О внесении изменений в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 127
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2024 года № 28.
В соответствии с Соглашением о маркировке товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе от 2 февраля 2018 года и пунктом 16 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 127 "О введении маркировки товаров легкой промышленности средствами идентификации" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 12 апреля 2024 г. № 28
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 127
1. В предложении втором пункта 1 слова "1 января 2021 г." заменить словами "сроков, указанных в перечне товаров, подлежащих маркировке средствами идентификации, утвержденном настоящим Решением".
2. Перечень товаров, подлежащих маркировке средствами идентификации, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 18 ноября 2019 г. № 127
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической комиссии
от 12 апреля 2024 г. № 28)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, подлежащих маркировке средствами идентификации
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Срок введения запрета на ввод в оборот немаркированных товаров

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 18 қарашадағы № 127 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 28 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақтағы тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау туралы 2018 жылғы 2 ақпандағы келісімге және Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің 16-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 1 қосымша) сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. "Жеңіл өнеркәсіп тауарларын сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 18 қарашадағы № 127 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
М. Григорян И. Петришенко С. Жұманғарин А. Қасымалиев А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 28 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 18 қарашадағы № 127 шешіміне ӨЗГЕРТУЛЕР
1. 1-тармақтың екінші сөйлеміндегі "2021 жылғы 1 қаңтар" деген сөздер "осы шешіммен бекітілген сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлар тізбесінде көрсетілген мерзімдер" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешіммен бекітілген сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2019 жылғы 18 қарашадағы
№ 127 шешімімен
(жаңа редакцияда-Еуразиялық
экономикалық
комиссия Кеңесінің
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 28 шешімі)
БЕКІТІЛГЕН
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлардың ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Таңбаланбаған тауарларды айналымға енгізуге тыйым салуды енгізу мерзімі

4203 10 000
Предметы одежды, из натуральной кожи или композиционной кожи
1 января 2021 г.
6106
Блузки, блузы и блузоны трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
6201
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203
6202
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204
6302
Белье постельное, столовое, туалетное и кухонное
4304 00 000 0
Предметы одежды из искусственного меха
1 апреля 2024 г.
6101
Пальто, куртки, плащи, плащи с капюшонами, анораки, ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков трикотажные или вязаные
6102
Пальто, куртки, плащи, плащи с капюшонами, анораки, ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек трикотажные или вязаные
6103
Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
6104
Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
6105
Рубашки трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
6110
Свитеры, пуловеры, кардиганы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания
6112 11 000 0
6112 12 000 0
6112 19 000 0
6112 20 000 0
Костюмы спортивные, лыжные, трикотажные машинного или ручного вязания
6113 00
Предметы одежды из трикотажного полотна машинного или ручного вязания товарной позиции 5903, 5906 или 5907
6203
Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты мужские или для мальчиков
6204
Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с
нагрудниками и лямками, бриджи и шорты женские или для девочек
6205
Рубашки мужские или для мальчиков
6206
Блузки, блузы и блузоны женские и для девочек
6210
Предметы одежды, изготовленные из материалов товарной позиции 5602, 5603, 5903 или 5907

4203 10 000
Таза былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған киім бұйымдары
2021 жылғы 1 қаңтар.
6106
Әйелдер мен қыздарға арналған машинада немесе қолдан тоқылған блузкалар.
6201
Тауар позициясындағы бұйымдарды қоспағанда, ерлерге немесе ер балаларға арналған пальтолар, қысқа пальтолар, шапандар, пальтолар, курткалар (шаңғы күртелерін қоса алғанда), желден қорғайтын киімдер, желден қорғағыштар және ұқсас бұйымдар
6202
Тауар позициясындағы бұйымдарды қоспағанда, әйелдерге немесе қыздарға арналған пальтолар, қысқа пальтолар, шапандар, пальтолар, курткалар (шаңғы күртелерін қоса алғанда), желден қорғағыштар, желден қорғайтын бұйымдар және ұқсас бұйымдар
6302
Төсек, үстел, дәретхана және ас үйге арналған төсеніш
4304 00 000 0
Жасанды жүннен жасалған киімдер
2024 жылдың 1 сәуірі
6101
Трикотаж немесе тоқыма ерлер мен ұл балаларға арналған пальтолар, курткалар, плащтар, капюшондары бар пальтолар, аноркалар, жел қорғағыштар және ұқсас бұйымдар
6102
Тоқылған немесе тоқылған әйелдерге немесе қыздарға арналған пальтолар, курткалар, плащтар, капюшондары бар пальтолар, аноркалар, желден қорғағыштар, жел қорғағыштар және ұқсас бұйымдар
6103
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған станокпен немесе қолдан тоқылған костюмдер, жиынтықтар, курткалар, пиджактар, шалбарлар, кеуделері мен белдіктері бар комбинезондар, бриджилер мен қысқа шалбарлар
6104
Костюмдер, жиынтықтар, курткалар, блейзерлер, көйлектер, юбкалар, юбка-шалбарлар, шалбарлар, кеудешелері мен белдіктері бар комбинезондар, машинамен немесе қолмен тоқылған, әйелдерге немесе қыздарға арналған бриджилер мен қысқа шалбарлар
6105
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған тоқылған немесе тігілген жейделер
6110
Машинамен немесе қолмен тоқылған жемпір, пуловер, кардиган, көкірекше және осыларға ұқсас тоқылған бұйымдар
6112 11 000 0
6112 12 000 0
6112 19 000 0
6112 20 000 0
Машинамен немесе қолмен тоқылған спорттық, шаңғы, тоқылған костюмдер
6113 00
5903, 5906 немесе 5907 тауар позициясының машинамен немесе қолмен тоқылған матадан тігілген киім заттары
6203
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған костюмдер, жиынтықтар, курткалар, пиджактар, шалбарлар, кеудешелері мен белдіктері бар комбинезондар, бриджилер мен қысқа шалбарлар
6204
Әйелдерге немесе қыздарға арналған костюмдер, жиынтықтар, курткалар, пиджактар, көйлектер, юбкалар, юбка-шалбарлар, шалбарлар, кеуделері мен белдіктері бар комбинезондар, бриджилер мен қысқа шалбарлар
6205
Ерлерге немесе ұлдарға арналған жейделер
6206
Әйелдер мен қыздарға арналған блузкалар
6210
56.02, 56.03, 59.03 немесе 59.07 тауар позицияларының материалдарынан жасалған киім бұйымдары

6211 20 000 0
6211 32
6211 33
6211 39 000 0
6211 42
6211 43
6211 49 000
Костюмы спортивные и лыжные, производственная, профессиональная и прочая одежда
6214
Шали, шарфы, кашне, мантильи, вуали и аналогичные изделия
6215
Галстуки, галстуки-бабочки и шейные платки
Примечание. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.".
3. В предложении первом абзаца первого пункта 2 характеристик средства идентификации товаров, требований к составу и структуре информации, содержащейся в средстве идентификации товаров, порядка генерации и нанесения такого средства идентификации, утвержденных указанным Решением, слова "классифицируемых в позициях 4203 10 000, 6106, 6201, 6202, 6302 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" заменить словами "указанных в перечне товаров, подлежащих маркировке средствами идентификации, утвержденном Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 127".

6211 20 000 0
6211 32
6211 33
6211 39 000 0
6211 42
6211 43
6211 49 000
Спорттық және шаңғы костюмдері, өндірістік, кәсіби және басқа да киімдер
6214
Орамал, шарф, кашне, мантиль, перде және осыларға ұқсас бұйымдар
6215
Галстуктар, көбелек-галстуктар және шарфтар
Ескерту. Осы тізбені қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.".
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 18 қарашадағы № 127 шешімімен бекітілген" 2-тармақтың бірінші абзацының бірінші сөйлемінде тауарларды сәйкестендіру құралының сипаттамасы, тауарларды сәйкестендіру құралында қамтылған ақпараттың құрамы мен құрылымына қойылатын талаптар, көрсетілген шешіммен бекітілген осындай сәйкестендіру құралын жасау және қолдану тәртібі, "позицияларда жіктелетін" деген сөздер 4203 10 000, 6106, 6201, 6202, 6302 Еуразиялық экономикалық қызметтің сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы одақтың" деген сөздер "сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлар тізбесінде көрсетілген" деген сөздермен ауыстырылсын.

4. В требованиях к формату, составу и структуре сведений о маркированных товарах, передаваемых между компетентными (уполномоченными) органами государств – членов Евразийского экономического союза и между компетентными (уполномоченными) органами государств-членов и Евразийской экономической комиссией, а также срокам передачи таких сведений, утвержденных указанным Решением:
в абзаце первом пункта 1 слова "товарах, классифицируемых в позициях 4203 10 000, 6106, 6201, 6202 и 6302 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС)" заменить словами "товарах легкой промышленности, указанных в перечне товаров, подлежащих маркировке средствами идентификации, утвержденном Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 127 (далее соответственно – товары, перечень)";
в пункте 2:
слова "классифицируемых в позициях 4203 10 000, 6106, 6201, 6202 и 6302 ТН ВЭД ЕАЭС" заменить словами "указанных в перечне";
слова "Блок данных средства идентификации", указанных" заменить словами "Блок данных средства идентификации", используемых при маркировке товаров, указанных в перечне, приведенных";
в позиции 13 перечня сведений о характеристиках товара (таблица 1) графу "Примечание" изложить в следующей редакции:
"элемент обязателен для товаров, указанных в перечне, кроме товаров, классифицируемых в товарной позиции 6302 ТН ВЭД ЕАЭС";
наименование перечня идентификаторов применения (AI), используемых при маркировке товаров, классифицируемых в позициях 4203 10 000, 6106, 6201, 6202 и 6302 ТН ВЭД ЕАЭС (таблица 2), изложить в следующей редакции:
"Перечень идентификаторов применения (AI), используемых при маркировке товаров, указанных в перечне";
наименование правил формирования реквизита "Блок данных средства идентификации" (таблица 3) изложить в следующей редакции:
"Правила формирования реквизита "Блок данных средства идентификации", используемые при маркировке товаров, указанных в перечне";
графу первую "Код ТН ВЭД ЕАЭС" исключить.
5. В минимальном составе сведений о маркированном товаре, содержащихся в информационной системе маркировки товаров, доступ к которым предоставляется потребителям и иным заинтересованным лицам, в том числе посредством информационных сервисов в составе национальных компонентов и интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, утвержденном указанным Решением:
пункт 3 после слова "союза" дополнить словами "(далее – ТН ВЭД ЕАЭС)";

4. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің құзыретті (уәкілетті) органдары арасында және мүше мемлекеттердің құзыретті (уәкілетті) органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында берілетін таңбаланған тауарлар туралы мәліметтердің форматына, құрамына және құрылымына қойылатын талаптарда, сондай-ақ көрсетілген шешіммен бекітілген осындай мәліметтерді беру мерзімдерінде:
1-тармақтың бірінші абзацындағы "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 4203 10 000, 6106, 6201, 6202 және 6302 позицияларында сыныпталатын тауарларға" деген сөздер Экономикалық комиссияның 2019 жылғы 18 қарашадағы № 127 шешімімен (бұдан әрі – тиісінше-тауарлар, тізбе), "Еуразиялық экономикалық одақ Кеңесінің шешімімен бекітілген сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлардың тізбесінде көрсетілген жеңіл өнеркәсіп тауарларына" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-тармақта:
"ЕАЭО СЭҚ ТН 4203 10 000, 6106, 6201, 6202 және 6302 позицияларында жіктелетін" деген сөздер "Тізбеде көрсетілген" деген сөздермен ауыстырылсын; көрсетілген "сәйкестендіру құралдарының деректер блогы" деген сөздер Тізбеде көрсетілген тауарларды таңбалау кезінде пайдаланылатын" сәйкестендіру құралдарының деректер блогы" деген сөздермен ауыстырылсын;
тауардың сипаттамалары туралы мәліметтер тізбесінің 13-позициясында (1-кесте) "Ескерту" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"элемент ЕАЭО СЭҚ ТН 6302 тауар позициясында жіктелетін тауарлардан басқа, тізбеде көрсетілген тауарлар үшін міндетті";
ЕАЭО СЭҚ ТН 4203 10 000, 6106, 6201, 6202 және 6302 позицияларында жіктелетін тауарларды таңбалау кезінде пайдаланылатын қолдану сәйкестендіргіштері (AI) тізбесінің атауы (2-кесте) мынадай редакцияда жазылсын:
"Тізбеде көрсетілген тауарларды таңбалау кезінде пайдаланылатын қолдану сәйкестендіргіштерінің (AI) тізбесі";
"сәйкестендіру құралдарының деректер блогы" деректемесін қалыптастыру қағидаларының атауы (3-кесте) мынадай редакцияда жазылсын:
"Тізбеде көрсетілген тауарларды таңбалау кезінде пайдаланылатын "сәйкестендіру құралдарының деректер блогы" деректемесін қалыптастыру қағидалары";
"ЕАЭО СЭҚ ТН коды" деген бірінші баған алынып тасталсын.
5. Тұтынушыларға және өзге де мүдделі тұлғаларға, оның ішінде көрсетілген шешіммен бекітілген тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық құрамдас бөліктері мен интеграциялық құрамдас бөлігі құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы қол жеткізуге берілетін тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінде қамтылған таңбаланған тауар туралы мәліметтердің ең аз құрамында:
3-тармақ "одақ" деген сөзден кейін "(бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН)" деген сөздермен толықтырылсын;

в абзаце восьмом пункта 5 слова "для товаров, классифицируемых в позициях 4203 10 000, 6106, 6201 и 6202 ТН ВЭД ЕАЭС" заменить словами "кроме товаров, классифицируемых в товарной позиции 6302 ТН ВЭД ЕАЭС".

5-тармақтың сегізінші абзацындағы "ЕАЭО СЭҚ ТН 4203 10 000, 6106, 6201 және 6202 позицияларында жіктелетін тауарлар үшін" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН 6302 тауар позициясында жіктелетін тауарлардан басқа" деген сөздермен ауыстырылсын.