О перечне стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (ТР ЕАЭС 044/2017), и перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (ТР ЕАЭС 044/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 05 декабря 2017 года № 164.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (ТР ЕАЭС 044/2017);
перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (ТР ЕАЭС 044/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 5 декабря 2017 г. № 164
ПЕРЕЧЕНЬ

Оларды қолдану нәтижесінде "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қаптамадағы ауыз судың қауіпсіздігі туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 044/2017) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі және зерттеу (сынау) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қаптамадағы ауыз судың қауіпсіздігі туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 044/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 5 желтоқсандағы № 164 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың № 9 қосымшасы) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
Оларды қолдану нәтижесінде "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қаптамадағы ауыз судың қауіпсіздігі туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 044/2017) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі;
Зерттеу (сынау) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қаптамадағы ауыз судың қауіпсіздігі туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 044/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 164 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Оларды қолдану негізінде "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қаптамадағы ауыз
судың қауіпсіздігі туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық

СТБ 880-2016
Воды минеральные природные лечебно-столовые. Общие технические условия
3
абзац двадцатый пункта 7 раздела II
подпункт 1 пункта 4.2 ГОСТ 32220-2013
Вода питьевая, расфасованная в емкости. Общие технические условия
4
подпункт 5.4.7
СТБ 2436-2016
Воды минеральные лечебно-столовые. Общие технические условия
5
подпункт 5.10
СТ РК 452-2002
Воды минеральные природные питьевые лечебно-столовые и лечебные. Общие технические условия
6
подпункт 3.2
KMC 943:2005
Воды природные питьевые столовые. Общие технические условия
7
подпункт 5.1.9
ГОСТ Р 54316-2011
Воды минеральные природные питьевые. Общие технические условия
8
подпункты "а" – "е" пункта 27 раздела VI
подпункт 5.1.2
ГОСТ Р 54316-2011
Воды минеральные природные питьевые. Общие технические условия
9
подпункты "д" и "е" пункта 27 раздела VI
подпункт 1.1.8
ГОСТ 13273-88
Воды минеральные питьевые лечебные и лечебно-столовые. Технические условия
10
подпункт "д" пункта 27 раздела VI
подпункт 5.12
СТ РК 452-2002
Воды минеральные природные питьевые лечебно-столовые и лечебные. Общие технические условия
11
подпункт "е" пункта 27 раздела VI
подпункт 1.1.9
ГОСТ 13273-88
Воды минеральные питьевые лечебные и лечебно-столовые. Технические условия
12
подпункт 5.4.6
СТБ 2436-2016
Воды минеральные лечебно-столовые. Общие технические условия
13
подпункт 5.1.10
ГОСТ Р 54316-2011
Воды минеральные природные питьевые. Общие технические условия
14
пункт 31 раздела VI
подпункт 5.1.18.1
СТ РК 1432-2005
Воды питьевые, расфасованные в емкости, включая природные минеральные и питьевые столовые. Общие технические условия
15
пункт 35 раздела VII
подпункт 5.7.1
СТБ 2436-2016
Воды минеральные лечебно-столовые. Общие технические условия
16
приложение № 1
подпункты 1.1.2 – 1.1.4 ГОСТ 13273-88
Воды минеральные питьевые лечебные и лечебно-столовые. Технические условия
17
подпункт 5.7
СТ РК 452-2002
Воды минеральные природные питьевые лечебно-столовые и лечебные. Общие технические условия
18
подпункт 3.3
КМС 252:2005
Воды минеральные питьевые лечебные и лечебно-столовые. Общие технические условия
19
Приложение А
ГОСТ Р 54316-2011
Воды минеральные природные питьевые. Общие технические условия
20
таблица 1 приложения № 2
подпункт 4.1.7
АСТ 191-2000
Воды минеральные питьевые лечебно-столовые бутилированные. Технические условия
21
подпункт 1.1.10
ГОСТ 13273-88
Воды минеральные питьевые лечебные и лечебно-столовые. Технические условия
22
подпункты 5.4.5 и 5.4.8 СТБ 2436-2016
Воды минеральные лечебно-столовые. Общие технические условия
23
подпункт 5.16
СТ РК 452-2002
Воды минеральные природные питьевые лечебно-столовые и лечебные. Общие технические условия
24
подпункт 4.1.9
КМС 252:2005
Воды минеральные питьевые лечебные и лечебно-столовые. Общие технические условия
25

БСТ 880-2016
Табиғи минералды емдік-асханалық суы. Жалпы техникалық шарттар
3
II бөлімнің 7-тармағы жиырмасыншы абзацы
4.2-тармақтың
1-тармақшасы МЕМСТ 32220-2013
Ыдыстарға құйылған ауыз су. Жалпы техникалық шарттар
4
5.4.7-тармақша БСТ 2436-2016
Минералды емдік-асханалық сулары. Жалпы техникалық шарттар
5
5.10-тармақша ҚР СТ 452-2002
Табиғи минералды емдік-асханалық және емдік ауыз сулары. Жалпы техникалық шарттар
6
3.2-тармақша ҚМС 943:2005
Табиғи асханалық ауыз суы. Жалпы техникалық шарттар
7
5.1.9-тармақша МЕМСТ Р 54316-2011
Табиғи минералды ауыз су. Жалпы техникалық шарттар
8
VI бөлімнің
27-тармағының "а" - "е" тармақшалары
5.1.2 –тармақша МЕМСТ Р 54316-2011
Табиғи минералды ауыз су. Жалпы техникалық шарттар
9
VI бөлімнің
27-тармағының "д" және "е" тармақшалары
1.1.8-тармақша МЕМСТ 13273-88
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулары. Техникалық шарттар
10
VI бөлімнің
27-тармағының "д" тармақшасы
5.12-тармақша ҚР СТ 452-2002
Табиғи емдік және емдік-асханалық ауыз сулары. Жалпы техникалық шарттар
11
VI бөлімнің
27-тармағының "е" тармақшасы
1.1.9-тармақша МЕМСТ 13273-88
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулары. Техникалық шарттар
12
5.4.6-тармақша БСТ 2436-2016
Минералды емдік-асханалық суы. Жалпы техникалық шарттар
13
5.1.10-тармақша МЕМСТ Р 54316-2011
Табиғи минералды ауыз су. Жалпы техникалық шарттар
14
VI бөлімнің 31-тармағы
5.1.18.1-тармақша ҚР СТ 1432-2005
Табиғи минералды және ас суларын қоса алғанда, ыдыстарға құйылған ауыз сулар. Жалпы техникалық шарттар
15
VII- бөлімнің 35-тармағы
5.7.1-тармақша БСТ 2436-2016
Минералды емдік-асханалық су. Жалпы техникалық шарттар
16
№ 1 қосымша
1.1.2 – 1.1.4-тармақшалар МЕМСТ 13273-88
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулары. Техникалық шарттар
17
5.7-тармақша ҚР СТ 452-2002
Табиғи емдік және емдік-асханалық ауыз сулары. Жалпы техникалық шарттар
18
3.3-тармақша КМС 252:2005
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулары.. Жалпы техникалық шарттар
19
А қосымшасы МЕМСТ Р 54316-2011
Табиғи минералды ауыз су. Жалпы техникалық шарттар
20
1-кесте № 2 қосымша
4.1.7-тармақша АСТ 191-2000
Бөтелкеге құйылған минералды емдік-асханалық ауыз сулар. Техникалық шарттар
21
1.1.10-тармақша МЕМСТ 13273-88
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар. Техникалық шарттар
22
5.4.5 және 5.4.8-тармақшалар БСТ 2436-2016
Минералды емдік-асханалық сулар. Жалпы техникалық шарттар
23
5.16-тармақша ҚР СТ 452-2002
Табиғи емдік және емдік-асханалық ауыз сулар. Жалпы техникалық шарттар
24
4.1.9-тармақша КМС 252:2005
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар. Жалпы техникалық шарттар
25

подпункты 4.1.6 и 4.1.7 KMC 943:2005
Воды природные питьевые столовые. Общие технические условия
26
подпункт 5.1.6
ГОСТ Р 54316-2011
Воды минеральные природные питьевые. Общие технические условия
27
таблица 2 приложения № 2
подпункт 4.1.6
АСТ 191-2000
Воды минеральные питьевые лечебно-столовые бутилированные. Технические условия
28
подпункт 1.1.14
ГОСТ 13273-88
Воды минеральные питьевые лечебные и лечебно-столовые. Технические условия
29
подпункт 5.19
СТ РК 452-2002
Воды минеральные природные питьевые лечебно-столовые
и лечебные. Общие технические условия
30
подпункт 4.1.10
КМС 252:2005
Воды минеральные питьевые лечебные и лечебно-столовые. Общие технические условия
31
подпункт 4.1.9
KMC 943:2005
Воды природные питьевые столовые. Общие технические условия
32
таблица 1 приложения № 3
таблица 1 раздела 3
АСТ 191-2000
Воды минеральные питьевые лечебно-столовые бутилированные. Технические условия
33
подпункты 5.1.10, 5.1.11, 5.1.13 и 5.1.17
СТ РК 1432-2005
Воды питьевые, расфасованные в емкости, включая природные минеральные и питьевые столовые. Общие технические условия
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 5 декабря 2017 г. № 164
ПЕРЕЧЕНЬ

4.1.6 және 4.1.7-тармақшалар ҚМС 943:2005
Табиғи асханалықханалық ауыз су. Жалпы техникалық шарттар
26
5.1.6-тармақша МЕМСТ Р 54316-2011
Табиғи минералды ауыз су. Жалпы техникалық шарттар
27
2-кесте № 2 қосымша
4.1.6-тармақша АСТ 191-2000
Бөтелкеге құйылған минералды емдік-ас ауыз сулары. Техникалық шарттар
28
1.1.14-тармақша МЕМСТ 13273-88
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар. Техникалық шарттар
29
5.19-тармақша ҚР СТ 452-2002
Табиғи минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар. Жалпы техникалық шарттар
30
4.1.10-тармақша КМС 252:2005
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар. Жалпы техникалық шарттар
31
4.1.9-тармақша ҚМС 943:2005
Табиғи асханалықханалық ауыз су. Жалпы техникалық шарттар
32
1-кесте № 3 қосымша
1-кесте 3-бөлік АСТ 191-2000
Бөтелкеге құйылған минералды емдік-асханалық ауыз су. Техникалық шарттар
33
5.1.10, 5.1.11, 5.1.13 и 5.1.17-тармақшалар ҚР СТ 1432-2005
Табиғи минералды және асханалық ауыз суларын қоса алғанда, ыдыстарға құйылған ауыз сулар. Жалпы техникалық шарттар
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 164 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеу (сынау) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қаптамадағы ауыз судың қауіпсіздігі туралы"

ГОСТ 18963-73
Вода питьевая. Методы санитарно-бактериологического анализа
3
ГОСТ 23268.0-91
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Правила приемки и методы отбора проб
4
ГОСТ 31861-2012
Вода. Общие требования к отбору проб
5
ГОСТ 31862-2012
Вода питьевая. Отбор проб
6
ГОСТ 31904-2012
Продукты пищевые. Методы отбора проб для микробиологических испытаний
7
ГОСТ 31942-2012
Вода питьевая. Отбор проб для микробиологического анализа
8
СТБ 1036-97
Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора проб для определения показателей безопасности
9
СТБ 1188-99
Вода питьевая. Общие требования к организации и методам контроля качества
10
СТБ ГОСТ Р 51592-2001
Вода. Общие требования к отбору проб
11
СТБ ГОСТ Р 51593-2001
Вода питьевая. Отбор проб
12
СТ РК ИСО 5667-1-2006
Качество воды. Отбор проб. Часть 1. Руководство по составлению программ отбора проб
13
СТ РК ГОСТ Р 51592-2003
Вода. Общие требования к отбору проб
14
KMC ISO 5667-1-2009
Качество воды. Отбор проб. Часть 1. Руководство по составлению программ и методикам отбора проб
15
СТ РК ГОСТ Р 51232-2003
Вода. Общие требования к организации и методам контроля качества
16
ГОСТ Р 51232-98
Вода питьевая. Общие требования к организации и методам контроля качества
17
ГОСТ Р 56237-2014
Вода питьевая. Отбор проб на станциях водоподготовки
и в трубопроводных распределительных системах
18
приложения № 1, 2 и 3, пробоподготовка
ГОСТ 26669-85
Продукты пищевые и вкусовые. Подготовка проб для микробиологических анализов
19
СТБ ISO 15587-1-2010
Качество воды. Методы разложения для определения некоторых элементов в воде. Часть 1. Разложение царской водкой
20
СТБ ISO 15587-2-2010
Качество воды. Методы разложения для определения некоторых элементов в воде. Часть 2. Разложение азотной кислотой
21
СТБ 1059-98
Радиационный контроль. Подготовка проб для определения стронция-90 радиохимическими методами
22
СТ РК ГОСТ Р 51232-2003
Вода. Общие требования к организации и методам контроля качества
23
ГОСТ Р ИСО 15587-1-2014
Вода. Минерализация проб смесью соляной и азотной кислот для определения некоторых элементов
24
ГОСТ Р ИСО 15587-2-2014
Вода. Минерализация проб азотной кислотой для определения некоторых элементов
25
приложение № 1, биологически активный компонент "бор"
ГОСТ 31870-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
26
ГОСТ 31949-2012
Вода питьевая. Метод определения содержания бора
27

МЕМСТ 18963-73
Ауыз су. Санитариялық-бактериологиялық талдау әдістері
3
МЕМСТ 23268.0-91
Минералды емдік, емдік-асханалық және табиғи асханалықханалық сулар. Сынамаларды қабылдау қағидалары және іріктеу әдістері
4
МЕМСТ 31861-2012
Су. Сынамаларды іріктеуге қойылатын жалпы талаптар
5
МЕМСТ 31862-2012
Ауыз су. Сынамаларды іріктеу
6
МЕМСТ 31904-2012
Тамақ өнімдері. Микробиологиялық сынақтан өткізу үшін сынамаларды іріктеу әдістері
7
МЕМСТ 31942-2012
Ауыз су. Микробиологиялық талдауға сынамаларды іріктеу
8
БСТ 1036-97
Тағам өнімдері және азық-түлік шикізаты. Қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау үшін сынамаларды іріктеу әдістері
9
БСТ 1188-99
Ауыз су. Сапаны бақылауды ұйымдастыруға және бақылау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар
10
БСТ МЕМСТ Р 51592-2001
Су. Сынамаларды іріктеуге қойылатын жалпы талаптар
11
БСТ МЕМСТ Р 51593-2001
Ауыз су. Сынамаларды іріктеу
12
ҚР СТ ИСО 5667-1-2006
Судың сапасы. Сынамаларды іріктеу. 1-бөлік. Сынамаларды іріктеу бағдарламаларын құрастыру жөніндегі нұсқаулық
13
ҚР СТ МЕМСТ Р 51592-2003
Су. Сынамаларды іріктеуге қойылатын жалпы талаптар
14
ҚМС ISO 5667-1-2009
Судың сапасы. Сынамаларды іріктеу. 1-бөлік. Сынамаларды іріктеу бағдарламаларын құрастыру және әдістемелері жөніндегі нұсқаулық
15
ҚР СТ МЕМСТ Р 51232-2003
Су. Сапаны бақылауды ұйымдастыруға және бақылау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар
16
МЕМСТ Р 51232-98
Ауыз су. Сапаны бақылауды ұйымдастыруға және бақылау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар
17
МЕМСТ Р 56237-2014
Ауыз су. Су дайындау станциялары мен құбыр тарату жүйелерінде сынамаларды іріктеу
18
№ 1, 2 және 3 қосымшалар, сынаманы дайындау
МЕМСТ 26669-85
Тағам және дәмдемуіш өнімдері. Микробиологиялық талдаулар үшін сынамаларды дайындау
19
БСТ ISO 15587-1-2010
Судың сапасы. Суда кейбір элементтерді анықтау үшін ыдырату әдістері. 1-бөлік. Царь арағын ыдырату
20
БСТ ISO 15587-2-2010
Судың сапасы. Суда кейбір элементтерді анықтау үшін ыдырату әдістері. 2-бөлік. Азот қышқылымен ыдырату
21
БСТ 1059-98
Радиациялық бақылау. Радиохимиялық әдістермен стронций-90 анықтау үшін сынамалар дайындау
22
ҚР СТ МЕМСТ Р 51232-2003
Су. Сапаны бақылауды ұйымдастыруға және бақылау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар
23
МЕМСТ Р ИСО 15587-1-2014
Су. Кейбір элементтерді анықтау үшін сынамаларды тұз және азот қышқылының қоспасымен минералдау
24
МЕМСТ Р ИСО 15587-2-2014
Су. Кейбір элементтерді анықтау үшін сынамаларды азот қышқылымен минералдау
25
№ 1 қосымша,
"бор" биологиялық белсенді компоненті
МЕМСТ 31870-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
26
МЕМСТ 31949-2012
Ауыз су. Құрамындағы борды анықтау әдісі
27

СТБ ISO 11885-2011
Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой (ICP-OES)
28
СТБ ISO 17294-2-2007
Качество воды. Применение масс-спектрометрии с индуктивно связанной плазмой. Часть 2. Определение
62 элементов
29
СТБ ГОСТ Р 51210-2001
Вода питьевая. Метод определения содержания бора
30
СТ РК ИСО 17294-2-2006
Качество воды. Применение масс-спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой (ИСП-МС). Часть 2. Определение 62 элементов
31

БСТ ISO 11885-2011
Судың сапасы. Кейбір элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен (ICP-OES) анықтау
28
БСТ ISO 17294-2-2007
Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмасы бар масс-спектрометрияны қолдану. 2-бөлік. 62 элементті анықтау
29
БСТ МЕМСТ Р 51210-2001
Ауыз су. Құрамындағы борды анықтау әдісі
30
ҚР СТ ИСО 17294-2-2006
Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмасы бар масс-спектрометрияны қолдану (ИБП-МС). 2-бөлік. 62 элементті анықтау
31

СТ РК 1016-2000
Вода. Метод определения массовой концентрации бора
32
СТ РК ГОСТ Р 51210-2003
Вода питьевая. Метод определения содержания бора
33
СТ РК ГОСТ Р 51309-2003
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
34
ГОСТ Р 57165-2016
Вода. Определение содержания элементов методом атомно- эмиссионной спектрометрии с индуктивно связанной плазмой
применяется с 01.01.2018
35
М-02-2406-13
Методика количественного химического анализа. Определение элементов в питьевой, минеральной, природной, сточной воде и в атмосферных осадках атомно-абсорбционным методом (свидетельство об аттестации
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 от 24.09.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2017.25626)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
36
приложение № 1, биологически активный компонент "бром"

ҚР СТ 1016-2000
Су. Бордың салмақтық концентрациясын анықтау әдісі
32
ҚР СТ МЕМСТ Р 51210-2003
Ауыз су. Құрамындағы борды анықтау әдісі
33
ҚР СТ МЕМСТ Р 51309-2003
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
34
МЕМСТ Р 57165-2016
Су. Құрамындағы элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2018 ж. бастап қолданылады
35
М-02-2406-13
Сандық химиялық талдау әдістемесі.
Ауыз судағы, минералды, табиғи, сарқынды судағы және атмосфералық жауын-шашындағы элементтерді атомдық-абсорбциялық әдіспен анықтау (24.09.2013ж. № 443/242(01.00250-2008)-2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2017.25626)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
36
№ 1 қосымша,
"бром" биологиялық белсенді компоненті

ГОСТ ISO 10304-1-2016
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
37
ГОСТ 23268.15-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения бромид-ионов
38
СТБ ISO 10304-1-2011
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
39
приложение № 1, биологически активный компонент "железо"
ГОСТ 4011-72
Вода питьевая. Методы измерения массовой концентрации общего железа
40
ГОСТ EN 14084-2014
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди и железа с помощью атомной абсорбционной спектрометрии после микроволнового разложения
41
ГОСТ 23268.11-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения ионов железа
42
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод
43
ГОСТ 30178-96
Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения токсичных элементов
44
ГОСТ 30538-97
Продукты пищевые. Методика определения токсичных элементов атомно-эмиссионным методом
45

МЕМСТ ISO 10304-1-2016
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
37
МЕМСТ 23268.15-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық су. Бромид-иондарды анықтау әдістері
38
БСТ ISO 10304-1-2011
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
39
№ 1 қосымша,
"темір" биологиялық белсенді компоненті
МЕМСТ 4011-72
Ауыз су. Жалпы темірдің салмақтық концентрациясын өлшеу әдістері
40
МЕМСТ EN 14084-2014
Тағам өнімдері. Іздік элементтерді анықтау. Құрамындағы қорғасынды, кадмийді, мырышты, мыс пен темірді микротолқынды ыдыратудан кейін атомдық-абсорбциялық спектрометрия көмегімен анықтау
41
МЕМСТ 23268.11-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Темір иондарын анықтау әдістері
42
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері
43
МЕМСТ 30178-96
Шикізат және тағам өнімдері. Уытты элементтерді анықтаудың атомдық-абсорбциялық әдісі
44
МЕМСТ 30538-97
Тағам өнімдері. Уытты элементтерді атомдық-эмиссиялық әдіспен анықтау әдістемесі
45

ГОСТ 31870-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
46
СТБ ISO 11885-2011
Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой (ICP-OES)
47
СТБ EN 14084-2012
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди и железа методом атомно-абсорбционной спектрометрии (ААС) после микроволнового разложения
48

МЕМСТ 31870-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
46
БСТ ISO 11885-2011
Судың сапасы. Кейбір элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен (ICP-OES) анықтау
47
БСТ EN 14084-2012
Тағам өнімдері. Іздік элементтерді анықтау. Құрамындағы қорғасынды, кадмийді, мырышты, мыс пен темірді микротолқынды ыдыратудан кейін атомдық-абсорбциялық спектрометрия (ААС) әдісімен анықтау
48

СТБ ISO 15586-2011
Качество воды. Определение микроколичеств элементов методом атомно-абсорбционной спектрометрии с использованием графитовой печи
49
СТ РК 2214-2012
Качество воды. Определение содержания микроэлементов атомной абсорбционной спектрометрии с применением графитовой печи
50
СТ РК 2318-2013
Вода. Определение содержания элементов атомно-абсорбционным методом с электротермической атомизацией
51
СТ РК ГОСТ Р 51309-2003
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
52

БСТ ISO 15586-2011
Судың сапасы. Графитті пешті қолдана отырып, атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен элементтердің микро санын анықтау
49
ҚР СТ 2214-2012
Судың сапасы. Құрамындағы микроэлементтерді графитті пешті қолдана отырып, атомдық-абсорбциялық спектрометриямен анықтау
50
ҚР СТ 2318-2013
Су. Құрамындағы элементтерді электротермиялық атомдандыруы бар атомдық-абсорбциялық әдіспен анықтау
51
ҚР СТ МЕМСТ Р 51309-2003
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
52

ГОСТ Р 57165-2016
Вода. Определение содержания элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно связанной плазмой
применяется с 01.01.2018
53
М-02-2406-13
Методика количественного химического анализа. Определение элементов в питьевой, минеральной, природной, сточной воде и в атмосферных осадках атомно-абсорбционным методом (свидетельство об аттестации
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 от 24.09.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2017.25626)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
54
приложение № 1, биологически активный компонент "йод"

МЕМСТ Р 57165-2016
Су. Құрамындағы элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2018 ж. бастап қолданылады
53
М-02-2406-13
Сандық химиялық талдау әдістемесі. Ауыз судағы, минералды, табиғи, сарқынды судағы және атмосфералық жауын-шашындағы элементтерді атомдық-абсорбциялық әдіспен анықтау (24.09.2013ж. №443/242(01.00250-2008)-2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2017.25626)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
54
№ 1 қосымша, "йод" биологиялық белсенді компоненті

ГОСТ 23268.16-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения йодид-ионов
55
ГОСТ 31660-2012
Продукты пищевые. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения массовой концентрации йода
56
М 01-45-2009
Методика измерений массовой концентрации бромид- и йодид-ионов в пробах природных, питьевых и минеральных вод методом капиллярного электрофореза с использованием системы капиллярного электрофореза "Капель-105М" (свидетельство об аттестации № 01.04.114/01.00035-2011/2014 от 02.10.2014, номер в реестре ФР.1.31.2015.19419)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
57
приложение № 1, биологически активный компонент "кремний"
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод
58
ГОСТ 31870-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
59
ACT 367-2014
Вода питьевая. Определение массовой концентрации кремния в питьевой воде. Метод фотометрического измерения синего комплекса молибдокремниевой кислоты
60

МЕМСТ 23268.16-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Йодид-иондарды анықтау әдістері
55
МЕМСТ 31660-2012
Тағам өнімдері. Йодтың салмақтық концентрациясын анықтаудың инверсиялық-вольтамперметрия әдісі
56
М 01-45-2009
"Капель-105М" капиллярлық электрофорез жүйесін пайдалана отырып, капиллярлық электрофорез әдісімен табиғи, ауыз су және минералды сулардың сынамаларындағы бромид- және йодид иондарының салмақтық концентрациясын өлшеу әдістемесі (02.10.2014 ж. № 01.04.114/01.00035-2011/2014 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2015.19419)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
57
№ 1 қосымша, "кремний" биологиялық белсенді компоненті
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері
58
МЕМСТ 31870-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
59
ACT 367-2014
Ауыз су. Ауыз судағы кремнийдің салмақтық концентрациясын анықтау. Молибден-кремний қышқылының көк комплексін фотометриялық өлшеу әдісі
60

М-02-2406-13
Методика количественного химического анализа. Определение элементов в питьевой, минеральной, природной, сточной воде и в атмосферных осадках атомно-абсорбционным методом (свидетельство об аттестации
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 от 24.09.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2017.25626)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
64
РД 52.24.433-2005
Массовая концентрация кремния в поверхностных водах суши. Методика выполнения измерений фотометрическим методом в виде желтой формы молибдокремниевой кислоты (свидетельство об аттестации № 87.24-2004, номер в реестре KZ.07.00.01180-2015 от 09.12.2015)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
65
приложение № 1, биологически активный компонент "мышьяк"

М-02-2406-13
Сандық химиялық талдау әдістемесі. Ауыз судағы, минералды, табиғи, сарқынды судағы және атмосфералық жауын-шашындағы элементтерді атомдық-абсорбциялық әдіспен анықтау (24.09.2013 ж. №443/242(01.00250-2008)-2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2017.25626)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
64
РД 52.24.433-2005
Құрлықтың жерүсті суларындағы кремнийдің салмақтық концентрациясы. Молибден-кремний қышқылының сары формадағы түрін фотометриялық әдісіпен өлшеуді орындау әдістемесі
(09.12.2015 ж. № 87.24-2004 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі KZ.07.00.01180-2015)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
65
№ 1 қосымша, "күшәла" биологиялық белсенді компоненті

ГОСТ 4152-89
Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка
66
ГОСТ 23268.14-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения ионов мышьяка
67
ГОСТ 26930-86
Сырье и продукты пищевые. Метод определения мышьяка
68
ГОСТ 30538-97
Продукты пищевые. Методика определения токсичных элементов атомно-эмиссионным методом
69
ГОСТ 31266-2004
Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения мышьяка
70
ГОСТ 31866-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методом инверсионной вольтамперометрии
за исключением вод для детского питания
71
ГОСТ 31870-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
72

МЕМСТ 4152-89
Ауыз су. Күшәланың салмақтық концентрациясын анықтау әдісі
66
МЕМСТ 23268.14-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Күшәла иондарын анықтау әдістері
67
МЕМСТ 26930-86
Шикізат және тағам өнімдері. Күшәланы анықтау әдісі
68
МЕМСТ 30538-97
Тағам өнімдері. Уытты элементтерді атомдық-эмиссиялық әдіспен анықтау әдістемесі
69
МЕМСТ 31266-2004
Шикізат және тағам өнімдері. Күшәланы анықтаудың атомдық-абсорбциялық әдісі
70
МЕМСТ 31866-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді инверсиялық вольтамперметрия әдісімен анықтау
балалар тағамына арналған суларды қоспағанда
71
МЕМСТ 31870-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
72

ГОСТ Р 57165-2016
Вода. Определение содержания элементов методом атомно- эмиссионной спектрометрии с индуктивно связанной плазмой
применяется с 01.01.2018
80
М-02-2406-13
Методика количественного химического анализа. Определение элементов в питьевой, минеральной, природной, сточной воде и в атмосферных осадках атомно-абсорбционным методом (свидетельство об аттестации
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 от 24.09.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2017.25626)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
81
приложение № 1, биологически активный компонент "органические вещества"

МЕМСТ Р 57165-2016
Су. Құрамындағы элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2018 ж. жылдан бастап қолданылады
80
М-02-2406-13
Сандық химиялық талдау әдістемесі. Ауыз судағы, минералды, табиғи, сарқынды судағы және атмосфералық жауын-шашындағы элементтерді атомдық-абсорбциялық әдіспен анықтау (24.09.2013 ж. №443/242(01.00250-2008) -2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2017.25626)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
81
№ 1 қосымша, "органикалық заттар" биологиялық белсенді компоненті

ГОСТ 31958-2012
Вода. Методы определения содержания общего и растворенного органического углерода
82
СТБ 17.13.05-01-2008/ISO 8245:1999
Охрана окружающей среды и природопользование. Мониторинг окружающей среды. Качество воды. Руководящие указания по определению суммарного содержания органического углерода (ТОС) и растворенного органического углерода (DOC)
83
приложение № 1, биологически активный компонент "свободный диоксид углерода"

МЕМСТ 31958-2012
Су. Құрамындағы жалпы және ерітілген органикалық көміртегін анықтау әдістері
82
БСТ 17.13.05-01-2008/ISO 8245:1999
Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану. Қоршаған орта мониторингі. Судың сапасы. Органикалық көміртегінің (ТОС) және ерітілген органикалық көміртегінің (DOC) жиынтық қамтылуын анықтау бойынша басшылық ететін нұсқау
83
№ 1 қосымша, "бос көміртегі диоксиді" биологиялық белсенді компоненті

ГОСТ 23268.2-91
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Метод определения двуокиси углерода
84
ГОСТ 32037-2013
Напитки безалкогольные и слабоалкогольные, квасы. Метод определения двуокиси углерода
85
СТ РК ГОСТ Р 51153-2005
Напитки безалкогольные газированные из хлебного сырья. Метод определения двуокиси углерода
86
приложение № 1, биологически активный компонент "фтор"
ГОСТ ISO 10304-1-2016
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
87
ГОСТ 4386-89
Вода питьевая. Методы определения массовой концентрации фторидов
88

МЕМСТ 23268.2-91
Минералды емдік ауыз суы, емдік-ас суы және табиғи асханалық суы. Көміртегі қостотығын анықтау әдісі
84
МЕМСТ 32037-2013
Алкогольсіз және алкоголі аз сусындар, квастар.
Көміртегі қостотығын анықтау әдісі
85
ҚР СТ МЕМСТ Р 51153-2005
Нан шикізатынан жасалған алкогольсіз газдалған сусындар. Көміртегі қостотығын анықтау әдісі
86
№ 1 қосымша, "фтор" биологиялық белсенді компоненті
МЕМСТ ISO 10304-1-2016
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
87
МЕМСТ 4386-89
Ауыз су. Фторидтердің салмақтық концентрациясын анықтау әдістері
88

ГОСТ 23268.18-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения фторид-ионов
89
ГОСТ 31867-2012
Вода питьевая. Определение содержания анионов методом хроматографии и капиллярного электрофореза
90
СТБ ISO 10304-1-2011
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
91
приложение № 2,
таблица 1, показатель "барий (Ba)"

МЕМСТ 23268.18-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Фторид-иондарды анықтау әдістері
89
МЕМСТ 31867-2012
Ауыз су. Құрамындағы аниондарды хроматография және капиллярлық электрофорез әдісімен анықтау
90
БСТ ISO 10304-1-2011
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
91
№ 2 қосымша, 1-кесте, "барий (Ba)" көрсеткіші

ГОСТ 31866-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методом инверсионной вольтамперометрии
92
ГОСТ 31869-2012
Вода. Методы определения содержания катионов (аммония, бария, калия, кальция, лития, магния, натрия, стронция)
с использованием капиллярного электрофореза
93
ГОСТ 31870-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
94
СТБ ISO 11885-2011
Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой (ICP-OES)
95

МЕМСТ 31866-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді инверсиялық вольтамперметрия әдісімен анықтау
92
МЕМСТ 31869-2012
Су. Құрамындағы (аммоний, барий, калий, кальций, литий, магний, натрий, стронций) катиондарды капиллярлық электрофорезды қолдана отырып анықтау
93
МЕМСТ 31870-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
94
БСТ ISO 11885-2011
Судың сапасы. Кейбір элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен (ICP-OES) анықтау
95

171
СТ РК 2318-2013
Вода. Определение содержания элементов атомно-абсорбционным методом с электротермической атомизацией
172
СТ РК 2486-2014
Охрана природы. Вода питьевая, природная, технологически чистая, сточная, очищенная сточная. Определение массовых концентраций кобальта, олова и свинца методом инверсионной вольтамперометрии
173
СТ РК ИСО 17294-2-2006
Качество воды. Применение масс-спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой (ИСП-МС). Часть 2. Определение 62 элементов

171
ҚР СТ 2318-2013
Су. Құрамындағы элементтерді электротермиялық атомдандыруы бар атомдық-абсорбциялық әдіспен анықтау
172
ҚР СТ 2486-2014
Табиғатты қорғау. Ауыз су, табиғи, технологиялық таза су, сарқынды, тазартылған сарқынды су. Кобальттің, қалайы мен қорғасынның салмақтық концентрациясын инверсиялық вольтамперметрия әдісімен анықтау
173
ҚР СТ ИСО 17294-2-2006
Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмасы бар масс-спектрометрияны қолдану (ИБП-МС). 2-бөлік. 62 элементті анықтау

189
приложение № 2,
таблица 1, показатель "нитраты (NO3-)"
ГОСТ ISO 10304-1-2016
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
190
ГОСТ 23268.9-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения нитрат-ионов

189
№ 2 қосымша, 1-кесте, "нитраттар
(NO3-)" көрсеткіші
МЕМСТ ISO 10304-1-2016
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
190
МЕМСТ 23268.9-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалықх суы. Нитрат-иондарды анықтау әдістері

СТ РК 2730-2015
Качество воды. Метод определения нитрат-ионов
196
KMC ИСО 7890-3:1999
Качество воды. Определение нитрата. Часть 3. Спектрометрический метод с использованием сульфосалициловой кислоты
197
KMC EN 26777:2001
Качество воды. Определение нитратов. Метод молекулярной абсорбционной спектроскопии
198
приложение № 2,
таблица 1, показатель "нитриты (по NO2-)"
ГОСТ ISO 10304-1-2016
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов

ҚР СТ 2730-2015
Судың сапасы. Нитрат-иондарды анықтау әдісі
196
ҚМС ИСО 7890-3:1999
Судың сапасы. Нитратты анықтау. 3-бөлік. Сульфосалицил қышқылын пайдаланатын спектрометрия әдісі
197
ҚМС EN 26777:2001
Судың сапасы. Нитраттарды анықтау. Молекулярлық абсорбциялық спектроскопия әдісі
198
№ 2 қосымша, 1-кесте, "нитриттер (NO2--дейін)" көрсеткіші
МЕМСТ ISO 10304-1-2016
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау

ГОСТ 26927-86
Сырье и продукты пищевые. Методы определения ртути
204
ГОСТ 31866-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методом инверсионной вольтамперометрии
205
ГОСТ 31950-2012
Вода. Методы определения содержания общей ртути беспламенной атомно-абсорбционной спектрометрией
206
СТБ ГОСТ Р 51212-2001
Вода питьевая. Методы определения содержания общей ртути беспламенной атомно-абсорбционной спектрометрией
207
СТ РК ИСО 16590-2007
Качество воды. Определение содержания ртути. Методы, включающие обогащения амальгамированием
208

МЕМСТ 26927-86
Шикізат және тағам өнімдері. Сынапты анықтау әдістері
204
МЕМСТ 31866-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді инверсиялық вольтамперметрия әдісімен анықтау
205
МЕМСТ 31950-2012
Су. Құрамындағы жалпы сынапты отсыз атомдық-абсорбциялық спектрометриямен анықтау әдістері
206
БСТ МЕМСТ Р 51212-2001
Ауыз су. Құрамындағы жалпы сынапты отсыз атомдық-абсорбциялық спектрометриямен анықтау әдістері
207
ҚР СТ ИСО 16590-2007
Судың сапасы. Құрамында сынапты анықтау.
Амальгамалаумен байытуды қамтитын әдістер
208

СТ РК 2324-2013
Вода. Определение содержания ртути методом "холодного пара"
209
СТ РК ГОСТ Р 51212-2003
Вода питьевая. Методы определения содержания общей ртути беспламенной атомно-абсорбционной спектрометрией
210
М 01-43-2006
Методика измерений массовой концентрации ртути в пробах природных, питьевых и сточных вод методом атомно-абсорбционной спектроскопии с использованием атомно-абсорбционного спектрометра с электротермической атомизацией модификаций МГА-915, МГА-915М,
МГА-915МД" (свидетельство об аттестации
№ 01.05.068/01.00035/2011 от 14.12.2011, номер в реестре ФР.1.31.2012.13493)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

ҚР СТ 2324-2013
Су. Құрамындағы сынапты "суық бу" әдісімен анықтау
209
ҚР СТ МЕМСТ Р 51212-2003
Ауыз су. Құрамындағы жалпы сынапты отсыз атомдық-абсорбциялық спектрометриямен анықтау әдістері
210
М 01-43-2006
МГА-915, МГА-915М, МГА-915МД модификацияларының электротермиялық атомдандыруы бар атомдық-абсорбциялық спектрометрді пайдалана отырып, атомдық-абсорбциялық спектроскопия әдісімен табиғи, ауыз судың және сарқынды судың сынамаларындағы сынаптың салмақтық концентрациясын өлшеу әдістемесі (14.12.2011 ж. № 01.05.068/01.00035/2011 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2012.13493)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

223
приложение № 2,
таблица 1, показатель "свинец (Pb)"
ГОСТ EN 14084-2014
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди и железа с помощью атомной абсорбционной спектрометрии после микроволнового разложения
224
ГОСТ 18293-72
Вода питьевая. Методы определения содержания свинца, цинка, серебра
225
ГОСТ 26932-86
Сырье и продукты пищевые. Методы определения свинца

223
№ 2 қосымша, 1-кесте, "қорғасын (Pb)" көрсеткіші
МЕМСТ EN 14084-2014
Тағам өнімдері. Іздік элементтерді анықтау. Құрамындағы қорғасынды, кадмийді, мырышты, мыс пен темірді микротолқынды ыдыратудан кейін атомдық-абсорбциялық спектрометрия көмегімен анықтау
224
МЕМСТ 18293-72
Ауыз су. Құрамындағы қорғасынды, мырышты, күмісті анықтау әдістері
225
МЕМСТ 26932-86
Шикізат және тағам өнімдері. Қорғасынды анықтау әдісі

241
приложение № 2,
таблица 1, показатель "стронций (Sr2+)"
ГОСТ 23950-88
Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации стронция
242
ГОСТ 31869-2012
Вода. Методы определения содержания катионов (аммония, бария, калия, кальция, лития, магния, натрия, стронция)
с использованием капиллярного электрофореза
243
ГОСТ 31870-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
244
СТБ ISO 11885-2011
Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой (ICP-OES)
245

241
№ 2 қосымша, 1-кесте, "стронций (Sr2+)" көрсеткіші
МЕМСТ 23950-88
Ауыз су. Стронцийдің салмақтық концентрациясын анықтау әдісі
242
МЕМСТ 31869-2012
Су. Құрамындағы (аммоний, барий, калий, кальций, литий, магний, натрий, стронций) катиондарды капиллярлық электрофорезді пайдалана отырып анықтау әдістері
243
МЕМСТ 31870-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
244
БСТ ISO 11885-2011
Судың сапасы. Кейбір элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен (ICP-OES) анықтау
245

251
Методика выполнения измерений объемной и удельной активности 90Sr, 137Cs и 40K на гамма-бета-спектрометре типа МКС-АТ1315, объемной и удельной активности гамма-излучающих радионуклидов 137Cs и 40K на гамма-спектрометре типа EL1309(МКГ-1309) (свидетельство об аттестации № 668/2011 от 17.11.2011, номер в реестре ФР.1.38.2012.11826)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
252
приложение № 2,
таблица 1, показатель "сурьма (Sb)"
ГОСТ 31866-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методом инверсионной вольтамперометрии

251
МКС-АТ1315 типіндегі гамма-бета-спектрометрде 90Sr, 137Cs және 40K көлемдік және меншікті белсенділігін, EL1309 (МКГ-1309) типіндегі гамма-спектрометрде 137Cs және 40K гамма-сәуле шығаратын радионуклидтердің көлемдік және меншікті белсенділігін өлшеуді орындау әдістемесі
(17.11.2011 ж. № 668/2011 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.38.2012.11826)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
252
№ 2 қосымша, 1-кесте, "сүрме (Sb)" көрсеткіші
МЕМСТ 31866-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді инверсиялық вольтамперметрия әдісімен анықтау

266
ГОСТ 31867-2012
Вода питьевая. Определение содержания анионов методом хроматографии и капиллярного электрофореза
267
СТБ ISO 10304-1-2011
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
268
СТ РК ИСО 10359-1-2008
Качество воды. Определение содержания фторидов. Часть 1. Электрохимический метод с применением электродов для анализа питьевой и слабозагрязненной воды
269
приложение № 2,
таблица 1, показатель "хром (Cr общий)"
ГОСТ EN 14083-2013
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение свинца, кадмия, хрома и молибдена с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии с атомизацией в графитовой печи с предварительной минерализацией пробы при повышенном давлении

266
МЕМСТ 31867-2012
Ауыз су. Құрамындағы аниондарды хроматография және капиллярлық электрофорез әдісімен анықтау
267
БСТ ISO 10304-1-2011
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
268
ҚР СТ ИСО 10359-1-2008
Судың сапасы. Құрамында фторидтердің болуын анықтау. 1-бөлік. Электродтарды пайдалана отырып, ауыз суға және аз ластанған суға талдау жүргізуге арналған электр химиялық әдіс
269
№ 2 қосымша, 1-кесте, "хром (Cr жалпы)" көрсеткіші
МЕМСТ EN 14083-2013
Тағам өнімдері. Іздік элементтерді анықтау. Жоғары қысым кезінде сынаманы алдын ала минералдау арқылы графитті пеште атомдандыра отырып, атомдық-абсорбциялық спектрометрия көмегімен қорғасынды, кадмийді, хромды және молибденді анықтау

ГОСТ Р 57165-2016
Вода. Определение содержания элементов методом атомно- эмиссионной спектрометрии с индуктивно связанной плазмой
применяется с 01.01.2018
282
М-02-2406-13
Методика количественного химического анализа. Определение элементов в питьевой, минеральной, природной, сточной воде и в атмосферных осадках атомно-абсорбционным методом (свидетельство об аттестации
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 от 24.09.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2017.25626)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
283
приложение № 2,
таблица 1, показатель "цианиды (по CN-)"
ГОСТ 31863-2012
Вода питьевая. Метод определения содержания цианидов
284
СТБ ГОСТ Р 51680-2001
Вода питьевая. Метод определения содержания цианидов
285
ПНД.Ф 14.1:2:4.146-99
Методика измерений массовой концентрации цианидов в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации
№ 01.01.093/(01.00035-2011)/2013 от 31.05.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2013.15580)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
286
приложение № 2,
таблица 2, показатель "ОМЧ при 37 ºС"
ГОСТ 18963-73
Вода питьевая. Методы санитарно-бактериологического анализа
287
приложение № 2,
таблица 2, показатель "escherichia coli (E.coli)"
ГОСТ 31955.1-2013
Вода питьевая. Обнаружение и количественный учет Escherichia coli и колиформных бактерий. Часть 1. Метод мембранной фильтрации
2871
ACT ИСО 9308-2-2012
Качество воды. Обнаружение и подсчет Escherichia coli и колиформных бактерий. Часть 2. Метод наиболее вероятного количества

МЕМСТ Р 57165-2016
Су. Құрамындағы элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2018 ж. бастап қолданылады
282
М-02-2406-13
Сандық химиялық талдау әдістемесі. Ауыз судағы, минералды, табиғи, сарқынды судағы және атмосфералық жауын-шашындағы элементтерді атомдық-абсорбциялық әдіспен анықтау (24.09.2013 ж.
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2017.25626)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
283
№ 2 қосымша, 1-кесте, "цианидтер (CN--дейін)" көрсеткіші
МЕМСТ 31863-2012
Ауыз су. Құрамындағы цианидтерді анықтау әдісі
284
БСТ МЕМСТ Р 51680-2001
Ауыз су. Құрамындағы цианидтерді анықтау әдісі
285
ТҚНҚ.Ф 14.1:2:4.146-99
"Флюорат-02" сұйықтықты анализаторында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз су және сарқынды сулар сынамаларындағы цианидтердің салмақтық концентрациясын өлшеу әдістемесі (31.05.2013 ж. № 01.01.093/(01.00035-2011)/2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.15580)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
286
№ 2 қосымша, 2-кесте, "37 ºС кезінде ЖМС" көрсеткіші
МЕМСТ 18963-73
Ауыз су. Санитариялық-бактериологиялық талдау әдістері
287
№ 2 қосымша, 2-кесте, "escherichia coli (E.coli)" көрсеткіші
МЕМСТ 31955.1-2013
Ауыз су. Escherichia coli және колиформалық бактерияларды табу және сандық есепке алу. 1-бөлік. Мембраналық сүзу әдісі

288
СТБ ISO 9308-1-2016
Качество воды. Подсчет количества кишечных палочек Escherichia coli и колиформных бактерий. Часть 1. Метод мембранной фильтрации для вод с низким содержанием бактериальной флоры
289
приложение № 2, таблица 2, показатель "энтерококки (фекальные стрептококки)"
ГОСТ ISO 7899-2-2018
Качество воды. Обнаружение и подсчет кишечных энтерококков. Часть 2. Метод мембранной фильтрации
применяется после присоединения Российской Федерации
2891
СТБ ISO 7899-2-2015
Качество воды. Обнаружение и подсчет кишечных энтерококков. Часть 2. Метод мембранной фильтрации
не применяется с даты применения ГОСТ ISO 7899-2-2018
290
СТ РК 1884-1-2009
Качество воды. Обнаружение и подсчет кишечных энтерококков. Часть 1. Миниатюризированный метод (наиболее вероятное число) путем инокуляции в жидкостной среде
291
СТ РК 1884-2-2009
Качество воды. Обнаружение и подсчет кишечных энтерококков. Часть 2. Метод мембранной фильтрации
292
приложение № 2,
таблица 2, показатель "БГКП"
ГОСТ 18963-73
Вода питьевая. Методы санитарно-бактериологического анализа
293
ГОСТ 31955.1-2013
Вода питьевая. Обнаружение и количественный учет Escherichia coli и колиформных бактерий. Часть 1. Метод мембранной фильтрации
294
СТБ ISO 9308-1-2016
Качество воды. Подсчет количества кишечных палочек Escherichia coli и колиформных бактерий. Часть 1. Метод мембранной фильтрации для вод с низким содержанием бактериальной флоры
295

288
БСТ ISO 9308-1-2016
Судың сапасы. Escherichia coli ішек таяқшаларының және колиформалық бактериялардың санын есептеу. 1-бөлік. Құрамындағы бактериялық флорасы төмен суларға арналған мембраналық сүзу әдісі
289
№ 2 қосымша, 2-кесте, "энтерококктар (нәжістік стрептококктар)" көрсеткіші
БСТ ISO 7899-2-2015
Судың сапасы. Ішек энтерококктарын табу және есептеу. 2-бөлік. Мембраналық сүзу әдісі
290
ҚР СТ 1884-1-2009
Судың сапасы. Ішек энтерококктарын табу және есептеу. 1-бөлік. Сұйық ортада инокуляциялау арқылы ықшамдалған әдіс (барынша ықтимал сан)
291
ҚР СТ 1884-2-2009
Судың сапасы. Ішек энтерококктарын табу және есептеу. 2-бөлік. Мембраналық сүзу әдісі
292
№ 2 қосымша, 2-кесте, "ІТТБ" көрсеткіші
МЕМСТ 18963-73
Ауыз су. Санитариялық-бактериологиялық талдау әдістері
293
МЕМСТ 31955.1-2013
Ауыз су. Escherichia coli және колиформалық бактерияларды табу және сандық есепке алу 1-бөлік. Мембраналық сүзу әдісі
294
БСТ ISO 9308-1-2016
Судың сапасы. Escherichia coli ішек таяқшаларының және колиформалық бактериялардың санын есептеу. 1-бөлік. Құрамындағы бактериялық флорасы төмен суларға арналған мембраналық сүзу әдісі
295

приложение № 2, таблица 2, показатель "pseudomonas aeruginosa"
ГОСТ ISO 16266-2018
Качество воды. Обнаружение и подсчет Pseudomonas aeruginosa. Метод мембранной фильтрации
применяется после присоединения Российской Федерации
2951
ACT ИСО 16266-2013
Качество воды. Выявление и подсчет Pseudomonas aeruginosa. Метод мембранной фильтрации
не применяется с даты применения ГОСТ ISO 16266-2018
2952
СТБ ISO 16266-2015
Качество воды. Обнаружение и подсчет Pseudomonas aeruginosa. Метод мембранной фильтрации
не применяется с даты применения ГОСТ ISO 16266-2018
296
СТ РК ISO 16266-2012
Качество воды. Обнаружение и подсчет микроорганизмов Pseudomonas aeruginosa. Метод мембранной фильтрации
не применяется с даты применения ГОСТ ISO 16266-2018
297
ГОСТ Р 54755-2011
Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Pseudomonas aeruginosa
298
приложение № 2,
таблица 3, показатель "удельная суммарная
альфа-активность"
ГОСТ 31864-2012
Вода питьевая. Метод определения суммарной удельной альфа-активности радионуклидов
299
СТБ ISO 9696-2010
Качество воды. Измерения общей альфа-активности в питьевой воде. Метод толстослойного источника
300
Методика радиационного контроля. Суммарная альфа-бета-активность природных вод (пресных и минерализованных). Подготовка проб и выполнение измерений (свидетельство об аттестации № 40073.3Г178/01.00294-2010 от 22.04.2013, номер в реестре ФР.1.40.2013.15386)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
301
Методика измерения суммарной альфа-активности с использованием сцинтилляционного альфа-радиометра с программным обеспечением "ПРОГРЕСС" (свидетельство об аттестации № 40090.5И665 от 28.07.2005, номер в реестре KZ.07.00.01509-2017 от 17.05.2017)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
302
приложение № 2,
таблица 3, показатель "удельная суммарная бета-активность"
СТБ ISO 9697-2016
Качество воды. Измерение общей бета-активности в питьевой воде. Метод толстослойного источника
303
СТ РК ИСО 9697-2006
Качество воды. Измерение общей бета-активности в питьевой воде
304
Методика радиационного контроля. Суммарная альфа-бета-активность природных вод (пресных и минерализованных). Подготовка проб и выполнение измерений (свидетельство об аттестации № 40073.3Г178/01.00294-2010 от 22.04.2013, номер в реестре ФР.1.40.2013.15386)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
305
приложение № 2,
таблица 4

№ 2 қосымша, 2-кесте, "pseudomonas aeruginosa" көрсеткіші
БСТ ISO 16266-2015
Судың сапасы. Pseudomonas aeruginosa табу және есептеу. Мембраналық сүзу әдісі
296
ҚР СТ ISO 16266-2012
Судың сапасы. Pseudomonas aeruginosa микроағзаларын табу және есептеу. Мембраналық сүзу әдісі
297
МЕМСТ Р 54755-2011
Тағам өнімдері. Pseudomonas aeruginosa түріндегі бактерияларды табу және санын анықтау әдістері
298
№ 2 қосымша, 3-кесте, "меншікті жиынтық альфа-бета белсенділік" көрсеткіші
МЕМСТ 31864-2012
Ауыз су. Радионуклидтердің жиынтық меншікті альфа-белсенділігін анықтау әдісі
299
БСТ ISO 9696-2010
Судың сапасы. Ауыз судағы жалпы альфа-белсенділікті өлшеу. Қалың қабатты көздер әдісі
300
Радиациялық бақылау әдістемесі. Табиғи (тұщы және минералданған) сулардың жиынтық альфа-бета-белсенділігі. Сынамаларды дайындау және өлшеулерді орындау (22.04.2013 ж.
№ 40073.3Г178/01.00294-2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.40.2013.15386)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
301
"ПРОГРЕСС" бағдарламалық қамтамасыз етуі бар сцинтилляциялық альфа-радиометрді пайдалана отырып, жиынтық альфа-белсенділікті өлшеу әдістемесі (28.07.2005 ж. № 40090.5И665 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі KZ.07.00.01509-2017 17.05.2017 ж.)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
302
№ 2 қосымша, 3-кесте, "меншікті жиынтық бета-белсенділік" көрсеткіші
БСТ ISO 9697-2016
Судың сапасы. Ауыз судағы жалпы бета-белсенділікті өлшеу. Қалың қабатты көздер әдісі
303
ҚР СТ ИСО 9697-2006
Судың сапасы. Ауыз судағы жалпы бета-белсенділікті өлшеу
304
Радиациялық бақылау әдістемесі. Табиғи (тұщы және минералданған) сулардың жиынтық альфа-бета-белсенділігі. Сынамаларды дайындау және өлшеулерді орындау (22.04.2013 ж.
№ 40073.3Г178/01.00294-2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.40.2013.15386)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
305
№ 2 қосымша, 4-кесте

СТБ ISO 13161-2012
Качество воды. Измерение объемной активности
полония-210 в воде методом альфа-спектрометрии
306
СТБ ISO 17294-2-2007
Качество воды. Применение масс-спектрометрии с индуктивно связанной плазмой. Часть 2. Определение
62 элементов
307
СТ РК ИСО 17294-2-2006
Качество воды. Применение масс-спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой (ИСП-МС). Часть 2. Определение 62 элементов
308
М-02-2406-13
Методика количественного химического анализа. Определение элементов в питьевой, минеральной, природной, сточной воде и в атмосферных осадках атомно-абсорбционным методом (свидетельство об аттестации
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 от 24.09.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2017.25626)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
309
Методика измерений объемной активности полония-210 (210Ро) и свинца-210 (210Pb) в пробах природных (пресных и минерализованных), технологических и сточных вод альфа-бета-радиометрическим методом с радиохимической подготовкой (свидетельство об аттестации
№ 40073.3Г174/01.00294-2010 от 22.04.2013,
номер в реестре ФР.1.40.2013.15382)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
310
Методика измерений объемной активности изотопов радия (226Ra, 228Ra) в пробах природных (пресных и минерализованных), технологических и сточных вод гамма-спектрометрическим методом с предварительным концентрированием (свидетельство об аттестации
№ 40073.3Г188/01.00294-2010 от 22.04.2013,
номер в реестре ФР.1.40.2013.15397)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
311
Методика измерений объемной активности изотопов радия (226Ra, 228Ra) в пробах природных вод альфа-бета-радиометрическим методом с радиохимической подготовкой (свидетельство об аттестации
№ 40073.3Г177/01.00294-2010 от 22.04.2013,
номер в реестре ФР.1.40.2013.15385)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
312
Методика измерений объемной активности изотопов урана (238U, 234U, 235U) в пробах природных (пресных и минерализованных), сточных и технологических вод альфа-спектрометрическим методом с радиохимической подготовкой и спонтанным бестоковым осаждением (свидетельство об аттестации № 40073.3Г191/01.00294-2010 от 22.04.2013, номер в реестре ФР.1.40.2013.15400)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

БСТ ISO 13161-2012
Судың сапасы. Альфа-спектрометрия әдісімен судағы полоний-210 көлемдік белсенділігін өлшеу
306
БСТ ISO 17294-2-2007
Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмасы бар масс-спектрометрияны қолдану. 2-бөлік. 62 элементті анықтау
307
ҚР СТ ИСО 17294-2-2006
Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмасы бар масс-спектрометрияны қолдану (ИБП-МС). 2-бөлік. 62 элементті анықтау
308
М-02-2406-13
Сандық химиялық талдау әдістемесі. Ауыз судағы, минералды, табиғи, сарқынды судағы және атмосфералық жауын-шашындағы элементтерді атомдық-абсорбциялық әдіспен анықтау (24.09.2013 ж.
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2017.25626)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
309
Радиохимиялық дайындығы бар альфа-бета-радиометрия әдісімен табиғи (тұщы және минералданған), технологиялық және сарқынды сулардың сынамаларындағы полоний-210 (210Ро) және қорғасын-210 (210Pb) көлемдік белсенділігін өлшеу әдістемесі (22.04.2013 ж. №40073.3Г174/01. 00294-2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.40.2013.15382)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
310
Алдын ала концентрациялау арқылы гамма- спектрометрия әдісімен табиғи (тұщы және минералданған), технологиялық және сарқынды сулардың сынамаларындағы радий (226Ra, 228Ra) изотоптарының көлемдік белсенділігін өлшеу әдістемесі (22.04.2013 ж. № 40073.3Г188/01.00294-2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.40.2013.15397)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
311
Радиохимиялық дайындығы бар альфа-бета-радиометрия әдісімен табиғи сулардың сынамаларындағы радий (226Ra, 228Ra) изотоптарының көлемдік белсенділігін өлшеу әдістемесі (22.04.2013 ж. № 40073.3Г177/01.00294-2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.40.2013.15385)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
312
Радиохимиялық дайындығы мен спонтанды тоқсыз тұндыруы бар альфа-спектрометрия әдісімен табиғи (тұщы және минералданған), сарқынды және технологиялық сулардың сынамаларындағы уран (238U, 234U, 235U) изотоптарының көлемдік белсенділігін өлшеу әдістемесі (22.04.2013 ж.
№ 40073.3Г191/01.00294-2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.40.2013.15400)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

313
Методика измерений объемной активности изотопов урана (238U, 234U, 235U) в пробах природных (пресных и минерализованных), технологических и сточных вод альфа-спектрометрическим методом с радиохимической подготовкой (свидетельство об аттестации
№ 40073.3Г181/01.00294-2010 от 22.04.2013,
номер в реестре ФР.1.40.2013.15389)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
314
Методика измерений объемной активности изотопов тория (228Тh, 230Тh, 232Тh, 227Тh) в пробах природных (пресных и минерализованных), технологических и сточных вод альфа-спектрометрическим методом с радиохимической подготовкой (свидетельство об аттестации
№ 40073.3Г184/01.00294-2010 от 22.04.2013,
номер в реестре ФР.1.40.2013.15392)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
315
приложение № 3,
таблица 1, показатель "водородный показатель (рН) в пределах"
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод
316
СТБ ISO 10523-2009
Качество воды. Определение рН
317
СТ РК ISO 10523-2013
Качество воды. Определение pH
318
ПНД Ф 14.1:2:3:4.121-97
Количественный химический анализ вод. Методика выполнения измерений рН в водах потенциометрическим методом (свидетельство об аттестации № 224.01.10.040/ 2004, номер в реестре KZ.07.00.01935-2014 от 24.01.2014)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
319
приложение № 3,
таблица 1, показатели "запах при 20 ºС" и "запах при нагревании
до 60 ºС"
ГОСТ 3351-74
Вода питьевая. Методы определения вкуса, запаха, цветности и мутности
320
ГОСТ 23268.1-91
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения органолептических показателей и объема воды в бутылках
321
ГОСТ Р 57164-2016
Вода питьевая. Методы определения запаха, вкуса и мутности
применяется с 01.01.2018
322
приложение № 3,
таблица 1, показатель "мутность"
ГОСТ 3351-74
Вода питьевая. Методы определения вкуса, запаха, цветности и мутности
323
ГОСТ 23268.1-91
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения органолептических показателей и объема воды в бутылках
324
СТБ 17.13.05-16-2010/ISO 7027:1999
Охрана окружающей среды и природопользование. Аналитический контроль и мониторинг. Качество воды. Определение мутности (прозрачности)
325
СТ РК ИСО 7027-2007
Качество воды. Определение мутности
326
ГОСТ Р 57164-2016
Вода питьевая. Методы определения запаха, вкуса и мутности

313
Радиохимиялық дайындығы бар альфа-спектрометрия әдісімен табиғи (тұщы және минералданған), технологиялық және сарқынды сулардың сынамаларындағы уран (238U, 234U, 235U) изотоптарының көлемдік белсенділігін өлшеу әдістемесі (22.04.2013 ж. № 40073.3Г181/01.00294-2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.40.2013.15389)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
314
Радиохимиялық дайындығы бар альфа-спектрометрия әдісімен табиғи (тұщы және минералданған), технологиялық және сарқынды сулардың сынамаларындағы торий (228Тh, 230Тh, 232Тh, 227Тh) изотоптарының көлемдік белсенділігін өлшеу әдістемесі (22.04.2013 ж. № 40073.3Г184/01.00294-2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.40.2013.15392)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
315
№ 3 қосымша, 1-кесте, "белгілі бір шамадағы сутегі көрсеткіші (рН)" көрсеткіші
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері
316
БСТ ISO 10523-2009
Судың сапасы. рН анықтау
317
ҚР СТ ISO 10523-2013
Судың сапасы. pH анықтау
318
ТҚНҚ Ф 14.1:2:3:4.121-97
Суларды сандық химиялық талдау. Потенциометрия әдісімен судағы рН-ты өлшеуді орындау әдістемесі
(24.01.2014 ж. № 224.01.10.040/ 2004 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі KZ.07.00.01935-2014)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
319
№ 3 қосымша, 1-кесте, "20 ºС кезіндегі иіс" және "60 ºС дейін қыздырған кездегі иіс" көрсеткіштері
МЕМСТ 3351-74
Ауыз су. Дәмін, иісін, түстілігін және лайлығын анықтау әдістері
320
МЕМСТ 23268.1-91
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Бөтелкелердегі судың органолептикалық көрсеткіштерін және көлемін анықтау әдістері
321
МЕМСТ Р 57164-2016
Ауыз су. Иісін, дәмін және лайлығын анықтау әдістері
01.01.2018 ж. бастап қолданылады
322
№ 3 қосымша, 1-кесте, "лайлығы" көрсеткіші
МЕМСТ 3351-74
Ауыз су. Дәмін, иісін, түстілігін және лайлығын анықтау әдістері
323
МЕМСТ 23268.1-91
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Бөтелкелердегі судың органолептикалық көрсеткіштерін және көлемін анықтау әдістері
324
БСТ 17.13.05-16-2010/ISO 7027:1999
Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану. Талдамалық бақылау және мониторинг. Судың сапасы. Лайлығын (тұнықтығын) анықтау
325
ҚР СТ ИСО 7027-2007
Судың сапасы. Лайлығын анықтау
326
МЕМСТ Р 57164-2016
Ауыз су. Иісін, дәмін және лайлығын анықтау әдістері

331
ГОСТ 31868-2012
Вода. Методы определения цветности
332
приложение № 3,
таблица 1, показатель "гидрокарбонат-ион (НСО3-)"
ГОСТ 23268.3-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения гидрокарбонат-ионов
333
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод
334
ГОСТ 31957-2012
Вода. Методы определения щелочности и массовой концентрации карбонатов и гидрокарбонатов
335

331
МЕМСТ 31868-2012
Су. Түстілігін анықтау әдістері
332
№ 3 қосымша, 1-кесте, "гидрокарбонат-ионы (НСО3-)" көрсеткіші
МЕМСТ 23268.3-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Гидрокарбонат-иондарын анықтау әдістері
333
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері
334
МЕМСТ 31957-2012
Су. Карбонаттар мен гидрокарбонаттардың сілтілігін және салмақтық концентрациясын анықтау әдістері
335

СТ РК 2726-2015
Качество воды. Метод определения гидроксидов, карбонатов и гидрокарбонатов
336
приложение № 3,
таблица 1, показатель "йодиды (J-)"
ГОСТ 23268.16-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения йодид-ионов
337
ГОСТ 31660-2012
Продукты пищевые. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения массовой концентрации йода
338
СТ РК 1881-3-2009
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 3. Определение хроматов, йодидов, сульфитов, тиоцианатов и тиосульфатов

ҚР СТ 2726-2015
Судың сапасы. Гидроксидтерді, карбонаттар мен гидрокарбонаттарды анықтау әдісі
336
№ 3 қосымша, 1-кесте, "йодидтер (J-)" көрсеткіші
МЕМСТ 23268.16-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Йодид-иондарды анықтау әдісі
337
МЕМСТ 31660-2012
Тағам өнімдері. Йодтың салмақтық концентрациясын анықтаудың инверсиялық-вольтамперметрия әдісі
338
ҚР СТ 1881-3-2009
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 3-бөлік. Хроматтарды, йодидтерді, сульфиттерді, тиоцианаттарды және тиосульфаттарды анықтау

340
приложение № 3,
таблица 1, показатель "кальций (Са)"
ГОСТ 23268.5-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения ионов кальция и магния
341
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод
342
ГОСТ 31869-2012
Вода. Методы определения содержания катионов (аммония, бария, калия, кальция, лития, магния, натрия, стронция)
с использованием капиллярного электрофореза
343

340
№ 3 қосымша, 1-кесте, "кальций (Са)" көрсеткіші
МЕМСТ 23268.5-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Кальций және магний иондарын анықтау әдістері
341
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері
342
МЕМСТ 31869-2012
Су. Құрамындағы (аммоний, барий, калий, кальций, литий, магний, натрий, стронций) катиондарды капиллярлық электрофорезды пайдалана отырып анықтау әдістері
343

358
приложение № 3,
таблица 1, показатель "минерализация общая"
ГОСТ 18164-72
Вода питьевая. Метод определения содержания сухого остатка
359
Расчетный метод. ГОСТ 27065-86
Качество вод. Термины и определения
360
Расчетный метод. СТБ 880-2016
Воды минеральные природные лечебно-столовые. Общие технические условия
361
приложение № 3,
таблица 1, показатель "нитраты (по NO3-)"
ГОСТ ISO 10304-1-2016
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов

358
№ 3 қосымша, 1-кесте, "жалпы минералдау" көрсеткіші
МЕМСТ 18164-72
Ауыз су. Құрамындағы құрғақ қалдықты анықтау әдісі
359
Есептеу әдісі. МЕМСТ 27065-86
Сулардың сапасы. Терминдер мен анықтамалар
360
Есептеу әдісі. БСТ 880-2016
Табиғи минералды емдік-асханалық суы. Жалпы техникалық шарттар
361
№ 3 қосымша, 1-кесте, "нитраттар (NO3--дейін)" көрсеткіші
МЕМСТ ISO 10304-1-2016
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау

371
ГОСТ 23268.4-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Метод определения сульфат-ионов
372
ГОСТ 31867-2012
Вода питьевая. Определение содержания анионов методом хроматографии и капиллярного электрофореза
373
ГОСТ 31940-2013
Вода питьевая. Метод определения содержания сульфатов
374
СТБ ISO 10304-1-2011
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
375

371
МЕМСТ 23268.4-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Сульфат-иондарын анықтау әдісі
372
МЕМСТ 31867-2012
Ауыз су. Құрамындағы аниондарды хроматография және капиллярлық электрофорез әдісімен анықтау
373
МЕМСТ 31940-2013
Ауыз су. Құрамында сульфаттардың болуын анықтау әдісі
374
БСТ ISO 10304-1-2011
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
375

СТ РК 1015-2000
Вода. Гравиметрический метод определения сульфатов в природных, сточных водах
376
приложение № 3,
таблица 1, показатель "фосфаты (PO43-)"
ГОСТ ISO 10304-1-2016
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
377
ГОСТ 18309-2014
Вода. Методы определения фосфорсодержащих веществ

ҚР СТ 1015-2000
Су. Табиғи, сарқынды суларда сульфаттарды анықтаудың гравиметриялық әдісі
376
№ 3 қосымша, 1-кесте, "фосфаттар (PO43-)" көрсеткіші
МЕМСТ ISO 10304-1-2016
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
377
МЕМСТ 18309-2014
Су. Құрамында фосфор бар заттарды анықтау әдістері

391
ГОСТ 4245-72
Вода питьевая. Методы определения содержания хлоридов
392
ГОСТ 23268.17-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения хлорид-ионов
393
ГОСТ 31867-2012
Вода питьевая. Определение содержания анионов методом хроматографии и капиллярного электрофореза
394
СТБ ISO 10304-1-2011
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов

391
МЕМСТ 4245-72
Ауыз су. Құрамындағы хлоридтерді анықтау әдістері
392
МЕМСТ 23268.17-78
Минералды емдік ауыз суы, емдік-ас суы және табиғи асханалық суы. Хлорид-иондарды анықтау әдістері
393
МЕМСТ 31867-2012
Ауыз су. Құрамындағы аниондарды хроматография және капиллярлық электрофорез әдісімен анықтау
394
БСТ ISO 10304-1-2011
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау

395
СТ РК ИСО 9297-2008
Качество воды. Определение содержания хлорида. Титрование нитратом серебра с хроматным индикатором (метод Мора)
396
СТ РК ИСО 10304-1-2009
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
397
СТ РК 1496-2006
Вода сточная. Определение массовой концентрации хлоридов аргентометрическим методом

395
ҚР СТ ИСО 9297-2008
Судың сапасы. Құрамындағы хлоридтерді анықтау әдістері. Хроматты индикаторы бар күміс нитратымен титрлеу (Мор әдісі)
396
ҚР СТ ИСО 10304-1-2009
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
397
ҚР СТ 1496-2006
Сарқынды су. Хлоридтердің салмақтық концентрациясын аргентометрия әдісімен анықтау

398
приложение № 3,
таблица 1, показатель "цианиды (по CN-)"
ГОСТ 31863-2012
Вода питьевая. Метод определения содержания цианидов
399
СТБ ГОСТ Р 51680-2001
Вода питьевая. Метод определения содержания цианидов
400
KMC ISO 6703-1:2001
Качество воды. Определение цианидов. Часть 1. Определение общего цианида
401
ПНД.Ф 14.1:2:4.146-99
Методика измерений массовой концентрации цианидов в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации
№ 01.01.093/(01.00035-2011)/2013 от 31.05.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2013.15580)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

398
№ 3 қосымша, 1-кесте, "цианидтер (CN--дейін)" көрсеткіші
МЕМСТ 31863-2012
Ауыз су. Құрамындағы цианидтерді анықтау әдісі
399
БСТ МЕМСТ Р 51680-2001
Ауыз су. Құрамындағы цианидтерді анықтау әдісі
400
ҚМС ISO 6703-1:2001
Судың сапасы. Цианидтерді анықтау. 1-бөлік. Жалпы цианидті анықтау
401
ТҚНҚ.Ф 14.1:2:4.146-99
"Флюорат-02" сұйықтық анализаторында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз су және сарқынды сулар сынамаларындағы цианидтердің салмақтық концентрациясын өлшеу әдістемесі (31.05.2013 ж. № 01.01.093/(01.00035-2011)/2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.15580)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

518
приложение № 3,
таблица 1, показатель "натрий (Na)"
ГОСТ 23268.6-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения ионов натрия
519
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод. Метод определения натрия
520
ГОСТ 31869-2012
Вода. Методы определения содержания катионов (аммония, бария, калия, кальция, лития, магния, натрия, стронция)
с использованием капиллярного электрофореза
521

518
№ 3 қосымша, 1-кесте, "натрий (Na)" көрсеткіші
МЕМСТ 23268.6-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Натрий иондарын анықтау әдістері
519
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері. Натрийді анықтау әдісі
520
МЕМСТ 31869-2012
Су. Құрамындағы (аммоний, барий, калий, кальций, литий, магний, натрий, стронций) катиондарды капиллярлық электрофорезды қолдана отырып анықтау
521

559
приложение № 3,
таблица 1, показатель "серебро (Ag)"
ГОСТ 18293-72
Вода питьевая. Методы определения содержания свинца, цинка, серебра
560
ГОСТ 23268.13-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения ионов серебра
561
ГОСТ 31870-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
562
СТБ ISO 11885-2011
Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой (ICP-OES)

559
№ 3 қосымша, 1-кесте, "күміс (Ag)" көрсеткіші
МЕМСТ 18293-72
Ауыз су. Құрамындағы қорғасынды, мырышты, күмісті анықтау әдістері
560
МЕМСТ 23268.13-78
Минералды емдік ауыз суы, емдік-ас суы және табиғи асханалық суы. Күміс иондарын анықтау әдістері
561
МЕМСТ 31870-2012
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
562
БСТ ISO 11885-2011
Судың сапасы. Кейбір элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен (ICP-OES) анықтау

571
приложение № 3,
таблица 1, показатель "свинец суммарно (Pb)"
ГОСТ EN 14083-2013
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение свинца, кадмия, хрома и молибдена с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии с атомизацией в графитовой печи с предварительной минерализацией пробы при повышенном давлении
572
ГОСТ 18293-72
Вода питьевая. Методы определения содержания свинца, цинка, серебра
573
ГОСТ 26932-86
Сырье и продукты пищевые. Методы определения свинца

571
№ 3 қосымша, 1-кесте, "жиынтық қорғасын (Pb)" көрсеткіші
МЕМСТ EN 14083-2013
Тағам өнімдері. Іздік элементтерді анықтау. Жоғары қысым кезінде сынаманы алдын ала минералдап, графитті пеште атомдандыра отырып, атомдық-абсорбциялық спектрометрия көмегімен қорғасынды, кадмийді, хромды және молибденді анықтау
572
МЕМСТ 18293-72
Ауыз су. Құрамындағы қорғасынды, мырышты, күмісті анықтау әдістері
573
МЕМСТ 26932-86
Шикізат және тағам өнімдері. Қорғасынды анықтау әдістері

СТ РК ГОСТ Р 51309-2003
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
659
ГОСТ Р 57165-2016
Вода. Определение содержания элементов методом атомно- эмиссионной спектрометрии с индуктивно связанной плазмой
применяется с 01.01.2018
660
М-02-2406-13
Методика количественного химического анализа. Определение элементов в питьевой, минеральной, природной, сточной воде и в атмосферных осадках атомно-абсорбционным методом (свидетельство об аттестации
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 от 24.09.2013,
номер в реестре ФР.1.31.2017.25626)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
661
приложение № 3,
таблица 1, показатель "озон"
ГОСТ 18301-72
Вода питьевая. Методы определения содержания остаточного озона
662
приложение № 3,
таблица 1, показатель "броматы"
МП УВК 1.106-2014
Методика измерений массовой концентрации хлорит-иона, хлорат-иона и бромат-иона в питьевых и природных водах методом ионной хроматографии (свидетельство об аттестации № УВК 1.106/01.00033-2013/2014 от 28.04.2014, номер в реестре ФР.1.31.2014.19047)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
663
приложение № 3,
таблица 1, показатели "хлор остаточный свободный" и "хлор остаточный связанный"
ГОСТ 18190-72
Вода питьевая. Методы определения содержания остаточного активного хлора

ҚР СТ МЕМСТ Р 51309-2003
Ауыз су. Құрамындағы элементтерді атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
659
МЕМСТ Р 57165-2016
Су. Құрамындағы элементтерді индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2018 ж. бастап қолданылады
660
М-02-2406-13
Сандық химиялық талдау әдістемесі. Ауыз судағы, минералды, табиғи, сарқынды судағы және атмосфералық жауын-шашындағы элементтерді атомдық-абсорбциялық әдіспен анықтау (24.09.2013 ж.
№ 443/242(01.00250-2008)-2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2017.25626)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
661
№ 3 қосымша, 1-кесте, "озон" көрсеткіші
МЕМСТ 18301-72
Ауыз су. Құрамында қалдық озонды анықтау әдістері
662
№ 3 қосымша, 1-кесте, "броматтар" көрсеткіші
МП УВК 1.106-2014
Иондық хроматография әдісімен ауыз суда және табиғи суларда хлорит-ионының, хлорат-ионының және бромат-ионының салмақтық концентрациясын өлшеу әдістемесі
(28.04.2014 ж. № УВК 1.106/01.00033-2013/2014 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2014.19047)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
663
№ 3 қосымша, 1-кесте, "бос қалдық хлор" және "байланысқан қалдық хлор" көрсеткіштері
МЕМСТ 18190-72
Ауыз су. Құрамындағы қалдық белсенді хлорды анықтау әдістері

664
СТБ ISO 7393-1-2011
Качество воды. Определение содержания свободного хлора и общего хлора. Часть 1. Титриметрический метод с применением N, N-диэтил-1,4-фенилендиамина
665
СТБ ISO 7393-2-2012
Качество воды. Определение содержания свободного хлора и общего хлора. Часть 2. Колориметрический метод с применением N, N-диэтил-1,4-фенилендиамина для целей оперативного контроля
666
ГОСТ Р 55683-2013
Вода питьевая. Метод определения содержания остаточного активного (общего) хлора на месте отбора проб
667
приложение № 3,
таблица 1, показатели "2,4-Д", "гексахлорбензол",
"гептахлор",
"ДДТ (сумма изомеров)" и "линдан (гамма-изомер ГХЦГ)"

664
БСТ ISO 7393-1-2011
Судың сапасы. Құрамындағы бос хлорды және жалпы хлорды анықтау. 1-бөлік. N, N-диэтил-1,4-фенилендиамин қолданылатын титриметрия әдісі
665
БСТ ISO 7393-2-2012
Судың сапасы. Құрамында бос хлордың және жалпы хлордың болуын анықтау. 2-бөлік. Жедел бақылау мақсаттарына арналған N, N-диэтил-1,4-фенилендиамин қолданаылтын колориметрия әдісі
666
МЕМСТ Р 55683-2013
Ауыз су. Сынамаларды іріктеу орнында құрамындағы қалдық белсенді (жалпы) хлорды анықтау әдісі
667
№ 3 қосымша, 1-кесте, "2,4-Д", "гексахлорбензол", "гептахлор", "ДДТ (изомерлердің сжиынтығы)" және "линдан (гамма-изомер ГХЦГ)" көрсеткіштері

ГОСТ 31858-2012
Вода питьевая. Метод определения содержания хлорорганических пестицидов газожидкостной хроматографией
668
ГОСТ 31941-2012
Вода питьевая. Методы определения содержания 2,4-Д
669
ACT ИСО 6468-2005
Качество воды. Определение некоторых хлорорганических инсектицидов, полихлорированных бифенилов и хлорбензолов. Метод газовой хроматографии после экстракции жидкость-жидкость
6691
СТБ ИСО 6468-2003
Качество воды. Определение некоторых хлорорганических инсектицидов, полихлорированных бифенилов и хлорбензолов методом газовой хроматографии после экстракции жидкость-жидкость
670
СТБ ГОСТ Р 51209-2001
Вода питьевая. Метод определения содержания хлорорганических пестицидов газожидкостной хроматографией
671
СТ РК 2011-2010
Вода, продукты питания, корма и табачные изделия. Определение хлорорганических пестицидов хроматографическими методами
672
СТ РК ГОСТ Р 51209-2003
Вода питьевая. Метод определения содержания хлороорганических пестицидов газожидкостной хромографией
6721
ПНД Ф 14.1:2:3:
4.212-05
Методика определения 2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты в питьевых, природных и сточных водах методом газовой хроматографии (свидетельство об аттестации
№ 002/01.00301-2010/2014 от 01.08.2014, номер в реестре ФР.1.31.2014.18566)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
6722
ПНД Ф 14.1:2:3:
4.204-04
Методика определения хлорорганических пестицидов и полихлорированных бифенилов в питьевых, природных и сточных водах методом газовой хроматографии (свидетельство об аттестации № 88-16207-047-RA.RU.310657-2018 от 09.07.2018, номер в реестре ФР.1.31.2018.31086)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
673
приложение № 3,
таблица 1, показатели "аммиак и аммоний-ион"
ГОСТ 23268.10-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения ионов аммония
674
ГОСТ 31869-2012
Вода. Методы определения содержания катионов (аммония, бария, калия, кальция, лития, магния, натрия, стронция)
с использованием капиллярного электрофореза
за исключением вод для детского питания
675
ГОСТ 33045-2014
Вода. Методы определения азотсодержащих веществ
676
СТБ 17.13.05-09-2009/ISO 7150-1:1984
Охрана окружающей среды и природопользование. Аналитический контроль и мониторинг. Качество воды. Определение содержания азота аммонийного. Часть 1. Ручной спектрометрический метод
677
СТ РК ISO 7150-1-2013
Качество воды. Определение содержания аммония. Часть 1. Ручной спектрометрический метод
678
СТ РК ИСО 5664-2006
Качество воды. Определение содержания аммония. Метод дистилляции и титрования
679
KMC ISO 5664:1999
Качество воды. Определение аммония. Метод дистилляции и титрования
680
приложение № 3,
таблица 1, показатели "атразин" и "симазин"
СТБ ISO 10695-2007
Качество воды. Определение некоторых органических азотных и фосфорных соединений. Методы газовой хроматографии
681
МП УВК 1.31-2008
Методика выполнения измерений массовой концентрации 2,4-Д, симазина, атразина, пропазина, прометрина в питьевых и природных водах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (свидетельство об аттестации
№ УВК 1.31.97-2008 от 04.06.2008, номер в реестре ФР.1.31.2008.04833)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
682
ПНД Ф 14.1:2:4.205-04
Методика выполнения измерений массовой концентрации фосфорорганических и симм-триазиновых пестицидов в пробах питьевых, природных и сточных вод методом газовой хроматографии (свидетельство об аттестации
№ 224.01.11.196/2006 от 09.10.2006, номер в реестре
ФР.1.31.2013.13994)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
683
приложение № 3,
таблица 1, показатель "бенз(а)пирен"
ГОСТ 31860-2012
Вода питьевая. Метод определения содержания бенз(а)пирена
за исключением вод для детского питания
684
ГОСТ ISO 17993-2016
Качество воды. Определение 15-ти полициклических ароматических углеводородов (ПАУ). Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с флуоресцентным детектированием после экстракции жидкость-жидкость
685
СТБ ИСО 17993-2005
Качество воды. Определение 15-ти полициклических ароматических углеводородов (ПАУ). Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с флуоресцентным детектированием после экстракции жидкость-жидкость
686
СТБ ГОСТ Р 51310-2001
Вода питьевая. Метод определения содержания бенз(а)пирена
за исключением вод для детского питания

МЕМСТ 31858-2012
Ауыз су. Құрамындағы хлорорганикалық пестицидтердің газ-сұйықтықты хроматографиямен анықтау әдісі
668
МЕМСТ 31941-2012
Ауыз су. Құрамындағы 2,4-Д анықтау әдістері
669
ACT ИСО 6468-2005
Судың сапасы. Кейбір хлорорганикалық инсектицидтерді, полихлорланған бифенилдарды және хлорбензолдарды анықтау.
Сұйық-сұйық экстракциядан кейін газ- хроматография әдісі
670
БСТ МЕМСТ Р 51209-2001
Ауыз су. Құрамындағы хлорорганикалық пестицидтерді газ-сұйықтықты хроматографиямен анықтау әдісі
671
ҚР СТ 2011-2010
Су, тамақ өнімдері, жемшөптер және темекі бұйымдары. Хроматография әдісімен хлорорганикалық пестицидтерді анықтау
672
ҚР СТ МЕМСТ Р 51209-2003
Ауыз су. Құрамындағы хлорорганикалық пестицидтерді газ-сұйықтықты хроматографиямен анықтау әдісі
673
№ 3 қосымша, 1-кесте, "аммиак және аммоний-ионы" көрсеткіштері
МЕМСТ 23268.10-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Аммоний иондарын анықтау әдістері
674
МЕМСТ 31869-2012
Су. Құрамындағы (аммоний, барий, калий, кальций, литий, магний, натрий, стронций) катиондарды капиллярлық электрофорезды қолдана отырып анықтау
балалар тағамына арналған суларды қоспағанда
675
МЕМСТ 33045-2014
Су. Құрамында азот бар заттарды анықтау әдістері
676
БСТ 17.13.05-09-2009/ISO 7150-1:1984
Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану. Талдамалық бақылау және мониторинг. Судың сапасы. Құрамындағы аммоний азотын анықтау. 1-бөлік. Қол спектрометрия әдісі
677
ҚР СТ ISO 7150-1-2013
Судың сапасы. Құрамындағы аммонийді анықтау. 1-бөлік. Қол спектрометрия әдісі
678
ҚР СТ ИСО 5664-2006
Судың сапасы. Құрамындағы аммонийді анықтау. Дистилляциялау және титрлеу әдісі
679
ҚМС ISO 5664:1999
Судың сапасы. Аммонийді анықтау. Дистилляциялау және титрлеу әдісі
680
№ 3 қосымша, 1-кесте, "атразин" және "симазин" көрсеткіштері
БСТ ISO 10695-2007
Судың сапасы. Кейбір органикалық азот және фосфор қоспаларын анықтау. Газ-хроматография әдісі
681
МП УВК 1.31-2008
Тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен ауыз судағы және табиғи сулардағы 2,4-Д, симазиннің, атразиннің, пропазиннің, прометриннің салмақтық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі (04.06.2008 ж. № УВК 1.31.97-2008 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2008.04833)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
682
ТҚНҚ Ф 14.1:2:4.205-04
Газ- хроматография әдісімен ауыз судың, табиғи және сарқынды сулардың сынамаларындағы фосфорорганикалық және симм-триазиндік пестицидтердің салмақтық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі (09.10.2006 ж.
№ 224.01.11.196/2006 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.13994)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
683
№ 3 қосымша, 1-кесте, "бенз(а)пирен" көрсеткіші
МЕМСТ 31860-2012
Ауыз су. Құрамындағы бенз(а)пиренді анықтау әдісі
балалар тағамына арналған суларды қоспағанда
684
МЕМСТ ISO 17993-2016
Судың сапасы. 15 көпоралымды хош иісті көмірсутекті (КХК) анықтау. Сұйық-сұйық экстракциясынан кейін флуоресценттік детектрлеуі бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісі
685
БСТ ИСО 17993-2005
Судың сапасы. 15 көпоралымды хош иісті көмірсутекті (КХК) анықтау. Сұйық-сұйық экстракциясынан кейін флуоресценттік детектрлеуі бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісі
686
БСТ МЕМСТ Р 51310-2001
Ауыз су. Құрамында бенз(а)пиренді анықтау әдісі
балалар тағамына арналған суларды қоспағанда

687
СТ РК ГОСТ Р 51310-2003
Вода питьевая. Метод определения содержания бенз(а)пирена
за исключением вод для детского питания
688
Методика измерений массовой концентрации бенз(а)пирена в пробах природных, питьевых (в том числе расфасованных в емкости) и сточных вод методом ВЖХ с флуориметрическим детектированием с использованием жидкостного хроматографа "Люмахром" (свидетельство
об аттестации № 223.1.0210/01.00258/2010 от 24.11.2010,
номер в реестре ФР.1.31.2006.02395)
689
приложение № 3,
таблица 1, показатели "бромдихлорметан", "бромоформ", "хлороформ", "дибромхлорметан" и "четыреххлористый углерод"
ГОСТ 31951-2012
Вода питьевая. Определение содержания летучих галогенорганических соединений газожидкостной хроматографией
690
СТБ ГОСТ Р 51392-2001
Вода питьевая. Определение содержания летучих галогенорганических соединений газожидкостной хроматографией
691
Методика измерений массовой концентрации хлороформа в пробах питьевых, природных и сточных вод методом газовой хроматографии (свидетельство об аттестации
№ 88-16365-002-01.00076-2014 от 27.01.2014,
номер в реестре ФР.1.31.2014.17628)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

687
ҚР СТ МЕМСТ Р 51310-2003
Ауыз су. Құрамында бенз(а)пиренді анықтау әдісі
балалар тағамына арналған суларды қоспағанда
688
"Люмахром" сұйықтықты хроматографты қолдана отырып, флуориметриялық детектрлеуі бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен табиғи, ауыз судың (оның ішінде ыдысқа өлшеп құйылған) және сарқынды сулардың сынамаларындағы бенз(а)пиреннің салмақтық концентрациясын өлшеу әдістемесі (24.11.2010 ж.
№ 223.1.0210/01.00258/2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2006.02395)
689
№ 3 қосымша, 1-кесте, "бромдихлорметан", "бромоформ", "хлороформ", "дибромхлорметан" және "төрт хлорлы көміртегі" көрсеткіштері
МЕМСТ 31951-2012
Ауыз су. Құрамындағы ұшпа галогенорганикалық қосындыларды газ-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
690
БСТ МЕМСТ Р 51392-2001
Ауыз су. Құрамындағы ұшпа галогенорганикалық қосындыларды газ-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
691
Газ-хроматография әдісімен ауыз судың, табиғи және сарқынды сулардың сынамаларында хлороформның концентрациясын өлшеу әдістемесі (27.01.2014 ж.
№ 88-16365-002-01.00076-2014 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2014.17628)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

692
приложение № 3,
таблица 1, показатель "нефтепродукты"
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод
693
ГОСТ 31953-2012
Вода. Определение нефтепродуктов методом газовой хроматографии
694
СТ РК ГОСТ Р 51797-2005
Вода питьевая. Метод определения содержания нефтепродуктов
695
ГОСТ Р 51797-2001
Вода питьевая. Метод определения содержания нефтепродуктов
696
ПНД Ф 14.1:2:4.128-98
МВИ массовой концентрации нефтепродуктов в пробах природной, питьевой и сточной воды флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации № 303/242-(01.00250-2008)-2012 от 07.08.2012, номер в реестре ФР.1.31.2012.13169)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

692
№ 3 қосымша, 1-кесте, "мұнай өнімдері" көрсеткіші
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері
693
МЕМСТ 31953-2012
Су. Газ хроматографиясы әдісімен мұнай өнімдерін анықтау
694
ҚР СТ МЕМСТ Р 51797-2005
Ауыз су. Құрамындағы мұнай өнімдерін анықтау әдісі
695
МЕМСТ Р 51797-2001
Ауыз су. Құрамындағы мұнай өнімдерін анықтау әдісі
696
ТҚНҚ Ф 14.1:2:4.128-98
"Флюорат-02" сұйықтықты анализаторында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз су және сарқынды сулар сынамаларындағы мұнай өнімдерінің салмақтық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі (07.08.2012 ж. № 303/242-(01.00250-2008)-2012 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2012.13169)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

699
ГОСТ 33045-2014
Вода. Методы определения азотсодержащих веществ
700
СТБ ISO 10304-1-2011
Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов
701
приложение № 3,
таблица 1, показатель "окисляемость перманганатная"
ГОСТ 23268.12-78
Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые и природные столовые. Методы определения перманганатной окисляемости

699
МЕМСТ 33045-2014
Су. Құрамында азот бар заттарды анықтау әдістері
700
БСТ ISO 10304-1-2011
Судың сапасы. Құрамындағы ерітілген аниондарды сұйықтықты ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Құрамындағы бромидтерді, хлоридтерді, фторидтерді, нитраттарды, нитриттерді, фосфаттар мен сульфаттарды анықтау
701
№ 3 қосымша, 1-кесте, "перманганаттық тотығу" көрсеткіші
МЕМСТ 23268.12-78
Минералды емдік және емдік-асханалық ауыз сулар және табиғи асханалық суы. Перманганаттық тотығуды анықтау әдістері

702
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод
703
ГОСТ 34925-2023
Качество воды. Определение перманганатной окисляемости
704
Исключена решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.06.2025 № 51 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
705
ГОСТ Р 55684-2013
Вода питьевая. Метод определения перманганатной окисляемости
применяется до 31.12.2026
706
приложение № 3,
таблица 1, показатель "органический углерод"
ГОСТ 31958-2012
Вода. Методы определения содержания общего и растворенного органического углерода
707
СТБ 17.13.05-01-2008/ISO 8245:1999
Охрана окружающей среды и природопользование. Мониторинг окружающей среды. Качество воды. Руководящие указания по определению суммарного содержания органического углерода (ТОС) и растворенного органического углерода (DOC)
708

702
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері
703
БСТ ISO 8467-2009
Судың сапасы. Перманганаттық тотығуды анықтау
704
ҚР СТ 1498-2006
Судың сапасы. Перманганаттық тотығуды анықтау
705
МЕМСТ Р 55684-2013
Ауыз су. Перманганаттық тотығуды анықтау әдісі
706
№ 3 қосымша, 1-кесте, "органикалық көміртегі" көрсеткіші
МЕМСТ 31958-2012
Су. Құрамындағы жалпы және ерітілген органикалық көміртегін анықтау әдістері
707
БСТ 17.13.05-01-2008/ISO 8245:1999
Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану. Қоршаған орта мониторингі. Судың сапасы. Органикалық көміртегінің (ТОС) және ерітілген органикалық көміртегінің (DOC) жиынтық қамтылуын анықтау бойынша басшылыққа алатын нұсқау
708

СТ РК ГОСТ Р 52991-2010
Вода. Методы определения содержания общего и растворенного органического углерода
709
KMC ISO 8245:1999
Качество воды. Руководство по определению общего органического углерода (ООУ)
710
приложение № 3,
таблица 1, показатель "поверхностно-активные вещества (ПАВ), анионактивные"
ГОСТ 31857-2012
Вода питьевая. Методы определения содержания поверхноcтно-активных веществ
711
СТ РК ГОСТ Р 51211-2003
Вода питьевая. Методы определения содержания поверхностно-активных веществ

ҚР СТ МЕМСТ Р 52991-2010
Су. Құрамындағы жалпы және ерітілген органикалық көміртегін анықтау әдістері
709
ҚМС ISO 8245:1999
Судың сапасы. Жалпы органикалық көміртегіні (ЖОК) анықтау жөніндегі нұсқаулық
710
№ 3 қосымша, 1-кесте, "беттік-белсенді заттар (ББЗ), анионбелсенді" көрсеткіші
МЕМСТ 31857-2012
Ауыз су. Құрамындағы үстіңгі-белсенді заттарды анықтау әдістері
711
ҚР СТ МЕМСТ Р 51211-2003
Ауыз су. Құрамындағы беттік-белсенді заттарды анықтау әдістері

712
KMC EN 903:2003
Качество воды. Определение анионных поверхностно-активных веществ путем измерения индекса метиленового синего (MBAS)
713
приложение № 3,
таблица 1, показатели "пестициды (сумма)" и "пестициды"
ГОСТ 31858-2012
Вода питьевая. Метод определения содержания хлорорганических пестицидов газожидкостной хроматографией
714
ГОСТ 31941-2012
Вода питьевая. Методы определения содержания
2,4-Д
715
ACT ИСО 6468-2005
Качество воды. Определение некоторых хлорорганических инсектицидов, полихлорированных бифенилов и хлорбензолов. Метод газовой хроматографии после экстракции жидкость-жидкость
716

712
ҚМС EN 903:2003
Судың сапасы. Көк метиленнің индексін (MBAS) өлшеу арқылы аниондық үстіңгі-белсенді заттарды анықтау
713
№ 3 қосымша, 1-кесте, "пестицидтер (жиынтық)" және "пестицидтер" көрсеткіштері
МЕМСТ 31858-2012
Ауыз су. Құрамындағы хлорорганикалық пестицидтерді газ-сұйықтықты хроматографиямен анықтау әдісі
714
МЕМСТ 31941-2012
Ауыз су. Құрамындағы 2,4-Д анықтау әдістері
715
ACT ИСО 6468-2005
Судың сапасы. Кейбір хлорорганикалық инсектицидтерді, полихлорланған бифенилдарды және хлорбензолдарды анықтау. Сұйық-сұйық экстракциядан кейін газ-хроматография әдісі
716

СТБ ГОСТ Р 51209-2001
Вода питьевая. Метод определения содержания хлорорганических пестицидов газожидкостной хроматографией
717
СТ РК ГОСТ Р 51209-2003
Вода питьевая. Метод определения содержания хлорорганических пестицидов газожидкостной хроматографией
718
СТ РК 2010-2010
Вода, почва, фураж. Продукты питания растительного и животного происхождения. Определение 2,4-Д
(2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты) хроматографическими методами
719

БСТ МЕМСТ Р 51209-2001
Ауыз су. Құрамындағы хлорорганикалық пестицидтерді газ-сұйықтықты хроматографиямен анықтау әдісі
717
ҚР СТ МЕМСТ Р 51209-2003
Ауыз су. Құрамындағы хлорорганикалық пестицидтерді газ-сұйықтықты хроматографиямен анықтау әдісі
718
ҚР СТ 2010-2010
Су, топырақ, жемшөп. Өсімдіктен және жануарлардан алынған тамақ өнімдері. 2,4-Д (2,4-дихлорфеноксисірке қышқылын) хроматография әдісімен анықтау
719

СТ РК 2011-2010
Вода, продукты питания, корма и табачные изделия. Определение хлорорганических пестицидов хроматографическими методами
720
KMC EN 1485:2001
Качество воды. Определение адсорбируемых галогенорганических соединений
721
приложение № 3,
таблица 1, показатель "фенолы летучие"
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод
722
СТ РК ИСО 14402-2006
Качество воды. Определение индекса фенола посредством анализа потока (ПИА и НАП)
723
МВИ ФГУП МНИИЭКО ТЭК
№ 01.03.191/2001
Методика выполнения измерений массовых концентраций летучих с водяным паром фенолов с применением
4-аминоантипирина в пробах сточных, очищенных сточных и природных вод фотометрическим методом (свидетельство об аттестации № 01.03.191/2001 от 14.09.2001,
номер в реестре ФР.1.31.2002.00650)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
724
ПНД Ф 14.1:2:4.182-02
Методика измерений массовой концентрации фенолов (общих и летучих) в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации
№ 223.1.0107/01.00258/2010, номер в реестре KZ.07.00.01340-2016 от 25.04.2016)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
725
приложение № 3,
таблица 1, показатель "формальдегид"
СТ РК 2392-2013
Вода. Определение содержания формальдегида флуориметрическим методом

ҚР СТ 2011-2010
Су, тамақ өнімдері, жемшөптер және темекі бұйымдары. Хлорорганикалық пестицидтерді хроматография әдісімен анықтау
720
ҚМС EN 1485:2001
Судың сапасы. Адсорбцияланатын галогенорганикалық қосындыларды анықтау
721
№ 3 қосымша, 1-кесте, "ұшпа фенолдар" көрсеткіші
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері
722
ҚР СТ ИСО 14402-2006
Судың сапасы. Ағынды талдау арқылы фенолдың индексін анықтау (АИТ және АҮТ)
723
МВИ ФГУП МНИИЭКО ТЭК № 01.03.191/2001
Фотометриялық әдіспен 4-аминоантипиринді қолдана отырып сарқынды, тазартылған сарқынды және табиғи сулардың сынамаларындағы су буы бар ұшпа фенолдардың салмақтық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі
(14.09.2001 ж. № 01.03.191/2001 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2002.00650)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
724
ТҚНҚ Ф 14.1:2:4.182-02
"Флюорат-02" сұйықтықты анализаторында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз су және сарқынды сулар сынамаларындағы фенолдардың (жалпы және ұшпа) салмақтық концентрациясын өлшеу әдістемесі (25.04.2016 ж.
№ 223.1.0107/01.00258/2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі KZ.07.00.01340-2016)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
725
№ 3 қосымша, 1-кесте, "формальдегид" көрсеткіші
ҚР СТ 2392-2013
Су. Құрамындағы формальдегидті флуориметриялық әдіспен анықтау

726
ГОСТ Р 55227-2012
Вода. Методы определения содержания формальдегида
727
ПНД.Ф 14.1:2:4.187-02
Методика измерений массовой концентрации формальдегида в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации
№ 223.1.0108/01.00258/2010, номер в реестре KZ.07.00.01427-2016 от 16.11.2016)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

726
МЕМСТ Р 55227-2012
Су. Құрамындағы формальдегидті анықтау әдістері
727
ТҚНҚ.Ф 14.1:2:4.187-02
"Флюорат-02" сұйықтықты анализаторында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз су және сарқынды сулар сынамаларындағы формальдегидтің салмақтық концентрациясын өлшеу әдістемесі (16.11.2016 ж. № 223.1.0108/01.00258/2010 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір KZ.07.00.01427-2016)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

728
приложение № 3, таблица 1, показатель "тригалометаны"
ГОСТ 31951-2012
Вода питьевая. Определение содержания летучих галогенорганических соединений газожидкостной хроматографией
729
СТБ ISO 9562-2012
Качество воды. Определение содержания адсорбируемых органически связанных галогенов (АОХ)
730
СТ РК ИСО 9562-2006
Качество воды. Определение содержания адсорбируемых органических галогенов (АОГ)
731
приложение № 3,
таблица 1, показатель "жесткость общая"
ГОСТ 26449.1-85
Установки дистилляционные опреснительные стационарные. Методы химического анализа соленых вод

728
№ 3 қосымша, 1-кесте, “тригалометандар" көрсеткіші
МЕМСТ 31951-2012
Ауыз су. Құрамындағы ұшпа галогенорганикалық қосындыларды газ-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
729
БСТ ISO 9562-2012
Судың сапасы. Құрамындағы адсорбцияланатын органикалық байланысқан галогендерді анықтау (АОХ)
730
ҚР СТ ИСО 9562-2006
Судың сапасы. Құрамындағы адсорбцияланатын органикалық галогендерді анықтау (АОГ)
731
№ 3 қосымша, 1-кесте, "жалпы кермектілік" көрсеткіші
МЕМСТ 26449.1-85
Суды тұщыландыратын дистилляциялық стационарлы қондырғы. Тұзды суларды химиялық талдау әдістері

769
Методика измерения активности радионуклидов использованием сцинтилляционного гамма-спектрометра с программным обеспечением "Прогресс" (свидетельство об аттестации № 40090.3Н700, номер в реестре KZ.07.00.00304-2014 от 25.06.2014)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
770
Методика выполнения измерений объемной и удельной активности 90Sr, 137Cs и 40K на гамма-бета-спектрометре типа МКС-АТ1315, объемной и удельной активности гамма-излучающих радионуклидов 137Cs и 40K на гамма-спектрометре типа EL1309 (МКГ-1309) (свидетельство об аттестации № 668/2011 от 17.11.2011, номер в реестре ФР.1.38.2012.11826)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

769
"ПРОГРЕСС" бағдарламалық қамтамасыз етуі бар сцинтилляциялық гамма-спектрометрді пайдалана отырып радионуклидтердің белсенділігін өлшеу әдістемесі (№ 40090.3Н700 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі KZ.07.00.00304-2014 25.06.2014 ж.)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
770
МКС-АТ1315 типіндегі гамма-бета-спектрометрде 90Sr, 137Cs және 40K көлемдік және меншікті белсенділігін, EL1309(МКГ-1309) типіндегі гамма-спектрометрде 137Cs және 40K гамма-сәуле шығаратын радионуклидтердің көлемдік және меншікті белсенділігін өлшеуді орындау әдістемесі (17.11.2011 ж. № 668/2011 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.38.2012.11826)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады