О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, а также в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии в отношении отдельных видов изделий из алюминиевых сплавов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 января 2021 года № 1.
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, статьей 2.4 Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны, от 29 мая 2015 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1.Утратил силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.08.2021 № 100 (порядок введения в действие см. п.2).
2. Внести в перечень отдельных товаров, в отношении которых применяются ставки ввозных таможенных пошлин в соответствии с Соглашением о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны, от 29 мая 2015 года, и размеров таких ставок, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2016 г. № 36, следующие изменения:
а) позицию с кодом 7606 12 200 9 ТН ВЭД ЕАЭС заменить позициями следующего содержания:
"7606 12 200 3
– – – – – толщиной не более 0,35 мм, с пределом прочности на растяжение не менее 345 МПа, в рулонах шириной не менее 30 мм, но не более 2000 мм
6,7
5,0
3,3
1,7
0
0
0
0
0
0
7606 12 200 8
– – – – – прочие
6,7
5,0
3,3
1,7
0
0
0
0
0
0";
б) позицию с кодом 7606 12 920 9 ТН ВЭД ЕАЭС заменить позициями следующего содержания:
"7606 12 920 3
– – – – – – толщиной не более 0,4 мм, с пределом прочности на растяжение не менее 262 МПа, в рулонах шириной не менее 1000 мм, но не более 2000 мм
6,7
5,0
3,3
1,7
0
0
0
0
0
0
7606 12 920 8
– – – – – – прочие
6,7
5,0
3,3
1,7
0
0
0
0
0
0".
3. Утратил силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29.06.2021 № 70 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
4. В пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2020 г. № 115 "О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении алюминиевой ленты, происходящей из Азербайджанской Республики и Китайской Народной Республики и ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза" слова "7606 12 200 9 и 7606 12 920 9" заменить словами "7606 12 200 3, 7606 12 200 8, 7606 12 920 3 и 7606 12 920 8".
5. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Совета Евразийской экономической комиссии о внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, а также в некоторые решения Высшего Евразийского экономического совета и Совета Евразийской экономической комиссии в отношении отдельных видов изделий из алюминиевых сплавов.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 12 января 2021 г. № 1
Сноска. Приложение 1 утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.08.2021 № 100 (порядок введения в действие см. п.2).
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 12 января 2021 г. № 1
Сноска. Приложение 2 утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.08.2021 № 100 (порядок введения в действие см. п.2).
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 12 января 2021 г. № 1
Сноска. Приложение 3 утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.08.2021 № 100 (порядок введения в действие см. п.2).

Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне алюминий қорытпаларынан жасалған бұйымдардың жекелеген түрлеріне қатысты өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 12 қаңтардағы № 1 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына, 2015 жылғы 29 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімнің 2.4-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешіміне қосымша) мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасынан № 1 қосымшаға сәйкес кіші қосалқы позиция алып тасталсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына № 2 қосымшаға сәйкес кіші қосалқы позициялар қосылсын;
в) № 3 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкалары белгіленсін;
г) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескертпелер мынадай мазмұндағы 87С ескертпемен толықтырылсын:
"87С) Кедендік әкелу бажының кедендік құнның 12 %-і мөлшеріндегі ставкасы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 12 қаңтардағы № 1 шешімі күшіне енген күннен бастап 2023 жылғы 28 ақпанды қоса алғанға дейін қолданылады.".
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 36 шешімімен бекітілген 2015 жылғы 29 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге сәйкес кедендік әкелу баждарының ставкалары қолданылатын жекелеген тауарлардың және осындай ставкалар мөлшерінің тізбесіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН коды 7606 12 200 9 позиция мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"7606 12 200 3
– – – – – қалыңдығы 0,35 мм аспайтын, созылуға төзімділік шегі кемінде 345 МПа, ені кемінде 30 мм, бірақ 2000 мм аспайтын рулондағы
6,7
5,0
3,3
1,7
0
0
0
0
0
0
7606 12 200 8
– – – – – өзге
6,7
5,0
3,3
1,7
0
0
0
0
0
0";
б) ЕАЭО СЭҚ ТН коды 7606 12 920 9 позиция мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"7606 12 920 3
– – – – – – қалыңдығы 0,4 мм аспайтын, созылуға төзімділік шегі кемінде 262 МПа, ені кемінде 1000 мм, бірақ 2000 мм аспайтын рулондағы
6,7
5,0
3,3
1,7
0
0
0
0
0
0
7606 12  920 8
– – – – – – өзге
6,7
5,0
3,3
1,7
0
0
0
0
0
0".
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 30 маусымдағы № 68 шешімімен бекітілген Қырғыз Республикасы өтпелі кезең ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінде белгіленген баждар мөлшерлемелерінен өзгеше кедендік әкелу баждары мөлшерлемелерін қолданатын тауарлар мен мөлшерлемелердің тізбесінде ЕАЭО СЭҚ ТН коды 7606 12 920 9 позиция мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"7606 12 920 3
– – – – – – қалыңдығы 0,4 мм аспайтын, созылуға төзімділік шегі кемінде 262 МПа, ені кемінде 1000 мм, бірақ 2000 мм аспайтын рулондағы
02
02
02
02
02
02
БКТ ставкасы
7606 12  920 8
– – – – – – өзге
02
02
02
02
02
02
БКТ ставкасы".
4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Әзербайжан Республикасынан және Қытай Халық Республикасынан шығатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін алюминий таспасына қатысты демпингке қарсы баж енгізу арқылы демпингке қарсы шара қолдану туралы" 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 115 шешімінің 1-тармағындағы "7606 12 200 9 және 7606 12 920 9" деген сөздер "7606 12 200 3, 7606 12 200 8, 7606 12 920 3 және 7606 12 920 8" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне, сондай-ақ Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес пен Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің кейбір шешімдеріне алюминий қорытпаларынан жасалған бұйымдардың жекелеген түрлеріне қатысты өзгерістер енгізу туралы шешімі күшіне енген күні күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 12 қаңтардағы
№ 1 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасынан алып тасталатын КІШІ ҚОСАЛҚЫ ПОЗИЦИЯ
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қосымша өлш. бірл.
7606 12 920 9
– – – – – – өзге
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 12 қаңтардағы
№ 1 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына қосылатын КІШІ ҚОСАЛҚЫ ПОЗИЦИЯЛАР
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қосымша өлш. бірл.
7606 12 920 3
– – – – – – қалыңдығы 0,4 мм аспайтын, созылуға төзімділік шегі кемінде 262 МПа, ені кемінде 1000 мм, бірақ 2000 мм аспайтын рулондағы
7606 12 920 8
– – – – – – өзге
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 12 қаңтардағы
№ 1 шешіміне
№ 3 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының СТАВКАЛАРЫ
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Кедендік әкелу бажының ставкасы (кедендік құннан процентпен не евромен, не АҚШ долларымен)
7606 12 920 3
– – – – – – қалыңдығы 0,4 мм аспайтын, созылуға төзімділік шегі кемінде 262 МПа, ені кемінде 1000 мм, бірақ 2000 мм аспайтын рулондағы
1087С)
7606 12 920 8
– – – – – – өзге
10