О внесении изменений в решение маслихата района Марқакөл от 18 декабря 2025 года № 35/2-VIІI "О бюджете района Марқакөл на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Марқакөл Восточно-Казахстанской области от 15 мая 2026 года № 39/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Марқакөл РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Марқакөл "О бюджете района Марқакөл на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 35/2-VІІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 147 492,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 823 897,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 9 164,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 564,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 311 867,9 тысяч тенге;
2) затраты – 4 466 385,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 141 021,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 147 050,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 029,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -459 914,0 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 462 915,9 тысяч тенге:
поступления займов – 465 943,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6029,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 3 001,9 тысяч тенге;
остатки бюджетных средств – 3 001,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Марқакөл М. Калелов
Приложение к решению
маслихата района Марқакөл
от 15 мая 2026 года №39/2-VІII
Приложение 1 к решению
маслихата района Марқакөл

Марқакөл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 35/2-VІII "2026-2028 жылдарға арналған Марқакөл ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданының мәслихаты 2026 жылғы 15 мамырдағы № 39/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Марқакөл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Марқакөл ауданы мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Марқакөл ауданының бюджеті туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 35/2-VIІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 147 492,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 823 897,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 164,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 564,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 311 867,9 мың теңге;
2) шығындар – 4 466 385,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 141 021,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 147 050,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 029,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -459 914,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 462 915,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 465 943,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6029,0 мың теңге.
бюджеттік қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 3 001,9 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтары – 3 001,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Марқакөл ауданы мәслихатының төрағасы М. Калелов
Марқакөл ауданы
мәслихатының
2026 жылғы 15 мамырдағы
№ 39/2-VІIІ шешіміне қосымша
Марқакөл ауданы
мәслихатының

005
Государственная адресная социальная помощь
34 628,0
2
Социальная помощь
178 400,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
178 400,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 294,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 299,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 046,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
72 959,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
47 802,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37 362,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 362,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 084,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 912,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 366,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
805 734,0
1
Жилищное хозяйство
586 634,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
586 634,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
40 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
546 634,0
2
Коммунальное хозяйство
100 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100 000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
100 000,0
3
Благоустройство населенных пунктов
119 100,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119 100,0

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34 628,0
2
Әлеуметтiк көмек
178 400,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
178 400,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 294,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 299,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 046,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
72 959,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
47 802,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37 362,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 362,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 084,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 912,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 366,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
805 734,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
586 634,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
586 634,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
40 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
546 634,0
2
Коммуналдық шаруашылық
100 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100 000,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
100 000,0
3
Елді-мекендерді көркейту
119 100,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119 100,0