О внесении изменений и дополнений в решение Кентауского городского маслихата от 28 марта 2025 года № 178 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 8 мая 2026 года № 276
Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. О внесении изменения и дополнения в решение Кентауского городского маслихата от 28 марта 2025 года № 178 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6672-13) следующие изменения:
пункта 8 приложения к указанному решению:
подпункт 2) изложить в следующей новой редакции:
"2) 8 марта - Международный женский день:
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын Алқа", "Күміс Алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени - в размере 2,5 (двух с половиной) месячных расчетных показателей".
подпункта 4) исключить первый абзац:
подпункт 8) исключить:
подпункт 11) изложить в следующей новой редакции:
"11) 25 октябрь - День Республики:
Для детьям с инвалидностью с детства до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп, за исключением лиц, указанных в подпункте 10) пункта 8 настоящих Правил - в размере 4 (четыре) месячных расчетных показателей; ".
пункта 9 приложения к указанному решению:
подпункт 1) изложить в следующей новой редакции:
"1) Социальная помощь гражданам (семьям), имущества которых пострадало вследствие стихийного бедствия или пожара, независимо от места нахождения поврежденного имущества, независимо от места регистрации собственника, в размере 100 (сто) месячных расчетных показателей;".
подпункт 3) изложить в следующей новой редакции:
"3) Зараженным вирусом иммунодефицита человека или синдром приобретенного иммунодефицита лица произошедших по вине медицинских работников и работников сфере бытовых услуг, в том числе семьям, имеющим детей, инфицированных вирусом иммунодефицита человека, ежемесячно – в 2-кратном размере величины республиканского прожиточного минимума;".
подпункт 4) исключить:
подпункт 5) изложить в следующей новой редакции:
"5) Социальная помощь в виде денежной помощи: детям с инвалидностью, обучающимся и воспитывающимся на дому - ежемесячно в размере 1 (одного) месячного расчетного показателя;".
подпункты 6) и 7) исключить:

Кентау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 наурыздағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 178 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 8 мамырдағы № 276 шешiмi
Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Кентау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 наурыздағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 178 шешiмiне (Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2025 жылғы 31 наурызда № 6672-13 болып тiркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасының 8 тармағының:
2) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 8 наурыз - Халықаралық әйелдер күні:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы"ордендерімен наградталған көп балалы аналарға – 2,5 (екі жарым) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.".
4) тармақшасының бірінші абзацы алып тасталсын:
8) тармақшасы алып тасталсын:
11) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"11) 25 қазан- Республика күні:
Осы Қағиданың 8-тармағы 10) тармақшасында көрсетілген адамдарды қоспағанда, бала кезінен он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға - 4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;".
көрсетілген шешімнің қосымшасының 9 тармағының:
1) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Дүлей апат немесе өрт салдарынан мүлкіне залал келген азаматтарға (отбасыларға), әлеуметтік көмек залал келген мүлік орналасқан жер бойынша меншік иесінің тіркелген жеріне қарамастан, бір рет - 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде; ".
3) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"3) Адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИТВ) инфекциясын жұқтырған немесе жұқтырылған иммун тапшылығының синдромы ауруы медицина қызметкерлерінің және тұрмыстық қызмет көрсету саласы қызметкерлерінің кінәсінен болған, олардың өміріне немесе денсаулығына келтірілген зиянды өтеуге өтемақы, сонымен қатар адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларына, ай сайын республикалық ең төменгі күнкөріс деңгейінің екі еселенген мөлшерінде;".
4) тармақшасы алып тасталсын:
5) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"5) Қаржылық көмек түріндегі әлеуметтік көмек: үйде оқып және тәрбиеленіп жатқан мүгедектігі бар балаларға ай сайын 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;".
6) және 7) тармақшалар алып тасталсын:

дополнить пункт 9 подпунктом 9) следующего содержания:
"9) Один из законных представителей, сопровождающий ребенка с инвалидностью на санаторно-курортное лечение, имеет право на возмещение местными исполнительными органами стоимости пребывания в санаторно-курортной организации в размере семидесяти процентов от гарантированной суммы, предоставляемой в качестве возмещения стоимости санаторно-курортного лечения, определяемой уполномоченным государственным органом.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Кентауского городского маслихата К. Елеусизов

мынадай мазмұндағы 9 тармақтың 9) тармақшамен толықтырылсын;
"9) Мүгедектігі бар баланы санаторийлік-курорттық емдеуге алып жүретін заңды өкілдердің бірінің санаторийлік-курорттық ұйымда болу құнын уәкілетті мемлекеттік орган айқындайтын, санаторийлік-курорттық емдеу құнын өтеу ретінде ұсынылатын кепілдік берілген соманың жетпіс пайызы мөлшерінде жергілікті атқарушы орган айқындайды.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кентау қалалық мәслихатының төрағасы Қ. Елеусизов