О внесении изменений и дополнений в решение Павлодарского областного маслихата от 8 декабря 2025 года № 229/26 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Павлодарского областного маслихата от 26 марта 2026 года № 255/29
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата от 8 декабря 2025 года № 229/26 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 509726320 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –78742753 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 9269173 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
специальные поступления – 16741139 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 404973255 тысяч тенге;
2) затраты – 508834720 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 562107 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20791643 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20229536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1062569 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1062569 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -733076 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –733076 тысяч тенге.";
2) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
641620 тысяч тенге – на ремонт объектов культуры;
3009188 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения;
9025498 тысяч тенге – на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов;
347092 тысячи тенге – на капитальный ремонт сетей теплоснабжения в селе Иртышск;
40658 тысяч тенге – на установление границ районов;
8905388 тысяч тенге – на компенсацию потерь по акцизу на нефтепродукты в связи с введением моратория на рост цен.";
3) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
400000 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
583446 тысяч тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2766383 тысячи тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
207143 тысячи тенге – на развитие объектов культуры;
166651 тысяча тенге – на развитие объектов спорта;
1646873 тысячи тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
8619261 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
731037 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
3859099 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
3947743 тысячи тенге – на развитие коммунального хозяйства;
4113858 тысяч тенге – на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
1385112 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах.";

Павлодар облыстық мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 229/26 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2026 жылғы 26 наурыздағы № 255/29 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 229/26 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 509726320 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 78742753 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9269173 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
арнайы түсімдер – 16741139 мың теңге;
трансферттер түсімі – 404973255 мың теңге;
2) шығындар – 508834720 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 562107 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20791643 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20229536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1062569 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1062569 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -733076 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 733076 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
641620 мың теңге – мәдениет объектілерін жөндеуге;
3009188 мың теңге – халықтың әлеуметтік-осал топтарына арналған коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
9025498 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
347092 мың теңге – Ертіс ауылын жылумен жабдықтау желісін күрделі жөндеуге;
40658 мың теңге – аудандардың шекараларын орнатуға;
8905388 мың теңге – бағалардың өсуіне моратарий енгізумен байланысты мұнай өнімдеріне акциз бойынша шығынды өтеуге.";
3) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
400000 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және қайта жаңартуға;
583446 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
2766383 мың теңге – кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
207143 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
166651 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
1646873 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту;
8619261 мың теңге – қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
731037 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
3859099 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
3947743 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
4113858 мың теңге – қалаларды және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
1385112 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.";

4) пункт 13 указанного решения изложить в следующей редакции:
"13. Утвердить на 2026 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 21591093 тысячи тенге.";
5) дополнить указанное решение пунктами 7-1, 7-2, 15-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть агрегированную сводную информацию о паспортах бюджетных программ администраторов бюджетных программ согласно приложению 6 к настоящему решению.
7-2. Учесть целевой трансферт области Абай на строительство Центра настольного тенниса в городе Семей в рамках проведения республиканской акции "Абайға құрмет" в сумме 102448 тысяч тенге.";
"15-1. Установить на 2026 год лимит государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" местного исполнительного органа в сумме 60012766 тысяч тенге.";
6) приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
7) дополнить указанное решение приложением 6 согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель областного маслихата И. Теренченко
Приложение 1
к решению Павлодарского
областного маслихата

4) көрсетілген шешімнің 13-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"13. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 21591093 мың теңге сомасында бекітілсін.";
5) көрсетілген шешімді келесі мазмұнның 7-1, 7-2, 15-1-тармақтарымен толықтырылсын:
"7-1. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалар паспорттары туралы осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес біріктірілген жинақтау ақпарат ескерілсін.
7-2. Абай облысына "Абайға құрмет" республикалық акциясын өткізу шеңберінде Семей қаласында Үстел теннисі орталығын салуға нысаналы трансферт 102448 мың теңге сомада ескерілсін.";
"15-1. 60012766 мың теңге сомада жергілікті атқарушы органның "толық" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер лимитін 2026 жылға белгіленсін.";
6) көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7) көрсетілген шешімді осы шешімнің 4-қосымшаға сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың төрағасы И. Теренченко
Павлодар облыстық
мәслихатының

331 283
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
10 489
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
75 865
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
525 500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 135 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 869 132
1
Социальное обеспечение
10 617 692
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 151 224
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 755 729
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
458 052
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 434 383
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
779 640
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
590 086
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 117 156
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 178
261
Управление образования области
2 466 468
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 293 538
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
172 930
2
Социальная помощь
12 333 815
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 333 815
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
143 330
068
Программа занятости
12 190 485
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

331 283
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
10 489
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
75 865
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
525 500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 135 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 869 132
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 617 692
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 151 224
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 755 729
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
458 052
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 434 383
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
779 640
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
590 086
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 117 156
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 178
261
Облыстың білім басқармасы
2 466 468
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 293 538
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
172 930
2
Әлеуметтiк көмек
12 333 815
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 333 815
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
143 330
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
12 190 485
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

3 200 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
317 734
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
52 706
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 120 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 334 979
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
24 293
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 595 996
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 533 157
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 117 800
719
Управление ветеринарии области
5 784 727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
218 052
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
22 225
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 871
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 214
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
67 534
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
31 864
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
29 573
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 911 432
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 376 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 143
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
22 804
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

3 200 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
317 734
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
52 706
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 120 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 334 979
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
24 293
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 595 996
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 533 157
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 117 800
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 784 727
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
218 052
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
22 225
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 871
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 214
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
67 534
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
31 864
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
29 573
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 911 432
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 376 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 143
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
22 804
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

3 151
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
183 681
14
Обслуживание долга
5 695 155
1
Обслуживание долга
5 695 155
257
Управление финансов области
5 695 155
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 606 259
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
88 896
15
Трансферты
26 949 606
1
Трансферты
26 949 606
257
Управление финансов области
26 949 606
007
Субвенции
17 721 904
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
161 310
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
8 905 388
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
102 448
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
58 556
3. Чистое бюджетное кредитование
562 107
Бюджетные кредиты
20 791 643
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 383 393
1
Жилищное хозяйство
9 383 393
271
Управление строительства области
3 726 835
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
3 726 835
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 656 558
046
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
5 656 558
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11 408 250
1
Сельское хозяйство
10 500 000
255
Управление сельского хозяйства области
10 500 000
087
Кредитование на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
3 000 000
092
Кредитование инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе

3 151
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
183 681
14
Борышқа қызмет көрсету
5 695 155
1
Борышқа қызмет көрсету
5 695 155
257
Облыстың қаржы басқармасы
5 695 155
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 606 259
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
88 896
15
Трансферттер
26 949 606
1
Трансферттер
26 949 606
257
Облыстың қаржы басқармасы
26 949 606
007
Субвенциялар
17 721 904
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
161 310
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 905 388
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102 448
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
58 556
3. Таза бюджеттік кредиттеу
562 107
Бюджеттiк кредиттер
20 791 643
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 383 393
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 383 393
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 726 835
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
3 726 835
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 656 558
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
5 656 558
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
11 408 250
1
Ауыл шаруашылығы
10 500 000
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
10 500 000
087
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге кредит беру
3 000 000
092
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру

26 493
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
2 677 215
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
3 678
098
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
1 179 742
271
Управление строительства области
1 958 011
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 958 011
3
Специализированная медицинская помощь
1 752 704
253
Управление здравоохранения области
1 752 704
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 752 704
4
Поликлиники
344 510
253
Управление здравоохранения области
344 510
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
344 510
5
Другие виды медицинской помощи
181 536
253
Управление здравоохранения области
181 536
029
Областные базы специального медицинского снабжения
181 536
9
Прочие услуги в области здравоохранения
11 295 165
253
Управление здравоохранения области
11 295 165
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
303 849
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
346 458
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
11 014
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
79 658
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
551 660
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 002 526
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
24 457 645
1
Социальное обеспечение
10 702 016
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 162 344
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 701 030
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

26 493
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 677 215
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
3 678
098
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
1 179 742
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 958 011
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 958 011
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 752 704
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 752 704
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 752 704
4
Емханалар
344 510
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
344 510
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
344 510
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
181 536
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
181 536
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
181 536
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
11 295 165
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 295 165
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
303 849
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
346 458
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
11 014
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
79 658
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
551 660
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 002 526
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
24 457 645
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 702 016
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 162 344
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 701 030
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

70 810
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
31 864
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
31 152
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 915 288
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 267 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 300
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
55 198
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
97 807
2
Водное хозяйство
1 250 040
255
Управление сельского хозяйства области
1 200 000
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
1 200 000
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
50 040
006
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
50 040
3
Лесное хозяйство
2 160 065
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
2 160 065
008
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 108 020
009
Охрана животного мира
52 045
4
Рыбное хозяйство
574 609
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
574 609
010
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
525 200
034
Субсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
49 409
5
Охрана окружающей среды
305 318
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
305 318
017
Мероприятия по охране окружающей среды
305 318
6
Земельные отношения
131 035
251
Управление земельных отношений области
131 035
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
131 035
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

70 810
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
31 864
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
31 152
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 915 288
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 267 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 300
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
55 198
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
97 807
2
Су шаруашылығы
1 250 040
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 200 000
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
1 200 000
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
50 040
006
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
50 040
3
Орман шаруашылығы
2 160 065
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
2 160 065
008
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсіру
2 108 020
009
Жануарлар дүниесін қорғау
52 045
4
Балық шаруашылығы
574 609
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
574 609
010
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
525 200
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
49 409
5
Қоршаған ортаны қорғау
305 318
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
305 318
017
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
305 318
6
Жер қатынастары
131 035
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
131 035
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 035
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер