О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2025 года № 83
В соответствии c пунктом 2 статьи 57 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 20 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299 "О применении санитарных мер в Евразийском экономическом союзе" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2025 г. № 83
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299
1. В абзаце тринадцатом пункта 2-1 слова "производственного назначения" исключить.
2. В разделе 19 главы II Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденных указанным Решением:
а) в наименовании слова "производственного назначения" исключить;
б) в подразделе 1 слова "промышленного назначения" исключить;
в) пункт 4.4 дополнить абзацем следующего содержания:
"Не допускается содержание метилового спирта (массовая доля) в антиобледенительных жидкостях (код 3820 00 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС), предназначенных для розничной продажи, более 0,05%.";
г) дополнить пунктом 4.5 следующего содержания:
"4.5. Не допускается использование метанола в качестве растворителя лакокрасочных материалов.".

Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 23 қыркүйектегі № 83 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 57-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 20-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта санитариялық шараларды қолдану туралы" 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін атқарушы
Б. Сұлтанов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 83 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2-1-тармақтың он үшінші абзацындағы "өндірістік мақсаттағы" деген сөздер алып тасталсын.
2. Көрсетілген шешіммен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптардың II тарауының 19-бөлімінде:
а) атауындағы "өндірістік мақсаттағы" деген сөздер алып тасталсын;
б) 1-кіші бөлімдегі "өнеркәсіптік мақсаттағы" деген сөздер алып тасталсын;
в) 4.4-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бөлшек саудада сатуға арналған мұздануға қарсы сұйықтықтардағы (ЕАЭО СЭҚ ТН коды 3820 00 000 0) метил спиртінің мөлшерінің (массалық үлесінің) 0,05% астам болуына жол берілмейді.";
г) мынадай мазмұндағы 4.5-тармақпен толықтырылсын:
"4.5. Метанолды лак-бояу материалдарының еріткіші ретінде пайдалануға жол берілмейді.".