Об утверждении размера платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию по Восточно-Казахстанской области
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 29 апреля 2026 года № 28/232-VIII
Сноска. Пункты 1 и 2 приложения к настоящему решению вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действуют до 30 июня 2026 года, пункты 3 и 4 приложения к настоящему решению вводятся в действие с 1 июля 2026 года.

Шығыс Қазақстан облысы бойынша ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауызсудың бір текше метрі үшін төлемақы мөлшерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2026 жылғы 29 сәуірдегі № 28/232-VIII шешімі
Ескерту. Осы шешімнің қосымшасының 1 және 2-тармақтары оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 30 маусымға дейін қолданылады, осы шешімнің қосымшасының 3 және 4-тармақтары 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.

В соответствии с пунктом 2 статьи 26 Водного кодекса Республики Казахстан, приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 22 августа 2025 года за № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 36700), Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:

Қазақстан Республикасының Су Кодексінің 26-бабының 2-тармағына, "Ауызсуды беру жөніндегі қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауызсудың бір текше метріне төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 22 тамыздағы № 306 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36700 болып тіркелген) сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

1. Утвердить размер платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию по Восточно-Казахстанской области, согласно приложению к настоящему решению.
2. Пункты 1 и 2 приложения к настоящему решению вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действуют до 30 июня 2026 года, пункты 3 и 4 приложения к настоящему решению вводятся в действие с 1 июля 2026 года.
Председатель Восточно-Казахстанского областного маслихата Д. Рыпаков
Приложение к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата

1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысы бойынша ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауызсудың бір текше метрі үшін төлемақы мөлшері бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасының 1 және 2-тармақтары оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 30 маусымға дейін қолданылады, осы шешімнің қосымшасының 3 және 4-тармақтары 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының төрағасы Д. Рыпаков
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының

от 29 апреля 2026 года
№ 28/232- VІІІ
Размер платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию по Восточно-Казахстанской области
Наименование потребителей услуг
Размер платы, тенге/м3
до 30 июня 2026 года
1
Для потребителей, имеющих приборы учета питьевой воды
45
2
Для потребителей, не имеющих приборы учета питьевой воды
60
с 1 июля 2026 года
3
Для потребителей, имеющих приборы учета питьевой воды
110
4
Для потребителей, не имеющих приборы учета питьевой воды
125

2026 жылғы 29 сәуірдегі
№ 28/232-VІІІ шешіміне
қосымша
Шығыс Қазақстан облысы бойынша ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауызсудың бір текше метрі үшін төлемақы мөлшері
Қызметтерді тұтынушылардың атауы
Төлемақы мөлшері, теңге/м3
2026 жылғы 30 маусымға дейін
1
Ауызсуды есепке алу аспаптары бар тұтынушылар үшін
45
2
Ауызсуды есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін
60
2026 жылғы 1 шілдеден бастап
3
Ауызсуды есепке алу аспаптары бар тұтынушылар үшін
110
4
Ауызсуды есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін
125