О внесении изменений в решение Павлодарского городского маслихата "О Павлодарском городском бюджете на 2026 - 2028 годы" от 17 декабря 2025 года № 288/35
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30 марта 2026 года № 310/40
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского городского маслихата "О Павлодарском городском бюджете на 2026 – 2028 годы" от 17 декабря 2025 года № 288/35 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219186) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 474 094 838 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 448 306 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 768 324 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 487 557 тысяч тенге;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 17 532 733 тысяч тенге;
2) затраты – 473 606 686 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 3 250 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – 3 250 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 496 641 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 496 641 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 005 239 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 4 005 239 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 005 239 тысяч тенге:
поступление займов – равно нулю;
погашение займов – 6 220 084 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 225 323 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
1 243 546 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Атамекен, Кенжекольского сельского округа и сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды;
330 278 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Жетекши и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
183 514 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Жетекши, Павлодарское, Кенжекольского сельского округа и поселка Атамекен;

Павлодар қалалық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы "2026 - 2028 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы" № 288/35 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2026 жылғы 30 наурыздағы № 310/40 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар қалалық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы "2026 - 2028 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы" № 288/35 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219186 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 -2028 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 474 094 838 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 448 306 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 768 324 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 487 557 мың теңге;
арнаулы түсімдер - нөлге тең;
трансферттер түсімі – 17 532 733 мың теңге;
2) шығындар – 473 606 686 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 3 250 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 250 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 496 641 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 496 641 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 005 239 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 4 005 239 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 005 239 мың теңге:
қарыздар түсімдері – нөлге тең;
қарыздарды өтеу – 6 220 084 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 225 323 мың теңге.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай көлемде көзделгені ескерілсін:
Атамекен кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің және Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 1 243 546 мың теңге;
Жетекші және Павлодар ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 330 278 мың теңге;
Жетекші, Павлодар ауылдары, Кенжекөл ауылдық округі және Атамекен кенті елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға – 183 514 мың теңге;

79 225 тысяч тенге – на содержание организаций культуры в селе Жетекши и Кенжекольском сельском округе;
19 056 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов сел Жетекши и Мойылды, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
139 343 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Атамекен, Кенжекольского сельского округа и сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды;
25 313 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций спорта в Кенжекольском сельском округе и селе Павлодарское;
27 693 тысяч тенге – на содержание организаций спорта в Кенжекольском сельском округе;
16 341 тысяча тенге – на содержание государственного органа в селах Павлодарское и Мойылды;
51 288 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов в поселке Атамекен, Кенжекольском сельском округе, селах Павлодарское и Мойылды.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить на 2026 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 2 500 095 тысяч тенге.";

Жетекші ауылы және Кенжекөл ауылдық округінің мәдениет ұйымдарын ұстауға – 79 225 мың теңге;
Жетекші және Мойылды ауылдары, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына – 19 056 мың теңге;
Атамекен кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің және Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдарының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 139 343 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі мен Павлодар ауылындағы ведомствоға бағынысты мекемелер мен спорт ұйымдарының күрделі шығыстарына – 25 313 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округіндегі спорт ұйымдарын ұстауға;– 27 693 мың теңге;
Павлодар және Мойылды ауылдарында мемлекеттік органды ұстауға – 16 341 мың теңге;
Атамекен кенті, Кенжекөл ауылдық округі, Павлодар ауылы және Мойылды ауылы, елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 51 288 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 2026 жылға 2 500 095 мың теңге сомасында бекітілсін.";

8 026 333
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 456
006
Оказание жилищной помощи
21 402
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 316 081
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 449
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
980 506
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 234 159
1
2
3
4
5
6
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
108 032
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 329 248
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
564 290
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
564 290
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 725 151
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 725 151
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
240 859
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 905
1
2
3
4
5
6
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
131 236
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 175 201
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
172 500
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
450
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 534 148
1
Жилищное хозяйство
3 266 719
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 855
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 855
467
Отдел строительства района (города областного значения)

8 026 333
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 456
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 402
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
2 316 081
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 449
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
980 506
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 234 159
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
108 032
1
2
3
4
5
6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
3 329 248
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
564 290
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
564 290
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 725 151
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 725 151
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
240 859
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 905
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
131 236
1
2
3
4
5
6
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 175 201
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
172 500
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
450
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 534 148
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 266 719
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 855
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 855
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі