О внесении изменений в классификатор видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 декабря 2024 года № 148
В соответствии с пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1.  Внести в классификатор видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2021 г. № 92, изменения согласно приложению.
2.  Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 23 декабря 2024 г. № 148
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в классификатор видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности
1. В разделе I:
а) группу документов, сведений и материалов с кодом 07 дополнить позициями следующего содержания:
"07220
заявка на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU

Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 148 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 4 және 7-тармақтарына сәйкес (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) және Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 148 шешіміне
ҚОСЫМША
Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. I бөлімде:
а) 07 коды бар құжаттар, мәліметтер мен материалдар тобы мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"07220
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім
AM, BY, KZ, KG, RU

07225
ходатайство о продлении срока представления ответа на запрос в ходе предварительной экспертизы заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза, а также доводов и замечаний в связи с уведомлением о результатах экспертизы заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07230
ходатайство о выделении заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07235
ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в заявку на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07240
ходатайство о преобразовании заявки
на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07245
ходатайство о преобразовании коллективного знака Евразийского экономического союза
в товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07250
ходатайство о преобразовании товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в коллективный знак Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU

07225
тауар таңбасын, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету таңбасын тіркеуге өтінімді, сондай-ақ тауар таңбасын, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету таңбасын тіркеуге өтінімді сараптау нәтижелері туралы хабарламаға байланысты дәлелдер мен ескертулерді алдын ала сараптау барысында сұрау салуға жауапты ұсыну мерзімін ұзарту туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07230
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім бөлу туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07235
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған өтінімді Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге қайта құру туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07240
Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге өтінімді тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімге қайта құру туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07245
Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне қайта құру туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07250
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісіне қайта құру туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU

07255
ходатайство о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания
AM, BY, KZ, KG, RU
07260
ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания
AM, BY, KZ, KG, RU

07255
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасының, қызмет көрсету таңбасының жойылған тіркеуін тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуге арналған ұлттық өтінімге қайта құру туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07260
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуге арналған өтінімді тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуге арналған ұлттық өтінімге қайта құру туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU

07265
ходатайство о преобразовании национальной заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07270
ходатайство об отзыве заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
(по инициативе заявителя)
AM, BY, KZ, KG, RU
07275
ходатайство о внесении в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза изменений в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений о представителе заявителя, а также исправлений технического характера
AM, BY, KZ, KG, RU

07265
тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуге арналған ұлттық өтінімді Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуге арналған өтінімге қайта құру туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07270
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алу туралы өтінішхат (өтінім берушінің бастамасы бойынша)
AM, BY, KZ, KG, RU
07275
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуге өтінімге өтінім берілген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтінім берушінің өкілі туралы мәліметтерге, сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты өзгерістер енгізу туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU

07280
ходатайство о внесении в заявку
на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза
изменений в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений о представителе заявителя, устава (положения) коллективного знака Евразийского экономического союза,
а также исправлений технического характера
AM, BY, KZ, KG, RU
07285
ходатайство о внесении в заявку
на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза изменений, касающихся сведений
о заявителе и связанных с передачей или переходом права на заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU

07280
Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге өтінімге мәлімделген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісінің жарғысына (ережесіне), сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты өзгерістер енгізу туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07285
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуге өтінімге өтінім беруші туралы мәліметтерге қатысты және тауар таңбасын, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету таңбасын тіркеуге өтінім құқығын беруге немесе беруге байланысты өзгерістерді енгізу туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU

07290
ходатайство о внесении в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза изменений, касающихся сведений
о заявителе и не связанных с передачей или переходом права на заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07295
ходатайство о внесении в заявку на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза изменения, касающегося сведений о заявителе, вследствие изменения наименования (фамилии, имени, отчества (при наличии)) или места нахождения (места жительства)
AM, BY, KZ, KG, RU

07290
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын,қызмет көрсету таңбасын тіркеуге өтінімге өтінім беруші туралы мәліметтерге қатысты және тауар таңбасын, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету таңбасын тіркеуге өтінім беру немесе оның ауысуына байланысты емес өзгерістерді енгізу туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07295
Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге өтінімге атауы (тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)) немесе орналасқан жері (тұрғылықты жерін)өзгеруі салдарынан өтініш беруші туралы мәліметтерге қатысты өзгерістер енгізу туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU

07300
заявление о внесении изменений в сведения Единого реестра товарных знаков, знаков обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07305
ходатайство об отказе от исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07310
заявление о продлении срока действия исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07315
ходатайство о предоставлении 6-месячного срока для подачи заявления о продлении срока действия исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07320
обращение заинтересованного лица о наличии оснований для отказа в регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза, предусмотренных статьей 8 Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года
AM, BY, KZ, KG, RU
07325
заявка на регистрацию и предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07330
заявка на предоставление права использования зарегистрированного наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07335
ходатайство о внесении изменений в заявку
на регистрацию и (или) предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07340

07300
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерінің, қызмет көрсету белгілерінің Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтінім
AM, BY, KZ, KG, RU
07305
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы өтінім
AM, BY, KZ, KG, RU
07310
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінім
AM, BY, KZ, KG, RU
07315
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзартуға өтінім беру үшін 6 ай мерзім ұсыну туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07320
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың 8-бабында көзделген Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуден бас тарту үшін негіздердің болуы туралы мүдделі тұлғаның өтініші
AM, BY, KZ, KG, RU
07325
Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және пайдалану құқығын беруге өтінім
AM, BY, KZ, KG, RU
07330
Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің тіркелген атауын пайдалану құқығын беруге өтінім
AM, BY, KZ, KG, RU
07335
Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07340

ходатайство о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза в отношении наименования места происхождения товара, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года
AM, BY, KZ, KG, RU
07345
заявление о внесении изменений в сведения Единого реестра наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU

2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген тауар шығарылған жердің атауына қатысты Еуразиялық экономикалық одақ тауары шығарылған жердің атауын пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07345
Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлер атауларының бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтінім
AM, BY, KZ, KG, RU

07350
заявление о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07355
ходатайство о предоставлении 6-месячного срока для подачи заявления о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07360
доводы заявителя в связи с обращением заинтересованного лица о наличии оснований для отказа в регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза, предусмотренных статьей 8 Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года
AM, BY, KZ, KG, RU

07350
Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінім
AM, BY, KZ, KG, RU
07355
Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінім беру үшін 6 ай мерзім ұсыну туралы өтінішхат
AM, BY, KZ, KG, RU
07360
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың 8-бабында көзделген Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуден бас тарту үшін негіздердің болуы туралы мүдделі тұлғаның өтініміне қатысты өтінім берушінің дәлелдері
AM, BY, KZ, KG, RU

07365
уведомление о признании заявки
на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза отозванной
AM, BY, KZ, KG, RU
07370
доводы и замечания заявителя в связи
с уведомлением о результатах экспертизы заявки на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза
в отношении всех или части заявленных товаров
AM, BY, KZ, KG, RU
07375
возражение (жалоба) на решение национального патентного ведомства
в отношении регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07380
уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза в связи с преобразованием
в национальную заявку
AM, BY, KZ, KG, RU

07365
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеуге өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы хабарлама
AM, BY, KZ, KG, RU
07370
мәлімделген тауарлардың барлығына немесе бір бөлігіне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне өтінімді сараптау нәтижелері туралы хабарламаға байланысты өтінім берушінің дәлелдері мен ескертулері
AM, BY, KZ, KG, RU
07375
Ұлттық патенттік ведомствоның Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге қатысты шешіміне қарсылық (шағым)
AM, BY, KZ, KG, RU
07380
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне өтінімнің Ұлттық өтінімге қайта құрылуына байланысты іс жүргізуді тоқтату туралы хабарлама
AM, BY, KZ, KG, RU

07385
устав (положение) коллективного знака Евразийского экономического союза, содержащий наименование лица, уполномоченного на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза на свое имя, цель регистрации коллективного знака Евразийского экономического союза, перечень субъектов, имеющих право пользования коллективным знаком Евразийского экономического союза, перечень и единые качественные или иные общие характеристики товаров, которые будут обозначаться коллективным знаком Евразийского экономического союза, условия его использования, порядок контроля за его использованием, а также положения об ответственности за нарушение требований этого порядка
AM, BY, KZ, KG, RU
07390
сообщение заявителя (заявителей) о выборе одной из заявок на тождественные товарные знаки, знаки обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
07999
иные документы, сведения и материалы, представляемые в рамках процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU";
б) дополнить группой документов, сведений и материалов с кодом 09 следующего содержания:
"09
Документы, сведения и материалы, формируемые патентными ведомствами в рамках процедур, связанных с регистрацией и использованием прав на объекты интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза, не включенные в другие разделы классификатора

07385
Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін өз атына тіркеуге уәкілетті тұлғаның атауын, Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеудің мақсатын, Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін пайдалануға құқығы бар субъектілердің тізбесін, ұжымдық деп белгіленетін тауарлардың тізбесін және бірыңғай сапалық немесе өзге де жалпы сипаттамаларын қамтитын Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісінің жарғысы (ережесі) Еуразиялық экономикалық одақтың белгісімен, оны пайдалану шарттары, оның пайдаланылуын бақылау тәртібі, сондай-ақ осы тәртіптің талаптарын бұзғаны үшін жауапкершілік туралы ережелер
AM, BY, KZ, KG, RU
07390
өтінім берушінің (өтінім берушілердің) Еуразиялық экономикалық одақтың бірдей тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне өтінімдердің бірін таңдау туралы хабарламасы
AM, BY, KZ, KG, RU
07999
Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдер шеңберінде ұсынылатын өзге де құжаттар, мәліметтер мен материалдар
AM, BY, KZ, KG, RU";
б) мынадай мазмұндағы 09 коды бар құжаттар, мәліметтер және материалдар тобымен толықтырылсын:
"09
Жіктеуіштің басқа бөлімдеріне енгізілмеген, Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеуге және пайдалануға байланысты рәсімдер шеңберінде патенттік ведомстволар қалыптастыратын құжаттар, мәліметтер мен материалдар

09005
решение о публикации заявки
на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
09010
решение об отказе в принятии заявки
на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза к рассмотрению
AM, BY, KZ, KG, RU
09015
заключение национального патентного ведомства по результатам экспертизы заявленного обозначения о возможности (невозможности) регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU

09005
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді жариялау туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU
09010
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын қарауға тіркеуге өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU
09015
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеу мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы мәлімделген белгіні сараптау нәтижелері бойынша Ұлттық патенттік ведомствоның қорытындысы
AM, BY, KZ, KG, RU

09020
решение национального патентного ведомства об отказе в регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
09025
решение национального патентного ведомства о регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
09030
решение о регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в отношении всех заявленных товаров и (или) услуг
AM, BY, KZ, KG, RU

09020
Ұлттық патенттік ведомствоның Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуден бас тарту туралы шешімі
AM, BY, KZ, KG, RU
09025
Ұлттық патенттік ведомствоның Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеу туралы шешімі
AM, BY, KZ, KG, RU
09030
барлық мәлімделген тауарларға және (немесе) көрсетілетін қызметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеу туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU

09035
решение о регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в отношении части товаров и (или) услуг
AM, BY, KZ, KG, RU
09040
решение об отказе в регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
09045
решение о признании предоставления правовой охраны товарному знаку, знаку обслуживания Евразийского экономического союза недействительным
AM, BY, KZ, KG, RU

09035
тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің бөлігіне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбасын, қызмет көрсету таңбасын тіркеу туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU
09040
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуден бас тарту туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU
09045
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU

09050
решение об аннулировании регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
09055
решение о регистрации наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза и (или) предоставлении права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
09060
решение о прекращении правовой охраны товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU

09050
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуді жою туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU
09055
Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеу және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығын беру туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU
09060
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU

09065
решение об отказе в регистрации наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза и (или) в предоставлении права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза
AM, BY, KZ, KG, RU
09999
иные документы, сведения и материалы, формируемые патентными ведомствами
в рамках процедур, связанных с регистрацией и использованием прав
на объекты интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза, не включенные
в другие разделы классификатора
AM, BY, KZ, KG, RU".
2. В разделе II:
а) позицию 5 изложить в следующей редакции:
"5
Обозначение
ЕК 065-2024 (ред. 1)";
б) позицию 22 изложить в следующей редакции:
"22
Изменения
изменения связаны с включением в классификатор новых позиций и с изменением существующих позиций и вступают в силу с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 декабря 2024 г. № 148;
изменения вносятся Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 декабря 2024 г. № 148".
3. В разделе III таблицу изложить в следующей редакции:
"Таблица
Структура и реквизитный состав классификатора
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о видах документов, используемых в сфере интеллектуальной собственности
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код группы документов
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
наименование группы документов государственного контроля формируется в виде словосочетания
на русском языке
1
1.3. Сведения о виде документа
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1. Код вида документа
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение формируется с использованием последовательного метода кодирования
1
1.3.2. Наименование
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
наименование вида документа формируется в виде словосочетания на русском языке
1..*
1.3.3. Код государства – члена Евразийского экономического союза, в котором применяется вид документа
значение двухбуквенного кода
в соответствии с классификатором стран мира.
Шаблон: [A-Z]{2}
код государства – члена Евразийского экономического союза заполняется в соответствии со стандартом
ISO 3166-1 (альфа-2 код) в случае, если вид документа имеет применение в государстве – члене Евразийского экономического союза
0..*

09065
Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуден және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы шешім
AM, BY, KZ, KG, RU
09999
Жіктеуіштің басқа бөлімдеріне енгізілмеген, Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеуге және пайдалануға байланысты рәсімдер шеңберінде патенттік ведомстволар қалыптастыратын өзге де құжаттар, мәліметтер мен материалдар
AM, BY, KZ, KG, RU".
2. II-бөлімде:
а) 5-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"5
Белгі
ЕК 065-2024 (ред. 1)";
б) 22-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"22
Өзгерістер
өзгерістер жіктеуішке жаңа позицияларды енгізумен және қолданыстағы позициялардың өзгеруімен байланысты және Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 148 шешімі күшіне енген күннен бастап күшіне енеді;
өзгерістер Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 148 шешімімен енгізіледі".
3. III-бөлімде кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"Кесте
Жіктеуіштің құрылымы және реквизиттік құрамы
Деректеме атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру ережесі
Көп.
1. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттардың түрлері туралы мәліметтер
кірістірілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Құжаттар тобының коды
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Үлгі: \d{2}
кодтық белгілеу реттік кодтау әдісін қолдана отырып жасалады
1
1.2. Атауы
Таңбалар жолы.
Мин.ұзындығы: 1.
Макс. ұзындығы: 4000
мемлекеттік бақылау құжаттары тобының атауы орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Құжат түрі туралы мәліметтер
кірістірілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.1. Құжат түрінің коды
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Үлгі: \d{5}
кодтық белгілеу дәйекті кодтау әдісін қолдану арқылы жасалады
1
1.3.2. Атауы
Таңбалар жолы.
Мин.ұзындығы: 1.
Макс. ұзындығы: 4000
құжат түрінің атауы орыс тілінде сөйлем түрінде қалыптасады
1..*
1.3.3. Құжат түрі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды
әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес екі әріптен тұратын кодтың мәні.
Үлгі: [A-Z]{2}
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды, егер құжат түрі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте қолданылған жағдайда, онда ол ISO 3166-1 (альфа-2 коды) стандартына сәйкес толтырылады
0..*

1.3.4. Сведения о записи классификатора
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.1. Дата начала действия
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия или дате внесения изменений, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
*.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.2.1. Код вида акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида акта органа Евразийского экономического союза
1
*.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.2.3. Дата акта
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной
в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
*.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.4.1. Код вида акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида акта органа Евразийского экономического союза
1
*.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.4.3. Дата акта
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
".

1.3.4. Жіктеуіштің жазбасы туралы мәліметтер
кірістірілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
*.1. Қолданылуының басталу күні
ISO 8601 стандарттар сериясына cәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданыстың басталу күніне немесе өзгерістер енгізілген күнге сәйкес келеді
1
*.2. Қолданылуының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
кірістірілген деректемелердің мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Акт түрінің коды
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісі түрінің кодтық белгіленуі
1
*.2.2. Акт нөмірі
таңбалар жолы.
Мин.ұзындығы: 1.
Макс. ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісі нөміріне сәйкес келеді
1
*.2.3. Акт күні
ISO 8601 стандарттар сериясына cәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
*.3. Қолданылуының аяқталу күні
ISO 8601 стандарттар сериясына cәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданыстың аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
*.4. Қолданылуының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
кірістірілген деректемелердің мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Акт түрінің коды
таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Үлгі: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің түрінің кодтық белгіленімі
1
*.4.2. Акт нөмірі
таңбалар жолы.
Мин.ұзындығы: 1.
Макс. ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.4.3. Акт күні
ISO 8601 стандарттар сериясына cәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
".