О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 36-246/VIII "О бюджетах сельских округов Сайрамского района на 2026-2028 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 15 мая 2026 года № 43-284/VIII
Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 36-246/VIII "О бюджетах сельских округов Сайрамского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аксукентского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 397 055 тысяч тенге;
налоговые поступления – 1 318 055 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступлениям от продажи основного капитала – 79 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0;
2) расходы – 1 443 742 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 46 687 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 895 тысяч тенге;
налоговые поступления – 74 771 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 38 124 тысяч тенге;
2) расходы – 118 746 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 851 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Арыского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 130 556 тысяч тенге;
налоговые поступления – 102 006 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;

Сайрам аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 36-246/VIII "Сайрам ауданы ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2026 жылғы 15 мамырдағы № 43-284/VIII шешiмi
Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 36-246/ VIII "Сайрам ауданы ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне төмендегі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ақсукент ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 397 055 мың теңге;
салықтық түсімдер – 1 318 055 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 79 000 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 0;
2) шығындар – 1 443 742 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 687 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Ақбұлақ ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 112 895 мың теңге;
салықтық түсімдер – 74 771 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 ;
трансферттердің түсімі – 38 124 мың теңге;
2) шығындар – 118 746 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 851 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Арыс ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 130 556 мың теңге;
салықтық түсімдер – 102 006 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;

приложения 1, 4, 7, 22, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Сайрамского районного маслихата Ш. Халмурадов
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 15 мая 2026 года № 43-284/VIII
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 30 декабря 2025 года № 36-246 /VIII
Бюджет Аксукентского сельского округа на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 22, 28, 31 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сайрам аудандық мәслихатының төрағасы Ш. Халмурадов
Сайрам аудандық мәслихатының
2026 жылғы 15 мамырдағы
№43-284/VIII шешіміне 1 қосымша
Сайрам аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 36-246/VIII шешімінің 1 қосымшасы
Ақсукент ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Кіші сыныбы
1
2
3