О внесении изменений в решение Казыгуртского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 36/202-VIIІ "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 5 марта 2026 года № 38/224-VIII
Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казыгуртского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года №36/202-VIІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №219781) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 241 816 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 331 325 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 758 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 305 668 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 566 065 тысяч тенге;
2) затраты – 9 793 099 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 286 627 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 475 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 189 123 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 837 910 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 837 910 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 475 750 тысяч тенге;
погашение займов –189 123 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 551 283 тысяч тенге.
2. Установить на 2026 год нормативы распределения налоговых поступлений в областной бюджет в размере 28,6 процентов от социального налога, не облагаемого у источника выплаты.
3. Утвердить резерв акимата района на 2026 год в размере – 26 484 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Т.Калымбетов
Приложение
к решению Казыгуртского
районного маслихата от "05"
марта 2026 года №38/224-VIIІ
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от "24"
декабря 2025 года №36/202-VIIІ
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс Наименование
Подкласс
1.Доходы

Қазығұрт аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 36/202-VIIІ "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2026 жылғы 5 наурыздағы № 38/224-VIII шешiмi
Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қазығұрт аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025жылғы 24 желтоқсандағы №36/202-VIIІ(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №219781 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қазығұрт ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9 241 816 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 6 331 325 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 38 758 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 305 668 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 2 566 065 мың теңге;
2) шығындар – 9 793 099 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 286 627 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 475 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 189 123 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -837 910 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –837 910 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 475 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 189 123 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 551 283 мың теңге.
2. 2026 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке әлеуметтік салық 28,6 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. Аудан әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві – 26 484 мың теңге көлемінде бекітілсін.
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Т.Қалымбетов
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2026 жылғы
"05" наурыздағы №38/224-VIII
шешіміне қосымша
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
"24" желтоқсандағы
№36/202-VIIІ
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
1.Кірістер

9 936
039
Организация и осуществление социальнойадаптации и реабилитациии лиц отбывщих уголовное наказание
9 936
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
11 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 802 922
1
Социальное обеспечение
412 845
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
412 845
005
Государственная адресная социальная помощь
412 845
2
Социальная помощь
1 202 646
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 202 646
006
Оказание жилищной помощи
13 788
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 671
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
148 436
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и людей с ограниченными возможностями
53 996
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
846 755
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
187 431
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
187 431
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92 205
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 183
021
Капитальные расходы государственного органа
1 527
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
58 816
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
30 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 700
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 310 731
1
Жилищное хозяйство
85 508
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

9 936
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
9 936
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
11 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 802 922
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
412 845
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
412 845
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
412 845
2
Әлеуметтiк көмек
1 202 646
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 202 646
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 788
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 671
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
148 436
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
53 996
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
846 755
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
187 431
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
187 431
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 205
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 183
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 527
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
58 816
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 700
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 310 731
1
Тұрғын үй шаруашылығы
85 508
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі