О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 17 декабря 2025 года № 168/40 "О бюджете района Аққулы на 2026-2028 годы"
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2026 жылғы 4 сәуірдегі № 182/45 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққулы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 168/40 шешіміне (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміндегі актінің тіркеу нөмірі № 218804) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3533980 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 715428 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21748 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 372 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2796432 мың теңге;
2) шығындар – 3520807 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 1347 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51903 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53250 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 14520 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -14520 мың теңге.
2) көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 303725 мың теңге сомасында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
500 мың теңге - Майқарағай ауылында бейнебақылау орнатуға;
5000 мың теңге – Қарақала ауылдық округі ғимаратында пандус орнатуға;
30800 мың теңге – ауылдық округтердегі көшелерді жарықтандыру жүйелерін ағымдағы жөндеуге: Аққулы а/о 3000 мың теңге, Баймолдин а/о 1000 мың теңге, Қызылағаш а/о 500 мың теңге, Қарақала а/о 2000 мың теңге, Шақа а/о 1000 мың теңге, Майқарағай а/о 9500 мың теңге және Мерғалым ауылында 13800 мың теңге;
18696 мың теңге – ауылдық округтердегі балалар ойын және спорт алаңдарын күтіп ұстауға және ағымдағы жөндеуге: Аққулы а/о 2965 мың теңге, Баймолдин а/о 4484 мың теңге, оның ішінде 1000 мың теңге ойын алаңы, Тақыр мен Баймолдин ауылдарында 1742 мың теңгеден футбол алаңдарын орналастыруна, Жамбыл а/о 1500 мың теңге, Қарақала а/о 1500 мың теңге, Қызылағаш а/о 829 мың теңге, Майқарағай а/о 1000 мың теңге, Малыбай а/о 1500 мың теңге, Шақа а/о 1500 мың теңге, Шарбақты а/о 1500 мың теңге, Ямышев а/о 1918 мың теңге.

О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 17 декабря 2025 года № 168/40 "О бюджете района Аққулы на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 4 апреля 2026 года № 182/45
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аққулы от 17 декабря 2025 года № 168/40 "О бюджете района Аққулы на 2026-2028 годы" (регистрационный номер акта в государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 218804) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3533980 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 715428 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21748 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 372 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2796432 тысячи тенге;
2) затраты – 3520807 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1347 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51903 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53250 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 14520 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -14520 тысяч тенге.
2) пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2026 год бюджетам сельских округов в сумме 303725 тысяч тенге в следующих объемах:
500 тысяч тенге – на установку видеонаблюдения в селе Майкарагай;
5000 тысяч тенге – на установку пандуса в здании сельского округа Қарақала;
30800 тысяч тенге – на текущие ремонты систем уличного освещения в сельских округах: с/о Аққулы 3000 тысяч тенге, Баймульдинский с/о 1000 тысяч тенге, Кызылагашский с/о 500 тысяч тенге, с/о Қарақала 2000 тысяч тенге, Шакинский с/о 1000 тысяч тенге, Майкарагайский с/о 9500 тысяч тенге и в селе Мергалым 13800 тысяч тенге;
18696 тысяч тенге – на содержание и текущий ремонт детских игровых и спортивных площадок в сельских округах: с/о Аққулы 2965 тысяч тенге, Баймульдинский с/о 4484 тысяч тенге, в том числе детская площадка 1000 тысяч тенге, обустройство футбольных полей в селах Такир и Баймульдино по 1742 тысяч тенге, Жамбылский с/о 1500 тысяч тенге, с/о Қарақала 1500 тысяч тенге, Кызылагашский с/о 829 тысяч тенге, Майкарагайский с/о 1000 тысяч тенге, Малыбайский с/о 1500 тысяч тенге, Шакинский с/о 1500 тысяч тенге, Шарбактинский с/о 1500 тысяч тенге, Ямышевский с/о 1918 тысяч тенге;

4515 мың теңге – жолдарды орташа жөндеу бойынша жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге: Баймолдин ауылында 1324,0 мың теңге, Тақыр ауылында 1324,0 мың теңге және Тлектес ауылында 1867,0 мың теңге;
2972 мың теңге – Тлектес ауылындағы жолдарды орташа жөндеу бойынша аудандық бюджеттен 4% ҚҚС қоса қаржыландыруға;
86191 мың теңге – жалпы ұзындығы 1,441 шқ Тілектес ауылының Әубәкіров және Сыздықов көшелерінің кентішілік жолдарын орташа жөндеу;

4515 тысяч тенге – на проведение экспертизы качества работ и материалов по среднему ремонту дорог: в селе Баймульдина 1324,0 тысяч тенге, в селе Такир 1324,0 тысяч тенге и в селе Тлектес 1867,0 тысяч тенге.
2972 тысячи тенге – на софинансирование из районного бюджета 4% НДС по среднему ремонту дорог в селе Тлектес;
86191 тысяча тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц Аубакирова и Сыздыкова села Тлектес общей протяженностью 1,441 км;

76320 мың теңге – ұзындығы 1,070 км Баймолдин ауылындағы Въездная көшесін орташа жөндеу;
78731 мың теңге – ұзындығы 1,008 км Тақыр ауылындағы кірме жолды орташа жөндеу.
3) көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аққулы аудандық мәслихатының төрағасы А. Касымова
Аққулы аудандық
мәслихатының

76320 тысяч тенге – на средний ремонт улицы Въездная в селе Баймульдина протяженностью 1,070 км;
78731 тысяча тенге – на средний ремонт подъездной дороги в селе Такир протяженностью 1,008 км.
3) приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Аққулы А. Касымова
Приложение к решению
маслихата района Аққулы