Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Майского района
Решение Майского районного маслихата Павлодарской области от 13 апреля 2026 года № 1/39
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4 пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правоых актах", Законом Республики Казахстан "О ветеранах", Социальным кодексом Республики Казахстан, постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Майского района согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу решение Майского районного маслихата от 9 февраля 2026 года № 1/37 "О внесении изменений в решение Майского районного маслихата от 30 ноября 2023 года № 2/6 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Майского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 221966).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам образования, здравоохранения, культуры и социальной защиты.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 мая 2026 года.
Председатель Майского районного маслихата Хызыр М.
Приложение
к решению Майского
районного маслихата
от 13 апреля 2026 года
№ 1/39
Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Майского района
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Майского района (далее – Правила) разработаны в соответствии Социальным кодексом Республики Казахстан, с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О ветеранах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее - Типовые правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Майского района.

Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Май ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2026 жылғы 13 сәуірдегі № 1/39 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағы 4-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Ардагерлер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 523 қаулысына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Май ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары бекітілсін.
2. Май аудандық мәслихатының 2026 жылғы 9 ақпандағы "Май аудандық мәслихатының 2023 жылғы 30 қарашадағы № 2/6 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Май ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 1/37 шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 221966 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың білім, деңсаулық сақтау, мәдениет және әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі.
Май аудандық мәслихатының төрағасы М. Хызыр
Май аудандық мәслихатының
2026 жылғы 13 сәуірдегі
№ 1/39 шешіміне
қосымша
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Май ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары
1. Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Май ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне,Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Ардагерлер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі-Үлгілік қағидалар) № 523 қаулысына сәйкес әзірленді және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Май ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.

Глава 1. Общие положения
2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Майского района по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан;
3) социальная помощь – помощь, предоставляемая местным исполнительным органом (далее – МИО) в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели), а также к праздничным дням и памятным датам;
4) уполномоченный орган по оказанию социальной помощи – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Майского района";
5) уполномоченная организация по выплате социальной помощи – банки второго уровня, организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта";
6) прожиточный минимум – минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины;
7) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
8) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
9) праздничные даты (далее – памятные даты) – профессиональные и иные праздники Республики Казахстан;
10) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Государственного фонда социального страхования;
11) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью;
12) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи;

1-тарау. Жалпы ережелер
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдауды ұйымдастыру және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған заңды тұлға;
2) арнайы комиссия – мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Май ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) әлеуметтік көмек – жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі – ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар), сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне орай ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек;
4) әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган – "Май ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
5) әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйым – екінші деңгейдегі банктер, банк операцияларының тиісті түрлеріне қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдар, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері;
6) ең төмен күнкөріс деңгейі – шамасы бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға шаққандағы ең төмен ақшалай кіріс;
7) жан басына шаққандағы орташа кіріс – отбасының бір айдағы жиынтық кірісінің отбасының әрбір мүшесіне тура келетін үлесі;
8) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
9) мерекелік күндер (бұдан әрі – атаулы күндер) – Қазақстан Республикасының кәсіптік және өзге де мерекелері;
10) уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қызметін реттеуді, бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
11) учаскелік комиссия – атаулы әлеуметтік көмек алуға өтініш жасаған тұлғалардың (отбасылардың) материалдық жағдайын зерттеп-қарау үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің шешімімен құрылатын арнаулы комиссия;
12) шекті мөлшер – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері;

13) сервис цифровых документов – объект информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепленный за оператором и предназначенный для отображения и использования документов в электронном виде, сформированных на основании сведений из объектов информатизации;
14) веб-портал "электронное правительство" (далее – портал) – объект информатизации, представляющий собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
15) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Меры социальной поддержки, предусмотренные пунктом 4 статьи 71, пунктом 3 статьи 170, пунктом 3 статьи 229 Социального кодекса, подпунктом 2) пункта 1 статьи 10, подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, подпунктом 2) пункта 1 статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказываются в порядке, определенном настоящими Правилами.
4. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в год), осуществляется с месяца обращения.
5. Перечень праздничных дней и памятных дат для оказания социальной помощи:
1) День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан – 15 февраля;
2) День участников ликвидации последствий радиационных аварий и катастроф и памяти жертв этих аварий и катастроф - 26 апреля;
3) Международный женский день - 8 марта;
4) День защитника Отечества – 7 мая;
5) День Победы - 9 мая;
6) День памяти жертв политических репрессий и голода - 31 мая;
7) День Конституции Республики Казахстан - 30 августа;
8) День пожилых людей - 1 октября;
9) День Республики Казахстан - 25 октября;
10) День Независимости Республики Казахстан -16 декабря.
6. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых акиматом Павлодарской области.
Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи
7. Уполномоченный орган по оказанию социальной помощи оказывает социальную помощь гражданам, из числа следующих категорий постоянно зарегистрированным и проживающим в Майском районе:
1) единовременную социальную помощь к праздничным дням и памятным датам на основании списка Государственной корпорации, без истребования заявлений от получателей:
ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан – 15 февраля:
военнообязанным, призвавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей (далее - МРП);
военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий в размере 50 (пятьдесят) МРП;
военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее - Союза ССР) в размере 50 (пятьдесят) МРП;
рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий в размере 50 (пятьдесят) МРП;
военнослужащим, которым инвалидность установлена вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия в размере 50 (пятьдесят) МРП;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия в размере 50 (пятьдесят) МРП;
к Международному женскому дню – 8 марта:
многодетным матерям (семьям), из числа получателей государственной адресной социальной помощи в размере 5 (пять) МРП;
ко Дню участников ликвидации последствий радиационных аварий и катастроф и памяти жертв этих аварий и катастроф – 26 апреля:

13) цифрлық құжаттар сервисі – "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторға бекітіп берілген және ақпараттандыру объектілерінен алынған мәліметтер негізінде қалыптастырылған электрондық түрдегі құжаттарды көрсетуге және пайдалануға арналған объектісі;
14) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "ортақ терезесі" дегенді білдіретін ақпараттандыру объектісі;
15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
3. Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 71-бабының 4-тармағында, 170-бабының 3-тармағында, 229-бабының 3-тармағында, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында, 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында, 12-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында, 17-бабында көзделген әлеуметтік қолдау шаралары осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен көрсетіледі.
4. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мезгіл-мезгіл (ай сайын, тоқсан сайын, жылына 1 рет) көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмек көрсету үшін мереке күндері мен атаулы күндердің тізбесі:
1) 15 ақпан – Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығару күні;
2) 26 сәуір – Радиациялық апаттар мен апаттардың салдарын жоюға және осы апаттар мен апаттардың құрбандарын еске алуға қатысушыларкүні;
3) 8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні;
4) 7 мамыр – Отан қорғаушы күні;
5) 9 мамыр – Жеңіс күні;
6) 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні;
7) 30 тамыз–Қазақстан Республикасының Конституция күні;
8) 1 қазан – Қарттар күні;
9) 25 қазан – Қазақстан Республикасының күні;
10) 16 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні.
6. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін Павлодар облысы әкімдігі бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
2-тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
7. Әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган әлеуметтік көмекті Май ауданында тұрақты тіркеуде тұрған және тұрып жатқан азаматтардың келесі санаттарына көрсетеді:
1) атаулы күндер мен мереке күндеріне орай біржолғы әлеуметтік көмек, алушылардан өтініштерді талап етілмейМемлекеттік корпорацияның тізімі негізіндекөрсетіледі:
15 ақпан – Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығару күніне орай:
оқу жиындарына шақырылған және Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде жiберiлген әскери мiндеттiлеріне 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК) мөлшерінде;
Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде осы елге жүк жеткiзу үшiн жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлеріне 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі - КСР Одағы) аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмалармен ұшқан ұшу құрамының әскери қызметшiлеріне 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
Ауғанстандағы кеңестік әскери контингентке қызмет көрсеткен, жарақат, контузия алған немесе мертіккен не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған жұмысшылары мен қызметшiлеріне 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
бұрынғы КСР Одағын қорғау, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа кезеңдерде атқару кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттерде әскери қызметiн өткеру кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектік белгіленген әскери қызметшiлеріне 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
8 наурыз – Халықаралық әйелдер күніне орай:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарындағы көп балалы аналарына (отбасыларына) 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
26 сәуір – радиациялық авариялар мен апаттардың салдарын жоюға және осы авариялар мен апаттардың құрбандарын еске алуға күніне орай:

лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях в размере 50 (пятьдесят) МРП;
лицам, которым инвалидность установлена вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей в размере 50 (пятьдесят) МРП;
семьям лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения в размере 50 (пятьдесят) МРП;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших лиц с инвалидностью, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний в размере 50 (пятьдесят) МРП;
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии в размере 50 (пятьдесят) МРП;
ко Дню защитника Отечества - 7 мая:
военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке в период с августа 2003 года по октябрь 2008 года в размере 50 (пятьдесят) МРП;
военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке в период с сентября 1992 года по февраль 2001 года в размере 50 (пятьдесят) МРП;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время в размере 50 (пятьдесят) МРП;
ко Дню Победы – 9 мая:
военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе в период с 1986 по 1991 годы в размере 50 (пятьдесят) МРП;

1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқандарға, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарына 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедектік белгіленген адамдарына және мүгедектігі ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балаларына 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасыларына 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
сәуле ауруының салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектігі бар адамдардың, сондай-ақ қайтыс болуы белгіленген тәртіппен Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне байланысты болған азаматтардың отбасыларына 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарына 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
7 мамыр – Отан қорғаушы күніне орай:
2003 жылғы тамыз – 2008 жылғы қазан аралығындағы кезеңде Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
1992 жылғы қыркүйек – 2001 жылғы ақпан аралығындағы кезеңде Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын күзетуді күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерді орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасыларына 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
9 мамыр – Жеңіс күніне орай:
1986 - 1991 жылдар аралығындағы кезеңде Таулы Қарабақтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілеріне, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына 50 (елу) АЕК мөлшерінде;

лицам, проработавшим (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 100000 (сто тысяч) тенге;
Военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицм начальствующего и рядового состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств в размере 50 (пятьдесят) МРП;
ко Дню памяти жертв политических репрессий и голода – 31 мая:
гражданам, признанным в судебном либо ином установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий в размере 10 (десять) МРП;
Героям Социалистического Труда, кавалерам ордена Трудовой Славы трех степеней в размере 10 (десять) МРП;
лицам, удостоенным званий "Қазақстанның Еңбек Ері", "Халық қаһарманы" в размере 10 (десять) МРП;
ко Дню Конституции Республики Казахстан – 30 августа:
детям с инвалидностью до восемнадцати лет в размере 20 (двадцать) МРП;
лицам с инвалидностью, имеющим выписку из профессиональной части индивидуальной программы абилитации и реабилитации, обучающимся в колледжах Республики Казахстан на платной основе в размере 30 (тридцать) МРП на основании списка уполномоченного органа по оказанию социальной помощи;
лицам с инвалидностью, имеющим выписку из профессиональной части индивидуальной программы абилитации и реабилитации, обучающимся в высших учебных заведениях Республики Казахстан на платной основе в размере 60 (шестьдесят) МРП на основании списка уполномоченного органа по оказанию социальной помощи;
ко Дню пожилых людей – 1 октября:
гражданам, достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия в размере 2 (два) МРП;
гражданам от 80 лет и более (старшим), получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия в размере 3 (три) МРП;
ко Дню Республики Казахстан – 25 октября:
детям с инвалидностью до восемнадцати лет в размере 5 (пять) МРП;
лицам с инвалидностью первой группы в размере 5 (пять) МРП;
лицам с инвалидностью второй группы в размере 5 (пять) МРП;
ко Дню Независимости Республики Казахстан – 16 декабря:

1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарына 100000 (жүз мың) теңге мөлшерінде;
бұрынғы КСР Одағы үкiметтік органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерге, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң басшы және қатардағы құрамының адамдарына (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса алғанда) 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай:
сотпен немесе Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңымен белгіленген тәртіппен саяси қуғын-сүргіндер құрбаны немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен деп танылған азаматтарына 10 (он) АЕК мөлшерінде;
Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің иегерлеріне 10 (он) АЕК мөлшерінде;
"Қазақстанның Еңбек Ері", "Халық қаһарманы" атақтарына ие болған адамдарына 10 (он) АЕК мөлшерінде;
30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституция күніне орай:
он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының колледждерінде ақылы негізде оқитын жеке оңалту және оңалту бағдарламасының кәсіптік бөлігінен үзінді көшірмесі бар мүгедектергі бар адамдарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органның тізімі негізінде 30 (отыз) АЕК мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында ақылы негізде оқитын жеке оңалту және оңалту бағдарламасының кәсіптік бөлігінен үзінді көшірмесі бар мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органның тізімі негізінде 60 (алпыс) АЕК мөлшерінде;
1 қазан – Қарттар күніне орай:
зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерінен төмен алатын азаматтарына 2 (екі) АЕК мөлшерінде;
зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын 80 жастағы және одан (асқан) көп жасқа толған азаматтарына 3 (үш) АЕК мөлшерінде;
25 қазан – Қазақстан Республикасының күніне орай:
он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
бірінші топ мүгедектігі бар тұлғаларға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
екінші топ мүгедектігі бар тұлғаларға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
16 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай:

лицам, принимавшим участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, установленным Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" в размере 60 (шестьдесят) МРП;
2) социальную помощь на лечение (оздоровление):
ветеранам боевых действии на территории других государств, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях, военнослужащим, которым инвалидность установлена вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия, лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии единовременно на лечение (оздоровление) размере 50 (пятьдесят) МРП - на основании списка Государственной корпорации, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего статус, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
3) социальную помощь лицам с инвалидностью 1 группы, использующих аппарат гемодиализа:
лицам с инвалидностью первой группы (получающие процедуру гемодиализа) ежемесячно в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего статус, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
4) социальную помощь на сопровождение лиц с инвалидностью:
детям с инвалидностью до восемнадцати лет на санаторно - курортное лечение при сопровождении детей с инвалидностью до восемнадцати лет законным представителем единовременно в размере 20 (двадцать) МРП - на основании списка уполномоченного органа по оказанию социальной помощи;
лицам с инвалидностью первой группы на санаторно-курортное лечение при сопровождении лиц с инвалидностью первой группы единовременно в размере 55 (пятьдесят пять) МРП - на основании списка уполномоченного органа по оказанию социальной помощи;

Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңымен белгіленген 1986 жылғы 17-18 желтоқсандағы Қазақстандағы оқиғаларға қатысқан азаматтарға 60 (алпыс) АЕК мөлшерінде;
2) емделуге (сауықтыруға) әлеуметтік көмек:
басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, 1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға, бұрынғы КСР Одағын қорғау, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа кезеңдерде атқару кезінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа да мемлекеттерде әскери қызметін өткеру кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектік белгіленген әскери қызметшілеріне, 1988–1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға емделуге (сауықтыруға)бір рет 50 (елу) АЕК мөлшерінде – Мемлекеттік корпорация тізімі, жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжатты (жеке басын сәйкестендіру үшін), мәртебесін растайтын құжатты, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
3) гемодиализ аппаратын пайдаланатын 1 топтағы мүгедектігі бар тұлғаларға әлеуметтік көмек:
1 топтағы мүгедектігі бар тұлғаларға (гемодиализ процедурасын алатын) ай сайын10 (он) МРП мөлшерінде–Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі,жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжатты (жеке басын сәйкестендіру үшін), мәртебесін растайтын құжатты, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
4) мүгедектігі бар тұлғаларды сүйемелдеуге әлеуметтік көмек:
он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға санаторлық-курорттық емдеу үшін, он сегіз жасқа дейін заңды өкілінің сүйемелдеуімен, бір рет 20 (жиырма) МРП мөлшерінде– әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органның ұсынған тізімі негізінде;
бірінші топтағы мүгедектігі бар тұлғаларға санаторлық-курорттық емдеу үшін, мүгедектігі бар бірінші топтағы тұлғаларды сүйемелдеуімен бір рет 55 (елу бес) МРП мөлшерінде – әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органның ұсынған тізімінегізінде;

5) социальную помощь на оплату коммунальных услуг:
ветеранам боевых действии на территории других государств, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях, военнослужащим, которым инвалидность установлена вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия, лицам, которым инвалидность установлена вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей, лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии ежеквартально (на оплату коммунальных услуг) в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего статус, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
6) социальную помощь в связи с причинением ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия:
гражданам (семьям) в связи с причинением ущерба вследствие стихийного бедствияим либо его имуществу необходимым для удовлетворения минимальных потребностей, а именно жилой дом, квартира или строение предназначенное для временного (сезонного) проживания (за исключением граждан (семей), которые имеют в собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома)) - единовременно в размере 100 МРП– на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), свидетельства о заключении или расторжении брака, справки о наличии или отсутствии жилища (по Республике Казахстан) на всех членов семьи, документа, подтверждающего факт причиненного ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия (действительна в течение шести месяцев), уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи, фото ущерба вследствие стихийного бедствия;

5) коммуналдық қызметтерді төлеуге әлеуметтік көмек:
басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, 1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға, бұрынғы КСР Одағын қорғау, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа кезеңдерде атқару кезінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа да мемлекеттерде әскери қызметін өткеру кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектік белгіленген әскери қызметшілеріне, Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедектік белгіленген адамдарға және мүгедектігі ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балаларына, 1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға (коммуналдық қызметтерді төлеуге)тоқсан сайын 10 (он) АЕК мөлшерінде – жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжатты (жеке басын сәйкестендіру үшін), мәртебесін растайтын құжатты, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
6) төтенше жағдай салдарынан азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне келтірілген зиянға байланысты әлеуметтік көмек:
азаматтарға (отбасыларға) төтенше жағдай салдарынан оларға немесе олардың мүлкіне келтірілген зиян үшін, минималды қажеттіліктерді қанағаттандыруға қажет заттар,атап айтқанда тұрғын үй, пәтер немесе уақытша (маусымдық) тұруға арналған құрылыс (бірнеше тұрғын үйге меншік құқығы бар азаматтардан басқа) бір рет 100 (жүз) АЕК мөлшерінде–жеке куәлік немесе цифрлық құжат, некесін тіркеу немесе бұзу туралы куәлік, отбасының барлық мүшелері бойынша Қазақстан Республикасында тұрғын үйдің бар немесе жоқ екендігі туралы анықтама, төтенше жағдай салдарынан азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне келтірілген зиянды растайтын құжатты (алты ай бойына жарамды), әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасын, төтенше жағдай салдарынан зиянды көрсететін фото қоса бере отырып өтініш негізінде;

7) социальную помощь в связи с причинением ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие пожара:
гражданам (семьям) в связи с причинением ущерба вследствие пожара им либо его имуществу необходимым для удовлетворения минимальных потребностей, а именно жилой дом, квартира или строение предназначенное для временного (сезонного) проживания (за исключением граждан (семей), которые имеют в собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома)) – единовременно в размере 100 (сто) МРП- на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), свидетельства о заключении или расторжении брака, либо справку о брачной правоспособности, справки о наличии или отсутствии жилища (по Республике Казахстан) на всех членов семьи, документа, подтверждающего факт причиненного ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие пожара (действительна в течение шести месяцев), уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи, фото ущерба вследствие пожара;
8) социальную помощь в связи с наличием социально-значимого заболевания:
лицам, имеющим злокачественные новообразования единовременно в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
лицам, страдающим заболеванием вируса иммунодефиицита человека единовременно в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
лицам, страдающим заболеванием хронические вирусные гепатиты и цирроз печени единовременно в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
лицам, страдающим заболеванием психические, поведенческие расстройства (заболевания) единовременно в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;

7) өрт салдарынан азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне келтірілген зиянға байланысты әлеуметтік көмек: азаматтарға (отбасыларға) өрт салдарынан оларға немесе олардың мүлкіне келтірілген зиян үшін, минималды қажеттіліктерді қанағаттандыруға қажет заттар, атап айтқанда тұрғын үй, пәтер немесе уақытша (маусымдық) тұруға арналған құрылыс (бірнеше тұрғын үйге меншік құқығы бар азаматтардан басқа) бір рет 100 (жүз) АЕК мөлшерінде–жеке куәлік немесе цифрлық құжат, некесін тіркеу немесе бұзу туралы куәлік, отбасының барлық мүшелері бойынша Қазақстан Республикасында тұрғын үйдің бар немесе жоқ екендігі туралы анықтама, өрт салдарынан азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне келтірілген зиянды растайтын құжат (алты ай бойына жарамды), әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасын, өрт салдарынан зиянды көрсететін фото қоса бере отырып өтініш негізінде;
8) әлеуметтік маңызды аурудың бар болуына байланысты әлеуметтік көмек:
қатерлі ісікке шалдыққан адамдарға бір рет 10 (он) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі,жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын аурудан зардап шегетін адамдарға бір рет 10 (он) АЕК мөлшерінде - жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
созылмалывирустық гепатитпен және бауыр циррозымен ауыратын адамдарға бір рет 5 (бес) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі, жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
психикалық, мінез-құлық бұзылыстарына (ауруларға) тап болған адамдарға бір рет 5 (бес) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі, жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжатәлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;

лицам, страдающим заболеванием острый инфаркт миокарда (первые 6 месяцев) единовременно в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
лицам, страдающим заболеванием дегенеративные болезни нервной системы единовременно в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
лицам, страдающим заболеванием демиелинизирующие болезни центральной нервной системы единовременно в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
лицам, страдающим орфанными заболеваниями единовременно в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
лицам, страдающим цереброваскулярными болезнями (инсульты) (в течение 1 года) единовременно в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
лицам, страдающим заболеванием эпилепсия единовременно в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
лицам, страдающим туберкулезным заболеванием, находящимся на амбулаторном лечение ежемесячно в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Майская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области, заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;
детям, страдающим заболеванием иммунодефицита человека ежемесячно в размере двухкратного прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего заболевание, уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи;

миокардтың жіті инфарктісімен (алғашқы 6 ай) ауыратын адамдарға бір рет 5 (бес) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі, жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
дәнекер тіннің жүйелі зақымдануларынан зардап шегетін адамдарға бір рет 5 (бес) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі, жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасын қоса бере отырып өтініш негізінде;
орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші ауруларымен ауыратын адамдарға бір рет 5 (бес) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі, жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасын қоса бере отырып өтініш негізінде;
орфандық ауруларымен ауыратын адамдарға бір рет 5 (бес) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі, жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
цереброваскулярлық аурулармен (инсульттармен) ауыратын тұлғаларға (1 жыл бойы) бір рет 5 (бес) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі,жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
эпилепсия ауруымен ауыратын тұлғаларға бір рет 5 (бес) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі,жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
туберкулезбен ауыратын адамдарға амбулаторлық емделу кезінде ай сайын 10 (он) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Май аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығында коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған тізімі,жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;
адамның қорғаныс тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шегетін балаларға ай сайын тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс екі еселеген мөлшерінде -жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), ауруды растайтын құжат, әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде;

9) социальную помощь в денежном выражении:
студентам высших учебных заведений, ранее получивших социальную помощь на обучение до срока завершения учебы единовременно в размере суммы согласно трехстороннему договору на оказания образовательных услуг;
студентам высших учебных заведений, ранее получивших социальную помощь на обучение до срока завершения учебы, ежемесячно на проживание, питание и проезд к месту жительства на период обучения, в размере 8 (восемь) МРП;
детям с инвалидностью до 18 лет единовременно в размере 3 (три) МРП на основании списка уполномоченного органа по оказанию социальной помощи;
10) социальная помощь на приобретение твердого топлива:
лицам с инвалидностью всех групп со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, установленного на момент обращения, проживающие и зарегистрированные по месту жительства в частном жилищном фонде с печным отоплением, семьям со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, установленного на момент обращения, проживающие и зарегистрированные по месту жительства в частном жилищном фонде с печным отоплением, детям с инвалидностью до восемнадцати лет единовременно на приобретение твердого топлива в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего доходы семьи за предыдущий квартал, документ подтверждающий статус уведомления уполномоченной организаций по выплате социальной помощи.
8. Размер оказываемой социальной помощи по основаниям: причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия, причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие пожара определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
Глава 3. Порядок оказания социальной помощи
9. Порядок оказания социальной помощи определены в соответствии с пунктами 12-20 Типовых правил.
10. Списки получателей социальной помощи формируются на основании заявления лица, запроса в организации, либо полученных сведений из информационных систем уполномоченного государственного органа.
Социальная помощь к праздничным дням и памятным датам назначается один раз в календарном году. При наличии нескольких оснований, социальная помощь к праздничным дням и памятным датам назначается по одному основанию.
11. Списки получателей социальной помощи при наличии социально значимого заболевания предоставляются в электронном виде организациями здравоохранения в соответствии с Кодами международной классификации болезней, установленных перечнем социально значимых заболеваний приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан с указанием индивидуального идентификационного номера, фамилии, имени, отчества и банковского счета.

9) ақшалай түрдегі әлеуметтік көмек:
бұрын білім алу үшін әлеуметтік көмек алған жоғары оқу орындарының студенттеріне, оқуын аяқтауға дейін, бір рет білім беру қызметтерін көрсету бойынша үшжақты келісімшарттағы сомада;
бұрын білім алу үшін әлеуметтік көмек алған жоғары оқу орындарының студенттеріне, оқуын аяқтауға дейін, оқу кезінде тұру, тамақтану және тұрғылықты жерге бару шығындарына ай сайын 8 (сегіз) АЕК мөлшерінде;
он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға бір рет 3 (үш) АЕК мөлшеріндеәлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органның тізімі негізінде;
10) қатты отын алуға әлеуметтік көмек:
пешпен жылытылатын жеке тұрғын үй қорында тұратын, өтініш берген кезде жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын барлық топтағы мүгедектерге, пешпен жылытылатын жеке тұрғын үй қорында тұратын өтініш берген кезде жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын отбасыларына, он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға қатты отын сатып алуға бір рет 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде – жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін), өткен тоқсандағы отбасының кірістерін растайтын құжат, мәртебесін растайтын құжат,әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымныңхабарламасынқоса бере отырып өтініш негізінде.
8. Әлеуметтік көмек мөлшері келесі негіздер бойынша: азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне төтенше жағдай салдарынан келген зиян, азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне өрт салдарынан келген зиян арнайы комиссиямен анықталады және әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетіледі.
3-тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
9. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі Үлгілік қағидаларының 12-20 -тармақтарына сәйкес айкыңдалды.
10. Әлеуметтік көмек алушылардың тізімдері азаматтың өтініші, ұйымдарға жолданған сұрау немесе уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтер негізінде қалыптастырылады.
Мерекелік күндер мен атаулы күндерге әлеуметтік көмек жылына бір рет тағайындалады. Бірнеше негіз болған жағдайда, мерекелік күндер мен атаулы күндерге әлеуметтік көмек бір негіз бойынша тағайындалады.
11. Әлеуметтік маңызды ауруы бар әлеуметтік көмек алушылардың тізімдері денсаулық сақтау ұйымдары тарапынан электрондық нысанда Халықаралық аурулар классификациясының кодтарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілген әлеуметтік маңызды аурулар тізіміне сәйкес жеке сәйкестендіру нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты және банк есепшотының нөмірі көрсетілген түрде ұсынылады.

Списки получателей социальной помощи при наличии социально значимого заболевания предоставляются в электронном виде организациями здравоохранения согласно Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429.
Социальная помощь при наличии социально значимого заболевания лицу, относящемуся к нескольким категориям, выплачивается по каждому основанию.
12. Единовременная социальная помощь по одному и тому же виду социальной помощи с одной и той же периодичностью выплаты, предоставлятся один раз в год по Республике Казахстан.
Срок обращения за социальной помощью по основаниям: причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия, причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие пожара, не позднее шести месяцев со дня наступления случая.
При причинении ущерба имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара социальная помощь оказывается по месту нахождения пострадавшего имущества независимо от места регистрации его собственника.
13. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи), установленного местными представительными органами порога для оказания социальной помощи;
4) получения из информационной системы уполномоченного государственного органа сведений, подтверждающих факты назначения, осуществления выплат, подачи заявления на назначение социальной помощи по данному основанию.
14. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом Майского района на текущий финансовый год.
Уполномоченный орган по оказанию социальной помощи переводит в Государственную корпорацию суммы социальной помощи.
Государственная корпорация перечисляет суммы социальной помощи, полученные от уполномоченного органа по оказанию социальной помощи, на банковские счета получателей социальной помощи.
15. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы соответствующей административно-территориальной единицы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем;
5) выявления сведений об утрате оснований на оказание социальной помощи.

Әлеуметтік маңызды ауруы бар әлеуметтік көмек алушылардың тізімдері денсаулық сақтау ұйымдары тарапынан Қазақстан Республикасының Үкіметі 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысымен бекітілген Қызметтік ақпаратқа қатысты мәліметтерді жіктеу және олармен жұмыс істеу ережелеріне сәйкес электрондық нысанда ұсынылады.
Әлеуметтік маңызды ауруы бар, бірнеше категорияға жататын тұлғаға әлеуметтік көмек әрбір негіз бойынша төленеді.
12. Бірдей әлеуметтік көмек түрі мен бірдей төлем мерзімділігі бойынша бір реттік әлеуметтік көмек жылына бір рет Қазақстан Республикасы бойынша беріледі.
Әлеуметтік көмекке өтініш беру мерзімі келесі жағдайлар бойынша: азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне стихиялық апат салдарынан келген зиян, азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне өрт салдарынан келген зиян – оқиға болған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей берілуі тиіс.
Төтенше жағдайнемесе өрт салдарынан мүлікке келтірілген зиян жағдайында әлеуметтік көмек зардап шеккен мүлік орналасқан жер бойынша, оның иесінің тіркеу орнына қарамастан көрсетіледі.
13. Әлеуметтік көмек көрсету төмендегі жағдайларда тоқтатылады:
1) өтініш берушілер тарапынан ұсынылған ақпараттың жалғандығы анықталған жағдайда;
2) өтініш берушінің жеке немесе отбасылық материалдық жағдайын зерттеуден бас тартуы немесе жалтаруы;
3) өтініш берушінің (отбасының) жергілікті өкілетті органдар белгілеген әлеуметтік көмек көрсету үшін белгіленген орташа жан басына шаққандағы табыс мөлшерін асыруы;
4) уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйесінен әлеуметтік көмек тағайындауға байланысты өтініш беру, төлемдер жасау немесе тағайындау фактілерін растайтын мәліметтердің алынуы.
14. Әлеуметтік көмек көрсетуге жұмсалатын шығыстарды қаржыландыру Май ауданының бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсету үшін мемлекеттік корпорацияға әлеуметтік көмек сомаларын аударады.
Мемлекеттік корпорация уәкілетті органнан алынған әлеуметтік көмек сомаларын әлеуметтік көмек алушылардың банктік шоттарына аударады.
15. Әлеуметтік көмек мына жағдайларда тоқтатылады:
1) алушының қайтыс болуы;
2) алушының тұрақты тұрғылықты жері ретінде тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктен тыс жерге көшуі;
3) алушының мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде тұруға бағытталуы;
4) өтініш берушінің ұсынған мәліметтерінің жалғандығы анықталуы;
5) әлеуметтік көмек көрсету үшін негіздердің жоғалғаны туралы мәліметтердің анықталуы.

Подпункт 3) настоящего пункта не распространяется на выплату социальной помощи, назначенной по основаниям, указанным в подпунктах 1) и 2) пункта 8 Типовых правил.
Выплата социальной помощи по основаниям, указанным в подпунктах 1)-3) настоящего пункта, прекращается со следующего месяца после наступления указанных обстоятельств.
Выплата социальной помощи по основаниям, указанным в подпунктах 4) и 5) настоящего пункта, прекращается с даты наступления указанных обстоятельств.
16. Излишне выплаченные суммы социальной помощи подлежат возврату в добровольном порядке, неправомерно полученные суммы подлежат возврату в добровольном или в судебном порядке.
17. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган по оказанию социальной помощи с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
18. Процесс осуществления выплаты социальной помощи через Государственную корпорацию инициируется уполномоченным органом по оказанию социальной помощи при принятии им решения об оказании социальной помощи через информационные системы уполномоченного государственного органа в соответствии с пунктами 28-32 Типовых правил.
19. Оплата банковских услуг, связанных с выплатой социальной помощи, осуществляется за счет средств местных бюджетов на основании договора, заключаемого между Государственной корпорацией и уполномоченным органом по оказанию социальной помощи.

Осы тармақтың 3 тармақшасы, 8-баптың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша тағайындалған әлеуметтік көмек төлеміне қатысты қолданылмайды.
Әлеуметтік көмек 1)-3) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша көрсетілген жағдайлар орын алғаннан кейін келесі айдан бастап тоқтатылады.
Әлеуметтік көмек 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша көрсетілген жағдайлар орын алған күннен бастап тоқтатылады.
16) Артық төленген әлеуметтік көмек сомалары ерікті түрде қайтарылуға тиіс, заңсыз алынған сомалар ерікті немесе сот тәртібімен қайтарылуға тиіс.
17) Әлеуметтік көмек көрсетудің мониторингі мен есебі уәкілетті орган тарапынан автоматтандырылған ақпараттық жүйе "Е-Собес" базасы арқылы жүргізіледі.
18) Әлеуметтік көмек төлемдерін жүзеге асыру процесі уәкілетті органның мемлекеттік корпорация арқылы әлеуметтік көмек көрсету туралы шешім қабылдауы кезінде басталады, бұл шешім уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйелері арқылы 28-32 тармақтардағы Үлгілік қағидаларғасәйкес қабылданады.
19) Әлеуметтік көмек төлемдеріне қатысты банк қызметтерінің төлемі жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады, ол үшін Мемлекеттік корпорация мен уәкілетті орган арасында келісім-шарт жасалады.