О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 8 декабря 2025 года № 229/26 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Павлодарского областного маслихата от 15 мая 2026 года № 269/30
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата от 8 декабря 2025 года № 229/26 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 506943124 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления –77265995 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9278819 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
специальные поступления – 16741139 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 403657171 тысяча тенге;
2) затраты – 506051524 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5785307 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 26014843 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20229536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1062569 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1062569 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5956276 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –5956276 тысяч тенге.";
2) пункты 2, 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2026 год распределение общей суммы поступлений от социального налога в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
Актогайскому, Аққулы, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам: Аксу, Павлодару, Экибастузу – 0 процентов;
Баянаульскому району – 85 процентов.
3. Установить на 2026 год распределение общей суммы поступлений от социального налога в областной бюджет из районных (городов областного значения) бюджетов в следующих размерах:
Актогайскому, Аққулы, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам: Аксу, Павлодару, Экибастузу – 100 процентов;
Баянаульскому району – 15 процентов.";
3) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
400000 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
583446 тысяч тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2766383 тысячи тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
207143 тысячи тенге – на развитие объектов культуры;
166651 тысяча тенге – на развитие объектов спорта;
1646873 тысячи тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
8619261 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
731037 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
3859099 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
3947743 тысячи тенге – на развитие коммунального хозяйства;
3430500 тысяч тенге – на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
1385112 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах.";

Павлодар облыстық мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 229/26 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2026 жылғы 15 мамырдағы № 269/30 шешімі
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 229/26 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 506943124 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 77265995 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9278819 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
арнайы түсімдер – 16741139 мың теңге;
трансферттер түсімі – 403657171 мың теңге;
2) шығындар – 506051524 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5785307 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 26014843 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20229536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1062569 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1062569 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5956276 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5956276 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2, 3-тармақтары келесі редакцияда жазылсын:
"2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2026 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
Ақтоғай, Аққулы, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 0 пайыз;
Баянауыл ауданына – 85 пайыз.
3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке салықтардан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2026 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
Ақтоғай, Аққулы, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;
Баянауыл ауданына – 15 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
400000 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және қайта жаңартуға;
583446 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
2766383 мың теңге – кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
207143 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
166651 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
1646873 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту;
8619261 мың теңге – қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
731037 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
3859099 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
3947743 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
3430500 мың теңге – қалаларды және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
1385112 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.";

4) пункт 11 указанного решения изложить в следующей редакции:
"11. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год кредитование районным (городов областного значения) бюджетам в следующем размере:
908250 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3726835 тысяч тенге – на строительство жилья;
10879758 тысяч тенге – на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.";
5) пункт 13 указанного решения изложить в следующей редакции:
"13. Утвердить на 2026 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 20777693 тысячи тенге.";
6) приложения 1, 2, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

4) көрсетілген шешімнің 11-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"11. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру келесі мөлшерде ескерілсін:
908250 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
3726835 мың теңге – тұрғын үй салуға;
10879758 мың теңге – жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін.";
5) көрсетілген шешімнің 13-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"13. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 20777693 мың теңге сомасында бекітілсін.";
6) көрсетілген шешімнің 1, 2, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

23 869 132
1
Социальное обеспечение
10 617 692
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 151 224
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 755 729
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
458 052
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 434 383
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
779 640
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
590 086
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 117 156
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 178
261
Управление образования области
2 466 468
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 293 538
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
172 930
2
Социальная помощь
12 333 815
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 333 815
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
143 330
068
Программа занятости
12 190 485
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
917 625
256
Управление координации занятости и социальных программ области
917 625
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
241 283
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

23 869 132
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 617 692
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 151 224
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 755 729
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
458 052
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 434 383
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
779 640
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
590 086
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 117 156
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 178
261
Облыстың білім басқармасы
2 466 468
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 293 538
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
172 930
2
Әлеуметтiк көмек
12 333 815
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 333 815
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
143 330
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
12 190 485
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
917 625
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
917 625
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
241 283
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

52 706
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 300 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 334 979
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
24 293
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 595 996
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 533 157
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 117 800
719
Управление ветеринарии области
5 784 727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
218 052
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
22 225
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 871
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 214
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
67 534
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
31 864
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
29 573
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 911 432
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 376 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 143
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
22 804
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
92 015
2
Водное хозяйство
647 752
255
Управление сельского хозяйства области

52 706
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 300 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 334 979
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
24 293
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 595 996
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 533 157
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 117 800
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 784 727
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
218 052
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
22 225
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 871
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 214
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
67 534
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
31 864
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
29 573
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 911 432
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 376 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 143
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
22 804
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
92 015
2
Су шаруашылығы
647 752
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы

183 681
14
Обслуживание долга
5 704 801
1
Обслуживание долга
5 704 801
257
Управление финансов области
5 704 801
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 612 781
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
92 020
15
Трансферты
26 949 606
1
Трансферты
26 949 606
257
Управление финансов области
26 949 606
007
Субвенции
17 721 904
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
161 310
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
8 905 388
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
102 448
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
58 556
3. Чистое бюджетное кредитование
5 785 307
Бюджетные кредиты
26 014 843
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 606 593
1
Жилищное хозяйство
14 606 593
271
Управление строительства области
3 726 835
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
3 726 835
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 879 758
046
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
10 879 758
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11 408 250
1
Сельское хозяйство
10 500 000
255
Управление сельского хозяйства области
10 500 000
087
Кредитование на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
3 000 000
092
Кредитование инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе
7 500 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

183 681
14
Борышқа қызмет көрсету
5 704 801
1
Борышқа қызмет көрсету
5 704 801
257
Облыстың қаржы басқармасы
5 704 801
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 612 781
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
92 020
15
Трансферттер
26 949 606
1
Трансферттер
26 949 606
257
Облыстың қаржы басқармасы
26 949 606
007
Субвенциялар
17 721 904
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
161 310
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 905 388
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102 448
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
58 556
3. Таза бюджеттік кредиттеу
5 785 307
Бюджеттiк кредиттер
26 014 843
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 606 593
1
Тұрғын үй шаруашылығы
14 606 593
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 726 835
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
3 726 835
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 879 758
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
10 879 758
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
11 408 250
1
Ауыл шаруашылығы
10 500 000
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
10 500 000
087
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге кредит беру
3 000 000
092
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
7 500 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер