О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 апреля 2021 года № 43.
Примечание ИЗПИ!
Решение утрачивает силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 22.04.2024 № 54 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 221 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 6 апреля 2021 г. № 43
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. Позицию 1 Перечня категорий товаров, в отношении которых устанавливаются более продолжительные, чем установленные Таможенным кодексом Таможенного союза, предельные сроки временного ввоза, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375, в графе второй дополнить словами ", за исключением товаров, включенных в перечень категорий товаров, для которых срок действия таможенной процедуры временного ввоза (допуска) является более коротким, чем 2 года, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2018 г. № 203".
2. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2018 г. № 203 "О некоторых вопросах применения таможенных процедур":
а) преамбулу после слов "статьи 176," дополнить словами "пунктом 2 статьи 221,";
б) пункт 1 после абзаца четвертого дополнить абзацем следующего содержания:
"перечень категорий товаров, для которых срок действия таможенной процедуры временного ввоза (допуска) является более коротким, чем 2 года;";
в) после перечня товаров, в отношении которых не применяется таможенная процедура переработки вне таможенной территории, дополнить перечнем следующего содержания:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 декабря 2018 г. № 203
ПЕРЕЧЕНЬ
категорий товаров, для которых срок действия таможенной процедуры временного ввоза (допуска) является более коротким, чем 2 года
Категория товаров
Срок действия таможенной процедуры временного ввоза (допуска)
1. Комбайны зерноуборочные (коды 8433 51 000 1 и 8433 51 000 9 ТН ВЭД ЕАЭС), таможенное декларирование которых при их помещении под таможенную процедуру временного ввоза (допуска) с частичной уплатой ввозных таможенных пошлин, налогов для использования в иных целях, чем в целях, указанных в пунктах 4, 5 и 8 перечня товаров, временно ввозимых с полным условным освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 331, производится в Российской Федерации
не более 10 календарных дней".

Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 6 сәуірдегі № 43 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 221-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 6 сәуірдегі
№ 43 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешімімен бекітілген, оларға қатысты уақытша әкелудің Кеден одағының Кеден кодексінде белгіленгеннен неғұрлым ұзақ шекті мерзімдері белгіленетін тауарлар санаттары тізбесі 1-позициясының екінші бағаны "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 203 шешімімен бекітілген, уақытша әкелудің (жіберудің) кедендік рәсімінің қолданылу мерзімі 2 жылдан анағұрлым қысқа болатын тауарлар санаттарының тізбесіне енгізілген тауарларды қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден рәсімдерін қолданудың кейбір мәселелері туралы" 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 203 шешімінде:
а) кіріспе "176-бабының" деген сөздерден кейін "221-бабының 2-тармағына," деген сөздермен толықтырылсын;
б) 1-тармағы төртінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"уақытша әкелу (жіберу) кедендік рәсімінің қолданылу мерзімі 2 жылдан анағұрлым қысқа болатын тауарлар санаттарының тізбесі;";
в) кедендік аумақта кедендік өңдеу рәсімі қолданылмайтын тауарлардың тізбесінен кейін мынадай мазмұндағы тізбемен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 203 шешімімен
бекітілген
Уақытша әкелу (жіберу) кедендік рәсімінің қолданылу мерзімі 2 жылдан анағұрлым қысқа болатын тауарлар санаттарының тізбесі
Тауарлар санаты
Уақытша әкелу (жіберу) кедендік рәсімінің қолданылу мерзімі
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 331 шешімімен бекітілген кедендік баждарды, салықтарды төлеуден толық шартты түрде босатыла отырып, уақытша әкелінетін тауарлар тізбесінің 4, 5 және 8-тармақтарында көрсетілген мақсаттардан өзге мақсаттарда пайдалану үшін кедендік әкелу баждарын, салықтарды ішінара төлей отырып, оларды уақытша әкелудің (жіберудің) кедендік рәсіміне орналастырған кезде кедендік декларациялау Ресей Федерациясында жүргізілетін астық жинайтын комбайндар (ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары 8433 51 000 1 және 8433 51 000 9)
күнтізбелік 10 күннен аспайды".