О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 40-1
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 23 июня 2026 года № 46-3
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 40-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026–2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе районный бюджет на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 336 469 358 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 328 002 469 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 90 338 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 160 396 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 216 155 тысяч тенге;
2) затраты – 346 342 860 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 379 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 300 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 921 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 9 882 881 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 9 882 881 тысяч тенге:
поступление займов – 17 300 тысяч тенге;
погашение займов – 7 921 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 873 502 тысяч тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 40-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2026 жылғы 23 маусымдағы № 46-3 шешімі
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 40-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған аудандық бюджет келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 336 469 358 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 328 002 469 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 90 338 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 160 396 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 216 155 мың теңге;
2) шығындар – 346 342 860 мың теңге;
таза бюджеттік несиелендіру – 9 379 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 17 300 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 7 921 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 882 881 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 882 881 мың теңге:
қарыздар түсімі – 17 300 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 921 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 873 502 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редақцияда жазылсын.

006
Оказание жилищной помощи
800
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
333 136
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 715
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
104 360
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
428 975
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
62 714
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 955
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
95 312
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
021
Капитальные расходы государственного органа
3 306
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
64 558
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 279
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
25 017 582
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
515 015
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
515 015
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
389 818
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
389 818
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
21 448 576
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
777 775
003
Капитальные расходы государственного органа
755
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
3 648 372
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 525 000
007
Снос аварийного и ветхого жилья
1 243 638
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
21 733
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

006
Тұрғын үйге көмек көрсету
800
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
333 136
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 715
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
104 360
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
428 975
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
62 714
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 955
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 312
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 306
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
64 558
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 279
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
25 017 582
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
515 015
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
515 015
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
389 818
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
389 818
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
21 448 576
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
777 775
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
755
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
3 648 372
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2 525 000
007
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
1 243 638
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
21 733
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

1 205 285
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
644 324
010
Развитие объектов сельского хозяйства
644 324
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
538 148
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
538 148
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
22 813
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 813
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
263 823
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
263 823
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
163 823
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
100 000
12
Транспорт и коммуникации
16 908 101
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 933 855
022
Развитие транспортной инфраструктуры
9 316 655
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 830 006
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
787 194
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 974 246
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
208 261
003
Капитальные расходы государственного органа
20 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3 745 985
13
Прочие
14 401 924
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
98 639
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
98 639
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 332 487
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6 332 487
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
500 000
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
500 000
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 899 479
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах

1 205 285
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
644 324
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
644 324
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
538 148
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
538 148
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
22 813
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22 813
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
263 823
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
263 823
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
163 823
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
100 000
12
Көлiк және коммуникация
16 908 101
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 933 855
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
9 316 655
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 830 006
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
787 194
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 974 246
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
208 261
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3 745 985
13
Басқалар
14 401 924
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
98 639
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 639
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 332 487
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6 332 487
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
500 000
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
500 000
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 899 479
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру