Об определении мест, в которых запрещен выгул домашних животных либо нахождение с животными с иной целью
Постановление акимата Отырарского района Туркестанской области от 7 апреля 2026 года № 125
В соответствии с пунктом 1-2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об ответственном обращении с животными" акимат Отырарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить места, в которых запрещены выгул домашних животных либо нахождение с животными с иной целью согласно приложению к настоящему постановлению.

Үй жануарларын серуендетуге не өзге мақсатта жануарлармен жүруге тыйым салынған орындарды айқындау туралы
Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 7 сәуірдегі № 125 қаулысы
"Жануарларға жауапкершілікпен қарау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-2-тармағына сәйкес, Отырар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес үй жануарларын серуендетуге не өзге мақсатта жануарлармен жүруге тыйым салынған орындарды айқындалсын.

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования..
Аким района К. Жолдыбай
Приложение к постановлением
от 7 апрелья 2026 года № 125
Места, в которых запрещено выгуливание домашних животных
1.
Территории детских дошкольных организаций;
2.
Территории образовательных организаций;
3.
Территории физкультурно-спортивных организаций;
4.
Территории медицинских и лечебных учреждений;
5.
Территории организаций культуры;
6.
Территории детских и спортивных игровых площадок;
7.
Территории, где разрешено купание людей;
8.
Территории, где установлены запрещающие знаки, не предназначенные для выгула.
Места, в которых запрещено нахождение с животными с иной целью
1.
Предприятия общественного питания (кроме служебных собак и собак-поводырей для людей со слабым зрением);
2.
Торговые и производственные залы продовольственных магазинов сервисного обслуживания;
3.
Культурные учреждения (кроме случаев проведения выставок, зрелищных и массовых мероприятий с участием собак);
4.
Религиозные организации (объединения);
5.
Помещения детских организаций;
6.
Помещения образовательных организаций;
7.
Помещения медицинских организаций.

2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Қ. Жолдыбай
2026 жылғы 7 сәуірдегі
№ 125 қаулыға қосымша
Үй жануарларын серуендетуге тыйым салынған орындар
1.
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарының аумақтары;
2.
Білім беру ұйымдарының аумақтары;
3.
Дене шынықтыру-спорттық ұйымдардың аумақтары;
4.
Медициналық және емдеу ұйымдарының аумақтары;
5.
Мәдениет ұйымдарының аумақтары;
6.
Балалар мен спорттық ойын алаңдарының аумақтары;
7.
Адамдар шомылуға рұқсат етілген аумақтар;
8.
Тыйым салу белгілері орнатылған, серуендеуге арналмаған аумақтар.
Өзге мақсатта жануарлармен жүруге тыйым салынған орындар
1.
Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары (көзі әлсіз көретін адамдарға арналған қызметтік иттер мен жетелеуші иттерден басқа);
2.
Сервистік қызмет көрсету азық-түлік дүкендерінің сауда және өндірістік залдары;
3.
Мәдени мекемелер (иттер қатысатын көрмелер, ойын-сауық және бұқаралық іс-шаралар өткізу жағдайларын қоспағанда);
4.
Діни ұйымдар (бірлестіктер);
5.
Балалар ұйымдарының үй-жайлары;
6.
Білім беру ұйымдарының үй-жайлары;
7.
Медициналық ұйымдардың үй-жайлары.