Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление по защите прав детей Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 29 апреля 2026 года № 119/1
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 29 июня 2020 года, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление по защите прав детей Павлодарской области" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление по защите прав детей Павлодарской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области;
принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Павлодарской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Байханов
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "29" апреля 2026 года
№ 119/1
Положение о государственном учреждении "Управление по защите прав детей Павлодарской области"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, финансируемым из областного бюджета, уполномоченным акиматом Павлодарской области на осуществление функций в сфере формирования нравственных приоритетов и духовных ориентиров в обществе, создания эффективной системы координации по вопросам защиты прав детей на территории Павлодарской области.

"Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2026 жылғы 29 сәуірдегі № 119/1 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 29 маусымдағы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 124-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 65-бабы 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын өзге қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Байханов
Павлодар облысы әкімдігінің
2026 жылғы "_29_" сәуірдегі
№ 119/1 қаулысымен
бекітілген
"Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі қоғамда адамгершілік басымдықтар мен рухани бағдарларды қалыптастыру, Павлодар облысының аумағында балалардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша үйлестірудің тиімді жүйесін құру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 140000, Республика Казахстан, Павлодарская область, город Павлодар, улица Площадь Победы, 5Б.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области":
понедельник - пятница с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, обеденный перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут, выходные дни: суббота – воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области".
12. Учредителем государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.

2. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекеменің мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және мемлекеттік тілде атауы жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте ""Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 140000, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы көшесі, 5Б.
10. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі – жұма сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысының әкімдігі тұлғасында "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.

13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Государственному учреждению "Управление по защите прав детей Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если государственному учреждению "Управление по защите прав детей Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Цель, предмет, задачи и полномочия государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области"
16. Целью государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на создание эффективной системы координации по вопросам защиты прав детей Павлодарской области.
17. Предметом деятельности государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" является осуществление на областном уровне государственной политики в вопросах защиты прав детей.
18. Задачи:
1) реализация функции государства по опеке и попечительству в отношении несовершеннолетних лиц;
2) реализация государственной политики в области защиты прав ребенка;
3) обеспечение защиты прав и законных интересов детей, недопущение их дискриминации;
4) упрочнение основных гарантий прав и законных интересов детей, а также восстановление их прав в случаях нарушений.
19. Полномочия:
1) права:
направление запросов в пределах компетенции и получение необходимой информации, документов и иных материалов от государственных органов, должностных лиц и других организаций для осуществления своих функций;
взаимодействие с другими органами государственного управления, органами общественного самоуправления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
осуществление иных прав в соответствии с действующим законодательством;
2) обязанности:
соблюдение норм действующего законодательства Республики Казахстан;
качественное и своевременное исполнение актов и поручений Президента, Правительства и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата области.

13. Осы Ереже "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жолданады.
2-тарау. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты, қызметінің мәні, міндеттері мен өкілеттіктері
16. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты Павлодар облысының аумағында балалардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша үйлестірудің тиімді жүйесін құру болып табылады.
17. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні балалардың құқықтарын қорғау мәселелерінде мемлекеттік саясатты облыстық деңгейде жүзеге асыру болып табылады.
18. Мақсаттары:
1) кәмелетке толмаған адамдарға қатысты мемлекеттің қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функциясын іске асыру;
2) бала құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету, оларды кемсітуге жол бермеу;
4) балалардың құқықтары мен заңды мүдделерінің негізгі кепілдіктерін нығайту, сондай-ақ бұзушылықтар болған жағдайда олардың құқықтарын қалпына келтіру.
19. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
өз функцияларын жүзеге асыру үшін құзыреті шегінде сұрау салулар жіберу және мемлекеттік органдардан, лауазымды адамдардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды алу;
тиісті аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша басқа да мемлекеттік басқару органдарымен, қоғамдық өзін-өзі басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
2) міндеттері:
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
Президенттің, Үкіметтің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ облыс әкімі мен әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау.

Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа, коллегиальных органов (при наличии)
21. Руководство государственным учреждением "Управление по защите прав детей Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области", и осуществление им своих полномочий.
22. Первый руководитель государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области":
1) организует работу государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области", осуществляет руководство его деятельностью;
2) определяет функции и полномочия работников государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области";
6) утверждает положения о структурных подразделениях, должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области";
7) представляет государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области";
9) проводит совещания государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области";
10) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области";

3-тарау. Мемлекеттік органның, алқалы органдардың бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері (бар болса)
21. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты бірінші басшы жүзеге асырады, ол "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауап береді.
22. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыс әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
23. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің функциялары мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) құзыретіне жататын мәселелер бойынша "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді және қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес меншiк нысанына қарамастан барлық мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі атынан өкілдік етеді;
8) "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
9) "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің кеңестерін өткізеді;
10) "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;

11) принимает меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
12) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
24. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление по защите прав детей Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление по защите прав детей Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" и его трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и коллективным договором.
Глава 4. Имущество государственного учреждения "Управление предпринимательства и торговли Павлодарской области"
27. Государственное учреждение "Управление по защите прав детей Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
28. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление по защите прав детей Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
29. Государственное учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
30. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление по защите прав детей Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды және ол үшін дербес жауапты береді;
12) өз құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
"Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
24. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
25. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен оның еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына және ұжымдық шартқа сәйкес айқындалады.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
27. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
28. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
29. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
30. "Павлодар облысының балалардың құқықтарын қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес іске асырылады.