О внесении изменений и дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 8-36-9 "Об утверждении бюджета Володарского сельского округа Айыртауского района на 2026-2028 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 15 июня 2026 года № 8-46-4
Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Володарского сельского округа Айыртауского района на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 8-36-9 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Володарского сельского округа Айыртауского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 540 664,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 279 759,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 352,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 243 553,8 тысяч тенге;
2) затраты – 549 320,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 655,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 8 655,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 655,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 655,3 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть целевые трансферты передаваемые из областного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 240 343,0 тысяч тенге.

"2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-36-9 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 15 маусымдағы № 8-46-4 шешімі
Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-36-9 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 540 664,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 279 759,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 352,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 243 553,8 мың теңге;
2) шығындар – 549 320,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 655,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 8 655,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 655,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 655,3 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 240 343,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Володарского сельского округа на 2026-2028 годы.";
дополнить пунктом 4-2 следующего содержания:
"4-2. Учесть целевые трансферты передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 3 210,8 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Володарского сельского округа на 2026-2028 годы.";

Көрсетілген облыстық бюджеттен 2026-2028 жылдарға арналған Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.";
келесі мазмұндағы 4-2-тармағымен толықтырылсын:
"4-2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 3 210,8 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2026-2028 жылдарға арналған Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.";