О ставках земельного налога
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 5 января 2026 года № 35-2
Примечание ИЗПИ! Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2027
В соответствии с пунктом 1 статьи 582 Налогового Кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс) маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан повысить на пятьдесят процентов базовые ставки земельного налога установленных статьями 577 и 578 Кодекса.
Положение настоящего пункта не распространяется на земельные участки, указанные в статье 581 Кодекса.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2027 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата района Магжана Жумабаева А.Рахметова

Жер салығының мөлшерлемелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2026 жылғы 5 қаңтардағы № 35-2 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі! Осы шешім 01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 582-бабының 1-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргiзiлетiн жердi аймаққа бөлу жобалары (схемалары) негiзiнде Кодекстің 577 және 578-баптарында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері елу пайызға арттырылсын.
Осы тармақтың ережесі Кодекстің 581-бабында көрсетілген жер учаскелеріне қолданылмайды.
2. Осы шешім 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының төрағасы А. Рахметова