О внесении изменений и дополнения в решение Риддерского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 33/3-VIII "О бюджете города Риддера на 2026-2028 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 мая 2026 года № 39/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 33/3-VIII "О бюджете города Риддера на 2026 - 2028 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Риддера на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 10675977,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9033819,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 51042,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 85466,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1505650,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12122680,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1446703,7 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1446703,7 тысяч тенге:
поступление займов –620069,0 тысяч тенге;
погашение займов – 80290,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 906924,7 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в городском бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 603678,0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в городском бюджете на 2026 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 901972,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2026 год кредиты из областного бюджета на приобретение жилья за счет привлечения внутренних займов в размере 620069 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Риддер қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 33/3-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2026 жылғы 15 мамырдағы № 39/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы №33/3-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Риддер қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –10675977,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9033819,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 51042,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 85466,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1505650,0 мың теңге;
2) шығындар – 12122680,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1446703,7 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1446703,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 620069,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 80290,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 906924,7 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 603678,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер 901972,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2026 жылға арналған қалалық бюджетте ішкі қарыздарды тарту есебінен тұрғын үй сатып алуға облыстық бюджеттен 620069 мың теңге мөлшерінде кредиттер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

493,0
006
Оказание жилищной помощи
2 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
123 677,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 413,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
139 876,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абелитации и реабилитации лица с инвалидностью
132 819,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
311 168,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
311 168,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 935,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
886,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
222 322,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 034,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 991,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 829 667,2
1
Жилищное хозяйство
830 738,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
747 207,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
124 138,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
3 000,0
458
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
620 069,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
83 531,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
38 531,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
45 000,0
2
Коммунальное хозяйство
31 428,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 428,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
7 500,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
23 928,0
458
028
Развитие коммунального хозяйства
0,0
3
Благоустройство населенных пунктов

493,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
123 677,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 413,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
139 876,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
132 819,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
311 168,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
311 168,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 935,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
886,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
222 322,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 034,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 991,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 829 667,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
830 738,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
747 207,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
124 138,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
3 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
620 069,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
83 531,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
38 531,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
45 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
31 428,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 428,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
7 500,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
23 928,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
0,0
3
Елді-мекендерді көркейту