О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2025 года № 5
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 июня 2021 г. № 67, изменения согласно приложению.
2.  Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 января 2025 г. № 5
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 021/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 021/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 14 қаңтардағы № 5 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 21 маусымдағы № 67 шешімімен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 021/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 021/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 14 қаңтардағы
№5 шешіміне
ҚОСЫМША
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 021/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 021/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға енгізілетін өзгерістер

1. В позициях 1, 2 и 8 в графе 5 слова "2022 год" заменить словами "2025 год", в графе 6 слова "2023 год" заменить словами "2026 год".
2. Позиции 3, 6, 9, 12 – 18, 20, 24, 26 – 28, 32, 40, 52, 55, 63, 64, 66, 69 – 78, 81, 85, 95 – 97 и 99 – 103 исключить.
3. В позициях 4, 7, 79 и 80 в графе 5 слова "2022 год" заменить словами "2025 год", в графе 6 слова "2024 год" заменить словами "2026 год".
4. В позиции 5 в графе 5 слова "2022 год" заменить словами "2027 год", в графе 6 слова "2023 год" заменить словами "2028 год".
5. В позиции 19 в графе 5 слова "2021 год" заменить словами "2024 год", в графе 6 слова "2022 год" заменить словами "2025 год".
6. В позициях 21, 22, 30, 34, 35, 37 – 39, 41 и 42 в графе 5 слова "2021 год" заменить словами "2026 год", в графе 6 слова "2022 год" заменить словами "2027 год".
7. В позициях 23, 25, 31, 33 и 36 в графе 5 слова "2021 год" заменить словами "2027 год", в графе 6 слова "2022 год" заменить словами "2028 год".
8. В позиции 29 в графе 5 слова "2021 год" заменить словами "2023 год", в графе 6 слова "2022 год" заменить словами "2025 год".
9. В позициях 43, 86 и 89 в графе 5 слова "2023 год" заменить словами "2024 год", в графе 6 слова "2024 год" заменить словами "2025 год".
10. В позициях 44, 50, 53, 82 и 83 в графе 5 слова "2023 год" заменить словами "2027 год", в графе 6 слова "2024 год" заменить словами "2028 год".
11. В позициях 45 – 47, 84 и 87 в графе 5 слова "2023 год" заменить словами "2026 год", в графе 6 слова "2024 год" заменить словами "2027 год".
12. В позиции 57 в графе 5 слова "2022 год" заменить словами "2026 год", в графе 6 слова "2023 год" заменить словами "2027 год".
13. В позиции 58 в графе 5 слова "2022 год" заменить словами "2027 год", в графе 6 слова "2023 год" заменить словами "2028 год".
14. В позиции 90 в графе 5 слова "2022 год" заменить словами "2023 год", в графе 6 слова "2023 год" заменить словами "2024 год".
15. В позиции 91 в графе 5 слова "2022 год" заменить словами "2023 год", в графе 6 слова "2023 год" заменить словами "2026 год".
16. В позициях 92 и 93 в графе 5 слова "2023 год" заменить словами "2025 год", в графе 6 слова "2024 год" заменить словами "2026 год".

1. 5-бағанда 1, 2 және 8-позициялардағы "2022 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2023 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 3, 6, 9, 12 – 18, 20, 24, 26 – 28, 32, 40, 52, 55, 63, 64, 66, 69 – 78, 81, 85, 95 – 97және 99 – 103 деген позициялар алып тасталсын.
3. 5-бағанда 4, 7, 79 және 80-позициялардағы "2022 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2024 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 5-бағанда 5-позициядағы "2022 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2023 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 5-бағанда 19-позициядағы "2021 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2022 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. 5-бағанда 21, 22, 30, 34, 35, 37 – 39, 41 және 42-позициялардағы "2021 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2022 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. 5-бағанда 23, 25, 31, 33 және 36-позициялардағы "2021 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2022 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. 5-бағанда 29-позициядағы "2021 жыл" деген сөздер "2023 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2022 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
9. 5-бағанда 43, 86 және 89-позициялардағы "2023 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2024 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. 5-бағанда 44, 50, 53, 82 және 83-позициялардағы "2023 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2024 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
11. 5-бағанда 45 – 47, 84 және 87-позициялардағы "2023 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2024 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
12. 5-бағанда 57-позициядағы "2022 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2023 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
13. 5-бағанда 58-позициядағы "2022 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2023 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
14. 5-бағанда 90-позициядағы "2022 жыл" деген сөздер "2023 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2023 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
15. 5-бағанда 91-позициядағы "2022 жыл" деген сөздер "2023 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2023 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
16. 5-бағанда 92 және 93-позициялардағы "2023 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен, 6-бағанда "2024 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.

21. Дополнить позициями 108 – 124 следующего содержания:
"
108
67.120.01
Метод определения остаточного содержания флавомицина в пищевой продукции животного происхождения.
Разработка ГОСТ на основе МУ
приложение 51
2026 год
2027 год
Российская Федерация
109
67.120.99
Метод определения остаточного содержания баквилоприма в пищевой продукции животного происхождения.
Разработка ГОСТ на основе МУ А-1/112
приложение 51
2026 год
2028 год
Российская Федерация

21. Мынадай мазмұндағы 108 – 124-позициялармен толықтырылсын:
"
108
67.120.01
Жануарлардан алынатын тамақ өнімдеріндегі флавомициннің қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ негізінде МЕМСТ әзірлеу
51 қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
109
67.120.99
Жануарлардан алынатын тамақ өнімдеріндегі баквилопримнің қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ А-1/112 негізінде МЕМСТ әзірлеу
51 қосымша
2026 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы

110
67.120.99
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания аминогликозидов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором.
Пересмотр ГОСТ 32798-2014 на основе МУ 759/5.3 (метод определения остаточного содержания апрамицина в субпродуктах (печень, почки))
приложение 51
2025 год
2026 год
Российская Федерация
111
67.120.10
67.120.99
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания цефалоспоринов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием.

110
67.120.99
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар жоғары тиімді сұйық хроматографияның көмегімен аминогликозидтердің қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ 759/5.3 негізінде МЕМСТ 32798-2014 қайта қарау (қосалқы өнімдердегі (бауыр, бүйрек) апрамициннің қалдық құрамын анықтау әдісі)
51 қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
111
67.120.10
67.120.99
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен цефалоспориндердің қалдық құрамын анықтау әдісі.

Внесение изменений в ГОСТ 34137-2017 (метод определения остаточного содержания цефалексина в субпродуктах (почки))
приложение 51
2026 год
2027 год
Российская Федерация
112
07.100.30
Микробиология пищевой цепи. Горизонтальный метод обнаружения и подсчета Clostridium spp. Часть 1. Подсчет сульфитредуцирующих Clostridium spp. методом подсчета колоний.
Разработка ГОСТ на основе ISO 15213-1:2023
приложение 2
2025 год
2026 год
Республика Казахстан
113
67.120.01
Метод определения остаточного содержания клавулановой кислоты в пищевой продукции животного происхождения.
Разработка ГОСТ на основе МУ А-1/073
приложение 51
2025 год
2025 год
Российская Федерация
114
67.120.01
Метод определения остаточного содержания авиламицина в пищевой продукции и кормах
Разработка ГОСТ на основе МУ А-1/071
приложение 51
2025 год
2026 год
Российская Федерация
115
67.120.01
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания хинолонов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором.
Пересмотр ГОСТ 32797-2014 на основе
МУ А-1/090 и МУ А-1/077 (метод определения остаточного содержания хинолонов (гатифлоксацина, гемифлоксацина, грепафлоксацина, надифлоксацина, орбифлоксацина, пазуфлоксацина, пефлоксацина, спарфлоксацина, флероксацина, циноксацина, эноксацина, пефлоксацина))
пункты 2 и 3
статьи 91,
приложение 51
2025 год
2026 год
Российская Федерация
116
67.120.99
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания метаболитов нитрофуранов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором.
Пересмотр ГОСТ 32014-2012
на основе МУ А-1/104
статья 91,
приложение 51
2025 год
2026 год
Российская Федерация
117
67.120.01
Продукты пищевые продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания антибиотиков тетрациклиновой группы с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором.
Пересмотр ГОСТ 31694-2012 на основе МУ А-1/089 (метод определения остаточного содержания тетрациклинов (тигециклина, демеклоциклина, миноциклина, метациклина) в продукции животноводства)
пункты 2 и 3
статьи 91
2025 год
2026 год
Российская Федерация
118
67.120.01
Метод определения остаточного содержания рифампицина и рифаксимина в продукции
животноводства.
Разработка ГОСТ на основе МУ А-1/078
пункты 2 и 3
статьи 91,
приложение 51
2025 год
2026 год
Российская Федерация
119
67.120.01
Метод определения остаточного содержания антипротозойных препаратов в пищевой продукции и кормах.
Разработка ГОСТ на основе МУ А-1/061
пункты 2 и 3
статьи 91
2025 год
2027 год
Российская Федерация

МЕМСТ 34137-2017-ге өзгерістер енгізу (қосалқы өнімдердегі (бүйрек) цефалексиннің қалдық құрамын анықтау әдісі)
51 қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
112
07.100.30
Тағам тізбегінің микробиологиясы. Clostridium spp анықтау және есептеудің көлденең әдісі. 1 бөлік. Колонияларды есептеу әдісімен сульфитредуктивті Clostridium spp есептеу. ISO 15213-1:2023 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
113
67.120.01
Жануарлардан алынатын тамақ өнімдеріндегі клавулан қышқылының қалдық құрамын анықтау әдісі. МУ А-1/073 негізінде МЕМСТ әзірлеу
51 қосымша
2025 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
114
67.120.01
Тамақ өнімдері мен азықтардағы авиламициннің қалдық құрамын анықтау әдісі МУ А - 1/071 негізінде МЕМСТ әзірлеу
51 қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
115
67.120.01
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйық хроматографияның көмегімен хинолондардың қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ А-1/090 және МУ А-1/077 негізінде МЕМСТ 32797-2014 қайта қарау (хинолондардың (гатифлоксациндердің, гемифлоксациндердің, грепафлоксациннің, надифлоксациннің, орбифлоксациннің, пазуфлоксациннің, пефлоксациннің, спарфлоксациннің, флероксациннің, циноксациннің, эноксациннің, пефлоксациннің) қалдық құрамын анықтау әдісі))
91-баптың 2 және 3-тармақтары,
51 қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
116
67.120.99
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйық хроматографияның нитрофуран метаболиттерінің қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ А-1/104 негізінде МЕМСТ 32014-2012 қайта қарау
91-бап, 51 қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
117
67.120.01
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйық хроматографияның көмегімен тетрациклин тобындағы антибиотиктердің қалдық құрамын анықтау әдісі.
Му А-1/089 негізінде МЕМСТ 31694-2012 қайта қарау (мал шаруашылығы өніміндегі тетрациклиндердің (тигециклин, демеклоциклин, миноциклин, метациклин) қалдық құрамын анықтау әдісі)
91-баптың 2 және 3-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
118
67.120.01
Мал шаруашылығы өнімдеріндегі рифампицин мен рифаксиминнің қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ А - 1/078 негізінде МЕМСТ әзірлеу
91-баптың 2 және 3-тармақтары,
51 қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
119
67.120.01
Тамақ өнімдері мен азықтардағы протозойға қарсы препараттардың қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ А - 1/061 негізінде МЕМСТ әзірлеу
91-баптың 2 және 3-тармақтары
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы

120
67.120.30
Методы определения остаточного содержания красителей (акрифлавина, диметилтионин
(Azure А) метиленовой лазури В (Azure В), 9-аминоакридина, этилового фиолетового, метиленового синего, парарозанилина основания,
Виктории синей В, Виктории синей R, основного синего 7, лейкомалахитового зеленого, лейкокристаллического фиолетового) в рыбной продукции.
Разработка ГОСТ на основе МУ А-1/080 и ГОСТ Р 56962-2016
пункты 2 и 3
статьи 91
2027 год
2028 год
Российская Федерация
121
67.120.01
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием.
Внесение изменений в ГОСТ 34136-2017 на основе МУ А-1/088 (метод определения остаточного содержания макролидов (8 флюоро-эритромицина, гамитромицина, джозамицина, диритромицина, мидекамицина, олеандромицина, рокситромицина, телитромицина, азитромицина, тилдипирозина, китасамицина) в пищевой продукции)
пункты 2 и 3
статьи 91
2025 год
2026 год
Российская Федерация
122
67.120.99
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором.
Внесение изменений в ГОСТ 34533-2019 на основе МУ А 1/103 (метод определения хлорамфеникола в пищевой продукции)
показатель
"антибиотики"
приложения 3
2026 год
2027 год
Российская Федерация
123
67.120.01
Метод определения остаточного содержания дапсона в пищевой продукции.
Разработка ГОСТ на основе МУ А-1/075
статья 91,
приложение 51
2027 год
2028 год
Российская Федерация
124
67.120.99
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором.
Внесение изменений в ГОСТ 34533-2019
на основе МУ А-1/075 (метод определения остаточного содержания в жире сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов, в т.ч. тиамфеникола)
пункты 2 и 3
статьи 91
2027 год
2028 год
Российская Федерация
".

120
67.120.30
Балық өнімдеріндегі бояғыштардың (акрифлавин, диметилтионин (Azure А) көкшіл метилен В (Azure В), 9-аминоакридин, күлгін этил, көк метилен, негіздегі парарозанилин, көк Виктория В, көк Виктория R, негізгі көк 7, жасыл лейкомалахит, күлгін лейкокристалды) қалдық құрамын анықтау әдістері.
МУ А-1/080 және МЕМСТ Р 56962-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
91-баптың 2 және 3-тармақтары
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
121
67.120.01
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйық хроматографияның көмегімен макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдық құрамын анықтау әдісі. MУ А-1/088 негізінде МЕМСТ 34136-2017-ге өзгерістер енгізу (тамақ өнімдеріндегі макролидтердің (8 флюоро-эритромициннің, азитромициннің, джозамициннің, диритромициннің, мидекамициннің, олеандромициннің, рокситромициннің, телитромициннің, азитромициннің, тилдипирозиннің, китасамициннің) қалдық құрамын анықтау әдісі)
91-баптың 2 және 3-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
122
67.120.99
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйық хроматографияның көмегімен сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ А 1/103 негізінде МЕМСТ 34533-2019-ға өзгерістер енгізу (тамақ өнімдеріндегі хлорамфениколды анықтау әдісі)
3-қосымшаның "антибиотиктер" көрсеткіші
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
123
67.120.01
Тамақ өнімдеріндегі дапсонның қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ негізінде МЕМСТ әзірлеу А-1/075
91-бап, 51 қосымша
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
124
67.120.99
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйық хроматографияның көмегімен сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдық құрамын анықтау әдісі.
МУ А-1/075 негізінде МЕМСТ 34533-2019-ға өзгерістер енгізу (май құрамындағы сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың, оның ішінде тиамфениколдың қалдық құрамын анықтау әдісі)
91-баптың 2 және 3-тармақтары
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
".