржы ұйымының біржақты тәртіппен бұзуына жол берілмейді.
6.5. Осы Келісімде көзделген құжаттар мен өзге ақпаратты Тараптар:
6.5.1. жазбаша түрде қағаз тасымалдағышта және/немесе электрондық файл нысанында электрондық тасымалдағышта Тараптардың бірінің уәкілетті тұлғасына (тұлғаларына) шифрлауды қолданумен оның тұтастығын бұзбай құжаттардың немесе электрондық тасымалдағыштардың мазмұнын қарауды болдырмайтын қаптамада төмендегі мекенжай(-лар) бойынша: ____________________, _______________ (уәкілетті тұлға) назарына немесе Тарап ХХХХХХХХХ мекенжай(-лар)ы бойынша жіберген хабарламада көрсетілген өзге мекенжай(-лар) бойынша қолдан-қолға не курьер арқылы.
Құжаттарды беру кезінде Тараптар берілетін ақпараттың тізбесі мен оны беру тасымалдағышы міндетті түрде көрсетілетін акт жасауға және оған қол қоюға міндетті.
6.5.2. ____________ (уәкілетті тұлға(-лар) назарына шифрлауды пайдалана отырып __________________ e-mail-ға жіберілген электрондық хабар нысанында жібереді.
6.6. Келісім 3 данада жасалады. Бір данасы – Қаржы ұйымына, екі данасы – Комиссияға.
6.7. Осы Келісімге:
6.7.1. Субсидияны аудару жоспар-кестесі (№ 1 қосымша);
6.7.2. Қарыз алушының (кредит алушының) кредиттік шарт бойынша қаржылық міндеттемелерді орындауы туралы, Кооперациялық жобаны іске асыру барысы және Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігіне қатысты талаптардың сақталуы туралы есептер нысандары (№ 2 қосымша);
6.7.3. Өтініш нысаны (№ 3 қосымша);
6.7.4. Мәлімделген кезең үшін кооперациялық жоба бойынша субсидия мөлшерін есептеу тәртібі (№ 4 қосымша) қоса беріледі және оның ажырамас бөлігі болып табылады
VII. Тараптардың деректемелері және қолтаңбалары
Еуразиялық экономикалық комиссия "Өнеркәсіпті дамыту қоры"
Акционерлік қоғамы
Еуразиялық экономикалық
одақ бюджетінен
"Өнеркәсіпті дамыту қоры"
Акционерлік қоғамына
кооперациялық жобаны
іске асыруға берілген
кредит бойынша толық
алмаған кірістерді өтеуге
субсидия беру туралы келісімге
№ 1 ҚОСЫМША
Субсидияны аудару жоспар-кестесі
Субсидия берілетін жыл
Субсидияны аудару кезеңі
Сомасы
(Ресей рублі)
2026 ж.

3 кв. 2029
479 929,98
4 кв. 2029
299 549,24
Итого за 2029 г.:
-
2 251 828,86
2030 г.
1 кв. 2030
117 214,93
Итого за 2030 г.:
-
117 214,93
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Соглашению о
предоставлении из бюджета
Евразийского экономического
союза субсидии
Акционерному обществу
"Фонд развития
промышленности" на
возмещение недополученных
доходов по кредиту,
выданному на реализацию
кооперационного проекта
ФОРМЫ
отчетов о выполнении заемщиком (кредитополучателем) финансовых обязательств по кредитному договору, о ходе реализации Кооперационного проекта и соблюдении требований, касающихся соответствия Кооперационного проекта критериям отбора
(форма)
ОТЧЕТ
о выполнении заемщиком (кредитополучателем) финансовых обязательств по кредитному договору за период
(с _________ по __________)
Выполнение финансовых обязательств ____________________ (наименование заемщика (кредитополучателя)) __________по кредитному договору №_______ от________________:
- выполнено в полном объеме/не выполнено в объеме (указываются просроченная к погашению ссудная задолженность и % к уплате (штрафы, пени)).
наименование финансовой организации
подпись уполномоченного лица
расшифровка подписи
должность
№, дата и наименование документа, удостоверяющего полномочия на подписание данного документа (если подписантом является не единоличный исполнительный орган)
МП
"__" ______ 20__ г.
(форма)
ОТЧЕТ
о ходе реализации Кооперационного проекта и соблюдении требований, касающихся соответствия Кооперационного проекта критериям отбора
за период (с _________ по __________)
1. Заемщик (наименование, юридический адрес):
_____________________________________________________________
2. Полное наименование кооперационного проекта и его краткое описание (указать были ли изменения или без изменений):
_____________________________________________________________
3. Место реализации кооперационного проекта (указать были ли изменения или без изменений):
_____________________________________________________________
4. Количество участников кооперационного проекта и сведения о них (указать были ли изменения или без изменений):
_____________________________________________________________
5. Виды кооперационного сотрудничества по кооперационному проекту для каждого участника:
⃞ поставка материалов, комплектующих в объеме ________ российских рублей, составляющая __ % производимой продукции (указывается производитель и наименование поставляемого материала и комплектующих:
Страна
(указывается страна, резидентом которой является поставщик)
Поставщик
Документ о поставке (договор, соглашение, контракт
Наименование о товаре/ Сертификат о происхождении
Предельные объемы по Договору поставки, руб.
Фактический объем поставок
⃞ внесение имущественного взноса на реализацию кооперационного проекта - __ % от стоимости кооперационного проекта (объем в российских рублях);
⃞ поставка технологического оборудования или программного обеспечения в объеме ________ российских рублей, составляющая __ % от стоимости кооперационного проекта (указывается производитель и наименование поставляемого технологического оборудования):
Страна
(указывается страна, резидентом которой является поставщик)
Поставщик
Документ о поставке (договор, соглашение, контракт
Наименование о товаре/ Сертификат о происхождении
Предельные объемы по Договору поставки, руб.
Фактический объем поставок
⃞ оказание инжиниринговых и строительных услуг - __ % от стоимости кооперационного проекта (стоимость услуг в российских рублях, перечень услуг).
6. Продукция, производимая в рамках кооперационного проекта, считается происходящей с таможенной территории Евразийского экономического союза (далее - Союз):
⃞ да (указывается продукция и полученный СТ-1или соответствие Решению Совета ЕЭК № 105 от 23.11.2020);
⃞ нет.
7. При реализации кооперационного проекта обеспечивается:
⃞ создание новых совместных промышленных производств, увеличение существующих производственных мощностей, технологическое перевооружение и (или) модернизация производства, создание новых рабочих мест – (описать достижения в объемах/единицах);
⃞ формирование добавленной стоимости в рамках производственной цепочки поставки продукции - (описать достижения в объемах);
⃞ наращивание экспорта продукции, произведенной в рамках кооперационных проектов, в государства, не являющиеся членами Союза - (указать данные по паспорту проекта и фактические, описать достижения в объемах);
⃞ увеличение объемов взаимной торговли и взаимных инвестиций - (указать данные по паспорту проекта и фактические, описать достижения в объемах).
8. Срок реализации кооперационного проекта – (указывается срок из заявки, а также информация о том, реализуется ли проект по графику (указываются реализованные этапы)/ происходит сдвиг реализации, на какой срок, указать причины сдвига с приложением обосновывающих документов);
9. Общая стоимость и структура финансирования проекта:
необходимый объем инвестиций (валюта кредитного договора):
- стоимость кооперационного проекта - ____ млн.руб., из них выданных заемных средств банка - _____ млн.руб.;
- наличие соинвестора:
⃞ да;
⃞ нет.
10. Соблюдение требований, касающихся соответствия Кооперационного проекта критериям отбора:
Кооперационный проект реализуется участниками кооперационного проекта из 3 и более государств-членов. Участие в реализации кооперационного проекта (в том числе посредством образования совместного предприятия)
Соответствует / Не соответствует
Количество участников – не менее 3: (указываются участники)
Кооперационный проект осуществляется при условии подтверждения участником кооперационного проекта выполнения одного из следующих видов сотрудничества
Соответствует / Не соответствует
(указываются необходимые виды сотрудничества)
- поставка материалов и (или) комплектующих из государства – члена Евразийского экономического союза в размере не менее 5 процентов для использования в конечном производстве продукции;
- поставка технологического оборудования (запасных частей и комплектующих) или программного обеспечения на сумму не менее 5 процентов от стоимости кооперационного проекта;
- внесение имущественного взноса на реализацию кооперационного проекта в размере не менее 10 процентов от его стоимости.

2029 3-тоқсаны
479 929,98
2029 4-тоқсаны
299 549,24
2029 ж. үшін жиыны:
-
2 251 828,86
2030 ж.
1 кв. 2030 1-тоқсаны
117 214,93
2030 ж. үшін жиыны:
-
117 214,93
Еуразиялық экономикалық
одақ бюджетінен
"Өнеркәсіпті дамыту қоры"
Акционерлік қоғамына
кооперациялық жобаны
іске асыруға берілген
кредит бойынша толық
алмаған кірістерді өтеуге
субсидия беру туралы келісімге
№ 2 ҚОСЫМША
Қарыз алушының (кредит алушының) кредиттік шарт бойынша қаржылық міндеттемелерді орындауы туралы, Кооперациялық жобаны іске асыру барысы және Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігіне қатысты талаптардың сақталуы туралы есептер НЫСАНДАРЫ
(нысан)
(_________ бастап __________ дейін) кезең үшін
қарыз алушының кредиттік шарт бойынша
қаржылық міндеттемелерді орындауы туралы
ЕСЕП
____________________ (қарыз алушының (кредит алушының) атауы) ________________ №_______ кредиттік шарт бойынша __________ қаржылық міндеттемелерді орындауы:
- толық көлемде орындалды / толық көлемде орындалмады (өтеу мерзімі өткен несиелік берешек және төлемнің (айыппұлдың, өсімақының %-ы көрсетіледі).
қаржы ұйымының
атауы
уәкілетті тұлғаның қолы
қолтаңбаның
толық жазылуы
лауазымы
осы құжатқа қол қою өкілеттігін куәландыратын құжаттың №, күні және атауы (егер қол қоюшы жекеше атқарушы орган емес болып табылса)
МО
"__" ______ 20__ ж.
(нысан)
(_________ бастап __________ дейін) кезең үшін
Кооперациялық жобаны іске асыру барысы және
Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне
сәйкестігіне қатысты талаптардың сақталуы туралы
ЕСЕП
1. Қарыз алушы (атауы, заңды мекенжайы):
__________________________________________________________________________
2. Кооперациялық жобаның толық атауы және оның қысқаша сипаттамасы (өзгерістер болғанын немесе өзгеріссіз екенін көрсету):
___________________________________________________________________________
3. Кооперациялық жобаны іске асыру орны (өзгерістер болғанын немесе өзгеріссіз екенін көрсету):
___________________________________________________________________________
4. Кооперациялық жобаға қатысушылар саны және олар туралы мәліметтер (өзгерістер болғанын немесе өзгеріссіз екенін көрсету):
___________________________________________________________________________
5. Кооперациялық жоба бойынша әрбір қатысушы үшін кооперациялық ынтымақтастықтың түрлері:
өндірілетін өнімнің __ % құрайтын материалдарды, құрамдас бөліктерді ________ Ресей рублі көлемінде жеткізу (өндіруші және жеткізілетін материал мен құрамдас бөліктердің атауы көрсетіледі:
Ел
(жеткізуші резиденті болып табылатын ел көрсетіледі)
Жеткі-зуші
Жеткізу туралы құжат (шарт, келісім, келісімшарт
Тауардың атауы / Шығу тегі туралы сертификат
Шарт бойынша жеткізудің шекті көлемі, руб.
Жеткі-зудің нақты көлемі
⃞ кооперациялық жобаны іске асыруға мүліктік жарна енгізу - __ кооперациялық жоба құнының __ %-ы (көлемі Ресей рублімен);
кооперациялық жоба құнының __ % құрайтын технологиялық жабдықты немесе бағдарламалық қамтамасыз етуді ________ Ресей рублі көлемінде жеткізу (өндіруші және жеткізілетін технологиялық жабдықтың атауы көрсетіледі):
Ел
(жеткізуші резиденті болып табылатын ел көрсетіледі)
Жеткі-зуші
Жеткізу туралы құжат (шарт, келісім, келісімшарт
Тауардың атауы / Шығу тегі туралы сертификат
Шарт бойынша жеткізудің шекті көлемі, руб.
Жеткі-зудің нақты көлемі
инжинирингтік және құрылыс қызметтерін көрсету - кооперациялық жоба құнының __ %-ы (көрсетілетін қызметтер құны Ресей рублімен, көрсетілетін қызметтер тізбесі).
1. Кооперациялық жоба шеңберінде өндірілетін өнім Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) кедендік аумағынан шығарылатын болып есептеледі:
иә (өнім және алынған СТ-1 немесе ЕЭК Кеңесінің 23.11.2020 жылғы № 150 шешіміне сәйкестігі көрсетіледі);
жоқ.
2. Кооперациялық жобаны іске асыру кезінде қамтамасыз етіледі:
жаңа бірлескен өнеркәсіп өндірістерін құру, қолданыстағы өндірістік қуаттарды ұлғайту, өндірісті технологиялық қайта жарақтандыру және (немесе) жаңғырту, жаңа жұмыс орындарын құру – (жетістікті көлемде/бірлікте сипаттау);
өнімді жеткізудің өндірістік тізбегі шеңберінде қосылған құнды қалыптастыру - (жетістікті көлемде сипаттау);
кооперациялық жобалар шеңберінде өндірілген өнімдердің Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерге экспортын ұлғайту - (жоба паспорты бойынша және нақты деректерді көрсету, жетістікті көлемде сипаттау);
өзара сауда және өзара инвестициялар көлемін ұлғайту - (жоба паспорты бойынша және нақты деректерді көрсету, жетістікті көлемде сипаттау).
3. Кооперациялық жобаны іске асыру мерзімі – (өтініштен мерзімі, сондай-ақ жобаның кесте бойынша іске асырылуы (іске асырылған сатылары көрсетіледі)/іске асыруда жылжудың болуы, қандай мерзімге екені көрсетіледі, негізгі құжаттарды қоса берумен жылжу себебін көрсету);
4. Жобаны қаржыландырудың жалпы құны және құрылымы:
инвестициялардың қажетті көлемі (кредиттік шарттың валютасы):
- кооперациялық жобаның құны - ____ млн.руб., оның ішінде банк берген несие қаражаты - _____ млн.руб.;
- бірлескен инвестордың болуы:
иә;
жоқ.
5. Кооперациялық жобаның іріктеу критерийлеріне сәйкестігіне қатысты талаптардың сақталуы:
Кооперациялық жобаны 3 және одан көп мүше мемлекеттің кооперациялық жобаға қатысушылары іске асырады. Кооперациялық жобаны іске асыруға қатысу (оның ішінде бірлескен кәсіпорын құру арқылы)
Сәйкес келеді / Сәйкес келмейді
Қатысушылар саны – кемінде 3: (қатысушылар көрсетіледі)
Кооперациялық жоба кооперациялық жобаға қатысушы ынтымақтастықтың келесі түрлерінің бірінің орындалуын растаған жағдайда жүзеге асырылады
Сәйкес келеді / Сәйкес келмейді
(ынтымақтастықтың қажетті түрлері көрсетіледі)
- Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттен өнімнің түпкілікті өндірісінде пайдалану үшін кемінде 5 пайыз мөлшерінде материалдар және (немесе) жинақтауыштар жеткізу;
- кооперациялық жоба құнының кемінде 5 пайызы сомасына технологиялық жабдықты (қосалқы бөлшектер мен жинақтауыштарды) немесе бағдарламалық қамтамасыз етуді жеткізу;
- кооперациялық жобаны іске асыруға оның құнының кемінде 10 пайызы мөлшерінде мүліктік жарна енгізу.

Продукция, производимая в рамках кооперационного проекта, признается происходящей из государства - члена Евразийского экономического союза в соответствии с Правилами определения страны происхождения отдельных видов товаров для целей государственных (муниципальных) закупок, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2020 г. N 105, или Соглашением о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года
Соответствует/Не соответствует
(Указывается СТ-1 или соответствие Решению Совета ЕЭК 105 от 23.11.2020)
При реализации кооперационного проекта обеспечивается достижение следующих результатов (одного или нескольких)
Соответствует/Не соответствует
(указываются достигнутые результаты)
- создание новых совместных промышленных производств, увеличение существующих производственных мощностей, технологическое перевооружение и (или) модернизация производства, создание новых рабочих мест;
- наращивание экспорта продукции в третьи страны в сумме эквивалентной не менее___ млн российских рублей;
- увеличение объемов взаимной торговли и взаимных инвестиций в Евразийском экономическом союзе в сумме, эквивалентной не менее ____ млн российских рублей.
Срок реализации кооперационного проекта не более 5 лет
Соответствует / Не соответствует
(указывается дата начала и окончания)
наименование финансовой организации
подпись уполномоченного лица
расшифровка подписи
должность
№, дата и наименование документа, удостоверяющего полномочия на подписание данного документа (если подписантом является не единоличный исполнительный орган)
МП
"__" ______ 20__ г.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Соглашению о
предоставлении из бюджета
Евразийского экономического
союза субсидии
Акционерному обществу
"Фонд развития
промышленности" на
возмещение недополученных
доходов по кредиту,
выданному на реализацию
кооперационного проекта
Форма заявления о предоставлении субсидии
(форма)
Заявление о предоставлении субсидии
Реквизиты соглашения
дата
Сумма процентов, уплаченная Заемщиком валюте финансирования
Процентный период
сумма цифрами и прописью
Дата уплаты процентов по условиям кредитного договора
дата
Фактическая дата уплаты процентов Заемщиком
дата
Льготная процентная ставка, % годовых
%
Субсидируемая ставка
%
Сумма субсидии, рублей
сумма цифрами и прописью
наименование финансовой организации
подпись уполномоченного лица
расшифровка подписи
должность
№, дата и наименование документа, удостоверяющего полномочия на подписание данного документа (если подписантом является не единоличный исполнительный орган)
МП
"_" ______ 20__ г.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 4
к Соглашению о
предоставлении из бюджета
Евразийского экономического
союза субсидии
Акционерному обществу
"Фонд развития
промышленности" на
возмещение недополученных
доходов по кредиту,
выданному на реализацию
кооперационного проекта
Порядок расчета размера субсидии по кооперационному проекту за заявленный период
Размер субсидии по кооперационному проекту за заявленный период (С) рассчитывается по формуле:
С = ДФ × (СС / С%),
где:
ДФ – фактическая сумма дохода финансовой организации (процентных платежей), рассчитанная в российских рублях исходя из льготной процентной ставки для заемщика (кредитополучателя) за заявленный период пользования заемщиком кредитными средствами;
СС – субсидируемая ставка, определяемая в размере ключевой ставки Центрального банка Российской Федерации и зафиксированная в решении Совета Евразийской экономической комиссии от _______________2024 г. №______ об одобрении кооперационного проекта и предоставлении субсидии финансовой организации;
С% – размер льготной процентной ставки, исходя из которой рассчитан доход финансовой организации.

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 23 қарашадағы № 105 шешімімен немесе Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығындағы Тауарлардың шығарылған елін айқындау қағидалары туралы 2009 жылғы 20 қарашадағы келісіммен бекітілген мемлекеттік (муниципалдық) сатып алу мақсаттары үшін тауарлардың жекелеген түрлерінің шығарылған елін айқындау қағидаларына сәйкес кооперациялық жоба шеңберінде өндірілетін өнім Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттен шыққан деп танылады
Сәйкес келеді / Сәйкес келмейді
(СТ-1 немесе ЕЭК Кеңесінің 23.11.2020 жылғы № 105 шешіміне сәйкестігі көрсетіледі)
При реализации кооперационного проекта обеспечивается достижение следующих результатов (одного или нескольких)
Сәйкес келеді / Сәйкес келмейді
(қол жеткізілген нәтижелер көрсетіледі)
- жаңа бірлескен өнеркәсіп өндірістерін құру, қолданыстағы өндірістік қуаттарды ұлғайту, өндірісті технологиялық қайта жарақтандыру және (немесе) жаңғырту, жаңа жұмыс орындарын құру;
- үшінші елдерге өнім экспортын кемінде ___ млн Ресей рубліне баламалы сомада ұлғайту;
- Еуразиялық экономикалық одақтағы өзара сауда және өзара инвестициялар көлемінің кемінде ____ млн Ресей рубліне баламалы сомада ұлғаюы.
Срок реализации кооперационного проекта не более 5 лет
Сәйкес келеді / Сәйкес келмейді
(басталу және аяқталу күні көрсетіледі)
қаржы ұйымының
атауы
уәкілетті тұлғаның қолы
қолтаңбаның
толық жазылуы
лауазымы
осы құжатқа қол қою өкілеттігін куәландыратын құжаттың №, күні және атауы (егер қол қоюшы жекеше атқарушы орган емес болып табылса)
МО
"__" ______ 20__ ж.
Еуразиялық экономикалық
одақ бюджетінен
"Өнеркәсіпті дамыту қоры"
Акционерлік қоғамына
кооперациялық жобаны
іске асыруға берілген
кредит бойынша толық
алмаған кірістерді өтеуге
субсидия беру туралы келісімге
№ 3 ҚОСЫМША
Субсидия беру туралы өтініш нысаны
(нысан)
Субсидия беру туралы өтініш
Келісімнің деректемелері
күні
Қарыз алушының қаржыландыру валютасында төлеген пайыздары сомасы
Пайыздық кезең
сомасы цифрмен және жазбаша
Кредит шартының талаптары бойынша пайыздарды төлеу күні
күні
Қарыз алушының пайыздарды нақты төлеген күні
күні
Жеңілдікті пайыздық мөлшерлеме, жылдық %
%
Субсидияланатын мөлшерлеме
%
Субсидия сомасы, рубль
сомасы цифрмен және жазбаша
қаржы ұйымының
атауы
уәкілетті тұлғаның қолы
қолтаңбаның
толық жазылуы
лауазымы
осы құжатқа қол қою өкілеттігін куәландыратын құжаттың №, күні және атауы (егер қол қоюшы жекеше атқарушы орган емес болып табылса)
МО
"_" ______ 20__ ж.
Еуразиялық экономикалық
одақ бюджетінен
"Өнеркәсіпті дамыту қоры"
Акционерлік қоғамына
кооперациялық жобаны
іске асыруға берілген
кредит бойынша толық
алмаған кірістерді өтеуге
субсидия беру туралы келісімге
№ 4 ҚОСЫМША
Мәлімделген кезең үшін кооперациялық жоба бойынша субсидия мөлшерін есептеу тәртібі
Мәлімделген кезең үшін кооперациялық жоба (С) бойынша субсидияның мөлшері мына формула бойынша есептеледі:
С = ДФ × (СС / С%),
мұндағы:
ДФ – қарыз алушының кредит қаражатын пайдалануының мәлімделген кезеңінде қарыз алушы (кредит алушы) үшін жеңілдетілген пайыздық мөлшерлемені негізге ала отырып Ресей рублінде есептелген қаржы ұйымы табысының (пайыздық төлемдердің) нақты сомасы;
СС – Ресей Федерациясы Ұлттық банкінің негізгі мөлшерлемесі мөлшерінде айқындалған және Еуразиялық экономикалық крмиссия Кеңесінің кооперациялық жобаны мақұлдау және қаржы ұйымына субсидия беру туралы 20__ жылғы _______________ №______ шешімінде белгіленген субсидияланатын мөлшерлеме;
С% – қаржы ұйымының кірісі есептелетін жеңілдетілген пайыздық мөлшерлеменің мөлшері.