О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 31/2-VIII "О бюджетах поселков, сел и сельских округов Глубоковского района на 2026-2028 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 1 апреля 2026 года № 35/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 31/2-VIII "О бюджетах поселков, сел и сельских округов Глубоковского района на 2026-2028 годы", следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Алтайский Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 169,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 838 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 103 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83 228,3 тысяч тенге;
2) затраты – 99 611,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -441,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 441,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 441,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть в бюджете села Алтайский на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 83 228,3 тысяч тенге из районного бюджета.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Белоусовка Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 231 122,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 146 291 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 040 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 79 791,6 тысяч тенге;
2) затраты – 237 481,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 31/2-VІІІ "2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының кенттер, ауылдар мен ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2026 жылғы 1 сәуірдегі № 35/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 31/2-VІІІ "2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының кенттер, ауылдар мен ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Алтайский ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 169,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 838 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 103 мың теңге;
трансферттер түсімі – 83 228,3 мың теңге;
2) шығындар – 99 611,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -441,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 441,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 441,9 мың теңге.";
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға арналған Алтайский ауылының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 83 228,3 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Белоусовка кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 231 122,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 146 291 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 040 мың теңге;
трансферттер түсімі – 79 791,6 мың теңге;
2) шығындар – 237 481,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 358,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 358,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 358,5 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете поселка Белоусовка на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 79 791,6 тысяч тенге из районного бюджета.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Березовского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 618 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 375 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 317 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 926 тысяч тенге;
2) затраты – 81 073 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 455 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 455 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 455 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Бобровского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 100 289,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 004 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 038 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 247,4 тысяч тенге;
2) затраты – 101 444,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1155,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1155,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1155,1 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 358,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 358,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 358,5 мың теңге.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026 жылға арналған Белоусовка кентінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 79 791,6 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Березовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76 618 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 375 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 317 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57 926 мың теңге;
2) шығындар – 81 073 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 455 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 455 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 455 мың теңге.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Бобровка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 100 289,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 004 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 038 мың теңге;
трансферттер түсімі – 66 247,4 мың теңге;
2) шығындар – 101 444,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 155,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 155,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 155,1 мың теңге.";
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"34. Учесть в бюджете Черемшанского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 90 673,6 тысяч тенге из районного бюджета.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение 1 к решению
Глубоковского районного маслихата

"34. 2026 жылға арналған Черемшанка ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 90 673,6 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.";
1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49 қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 қосымшаларына жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының төрағасы А. Калигожин
Глубокое аудандық мәслихатының