О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 40/1 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 14 января 2026 года № 42/1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2025 года №40/1 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1,5,8 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2026-2028 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 948 815 тысяч тенге:
налоговые поступления –10 831 680 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 355 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 289 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 5 009 491 тысяч тенге;
2) затраты – 16 472 815 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 92 503 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 162 187 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 684 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -431 497 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 431 497 тысяч тенге:
поступление займов – 162 187 тысяч тенге;
погашение займов – 69 684 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 524 000 тысяч тенге ".
2. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

""2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 40/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2026 жылғы 14 қаңтардағы № 42/1 шешiмi
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №40/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1, 4, 5, 8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 15 948 815 мың теңге:
салықтық түсiмдер –10 831 680 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 14 355 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 93 289 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 5 009 491 мың теңге;
2) шығындар – 16 472 815 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 92 503 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 162 187 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 684 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -431 497 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 431 497 мың теңге:
қарыздар түсімі – 162 187 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69 684 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 524 000 мың теңге.".
2. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2026 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Утвердить резерв акимата района на 2026 год в сумме 36 773 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года на 2026 год установить должностные оклады и тарифные ставки гражданских служащих в сфере социального обеспечения и культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в организациях, финансируемых из районного бюджета и расположенных в сельской местности, в размере, повышенном на двадцать пять процентов по сравнению с их окладами и ставками

3. Аудан әкімдігінің 2026 жылға арналған резервi 36 773 мың теңге сомасында белгіленсін".
4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2026 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы азаматтық қызметшілердің айлықақылармен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарлатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін".

1 285 193
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
42 932
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
174 342
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 553
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
252 247
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
802 119
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
170 775
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 775
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
103 613
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
64 162
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 958 527
1
Жилищное хозяйство
470 993
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
448 596
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
141 236
098
Приобретение жилья из комунального жилищного фонда
307 360
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
22 397
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
22 397
2
Коммунальное хозяйство
2 706 586
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
100 001
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
100 001
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 606 585
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

1 285 193
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
42 932
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
174 342
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 553
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
252 247
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
802 119
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
170 775
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167 775
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 613
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі бар салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
64 162
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 958 527
1
Тұрғын үй шаруашылығы
470 993
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
448 596
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
141 236
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
307 360
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 397
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
22 397
2
Коммуналдық шаруашылық
2 706 586
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
100 001
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
100 001
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 606 585
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту