О внесении изменений в технический регламент Таможенного союза "О безопасности упаковки" (TP ТС 005/2011)
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 6 сентября 2024 года № 61.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 29 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в технический регламент Таможенного союза "О безопасности упаковки" (TP ТС 005/2011), принятый Решением Комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 г. № 769, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 6 сентября 2024 г. № 61
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в технический регламент Таможенного союза
"О безопасности упаковки" (TP ТС 005/2011)
1. По тексту слова "Таможенного союза" заменить словом "Союза".
2. Предисловие исключить.
3. В пункте 1 статьи 1 слова "Таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза (далее – Союз)".
4. В статье 2:
а) абзац первый изложить в следующей редакции:
"Для целей применения настоящего технического регламента используются понятия, установленные Протоколом о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), типовыми схемами оценки соответствия, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 апреля 2018 г. № 44, а также понятия, которые означают следующее:";
б) абзацы третий и четвертый исключить.
5. Статьи 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"Статья 3. Правила обращения на рынке Союза
1. Упаковка (укупорочные средства) выпускается в обращение на таможенной территории Союза при ее соответствии требованиям настоящего технического регламента, а также требованиям других технических регламентов Союза (Таможенного союза), действие которых на нее распространяется.
2. Упаковка (укупорочные средства), соответствующая требованиям настоящего технического регламента, а также требованиям других технических регламентов Союза (Таможенного союза), действие которых на нее распространяется, прошедшая процедуру оценки соответствия, должна иметь маркировку единым знаком обращения продукции на рынке Союза.

Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 005/2011) техникалық регламентіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 61 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 29-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 769 шешімімен қабылданған Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 005/2011) техникалық регламентіне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
В. Григорян
Беларусь
Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан
Республикасынан
С. Жұманғарин
Қырғыз
Республикасынан
А. Касымалиев
Ресей
Федерациясынан
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 61 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 005/2011) техникалық регламентіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Мәтін бойынша "Кеден одағының" деген сөздер "Одақтың"деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Кіріспе алып тасталсын.
3. 1-баптың 1-тармағындағы "Кеден одағының" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі-Одақ)" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 2-бапта:
а) бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы техникалық регламентті қолдану мақсаттары үшін Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттамада (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша), Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 44 шешімімен бекітілген сәйкестікті бағалаудың үлгілік схемаларында белгіленген ұғымдар, сондай-ақ мынаны білдіретін ұғымдар қолданылады:";
б) үшінші және төртінші абзацтар алып тасталсын.
5. 3 және 4-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"3-бап. Одақ нарығындағы айналым ережелері
1. Буып-түю (тығындау құралдары) осы техникалық регламенттің талаптарына, сондай-ақ оған қолданылатын Одақтың (Кеден одағының) басқа да техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келген кезде Одақтың кедендік аумағына айналымға шығарылады.
2. Осы техникалық регламенттің талаптарына, сондай-ақ оған қолданылатын Одақтың (Кеден одағының) басқа да техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келетін, әрекеті өзіне қолданылатын сәйкестікті бағалау рәсімінен өткен буып-түю (тығындау құралдары) Одақ нарығында өнім айналымының бірыңғай белгісімен таңбалануы тиіс.

Статья 4. Обеспечение соответствия требованиям безопасности
1. Соответствие упаковки (укупорочных средств) требованиям настоящего технического регламента обеспечивается выполнением его требований непосредственно либо выполнением требований стандартов, включенных в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований настоящего технического регламента.
2. Методы исследований (испытаний) и измерений упаковки (укупорочных средств) устанавливаются в стандартах, включенных в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований настоящего технического регламента и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.".
6. Статью 7 изложить в следующей редакции:
"Статья 7. Оценка соответствия
1. Перед выпуском в обращение на таможенной территории Союза упаковка (укупорочные средства) должна пройти оценку соответствия требованиям настоящего технического регламента в форме подтверждения соответствия.
Подтверждение соответствия упаковки (укупорочных средств) требованиям настоящего технического регламента осуществляется в соответствии с типовыми схемами оценки соответствия с учетом особенностей, установленных настоящим техническим регламентом.
2. Подтверждение соответствия упаковки (укупорочных средств) осуществляется в форме декларирования соответствия по одной из следующих схем:
2.1. схемы 3д, 4д, 6д – в отношении упаковки (укупорочных средств), предназначенной для упаковывания:
пищевой продукции, включая детское питание;
парфюмерно-косметической продукции, имеющей непосредственный контакт с упакованной продукцией;
игрушек и изделий детского ассортимента, имеющих непосредственный контакт со ртом ребенка;
2.2. схемы 1д и 2д – в отношении упаковки (укупорочных средств), не указанной в подпункте 2.1 настоящего пункта.
В отношении упаковки (укупорочных средств), имеющей разные материалы, типоразмеры, толщину применяемых материалов, испытания могут быть проведены на типовых образцах, которые должны учитывать особенности типа упаковки (укупорочных средств).
Упаковка (укупорочные средства), бывшая в употреблении, не подлежит подтверждению соответствия требованиям настоящего технического регламента.

4-бап. Қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін қамтамасыз ету
1. Қаптаманың (тығындау құралдарының) осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігі оның талаптарын тікелей орындаумен не халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесіне енгізілген стандарттар талаптарын, ал олар болмаған жағдайда – қолдану нәтижесінде осы техникалық регламенттің талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың талаптарын орындаумен қамтамасыз етіледі.
2. Қаптаманы (тығындау құралдарын) зерттеу (сынау) және өлшеу әдістері халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесіне енгізілген стандарттарда, ал олар болмаған жағдайда – зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде осы техникалық регламенттің талаптарын орындау және қолдану және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттарда белгіленеді.".
6. 7-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"7-бап. Сәйкестікті бағалау
1. Одақтың кедендік аумағында айналымға шығарар алдында буып-түю (тығындау құралдары) сәйкестікті растау нысанында осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестікті бағалаудан өтуі тиіс.
Қаптаманың (тығындау құралдарының) осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін растау осы техникалық регламентте белгіленген ерекшеліктер ескеріле отырып, сәйкестікті бағалаудың үлгілік схемаларына сәйкес жүзеге асырылады.
2. Қаптаманың (тығындау құралдарының) сәйкестігін растау мынадай схемалардың бірі бойынша сәйкестікті декларациялау нысанында жүзеге асырылады:
2.1. 3д, 4д, 6д схемалары - буып-түюге арналған қаптамаға (тығындау құралдарына) қатысты:
балалар тағамын қоса алғанда, тамақ өнімдері;
оралған өнімдермен тікелей байланысы бар парфюмерлік-косметикалық өнімдер;
баланың аузымен тікелей жанасатын балалар ассортиментіндегі ойыншықтар мен бұйымдар;
2.2. 1д және 2д схемалары - осы тармақтың 2.1-тармақшасында көрсетілмеген қаптамаға (тығындау құралдарына) қатысты.
Әртүрлі материалдарды, типтік мөлшерлерді, қолданылатын материалдардың қалыңдығын теленетін қаптамаға (тығындау құралдарына) қатысты сынақтар қаптама (тығындау құралдары) түрінің ерекшеліктері ескерілетін типтік үлгілерде жүргізілуі мүмкін.
Пайдаланылуда болған қаптама (тығындау құралдары) оның осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін растауға жатпайды.

3. При декларировании соответствия требованиям настоящего технического регламента заявителем являются зарегистрированные на территории государства – члена Союза в соответствии с его законодательством юридическое лицо или физическое лицо в качестве индивидуального предпринимателя, являющиеся:
для серийно выпускаемой упаковки (укупорочных средств) – изготовителем (уполномоченным изготовителем лицом);
для партии упаковки (укупорочных средств) – изготовителем (уполномоченным изготовителем лицом), продавцом (импортером).
4. Комплект документов и сведений, послуживших основанием для принятия декларации о соответствии, в зависимости от применяемой заявителем схемы декларирования соответствия включает в себя:
а) для упаковки (укупорочных средств) серийного производства (схемы 1д, 3д, 6д):
копию технической документации (конструкторской и (или) технологической документации и (или) технических условий (описаний)) на упаковку (укупорочные средства), содержащей основные параметры и характеристики упаковки (укупорочных средств), а также ее описание, в целях оценки соответствия упаковки (укупорочных средств) требованиям настоящего технического регламента;
список стандартов (с указанием их обозначений и наименований, а также разделов (пунктов, подпунктов), если соблюдение требований настоящего технического регламента может быть обеспечено применением отдельных разделов (пунктов, подпунктов) этих стандартов, а не стандартов в целом), включенных в перечень стандартов, указанный в пункте 1 статьи 4 настоящего технического регламента (в случае их применения заявителем);
описание принятых технических решений и результатов оценки рисков, подтверждающих выполнение требований настоящего технического регламента, если стандарты, включенные в перечень стандартов, указанный в пункте 1 статьи 4 настоящего технического регламента, не применялись или отсутствуют (при необходимости);
копию договора с изготовителем (в том числе с иностранным изготовителем), предусматривающего осуществление действий от имени изготовителя при подтверждении соответствия требованиям настоящего технического регламента и выпуске упаковки (укупорочных средств) в обращение на таможенной территории Союза, а также ответственность за несоответствие упаковки (укупорочных средств) указанным требованиям (для уполномоченного изготовителем лица);
копию сертификата соответствия системы менеджмента, распространяющегося на производство упаковки (укупорочных средств), подтверждающего соответствие внедренной изготовителем системы менеджмента требованиям соответствующего стандарта и выданного органом по сертификации систем менеджмента (для схемы 6д);
сведения о регистрационном или учетном (индивидуальном, идентификационном) номере заявителя, присваиваемом при государственной регистрации юридического лица или физического лица в качестве индивидуального предпринимателя в соответствии с законодательством государств – членов Союза;
иные документы по выбору заявителя, послужившие основанием для принятия декларации о соответствии (при наличии);

3. Осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін декларациялау кезінде Одаққа мүше мемлекеттің аумағында оның заңнамасына сәйкес дара кәсіпкер ретінде тіркелген:
сериялы шығарылатын қаптама (тығындау құралдары) үшін - дайындаушы (уәкілетті дайындаушы тұлға);
қаптама (тығындау құралдары) партиясы үшін-дайындаушы (уәкілетті дайындаушы тұлға), сатушы (импорттаушы) болып табылатын заңды тұлға немесе жеке тұлға өтініш беруші болып табылады:
4. Өтініш беруші қолданатын сәйкестікті декларациялау схемасына байланысты сәйкестік туралы декларацияны қабылдау үшін негіз қызметін атқарған құжаттар мен мәліметтер жиынтығы мыналарды қамтиды:
а) сериялық өндірістің буып-түю (тығындау құралдары) үшін (1д, 3д, 6д схемалары):
қаптаманың (тығындау құралдарының) негізгі параметрлері мен сипаттамаларын қамтитын қаптамаға (тығындау құралдарына) арналған техникалық құжаттаманың (конструкторлық және (немесе) технологиялық құжаттаманың және (немесе) техникалық шарттардың (сипаттамалардың) көшірмесі, сондай-ақ қаптаманың (тығындау құралдарының) осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалау мақсатындағы оның сипаттамасы;
егер осы техникалық регламенттің талаптарын сақтау осы техникалық регламенттің 4-бабының 1-тармағында көрсетілген стандарттар тізбесіне енгізілген осы стандарттардың (тұтастай стандарттардың емес) жекелеген бөлімдерін (тармақтарын, тармақшаларын) қолданумен қамтамасыз етілуі мүмкін болса, стандарттардың тізімі (олардың белгілері мен атаулары, сондай-ақ бөлімдері (тармақтары, тармақшалары) көрсетіле отырып (өтініш беруші оларды қолданған жағдайда);
егер осы техникалық регламенттің 4-бабының 1-тармағында көрсетілген стандарттар тізбесіне енгізілген стандарттар қолданылмаса немесе олар жоқ болса (қажет болған жағдайда), осы техникалық регламенттің талаптарының орындалуын растайтын қабылданған техникалық шешімдер мен тәуекелдерді бағалау нәтижелерінің сипаттамасы;
осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін растау және Одақтың кедендік аумағында айналымға қаптаманы (тығындау құралдарын) шығару кезінде дайындаушының атынан іс-қимылдарды жүзеге асыруды көздейтін дайындаушымен (оның ішінде шетелдік дайындаушымен) жасалған шарттың көшірмесі, сондай-ақ қаптаманың (тығындау құралдарының) көрсетілген талаптарға (дайындаушы уәкілеттік берген тұлға үшін) сәйкес келмегені үшін жауаптылық;
дайындаушы енгізген менеджмент жүйесінің тиісті стандарт талаптарына сәйкестігін растайтын және менеджмент жүйелерін сертификаттау жөніндегі орган берген қаптама (тығындау құралдары) өндірісіне қолданылатын менеджмент жүйесінің сәйкестік сертификатының көшірмесі (6д схемасы үшін);
Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес заңды тұлғаны немесе жеке тұлғаны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу кезінде берілетін өтініш берушінің тіркеу немесе есепке алу (дара, сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер;
сәйкестік туралы декларацияны (бар болса) қабылдау үшін негіз қызметін атқарған өтініш берушінің таңдауы бойынша өзге де құжаттар;

б) для партии упаковки (укупорочных средств) (схемы 2д и 4д):
копию контракта (договора поставки) и товаросопроводительные документы, идентифицирующие партию упаковки (укупорочных средств), в том числе ее размер;
список стандартов (с указанием их обозначений и наименований, а также разделов (пунктов, подпунктов), если соблюдение требований настоящего технического регламента может быть обеспечено применением отдельных разделов (пунктов, подпунктов) этих стандартов, а не стандартов в целом), включенных в перечень стандартов, указанный в пункте 1 статьи 4 настоящего технического регламента (в случае их применения заявителем);
сведения о регистрационном или учетном (индивидуальном, идентификационном) номере заявителя, присваиваемом при государственной регистрации юридического лица или физического лица в качестве индивидуального предпринимателя в соответствии с законодательством государств – членов Союза;
иные документы по выбору заявителя, послужившие основанием для принятия декларации о соответствии (при наличии).
5. Комплект документов и сведений, указанных в пункте 4 настоящей статьи, формируется на бумажных или электронных носителях.
6. Изготовитель в зависимости от применяемой схемы декларирования соответствия:
осуществляет производственный контроль и принимает все необходимые меры, чтобы процесс производства был стабильным и обеспечивал соответствие изготавливаемой упаковки (укупорочных средств) требованиям настоящего технического регламента (схемы 1д, 3д);
осуществляет производственный контроль и принимает все необходимые меры по обеспечению стабильности функционирования внедренной и сертифицированной системы менеджмента и условий производства для изготовления упаковки (укупорочных средств), соответствующей требованиям настоящего технического регламента (схема 6д).
7. Заявитель в зависимости от применяемой схемы декларирования соответствия:
формирует комплект документов и сведений, указанных в пункте 4 настоящей статьи, и проводит их анализ;
обеспечивает проведение идентификации и отбора образцов (типовых образцов) упаковки (укупорочных средств);
обеспечивает проведение исследований (испытаний) и измерений отобранных образцов (типовых образцов) упаковки (укупорочных средств) в аккредитованной испытательной лаборатории (центре) (для схем 1д, 2д, 3д, 4д и 6д) или собственной испытательной лаборатории изготовителя (для схем 1д и 2д) по выбору заявителя;
принимает декларацию о соответствии упаковки (укупорочных средств) требованиям настоящего технического регламента по единой форме и правилам, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 293, и регистрирует ее (при условии, что с момента утверждения протокола (протоколов) исследований (испытаний) и измерений упаковки (укупорочных средств) прошло не более 1 года);

б) қаптама (тығындау құралдары) партиясы үшін (2д және 4д схемалары):
келісімшарттың (жеткізу шартының) көшірмесі және қаптаманың (тығындау құралдарының) партиясын сәйкестендіретін тауарға ілеспе құжаттар, оның ішінде оның мөлшері;
егер осы техникалық регламенттің талаптарын сақтау осы техникалық регламенттің 4-бабының 1-тармағында көрсетілген стандарттар тізбесіне енгізілген осы стандарттардың (тұтастай стандарттардың емес) жекелеген бөлімдерін (тармақтарын, тармақшаларын) қолданумен қамтамасыз етілуі мүмкін болса, стандарттардың тізімі (олардың белгілері мен атаулары, сондай-ақ бөлімдері (тармақтары, тармақшалары) көрсетіле отырып (өтініш беруші оларды қолданған жағдайда);
Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес заңды тұлғаны немесе жеке тұлғаны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу кезінде берілетін өтініш берушінің тіркеу немесе есепке алу (дара, сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер;
сәйкестік туралы декларацияны (бар болса) қабылдау үшін негіз қызметін атқарған өтініш берушінің таңдауы бойынша өзге де құжаттар.
5. Осы баптың 4-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтер жиынтығы қағаз немесе электрондық жеткізгіштерде қалыптастырылады.
6. Дайындаушы қолданылатын сәйкестікті декларациялау схемасына байланысты:
өндірістік бақылауды жүзеге асырады және өндіріс процесі тұрақты болуы және дайындалатын қаптаманың (тығындау құралдарының) осы техникалық регламенттің (1д, 3д схемалары) талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуі үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды;
өндірістік бақылауды жүзеге асырады және осы техникалық регламенттің (6д схемасы) талаптарына сәйкес келетін қаптаманы (тығындау құралдарын) дайындау үшін енгізілген және сертификатталған менеджмент жүйесінің жұмыс істеуінің және өндіріс жағдайларының тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша барлық қажетті шараларды қабылдайды.
7. Өтініш беруші қолданылатын сәйкестікті декларациялау схемасына байланысты:
осы баптың 4-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтер жиынтығын қалыптастырады және оларға талдау жүргізеді;
қаптаманың (тығындау құралдарының) үлгілерін (типтік үлгілерін) сәйкестендіруді және іріктеуді жүргізуді қамтамасыз етеді;
өтініш берушінің таңдауы бойынша аккредиттелген сынақ зертханасында (орталығында) (1д, 2д, 3д, 4д және 6д схемалары үшін) немесе дайындаушының жеке сынақ зертханасында (1д және 2д схемалары үшін) қаптаманың (тығындау құралдарының) іріктелген үлгілеріне (типтік үлгілеріне) зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер жүргізуді қамтамасыз етеді;
бірыңғай нысан және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 293 шешімімен бекітілген қағидалар бойынша қаптаманың (тығындау құралдарының) осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігі туралы декларацияны қабылдайды және оны тіркейді (қаптаманы (тығындау құралдарын) зерттеулердің (сынақтардың) және өлшеулердің хаттамасы (хаттамалары) бекітілген сәттен бастап 1 жылдан аспайтын мерзім өткен жағдайда);

обеспечивает маркировку упаковки (укупорочных средств) единым знаком обращения продукции на рынке Союза в соответствии с Порядком применения единого знака обращения продукции на рынке Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 15 июля 2011 г. № 711, и статьей 8 настоящего технического регламента;
формирует и хранит комплект доказательственных материалов, подтверждающих соответствие упаковки (укупорочных средств) требованиям настоящего технического регламента, который включает в себя:
документы и сведения, указанные в пункте 4 настоящей статьи;
протоколы исследований (испытаний) и измерений упаковки (укупорочных средств);
зарегистрированную декларацию о соответствии.
8. Декларация о соответствии оформляется на конкретное наименование упаковки (укупорочных средств) или на группу упаковки (укупорочных средств), изготовленной из одних материалов, имеющей одинаковую конструкцию и отвечающей одним и тем же требованиям безопасности.
9. Регистрация декларации о соответствии осуществляется в соответствии с Порядком регистрации, приостановления, возобновления и прекращения действия декларации о соответствии продукции требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 марта 2018 г. № 41.
10. Срок действия декларации о соответствии:
на серийно выпускаемую упаковку (укупорочные средства) составляет не более 5 лет;
на партию упаковки (укупорочных средств) не устанавливается.
Декларация о соответствии партии упаковки (укупорочных средств) действует только в отношении упаковки (укупорочных средств), относящейся к конкретной партии.
11. По желанию заявителя декларирование соответствия по схемам 1д и 2д может быть заменено декларированием соответствия по схемам 3д, 4д, 6д.
12. Срок хранения заявителем декларации о соответствии и комплекта доказательственных материалов составляет:
на серийно выпускаемую упаковку (укупорочные средства) – не менее 10 лет с даты снятия с производства (прекращения производства) такой упаковки (укупорочных средств);
на партию упаковки (укупорочных средств) – не менее 10 лет с даты реализации последнего изделия из партии.
Допускается хранение заявления и копий зарегистрированной декларации о соответствии и комплекта доказательственных материалов в электронном виде в соответствии с законодательством государств – членов Союза.
13. Срок хранения уполномоченным органом (органом по сертификации) копий декларации о соответствии и комплекта доказательственных материалов составляет:
не менее 5 лет с даты окончания срока действия декларации о соответствии, если срок ее действия ограничен;
не менее 10 лет с даты регистрации декларации о соответствии, если срок ее действия не ограничен.
Допускается хранение заявления и копий зарегистрированной декларации о соответствии и комплекта доказательственных материалов в электронном виде в соответствии с законодательством государств – членов Союза.".

Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 711 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ нарығында өнім айналымының бірыңғай белгісін қолдану тәртібіне және осы техникалық регламенттің 8-бабына сәйкес қаптаманы (тығындау құралдарын) өнімнің Одақ нарығындағы айналымының бірыңғай белгісімен таңбалауды қамтамасыз етеді;
қаптаманың (тығындау құралдарының) осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін растайтын дәлелдемелік материалдар жиынтығын қалыптастырады және сақтайды, оған мыналар кіреді:
осы баптың 4-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтер;
қаптаманы (тығындау құралдарын) зерттеу (сынау) және өлшеу хаттамалары;
тіркелген сәйкестік туралы декларация.
8. Сәйкестік туралы декларация бірдей конструкциясы бар және бірдей қауіпсіздік талаптарына жауап беретін бір материалдардан дайындалған қаптаманың (тығындау құралдарының) нақты атауына немесе қаптаманың (тығындау құралдарының) тобына ресімделеді.
9.  Сәйкестік туралы декларацияны тіркеу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 20 наурыздағы № 41 шешімімен бекітілген Өнімнің Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігі туралы декларацияларды тіркеу, қолданылуын тоқтата тұру, жаңғырту және тоқтату тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
10. Сәйкестік туралы декларацияның қолданылу мерзімі:
сериялы шығарылатын қаптамаға (тығындау құралдарына) 5 жылдан аспайды;
қаптама (тығындау құралдары) партиясына белгіленбейді.
Қаптама (тығындау құралдары) партиясының сәйкестігі туралы декларация тек белгілі бір партияға қатысты қаптамаға (тығындау құралдарына) қатысты қолданылады.
11. Өтініш берушінің қалауы бойынша 1д және 2д схемалары бойынша сәйкестікті декларациялау 3д, 4д, 6д схемалары бойынша сәйкестікті декларациялаумен ауыстырылуы мүмкін.
12.  Өтініш берушінің сәйкестік туралы декларацияны және дәлелдемелік материалдар жиынтығын сақтау мерзімі:
сериялы шығарылатын қаптамаға (тығындау құралдарына) – мұндай қаптама (тығындау құралдары) өндірістен шығарылған (өндіріс тоқтатылған) күннен бастап кемінде 10 жылды;
қаптама (тығындау құралдары) партиясына-партиядан соңғы бұйым сатылған күннен бастап кемінде 10 жылды құрайды.
Өтініш пен сәйкестік туралы тіркелген декларацияның көшірмелерін және дәлелдемелік материалдар жиынтығын Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес электрондық түрде сақтауға жол беріледі.
13. Уәкілетті органның (сертификаттау жөніндегі органның) сәйкестік туралы декларацияның және дәлелдемелік материалдар жиынтығының көшірмелерін сақтау мерзімі:
егер сәйкестік туралы декларацияның қолданылу мерзімі шектелген болса, ол аяқталған күннен бастап кемінде 5 жылды;
егер сәйкестік туралы декларацияның қолданылу мерзімі шектелмесе, ол тіркелген күннен бастап кемінде 10 жылды құрайды.
Өтініш пен сәйкестік туралы тіркелген декларацияның көшірмелерін және дәлелдемелік материалдар жиынтығын Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес электрондық түрде сақтауға жол беріледі.".

7. В статье 8:
а) в наименовании и по тексту слова "государств – членов Таможенного союза" заменить словом "Союза";
б) в пункте 1 слово "подтверждения" заменить словом "оценки";
в) в пункте 2 слово "импортером" заменить словами "продавцом (импортером)";
г) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Упаковка (укупорочные средства) маркируется единым знаком обращения продукции на рынке Союза при ее соответствии требованиям всех технических регламентов Союза (Таможенного союза), действие которых на нее распространяется и которые предусматривают нанесение единого знака обращения продукции на рынке Союза.".
8. Статью 9 признать утратившей силу.

7. 8-бапта:
а) атауындағы және мәтіні бойынша "Кеден одағына мүше мемлекеттердің" деген сөздер "Одақтың" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) 1-тармақтағы "растау" деген сөз "бағалау" деген сөзбен ауыстырылсын;
в) 2-тармақтағы "импорттаушы" деген сөз "сатушы (импорттаушы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қаптама (тығындау құралдары) күші оған қолданылмайтын және өнімнің Одақ нарығындағы айналымына бірыңғай белгі салуды көздейтін Одақтың (Кеден одағының) барлық техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келген кезде ол өнімнің Одақ нарығындағы айналымының бірыңғай белгісімен таңбаланады.".
8. 9-баптың күші жойылды деп танылсын.