О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон"
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 6 декабря 2016 года № 163.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08.04.2025 № 36 (вступает в силу с 01.08.2025).
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза, осуществляющими таможенный контроль, и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон"
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза, ответственными за ведение национального реестра, и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон".

"Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 163 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 щешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде кедендік бақылауды жүзеге асыратын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграциялық ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграциялық ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

2. Установить, что:
а) разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза;
б) срок выполнения процедуры присоединения в соответствии с пунктами 6-8 Порядка, утвержденного настоящим Решением, составляет 1 год с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 90 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 6 декабря 2016 г. № 163
ПРАВИЛА
информационного взаимодействия при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование
общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных,
особых)экономических зон"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее - Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение по вопросам свободных (специальных, особых) экономических зон на таможенной территории таможенного союза и таможенной процедуры свободной таможенной зоны от 18 июня 2010 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 "О формировании общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, владельцев свободных складов, резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

2. Мыналар:
а) осы Шешіммен бекітілген, электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеу және сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпарат жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары тізілімінде оларды орналастыруды қамтамасыз ету, құзыретіне Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпарат жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру кіретін Еуразиялық экономикалық комиссия департаменті жүзеге асырады;
б) осы Шешіммен бекітілген Тәртіптің 6-8-тармақтарына сәйкес қосылу рәсімін орындау мерзімі осы Шешім күшіне енген күннен бастап 1 жылды құрайды деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 90 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 163 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі - Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық щарттар мен актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2010 жылғы 18 маусымдағы кеден одағының кедендік аумағындағы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар және еркін кеден аймағының кедендік рәсім мәселелері жөніндегі келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын адамдардың, бос қоймалардың иелерінің, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімдерін қалыптастыру туралы" 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 щешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпарат жүйесінде деректерді электронды алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон" (далее - общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"исторические данные" - информация, которая хранится в общем реестре резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон с момента его формирования и внесение изменений в которую не предусматривается;
"национальный реестр" - реестр резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон, формирование и ведение которого осуществляются уполномоченными органами государств - членов Союза;
"резидент СЭЗ" - резидент (участник) свободных (специальных, особых) экономических зон;
"состояние информационного объекта общего процесса" - свойство, которое характеризует информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла и изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.03, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является реализация механизмов формирования общего реестра резидентов СЭЗ и представления участникам общего процесса сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлесімді ету және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолдану саласы
2. Осы Қағидалар осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, "Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсаттарында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ, жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін келесі ұғымдар пайдаланылады:
"тарихи деректер" - құрылған кезінен бастап, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімінде сақталатын және өзгерістер енгізу көзделмейтін ақпарат;
"ұлттық тізілім" - Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асыратын еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімі;
"ЕЭА резиденті" - еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтардың резиденті (қатысушысы);
"жалпы процестің ақпарат объектісінің жай-күйі" - ақпарат объектісін оның белгілі бір өмірлік кезеңінде сипаттайтын және жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиеті.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын, "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпарат объектісі", "атқарушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлесімді ету және сипаттау әдістемесі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлесімді ету және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерімен қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. "Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің толық атауы.
6. Жалпы процестің кодтық белгіленуі: P.CC.O3, 1.0.0. нұсқасы).
1. Жалпы процестің мақсаттары мен міндеттері
7. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру тетіктерін іске асыру және ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді жалпы процеске қатысушыларға ұсыну жалпы процестің мақсаты болып табылады.

8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее - Комиссия) от уполномоченных органов государств - членов Союза, ответственных за ведение национального реестра (далее - государства-члены) информации о включении и исключении сведений о юридических лицах из национального реестра, приостановлении (возобновлении) деятельности в качестве резидента СЭЗ, а также об изменении сведений о юридических лицах в национальном реестре;
б) обеспечить автоматизированное формирование общего реестра резидентов СЭЗ на основе поступившей в Комиссию информации и его опубликование на информационном портале Союза;
в) обеспечить представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр резидентов СЭЗ, через интегрированную информационную систему внешней и взаимной торговли (далее - интегрированная система) в целях использования в информационных системах уполномоченных органов государств-членов;
г) обеспечить представление по запросам информационных систем уполномоченных органов государств-членов с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза, сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр резидентов СЭЗ.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за формирование, ведение и использование общего реестра резидентов СЭЗ
P.CC.03.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национального реестра и представление его в Комиссию для формирования общего реестра резидентов СЭЗ, а также на использование сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
P.CC.03.ACT.002
уполномоченный орган государства-члена, осуществляющий таможенный контроль
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на использование сведений из общего реестра резидентов СЭЗ при совершении таможенных операций и осуществлении таможенного контроля

8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін келесі міндеттерді шешу қажет:
а) ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты, Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарынан ұлттық тізілімге заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу және оларды шығару, ЕЭА резиденті ретінде қызметті тоқтату (қайта жаңарту), сондай-ақ, ұлттық тізілімде заңды тұлғалардың өзгеруі туралы Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі –Комиссия) мәліметтер алуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияға түскен ақпарат негізінде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің дереу қалыптасуын және оның Одақтың ақпарат порталында жариялануын қамтамасыз ету;
в) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпарат жүйелерінде пайдалану мақсатында сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпарат жүйесі (бұдан әрі - интеграцияланған жүйе) арқылы ЕЭА жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз ету;
г) ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді Одақтың ақпарат порталында орналасқан сервистерді пайдалана отырып, Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпарат жүйелерінің сауалдары бойынша ұсынуды қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыруға, жүргізуге және пайдалануға жауапты Комиссияның құрылымдық бөлімшелері
P.CC.03.ACT.001
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы
ұлттық тізілімді жүргізуге және ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін оны Комссияға ұсынуға, сондай-ақ, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді пайдалануға уәкілетті мүше мемлекеттің атқарушы өкімет органы
P.CC.03.ACT.002
кедендік бақылауды жүзеге асыратын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
Кедендік операцияларды жасау және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдалануға уәкілетті мүше мемлекеттің атқарушы өкімет органы
P.CC.03.ACT.003
мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
өз қызметінде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдаланатын, ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.03.ACT.001) немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.03.ACT.002)
P.CC.03.ACT.004
мүдделі тұлға
өз қызметінде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдаланатын, сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, заңды тұлға немесе жеке тұлға

3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения общего реестра резидентов СЭЗ;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляется формирование общего реестра резидентов СЭЗ на основании сведений о юридических лицах из национальных реестров, полученных от уполномоченных органов государств-членов, ответственных за ведение национального реестра, а также представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр резидентов СЭЗ, уполномоченным органам государств-членов, ответственным за ведение национального реестра, уполномоченным органам государств-членов, осуществляющим таможенный контроль, и заинтересованным лицам.
При формировании общего реестра резидентов СЭЗ выполняются процедуры включения и исключения сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ, а также изменения сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, включенные в группу процедур формирования и ведения общего реестра резидентов СЭЗ.
При представлении уполномоченным органам государств-членов, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ;
получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ.
При представлении заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, выполняется процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
13.Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.

3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығы болып табылады:
а) ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
в) ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған, ұлттық тізілімдердегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер негізінде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ, ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына, кедендік бақылауды жүзеге асыратын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және мүдделі тұлғаларға ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну жүзеге асырылады.
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру кезінде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу және алып тастау, сондай-ақ, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына енгізілген, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту рәсімдері орындалады.
Мәліметтерді сұратқан мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынылған кезде мәліметтерді сұратқан мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуда келесі рәсімдер орындалады:
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу;
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу;
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу.
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну кезінде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген, "Одақтың ақпараттық порталы арқылы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" рәсімі орындалады.
12. 1-суретте жалпы процестің құрылымының сипаттамасы келтірілген:
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциядарды егжей-тегжейлі сипаттауды қоса алғанда, мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процестің рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.

14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования - Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения общего
реестра резидентов СЭЗ
15. Выполнение процедур формирования и ведения общего реестра резидентов СЭЗ начинается при получении уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, информации об изменении (добавлении, исключении) сведений о юридических лицах, содержащихся в национальном реестре.
При ведении национального реестра в уполномоченном органе государства-члена, ответственном за ведение национального реестра, обеспечивается уникальность регистрационных номеров документов о включении сведений о юридических лицах в национальный реестр в соответствии с требованиями законодательства этого государства.
При включении сведений о юридических лицах в национальный реестр выполняется процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.001).
В случае изменения сведений о юридических лицах, заявленных при включении юридических лиц в общий реестр резидентов СЭЗ, выполняется процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.002).
При исключении сведений о юридических лицах из национального реестра выполняется процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.003).
В случае если в процессе внесения изменений в национальный реестр изменяется регистрационный номер документа, подтверждающего включение сведений о юридических лицах в национальный реестр, то представление сведений о юридических лицах осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.003) и "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.001).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза, ответственными за ведение национального реестра, и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2016 г. № 163 (далее - Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2016 г. № 163 (далее - Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема және оларды орындау тәртібі көрсетілген. Рәсімдердің жалпы схемасы UML графикалық нотациясы (моделдеудің жетілдірілген тілі - Unified Modeling Language) пайдаланыла отырып, жасалған.
4. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі туралы (қосу, алып тастау) ақпарат алған кезде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері орындалады.
Ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органында ұлттық тізілімді жүргізу кезінде осы мемлекеттің заңнамасындағы талаптарға сәйкес ұлттық тізілімге заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу туралы құжаттардың тіркеу нөмірлерінің ерекшелігі қамтамасыз етіледі.
Ұлттық тізілімге заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу кезінде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу" рәсімі орындалады (P.CC.03.PRС.001). ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу кезінде мәлімделген заңды тұлғалар туралы мәліметтер өзгерген жағдайда, "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі" рәсімі орындалады (P.CC.03.PRС.002).
Ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәйліметтерді алып тастау кезінде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" рәсімі орындалады (P.CC.03.PRС.003).
Егер ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу процесінде ұлттық тізілімге заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізілгенін растайтын құжаттың тіркеу нөмірі өзгерген жағдайда, заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну: "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.03.PRС.003) және "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу" (P.CC.03.PRС.001) 2 рәсімі орындала отырып, жүзеге асырылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 163 шешімімен (бұдан әрі - ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) бекітілген, "Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде аталған мәліметтерді жүзеге асыру ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты Еуразиялық экономиклық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті)не сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің пішімі мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 163 шешімімен (бұдан әрі – Электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасы) бекітілген, "Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.

16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения общего реестра резидентов СЭЗ представлено на рисунке 2.
Таблица 2
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра резидентов СЭЗ
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.PRC.001
включение сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений о юридических лицах для включения в общий реестр резидентов СЭЗ
P.CC.03.PRC.002
изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ
P.CC.03.PRC.003
исключение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию информации об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
5. Группа процедур представления уполномоченным органам
государств-членов, запрашивающим сведения, сведений о юридических
лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ
18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, выполняются при получении Комиссией соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов, запрашивающих сведения.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов, запрашивающих сведения:
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ;
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ;
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ.
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ выполняется уполномоченным органом государств-членов, запрашивающим сведения, в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, запрашивающего сведения, сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр резидентов СЭЗ, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре резидентов СЭЗ и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.06.PRC.004).

16. 2-суретте ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының сипаттамасы келтірілген.
2-сурет. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының сипаттамасы
17. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
2-кесте
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.03.PRС.001
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу
Рәсім ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастыру және Комиссияға ұсыну үшін арналған
P.CC.03.PRС.002
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі
Рәсім ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастыру және Комиссияға ұсыну үшін арналған
P.CC.03.PRС.003
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау
Рәсім ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы ақпаратты қалыптастыру және Комиссияға ұсыну үшін арналған
5. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерінің тобы
18. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен Комиссия тиісті сауалды алу кезінде орындалады.
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түсетін келесі сауалдардың түрлері өңделеді:
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату,
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрату;
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы сұрату.
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі және Комиссияда сақталатын заңды тұлғалар туралы мәліметтермен ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпарат жүйесінде сақтауды ілестіру қажеттілігін бағалау мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұратады. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұратуды жүзеге асыру кезінде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" рәсімі орындалады (P.CC.06.PRС.004).

Запрос сведений из общего реестра резидентов СЭЗ выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, сведений обо всех юридических лицах, включенных в общий реестр резидентов СЭЗ, хранящихся в Комиссии. Сведения о юридических лицах, содержащиеся в общем реестре резидентов СЭЗ, запрашиваются либо в полном объеме с учетом исторических данных, либо по состоянию на определенную дату и время. Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений о юридических лицах в информационную систему уполномоченного органа государства-члена, запрашивающего сведения. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.06.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ, представляются сведения о юридических лицах, которые были добавлены в общий реестр резидентов СЭЗ или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.06.PRC.006).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза, осуществляющими таможенный контроль, и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2016 г. № 163 (далее - Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2016 г. № 163 (далее - Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі, Комиссияда сақталатын барлық заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы мақсатында ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер сұратылады. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер тарихи деректер ескеріле отырып, не белгілі бір күні мен уақыттағы жағдай бойынша толық көлемде сұратылады. Мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпарат жүйесіне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді бастапқы салу кезінде толық көлемде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрату пайдаланылады. Сұратуды жүзеге асыру кезінде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.06.PRС.005) рәсімі орындалады.
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату кезінде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне қосылған немесе осы сұрау салуға дейін, сұратуда көрсетілген кезден бастап, оларға өзгерістер енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынылады. Сұратуды жүзеге асыру кезінде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімі орындалады (P.CC.06.PRС.006).
Аталған мәліметтерді ұсыну ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне немесе Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 163 шешімімен бекітілген, "Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде кедендік бақылауды жүзеге асыратын Еуразиялық экономиклық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің пішімі мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 163 шешімімен бекітілген, "Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын, электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі - Электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес болуға тиіс.

19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, представлено на рисунке 3.
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур представления уполномоченным органам государств-членов,
запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах, содержащихся
в общем реестре резидентов СЭЗ
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, необходимости синхронизации сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр резидентов СЭЗ, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, запрашивающего сведения, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре резидентов СЭЗ
P.CC.03.PRC.005
получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
процедура предназначена для получения сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ
P.CC.03.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ
процедура предназначена для синхронизации сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр резидентов СЭЗ, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, запрашивающего сведения, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре резидентов СЭЗ
6. Группа процедур представления заинтересованным лицам сведений
о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений о юридических лицах через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале.
При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, осуществляет работу с информацией из общего реестра резидентов СЭЗ, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.

19. 3-суретте ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобының сипаттамасы келтірілген.
3-сурет. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. 3-кестеде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі келтірілген.
3-кесте
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.03.PRС.004
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпарат жүйесінде сақталатын, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтермен ілестіру қажеттілігін мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалау мақсаты үшін арналған
P.CC.03.PRС.005
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу
Рәсім ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуға арналған
P.CC.03.PRС.006
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
рәсім мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпарат жүйесінде сақталатын, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтермен ілестіру мақсаты үшін арналған
6. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобы
21. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері Одақтың ақпарат порталын пайдалану арқылы орындалады.
Одақтың ақпарат порталы арқылы заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде осы порталдың веб-интерфейсы не осы порталда орналасқан сервистер пайдаланылады.
Пайдаланушы веб-интерфейсты пайдалану кезінде браузердің терезесінде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді іздеудің және (немесе) қосудың өлшемдерін береді, браузердің терезесінде ұсынылған, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен ақпаратпен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпарат порталында орналасқан сервистерді пайдалану кезінде мүдделі тұлғаның ақпарат жүйесі және Одақтың ақпарат порталы арасында өзара іс-қимыл жүзеге асырылады.

22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, представлено на рисунке 4.
24. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
представления заинтересованным лицам сведений о юридических
лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.PRC.007
получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.BEN.001
сведения о юридических лицах
сведения о юридических лицах из национального реестра, представленные уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, в Комиссию
P.CC.03.BEN.002
информация о состоянии общего реестра резидентов СЭЗ
информация о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ
P.CC.03.BEN.003
общий реестр резидентов СЭЗ
сведения о юридических лицах, включенных в общий реестр резидентов СЭЗ
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов - в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Перечень справочников и классификаторов общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведено в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор

22. 4-суретте ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының сипаттамасы келтірілген.
4-сурет. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. 4-кестеде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі келтірілген.
4-кесте
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.03.PRС.007
Одақтың ақпарат порталы арқылы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу
рәсім Одақтың ақпарат порталы арқылы осы порталдың веб-интерфейсын не осы порталда орналасқан сервистерді пайдалана отырып, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу үшін арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. 5-кестеде жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.03.BEN.001
Заңды тұлғалар туралы мәліметтер
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға ұсынған, ұлттық тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер
P.CC.03.BEN.002
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат
P.CC.03.BEN.003
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімі
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлерін мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптардың сақталмағаны үшін, ал мүше мемлекеттердіцң уәкілетті органдарының адамдары мен қызметкерлерін – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес тәртіптік жауапкершілікке тарту жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
26. 6-кестеде жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі келтірілген
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Тұрпаты
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CC.03.S.001
Әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш

содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения общего реестра резидентов СЭЗ
Процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр
резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.001) представлена на рисунке 5.
28.Процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, сведений о юридических лицах в национальный реестр.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений о юридических лицах для включения в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, формируются и представляются в Комиссию сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ.
30. При получении Комиссией сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.002), по результатам выполнения которой в общий реестр резидентов СЭЗ включаются сведения о юридических лицах и в уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра, направляется уведомление о включении юридических лиц в общий реестр резидентов СЭЗ.
31. При получении уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, уведомления о включении юридических лиц в общий реестр резидентов СЭЗ выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении юридических лиц в общий реестр резидентов СЭЗ.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемом в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.004).
33. Результатами выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.001) являются включение юридических лиц в общий реестр резидентов СЭЗ и опубликование общего реестра резидентов СЭЗ на информационном портале Союза.

Елдердің атауларының тізбесі және оларға сәйкес кодтар болады (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес)
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
1. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу" рәсімі (P.CC.03.PRС.001)
27. 5-суретте "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу" (P.CC.03.PRС.001) рәсімін орындау схемасы ұсынылған.
5-сурет. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу" рәсімін орындау схемасы (P.CC.03. PRС.001)
28. Ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу кезінде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу" рәсімі (P.CC.03. PRС.001) орындалады.
29. Алдымен, "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" (P.CC.03.OPR.001) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметті қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
30. Комиссия ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.03.OPR.002) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізіледі және ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органына ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғаларды енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
31. Ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғаларды енгізу туралы хабарламаны алған кезде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу" операциясы (P.CC.03.OPR.003) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғаларды енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.03.OPR.002) орындалған жағдайда, "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.03.OPR.004) операциясы орындалады.
33. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалардың енгізілуі және Одақтың ақпарат порталында ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жариялануы "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу" (P.CC.03.PRС.001) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр
резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.0PR.001
представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.002
прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.003
получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.004
опубликование общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений о юридических лицах,
включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.001
2
Наименование операции
представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о юридических лицах в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6.
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией
7.
Результаты
сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ, переданы в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических
лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ (операция "Представление сведений о юридических лицах включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет включение сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра, уведомление о включении юридических лиц в общий реестр резидентов СЭЗ
7
Результаты
сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ, обработаны, уведомление о включении юридических лиц в общий реестр резидентов СЭЗ направлено в уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений
о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении юридических лиц в общий реестр резидентов СЭЗ (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией
7
Результаты
уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ обработано
Таблица 11
Описание операции "Опубликование общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о юридических лицах в общий реестр резидентов СЭЗ (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.002))
5
Ограничения
-
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование общего реестра резидентов СЭЗ на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр резидентов СЭЗ, содержащий включенные сведения о юридических лицах, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся
в общем реестре резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.002)

34. 7-кестеде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу" рәсімі (P.CC.03.PRС.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі келтірілген.
7-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізу" (P.CC.03.PRС.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.03. OPR.001
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну
Осы Қағидалардың 8-кестесінде келтіріген
P.CC.03. OPR.002
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
Осы Қағидалардың 9-кестесінде келтіріген
P.CC.03. OPR.003
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу
Осы Қағидалардың 10-кестесінде келтіріген
P.CC.03. OPR.004
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін жариялау
Осы Қағидалардың 11-кестесінде келтіріген
8-кесте
(ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" (P.CC.03. OPR.001) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03. OPR.001
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындаудың шарттары
ұлттық тізілімге заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органдары және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссияға берілген
9-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (CC.03. OPR.002) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
(P.CC.03. OPR.002)
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындаудың шарттары
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді Комиссия алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" операциясы (P.CC.03. OPR.001)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарына сәйкес болуға тиіс. Электронды құжаттың (мәліметтердің) реквизиттері ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізуді жүзеге асырады, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтер өңделген, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілген
10-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.03.OPR.003)
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.003
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындаудың шарттары
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.03.OPR.002 )
5
Шектеулер
Хабарламаның пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама өңделген
11-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін жариялау" операциясының (P.CC.03.OPR.004) сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.004
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындаудың шарттары
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу кезінде орындалады хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.03.OPR.002 )
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы Одақтың ақпарат порталында ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
заңды тұлғалар туралы енгізілген мәліметтерден тұратын ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімі Одақтың ақпарат порталында жарияланған
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі" рәсімі (P.CC.03.PRC.002)

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.002) представлена на рисунке 6.
36. Процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, изменений в национальный реестр.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, формируются и представляются в Комиссию сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ.
38. При получении Комиссией сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляется обновление сведений о юридических лицах в общем реестре резидентов СЭЗ и в уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра, направляется уведомление о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ.
39. При получении уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, уведомления о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ.
40. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.006) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.008), по результатам выполнения которой обновленные сведения о юридических лицах общего реестра резидентов СЭЗ публикуются на информационном портале Союза.
41. Результатами выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.002) являются внесение изменений в общий реестр резидентов СЭЗ и опубликование измененных сведений о юридических лицах на информационном портале Союза.

35. 6-суретте "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі" рәсімін (P.CC.03. PRC.002) орындаудың схемасы ұсынылған
6-сурет. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі" рәсімін (P.CC.03.PRC.002) орындаудың схемасы
36. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі" рәсімі (P.CC.03. PRC.002) ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Алдымен, "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" операциясы (P.CC.03.OPR.005) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
38. Комиссия ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.03.OPR.006) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді жаңарту жүзеге асырылады және ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органына ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
39. Ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алған кезде ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу операциясы (P.CC.03.OPR.007) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.03.OPR.006) орындалған жағдайда, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау операциясы (P.CC.03.OPR.008) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпарат порталында жарияланады.
41. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу және Одақтың ақпарат порталында заңды тұлғалар туралы өзгерген мәліметтердің жариялануы "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі" рәсімінің (P.CC.03.OPR.002) орындалу нәтижелері болып табылады.

42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся
в общем реестре резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.0PR.005
представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.006
прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.007
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.008
опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений о юридических лицах для
внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.005
2
Наименование операции
представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией
7
Результаты
сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ переданы в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических
лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ (операция "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения в общий реестр резидентов СЭЗ, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра, уведомление о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ
7
Результаты
сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ обработаны, уведомление о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ направлено в уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений
в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-членам, ответственный за ведение национального реестра
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ обработано
Таблица 16
Описание операции "Опубликование обновленных сведений
о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.008
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр резидентов СЭЗ (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.006))
5
Ограничения
-
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра

42. 12-кестеде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі" рәсімі (P.CC.03.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі келтірілген.
12-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі" рәсімі (P.CC.03. PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.03.OPR.005
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну
Осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.006)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
Осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.007)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
Осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.008)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
Осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
13-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" операциясының (P.CC.03.OPR.005) сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.005
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындаудың шарттары
Ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
Ұсынылатын мәліметтердің пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операциялардың сипаттамасы
Орындаушы ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7.
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссияға берілген
14-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CC.03.OPR.006) сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
(P.CC.03.OPR.006)
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындаудың шарттары
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу кезінде орындалады "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" операциясы (P.CC.03.OPR.005)
5
Шектеулер
Ұсынылатын мәліметтердің пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электронды құжаттың (мәліметтердің) реквизиттері ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізеді, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер өңделген, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" операциясының (P.CC.03.OPR.007) сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.007
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындаудың шарттары
Орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.03.OPR.006))
5
Шектеулер
Хабарламаның пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияны сипаттау
Орындаушы ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама өңделген
16-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау" операциясының сипаттамасы (P.CC.03.OPR.008)
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.008
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындаудың шарттары
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу кезінде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.03.OPR.006))
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы Одақтың ақпарат порталында ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпарат порталында жарияланған

резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.003) представлена на рисунке 7.
44. Процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.003) выполняется при исключении сведений о юридических лицах из национального реестра.
45. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ.
46. При получении Комиссией сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляется исключение сведений о соответствующих юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ и в уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра, представляется уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ.
47. При получении уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение национального реестра, уведомления об исключении юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления об исключении юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ.
48. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленного общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.012).
49. Результатами выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.003) являются обработка в Комиссии сведений об исключении юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ, внесение в общий реестр резидентов СЭЗ соответствующей информации и опубликование обновленного общего реестра резидентов СЭЗ на информационном портале Союза.

"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.CC.03.PRC.003)
43. 7-суретте ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" рәсімін (P.CC.03. PRC.003) орындау схемасы ұсынылған.
7-сурет. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" рәсімін (P.CC.03. PRC.003) орындау схемасы
44. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.CC.03. PRC.003) ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады.
45. Алдымен, "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" операциясы (P.CC.03.OPR.009) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
46. Комиссия ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.03.OPR.010) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен тиісті заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау жүзеге асырылады және ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органына ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама ұсынылады.
47. Ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" операциясы (P.CC.03.OPR.011) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
48. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.03.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда, ЕЭА резиденттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау (P.CC.03.OPR.012) операциясы орындалады.
49. Комиссияда ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы мәліметтерді өңдеу, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне тиісті ақпараттың енгізілуі және Одақтың ақпарат порталында ЕЭА резиденттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.03.PRC.003) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.003), приведен в таблице 17.Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего
реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.0PR.009
представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.010
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.011
получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.012
опубликование обновленного общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Представление сведений для исключения
юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений о юридических лицах из национального реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией
7
Результаты
сведения для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ представлены в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения
юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ (операция "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель исключает юридические лица из общего реестра резидентов СЭЗ, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра, уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ
7
Результаты
сведения для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ обработаны, уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ направлено в уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления об исключении сведений
о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, ответственный за ведение национального реестра
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией
7
Результаты
уведомление об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ обработано
Таблица 21
Описание операции "Опубликование обновленного общего реестра
резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленного общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении общего реестра резидентов СЭЗ (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.010))
5
Ограничения
-
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленного общего реестра резидентов СЭЗ на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр резидентов СЭЗ опубликован на информационном портале Союза

50. 17-кестеде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.CC.03.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі келтірілген.
17-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.CC.03. PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
(P.CC.03.OPR.009)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
Осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.010)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
Осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.011)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
Осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.012)
ЕЭА резиденттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
Осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
18-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.03.OPR.009) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.009
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындаудың шарттары
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметті қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға ұсынылған
19-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CC.03.OPR.010) сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.010
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде орындалады (ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну операциясы (P.CC.03.OPR.009 )
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электронды құжаттың (мәліметтердің) реквизиттері ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастайды, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарламаны қалыптастырады және ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер өңделген, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілген
20-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" операциясының (P.CC.03.OPR.011) сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.011
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы) (P.CC.03.OPR.010)
5
Шектеулер
хабарламаның пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы ұлттық тізілімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама өңделген
21-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" операциясының (P.CC.03.OPR.012) сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.012
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімін жаңарту кезінде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы) (P.CC.03.OPR.010)
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы Одақтың ақпарат порталында ЕЭА резиденттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
Одақтың ақпарат порталында ЕЭА резиденттерінің жаңартылған жалпы тізілімі жарияланған

2. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов,
запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах, содержащихся
общем реестре резидентов СЭЗ
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего
реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.004) представлена на рисунке 8.
52.Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, запрашивающего сведения, с соответствующей информацией из общего реестра резидентов СЭЗ, хранящейся в Комиссии.
53. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ.
54. При получении Комиссией запроса на получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.014), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения, информация о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ.
55. При получении уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.015).
56. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение информации о дате и времени обновления

2. Мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.CC.03.PRC.004)
51. 8-суретте "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.CC.03. PRC.004) орындау рәсімі ұсынылған.
8-сурет. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.CC.03.PRC.004) орындау схемасы
52. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.CC.03. PRC.004), Комиссияда сақталатын, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен тиісті ақпаратпен, мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ілестіру қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
53. Алдымен, "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" операциясы (P.CC.03.OPR.013) орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
54. Комиссия ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" операциясы (P.CC.03.OPR.014) орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
55. Мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.03.OPR.015) операциясы орындалады.
56. Мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.CC.03.PRC.004) орындау нәтижесі болып табылады.
57. 22-кестеде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.CC.03. PRC.004) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі келтірілген.
22-кесте

общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.0PR.013
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.014
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.015
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Запрос информации о дате и времени
обновления общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, запрашивающего сведения, с соответствующей информацией из общего реестра резидентов СЭЗ, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на предоставление информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ направлен в Комиссию
Таблица 24
Описание операции "Обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.014
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет информацию о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ направлена в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения
Таблица 25
Описание операции "Прием и обработка информации о дате
и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ получена
Процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра

"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.CC.03. PRC.004) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
(P.CC.03.OPR.013)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
Осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.014)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
Осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.015)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
Осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
23-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.CC.03.OPR.013)
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.013
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Комиссияда сақталатын, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен тиісті ақпаратпен, мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ілестіру қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
салынған сұраудың пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық тізлімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілген
24-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.03.OPR.014) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.014
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға сұрау салуды алған кезде орындалады (ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату) (P.CC.03.OPR.013)
5
Шектеулер
сұрау салудың пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электронды құжаттың (мәліметтердің) реквизиттері ұлттық тізлімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық тізлімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат, мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілген
25-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.03.OPR.015) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.015
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.03.OPR.014)) операциясы
5
Шектеулер
ұсынылатые мәліметтердің пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алынған

резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.005) представлена на рисунке 9.
59. Процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ.
60. Первой выполняется операция "Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ.
В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на получение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре резидентов СЭЗ, в полном объеме с учетом исторических данных;
запрос на получение сведений о юридических лицах по состоянию на определенную дату и время.
61. При получении Комиссией запроса на получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ выполняется операция "Обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения, сведения о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
62. При получении уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.018).
63. Результатами выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.005) являются получение уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" рәсімі (P.CC.03.PRC.005)
58. 9-суретте "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" рәсімін (P.CC.03.PRC.005) орындау схемасы ұсынылған.
9-сурет. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" рәсімін (P.CC.03.PRC.005) орындау схемасы
59. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" рәсімі (P.CC.03.PRC.005) мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу мақсатында орындалады.
60. Алдымен, "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер сұрату" (P.CC.03.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуға сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
Берілген өлшемдерге байланысты, сауалдың 2 түрі қалыптастырылуы мүмкін:
тарихи деректер ескеріле отырып, толық көлемде, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуға сауал;
белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуға сауал;
61. Комиссия ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуға сауал алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.03.OPR.017) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер қалыптастырылады және мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі немесе берілген өлшемдерді қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама жіберіледі.
62. Мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.03.OPR.018) операциясы орындалады.
63. Мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама алуы "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" рәсімін (P.CC.03.PRC.005) орындау нәтижелері болып табылады.

64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.005), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра
резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.0PR.016
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.017
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.018
прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Запрос сведений о юридических лицах
из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.016
2
Наименование операции
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения,
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией.
При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах их общего реестра резидентов СЭЗ, в полном объеме, с учетом исторических данных, дата актуализации в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах по состоянию на определенную дату и время, в запросе должна указываться дата и время актуализации общего реестра резидентов СЭЗ.
При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр резидентов СЭЗ на основании сведений о юридических лицах, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос на получение сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ направлен в Комиссию
Таблица 28
Описание операции "Обработка и представление сведений
о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.017
2
Наименование операции
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение сведений из общего реестра резидентов СЭЗ (операция "Запрос сведений из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией
6.
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения, сведения о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ в соответствии с параметрами, указанными в запросе. При представлении полной информации из общего реестра резидентов СЭЗ осуществляется представление всех записей, хранящихся в реестре, включая исторические данные. При представлении сведений по состоянию на указанную дату осуществляется выборка сведений, содержащихся в общем реестре СЭЗ, по состоянию на дату, указанную в запросе. Выбор сведений из общего реестра СЭЗ осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе. При отсутствии в общем реестре резидентов СЭЗ сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения, направляется уведомление об отсутствии запрошенных сведений
7.
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения, представлены сведения о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 29
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических
лицах из общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий

64. 26-кестеде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" рәсімі (P.CC.03.PRC.005) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі келтірілген.
26-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" рәсімі" (P.CC.03.PRC.005) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
(P.CC.03.OPR.016)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер сүрату
Осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.017)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
Осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.018)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
Осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
27-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер сұрату" (P.CC.03.OPR.016) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.016
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер сұрату
3
Орындаушы
мәліметті сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сауалдың пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық тізлімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуға сауалды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Тарихи деректер ескеріле отырып, толық көлемде, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде сауалдағы күннің өзектілігі көрсетілмейді. Белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша, заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде, сауалда ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің өзектілігі көрсетілуге тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған, заңды тұлғалар туралы мәліметтер негізінде, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде, сауалда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу үшін сауал Комиссияға жіберілген
28-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.03.OPR.017) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.017
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға сауалды алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сауал" операциясы) (P.CC.03.OPR.016)
5
Шектеулер
сауалдың пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электронды құжаттардың (мәліметтердің) реквизиттері ұлттық тізлімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық тізлімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы сауалды өңдеуді жүзеге асырады, Сауалда көрсетілген өлшемдерге сәйкес, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметті қалыптастырады және мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен толық ақпарат ұсыну кезінде, тарихи деректерді қоса алғанда, тізілімде сақталған барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Көрсетілген күндегі жағдай бойынша, мәліметтер ұсыну кезінде сауалда көрсетілген күндегі жағдай бойынша, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді таңдау жүзеге асырылады. Барлық елдер бойынша не сауалда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді таңдау жүзеге асырылады. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінде сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмаған кезде, мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұратылған мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама жіберіледі.
7
Нәтижелер
мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органына ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынылған немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарлама жіберілген
29-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.03.OPR.018) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.018
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" операциясы (P.CC.03.OPR.017)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе хабарламаның пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер не сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарлама өңделген

реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.006) представлена на рисунке 10.
66. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ, добавление которых в общий реестр резидентов СЭЗ или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе, если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.004) выявлено, что дата и время получения сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, являются более ранними, чем дата и время изменения общего реестра резидентов СЭЗ в Комиссии.
67. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ.
68. При получении Комиссией запроса на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях из общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.020), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения, сведения об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ с даты и времени, указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
69. При получении уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, сведений об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.OPR.021).

"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімі (P.CC.03.PRC.006)
65. 10-суретте "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімін (P.CC.03.PRC.006) орындау схемасы ұсынылған.
10-сурет. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімін (P.CC.03.PRC.006) орындау схемасы.
66. "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімі (P.CC.03.PRC.006) осы сауал орындалған кезге дейін, сауалда көрсетілген кезден бастап, олар ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне қосылған немесе оларға өзгерістер енгізілген, мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуы мақсатында орындалады. Егер соның ішінде, "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.03.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесінде мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органының ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алған күні мен уақыты Комиссияда ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің өзгерген күні мен уақытынан мейлінше бұрын екендігі анықталса, рәсім орындалады.
67. Алдымен, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату операциясы (P.CC.03.OPR.019) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сауалды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
68. Комиссия ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сауалды алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен өзгерген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.03.OPR.020) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сауалда көрсетілген күн мен уақыттан бастап, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарлама жіберіледі.
69. Мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарламаны алған кезде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгерген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.03.OPR.021) рәсімі орындалады.

70. Результатами выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.006) являются получение уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, сведений из общего реестра резидентов СЭЗ и синхронизация сведений из общего реестра резидентов СЭЗ между уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, и Комиссией.
71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.006), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий
реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.03.0PR.019
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.020
обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.CC.03.0PR.021
прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31
Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.019
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией
7
Результаты
запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ, направлен в Комиссию
Таблица 32
Описание операции "Обработка и представление информации
об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра
резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.020
2
Наименование операции
обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ (операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, ответственными за ведение национального реестра, и Комиссией или Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, осуществляющими таможенный контроль, и Комиссией, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения, сведения об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения, направлены сведения об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 33
Описание операции "Прием и обработка информации об измененных
сведениях о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ"
(P.CC.03.0PR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.03.0PR.021
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах общего реестра резидентов СЭЗ" (P.CC.03.0PR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр резидентов СЭЗ, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения о резидентах СЭЗ, присутствующие в составе полученных измененных сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, запрашивающем сведения включаются в сведения общего реестра резидентов СЭЗ, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена, запрашивающем сведения, сведения о резидентах СЭЗ, присутствующие в составе полученных измененных сведений о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ и присутствующие в сведениях общего реестра резидентов СЭЗ, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, запрашивающем сведения актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения о юридических лицах из общего реестра резидентов СЭЗ синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

70. Мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органының ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алуы және мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы және Комиссия арасында ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді ілестіру "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.03.OPR.006) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
71. 30-кестеде "ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.03.OPR.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі келтірілген.
30-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.03.OPR.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
(P.CC.03.OPR.019)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату
Осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.020)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгерген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
Осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
(P.CC.03.OPR.021)
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгерген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
Осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
31-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату" (P.CC.03.OPR.019) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.019
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұратудың пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық тізлімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентін сәйкес, орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сауалды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сауал Комиссияға жіберілген
32-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгерген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.03.OPR.020) операциясының сипаттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.020
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгерген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сауалды алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату" операциясы) (P.CC.03.OPR.019)
5
Шектеулер
сауалдың пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электронды құжаттардың (мәліметтердің) реквизиттері ұлттық тізлімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық тізлімді жүргізуге жауапты уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне немесе кедендік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы алынған сауалды өңдеуді жүзеге асырады, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарламаны қалыптастырады және мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелер
мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органына ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарлама жіберілген
33-кесте
"ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгерген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.03.OPR.021) операциясының сипттамасы
т/р №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.CC.03.OPR.021
2
Операцияның атауы
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгерген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгерген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" операциясы (P.CC.03.OPR.020)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтер болмағандығы туралы хабарламаның пішімі мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішімдері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдері қанағаттандырылатын мәліметтің болмағандығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. ЕЭА резиденттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер алынған кезде өңдеу келесі қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы алынған, өзгерген мәліметтердің құрамындағы және мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органында болмаған ЕЭА резиденттері туралы мәліметтер мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің мәліметтеріне енгізіледі, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы алынған, өзгерген мәліметтердің құрамындағы ЕЭА резиденттері туралы мәліметтер және мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталған, ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінің мәліметтеріндегі ЕЭА резиденттері туралы мәліметтер өзекті етіледі (жаңартылады)
7
Нәтижелер
ЕЭА резиденттерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссия және мәліметті сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында ілестірілген
IX. Оқыс жағдайлардағы іс-қимылдардың тәртібі