О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 ноября 2022 года № 167.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.
2. Признать утратившими силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 ноября 2012 г. № 237 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2013 г. № 86 "О внесении изменения в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции";

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 8 қарашадағы № 167 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2012 жылғы 27 қарашадағы № 237 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгеріс енгізу туралы" 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 86 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы" 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 86 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2013 г. № 273 "О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 26 "О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 мая 2016 г. № 43 "О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 июля 2017 г. № 82 "О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 ноября 2012 г. № 237";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 июля 2018 г. № 117 "О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы" 2013 жылғы 26 қарашадағы № 273 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 26 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы" 2016 жылғы 17 мамырдағы № 43 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 27 қарашадағы № 237 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2017 жылғы 11 шілдедегі № 82 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы" 2018 жылғы 24 шілдедегі № 117 шешімі

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 мая 2019 г. № 79 "О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2020 г. № 156 "О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования".

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 21 мамырдағы № 79 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы" 2020 жылғы 24 қарашадағы № 156 шешімі.

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 8 ноября 2022 г. № 167
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Сноска. Программа с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.05.2023 № 54 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования); от 26.11.2024 № 133 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования); от 01.07.2025 № 60 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта
межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза
Сроки разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
71.100.70
Кремы косметические. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31460-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
2
71.100.70
Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31649-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
3
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая
в аэрозольной упаковке. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31677-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
4
71.100.70
Продукция парфюмерная жидкая. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31678-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
5
71.100.70
Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31679-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
6
71.100.70
Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия.

3. Осы Шешім ол ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 8 қарашадағы
№ 167 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
№ р/с
СХС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыс түрлері
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімдері
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
71.100.70
Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31460-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
2
71.100.70
Май-балауыз негіздегі декорациялық косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ 31649-2012 өгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
3
71.100.70
Аэрозоль қаптамадағы парфюмериялық-косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ 31677-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
4
71.100.70
Сұйық парфюмериялық өнім. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31678-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
5
71.100.70
Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31679-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
6
71.100.70

Внесение изменений в ГОСТ 31692-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
7
71.100.70
Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31693-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
8
71.100.70
Гели косметические. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31695-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
9
71.100.70
Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31696-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
10
71.100.70
Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31697-2012
пункты 3 – 6 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
11
71.100.70
Продукция косметическая порошкообразная
и компактная. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31698-2013
пункты 3 – 6 статьи 5
2026 год
2027 год
Российская Федерация
12
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Информация для потребителя. Общие требования.
Внесение изменений в ГОСТ 32117-2013
пункт 9
статьи 5
2026 год
2027 год
Российская Федерация
13
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.05.2023 № 54 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
14
71.100.60
Масла эфирные. Основные правила упаковывания, создания необходимых условий и хранения.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TS 210:2014
пункты 8 и 9
статьи 5
2025 год
2026 год
Российская
Федерация
15
71.100.60
Масла эфирные. Основные правила этикетирования и маркировки емкостей.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TS 211:2014
пункт 9
статьи 5
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
16
71.100.60
Масла эфирные. Номенклатура.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4720:2009
статьи 2 и 3
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
17
71.100.60
Эфирные масла. Принципы номенклатуры.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3218:2014
статьи 2 и 3
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
18
71.100.60
Ароматическое натуральное сырье. Термины и определения.
Разработка ГОСТ на основе ISO 9235:2013
статья 3
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
19
71.100.60
Масло эфирное шалфея Далматского (Salvia oficinalis L.).
Разработка ГОСТ на основе ISO 9909:1997
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
20
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.11.2024 № 133 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
21
71.100.60
Масло эфирное фенхеля горького (Foeniculum vulgare Mill. ssp. vulgare var. vulgare). Технические условия.

Қырынуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31692-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
7
71.100.70
Тырнаққа күтім жасауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ 31693-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
8
71.100.70
Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31695-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
9
71.100.70
Гигиеналық жуушы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31696-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
10
71.100.70
Эмульсия негізіндегі декорациялық косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ 31697-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
11
71.100.70
Ұнтақ тәрізді және ықшам косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ 31698-2013 өзгерістер енгізу
5-баптың 3 – 6-тармақтары
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
12
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Тұтынушыға арналған ақпарат. Жалпы талаптар.
МЕМСТ 32117-2013 өзгерістер енгізу
5-баптың 9-тармағы
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
13
71.100.70
Табиғи және органикалық парфюмерлік-косметикалық өнім және ингредиенттер.
Сәйкестендіру бойынша нұсқаулық және критерийлер. 1-бөлім. Ингредиенттерге арналған анықтама. ISO 16128-1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 4 және 5-тармақтары
2018 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
14
71.100.60
Эфир майлары. Буып-түюдің негізгі қағидалары, қажетті жағдайлар жасау және сақтау. ISO/TS 210:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 8 және 9-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
15
71.100.60
Эфир майлары. Ыдыстарды этикеткалау және таңбалаудың негізгі қағидалары.
ISO/TS 211:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 9-тармағы
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
16
71.100.60
Эфир майлары. Номенклатура. ISO 4720:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2 және 3-баптар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
17
71.100.60
Эфир майлары. Номенклатура қағидаттары. ISO 3218:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2 және 3-баптар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
18
71.100.60
Хош иісті табиғи шикізат. Терминдер мен анықтамалар. ISO 9235:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
3-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
19
71.100.60
Далматский шатырашының эфир майы (Salvia oficinalis L.). ISO 9909:1997 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3 – 6, 8 және 9-тармақтары
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
20
71.100.60
Иссоптың эфир майы (Hyssop officinalis L. ssp. officinalis). Техникалық талаптар.
ISO 9841:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3 – 6 және 8-тармақтары
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
21
71.100.60

Разработка ГОСТ на основе ISO 17412:2007
пункты 3 – 6
и 8 статьи 5
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
22
71.100.60
Масло эфирное эстрагонное (Artemisia dracunculus L.). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 10115:2013
пункты 3 – 6
и 8 статьи 5
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
23
71.100.60
Эфирные масла. Определение перекисного числа.
Разработка ГОСТ на основе ISO 18321:2015
пункт 2
статьи 5,
приложение 2
2018 год
2022 год
Российская
Федерация
24
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Газохроматографический метод определения метилового, этилового,
н-пропилового и изопропилового спирта.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ 29188.6-91
пункт 2
статьи 5
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
25
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Общие критерии обоснованности информации для потребителя в части заявленных потребительских свойств.
Внесение изменений в ГОСТ 33488-2015
статья 6
2026 год
2027 год
Российская Федерация
26
71.100.70
Парфюмерно-косметическая продукция. Руководство по техническим определениям и критериям для натуральных и органических косметических ингредиентов. Часть 2. Критерии для ингредиентов и продукции.
Разработка ГОСТ на основе ISO 16128-2:2017
пункты 4 и 5 статьи 6
2025 год
2026 год
Российская Федерация
27
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Методы оценки токсикологических
и клинико-лабораторных показателей безопасности.
Пересмотр ГОСТ 32893-2014 с учетом
МР 1.1.0120-18 и МР 1.1.0121-18
пункт 6
статьи 5
2026 год
2027 год
Российская Федерация
28
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.11.2024 № 133 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
29
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.05.2023 № 54 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
30
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.05.2023 № 54 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
31

Ащы фенхельдің эфир майы (Foeniculum vulgare Mill. ssp. vulgare var. vulgare). Техникалық талаптар. ISO 17412:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3 – 6 және 8-тармақтары
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
22
71.100.60
Эстрагондық эфир майы (Artemisia dracunculus L.). Техникалық талаптар.
ISO 10115:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3 – 6 және 8-тармақтары
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
23
71.100.60
Эфир майлары. Тотығу санын анықтау. ISO 18321:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағы, 2-қосымша
2018 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
24
71.100.70
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Метил, этил, н-пропилді және изопропилді спиртті анықтаудың газды хроматографиялық әдісі. МЕМСТ 29188.6-91 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағы
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
25
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Мәлімделген тұтынушылық қасиеттер бөлігінде тұтынушыға арналған ақпараттың негізділігінің жалпы критерийлері. МЕМСТ 33488-2015 өзгерістер енгізу
6-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
26
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Техникалық айқындаулар мен табиғи және органикалық косметикалық ингредиенттерне арналған критерийлер бойынша нұсқаулық. 2-бөлім. Ингредиенттер мен өнімге арналған критерийлер. ISO 16128-2:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 4 және 5-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
27
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің токсикологиялық және клиникалық-зертханалық көрсеткіштерді бағалау әдістері. МР 1.1.0120-18 және МР 1.1.0121-18 ескере отырып МЕМСТ 32893-2014 қайта қарау
5-баптың 6-тармағы
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
28
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Ингредиенттердің токсикологиялық сипаттамаларын талдау негізінде токсикологиялық көрсеткіштерді бағалау бойынша басшылыққа алынатын нұсқаулар. МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
29
71.040.10,
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Терінің сенсибилизациясы: тікелей пептидтік реактивтілігін талдау. OECD TG 442с (2015) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
30
71.040.10,
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Терінің in vitro сенсибилизациясы. ARE-Nrf2 люциферазаны сынау әдісі. OECD TG 442d (2018) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
31