О внесении изменения в пункт 36 Порядка заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2025 года № 2
В соответствии с пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Пункт 36 Порядка заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2017 г. № 171, после абзаца девятого дополнить абзацами следующего содержания:
"В отношении маркированных подакцизных товаров указываются серия, номера и количество акцизных и (или) специальных марок отдельно по каждой серии.
Сведения о серии, номерах и количестве акцизных и (или) специальных марок указываются в заявлении в виде электронного документа в соответствующих реквизитах структуры заявления.
В заявлении в виде документа на бумажном носителе сведения о серии, номерах и количестве акцизных и (или) специальных марок указываются через пробел, а номера акцизных и (или) специальных марок – через знак разделителя ",".
Сведения о номерах акцизных и (или) специальных марок, следующих подряд, указываются путем проставления первого и последнего номера соответствующего диапазона в соответствующих реквизитах структуры заявления, а в заявлении в виде документа на бумажном носителе – через знак разделителя тире "–".
В Республике Армения указывается количество акцизных и (или) специальных марок по каждой серии, если товары маркированы такими марками в соответствии с законодательством Республики Армения в сфере налогов и сборов.
В Республике Беларусь указывается количество акцизных марок;".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 апреля 2025 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев

Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібінің 36-тармағына өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 14 қаңтардағы № 2 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 120-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 171 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібінің 36-тармағы тоғызыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Таңбаланған акцизделетін тауарларға қатысты әрбір серия бойынша жеке-жеке акциздік және (немесе) арнайы маркалардың сериясы, нөмірлері және саны көрсетіледі.
Акциздік және (немесе) арнайы маркалардың сериясы, нөмірлері және саны туралы мәліметтер өтініш құрылымының тиісті деректемелерінде электрондық құжат түрінде өтініште көрсетіледі.
Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі өтініште акциздік және (немесе) арнайы маркалардың сериясы, нөмірлері мен саны туралы мәліметтер бос орын арқылы, ал акциздік және (немесе) арнайы маркалардың нөмірлері – бөлгіш белгісі "," арқылы көрсетіледі.
Қатарынан қойылатын акциздік және (немесе) арнайы маркалардың нөмірлері туралы мәліметтер өтініш құрылымының тиісті деректемелеріндегі тиісті диапазонның бірінші және соңғы нөмірін, ал қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі өтініште – бөлгіш белгісі арқылы сызықша "–" қою жолымен көрсетіледі.
Егер тауарлар Армения Республикасының салықтар мен алымдар саласындағы заңнамасына сәйкес осындай маркалармен таңбаланса, Армения Республикасында акциздік және (немесе) арнайы маркалардың саны әрбір серия бойынша көрсетіледі.
Беларусь Республикасында акциздік маркалардың саны көрсетіледі;".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2025 жылғы 1 сәуірден кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев