О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 октября 2024 года № 260 "Об утверждении Порядка разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 июня 2026 года № 158
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 1 июля 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 октября 2024 года № 260 "Об утверждении Порядка разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт" следующие изменения:
в Порядке разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт, утвержденным указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящий Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт (далее – Порядок) разработан в соответствии с пунктом 92 Системы государственного планирования в Республике Казахстан (далее – СГП), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790, и определяет порядок разработки, реализации, корректировки и проведения мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт (далее – документы).
Положения настоящего Порядка не распространяются на разрабатываемые государственными органами документы организационно-технического характера (дорожная карта, детальный план, план мер, алгоритм действий, специальная программа, комплексная программа, план организационных мероприятий, мастер-план, план интеграции и иные документы) для внутреннего контроля реализации поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководящих должностных лиц государственного органа, вытекающих из документов служебного характера согласно статье 38 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Условия необходимости разработки соответствующего документа определены положениями главы 9 СГП.";

"Тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 29 қазандағы № 260 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2026 жылғы 25 маусымдағы № 158 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 29 қазандағы № 260 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен Тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі (бұдан әрі – Тәртіп) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің (бұдан әрі – МЖЖ) 92-тармағына сәйкес әзірленді және тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын (бұдан әрі – құжаттар) әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторинг жүргізу тәртібін айқындайды.
Осы Тәртіптің ережелері мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және мемлекеттік органның басшы лауазымды адамдарының тапсырмаларының іске асырылуын ішкі бақылау үшін әзірлейтін, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 38-бабына сәйкес қызметтік сипаттағы құжаттардан туындайтын ұйымдық-техникалық сипаттағы құжаттарға (жол картасы, егжей-тегжейлі жоспар, шаралар жоспары, іс-қимыл алгоритмі, арнаулы бағдарлама, кешенді бағдарлама, ұйымдастыру іс-шаралары жоспары, мастер-жоспар, интеграциялау жоспары және өзге де құжаттар) қолданылмайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тиісті құжатты әзірлеу қажеттігінің шарттары МЖЖ-ның 9-тарауының ережелерінде айқындалған.";

подпункт 2) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"2) по целевым индикаторам, показателям результатов, включенным в планы развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения и по которым имеются утвержденные методики расчетов;";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложения 4, 5, 6, 7, 8 и 9 изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического анализа и развития Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий
обязанности министра
национальной экономики
Республики Казахстан
А. Амрин
Приложение 1 к приказу
Приложение 2
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
План действий по реализации концепции
_____________________________
(наименование)
Наименование
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Направление 1
Целевой индикатор 1
1
Реформы /основные мероприятия
n
Реформы /основные мероприятия
Целевой индикатор n
n+1
Реформы /основные мероприятия
N
Реформы /основные мероприятия
Направление n
Целевой индикатор 1
Приложение
к форме Плана действий
по реализации концепции
Пояснения по заполнению Плана действий по реализации концепции
План действий по реализации концепции заполняется следующим образом:
1) по строке "наименование" указывается полное наименование концепции;
2) в графе 1 "№" указывается порядковый номер реформ/основных мероприятий концепции;
3) в графе 2 "Наименование" приводится наименование реформ/основных мероприятий в разрезе задач/направлений.
Целевые индикаторы излагаются исходя из последовательности раздела "Целевые индикаторы и ожидаемые результаты" концепции. Значения целевых индикаторов указываются по годам;

10-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік органдардың, астананың облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың даму жоспарларына енгізілген және олар бойынша бекітілген есептеу әдістемелері бар нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштері бойынша;";
2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6 және 7- қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Стратегиялық талдау және даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушы
А. Әмрин
Бұйрығына 1-қосымша
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
2-қосымша
Нысан
______________________________________ тұжырымдаманы (атауы) іске асыру бойынша іс-қимылдар жоспары
Атауы
Аяқталу нысаны
Орындалу мерзімі
Жауапты орындаушы
Қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1-бағыт
1-нысаналы индикатор
1
Реформалар/негізгі іс-шаралар
...
n
Реформалар/негізгі іс-шаралар
n-нысаналы индикатор
n+1
Реформалар/негізгі іс-шаралар
....
N
Реформалар/негізгі іс-шаралар
n-бағыты
1-нысаналы индикатор
.....
Тұжырымдаманы іске асыру
жөніндегі іс-қимыл жоспарының
нысанына қосымша
Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын толтыру бойынша түсіндірмелер
Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспары былайша толтырылады:
1) "(атауы)" деген жол бойынша тұжырымдаманың толық атауы көрсетіледі;
2) "№" деген 1-бағанда тұжырымдаманың реформаларының/негізгі іс-шараларының реттік нөмірі көрсетіледі;
3) "Атауы" деген 2-бағанда міндеттер/бағыттар бөлінісіндегі реформалардың/негізгі іс-шаралардың атауы келтіріледі.
Нысаналы индикаторлар тұжырымдаманың "Нысаналы индикаторлар және күтілетін нәтижелер" бөлімінің реттілігі негізге алына отырып жазылады. Нысаналы индикаторлардың мәндері жылдар бойынша көрсетіледі;

4) в графе 3 "Форма завершения" указывается форма завершения реформ/основных мероприятий (качественная характеристика реформы/ основного мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение реформы/ основного мероприятия).
В случае, если формой завершения по предусмотренным реформам/основным мероприятиям является информирование вышестоящих органов, то сроки исполнения данных реформ/основных мероприятий корреспондируются друг с другом и не превышают периодичность информирования вышестоящих органов более двух раз в год в целом по Плану действий;
5) в графе 4 "Срок исполнения" указываются запланированные сроки исполнения реформы /основного мероприятия;
6) в графе 5 "Ответственные исполнители" указываются центральные государственные органы, местные исполнительные органы, подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора, ответственные за достижение целевых индикаторов концепции, реализацию запланированных реформ и основных мероприятий;
7) в графе 6 "Объем финансирования" указывается планируемый объем финансирования мероприятий в миллионах теңге либо в пределах средств, предусмотренных в республиканском, местном бюджете, внебюджетных или иных источниках;
8) в графе 7 "Источники финансирования" указывается источник финансирования данного мероприятия: средства республиканского, местных бюджетов, внебюджетные и иные источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Приложение 4
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
Национальный проект
_______________________________
(наименование)
1. Паспорт
1. Наименование
2. Основание для разработки
3. Цель разработки национального проекта

4) "Аяқталу нысаны" деген 3-бағанда реформалардың/негізгі іс-шаралардың аяқталу нысаны көрсетіледі (реформаның/негізгі іс-шараның аяқталуын ашатын реформаның/негізгі іс-шараның сапалық сипаттамасы).
Егер көзделген реформалар/негізгі іс-шаралар бойынша аяқталу нысаны жоғары тұрған органдарға хабарлау болып табылған жағдайда, онда осы реформалардың/негізгі іс-шаралардың орындалу мерзімдері бір-біріне сәйкес келеді және жалпы іс-қимыл жоспары бойынша жоғары тұрған органдарға хабарлау кезеңділігі жылына екі реттен аспайды;
5) "Орындалу мерзімі" деген 4-бағанда реформаның/негізгі іс-шараның жоспарланған орындау мерзімдері көрсетіледі;
6) "Жауапты орындаушылар" деген 5-бағанда тұжырымдаманың нысаналы индикаторларына қол жеткізуге, жоспарланған реформалар мен негізгі іс-шараларды іске асыруға жауапты орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері көрсетіледі;
7) "Қаржыландыру көлемі" деген 6-бағанда іс-шараларды қаржыландырудың жоспарланатын көлемі миллион теңгеде не республикалық, жергілікті бюджетте, бюджеттен тыс немесе басқа да көздерде көзделген қаражат шегінде көрсетіледі;
8) "Қаржыландыру көзі" деген 7-бағанда осы іс-шараны қаржыландыру көзі көрсетіледі: республикалық, жергілікті бюджеттердің қаражаттары, Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған бюджеттен тыс және басқа да көздер.
Бұйрығына 2-қосымша
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
4-қосымша
Нысан
___________________________________ (атауы)
Ұлттық жоба
1. Паспорт
1. Атауы
2. Әзірлеу үшін негіздеме
3. Ұлттық жобаны әзірлеу мақсаты

4. Срок реализации
5. Ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей
Ожидаемый экономический эффект (в количественном выражении)
Ожидаемый социальный эффект (в качественном и/или количественном выражении)
6. Объем финансирования, необходимый для реализации национального проекта
7. Наименование разработчика национального проекта
8. Наименование государственных органов и организаций, ответственных за реализацию национального проекта
9. Руководитель и куратор национального проекта

4. Іске асыру мерзімі
5. Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушыларға пайдасы
күтілетін экономикалық әсер (сандық көріністе)
күтілетін әлеуметтік әсер (сапалық және/немесе сандық көріністе)
6. Ұлттық жобаны іске асыруға қажетті қаржыландыру көлемі
7. Ұлттық жобаны әзірлеушінің атауы
8. Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы
9. Ұлттық жобаның жетекшісі және кураторы

6. Распределение ответственности и полномочий
Наименование
Ответственный (должностное лицо)
Полномочия
1
2
3
4
задача
показатель результата
Приложение к форме
национального проекта
Пояснения по заполнению национального проекта
1. В разделе "1. Паспорт" излагаются следующие основные параметры национального проекта:
1) по строке "Наименование" указывается полное наименование национального проекта;
2) по строке "Основание для разработки" указываются реквизиты поручения Президента Республики Казахстан или Премьер-Министра Республики Казахстан (номер, дата, пункт при наличии);
3) по строке "Цель разработки национального проекта" указывается основная цель разработки национального плана;
4) по строке "Срок реализации" указывается плановый период, на который разработан национальный проект;
5) Ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей заполняется отдельно по строкам:
"ожидаемый экономический эффект в количественном выражении";
"ожидаемый социальный эффект в количественном и /или качественном выражении";
6) по строке "Объем финансирования, необходимый для реализации национального проекта" указывается в миллионах теңге общий объем финансовых средств, необходимых для реализации национального проекта.
В случае корректировки национального проекта в данной строке дополнительно указывается выделенный объем финансирования для реализации национального проекта;
7) по строке "Наименование государственного органа-разработчика национального проекта" указывается полное наименование государственного органа-разработчика национального проекта;
8) по строке "Наименование государственных органов и организаций соисполнителей, ответственных за реализацию национального проекта" указываются наименования государственных органов и организаций соисполнителей, ответственных за реализацию национального проекта;
9) по строке "Руководитель и куратор национального проекта" указывается руководитель и куратор национального проекта.
Руководителем национального проекта определяется первый руководитель государственного органа-разработчика национального проекта или заместитель первого руководителя государственного органа, ответственный за разработку национального проекта.
Куратор национального проекта определяется Премьер-Министром Республики Казахстан в соответствии с Правилами осуществления проектного управления.
2. В разделе "2. Текущая ситуация" в текстовой форме отражается анализ текущего состояния отрасли/сферы и оценка тенденций и факторов ее развития, выявляются риски, связанные с его реализацией, и стратегии по реагированию на данные риски.

6. Жауапкершілік пен өкілеттіктерді бөлу
Атауы
Жауапты
(лауазымды тұлға)
Өкілеттіктер
1
2
3
4
міндет
нәтиже көрсеткіші
Ұлттық жобаның
нысанына қосымша
Ұлттық жобаны толтыру бойынша түсіндірмелер
1. Ұлттық жобаның "1. Паспорт" деген бөлімінде мыналарды қамтитын негізгі параметрлер баяндалады:
1) "Атауы" деген жолда ұлттық жоспардың толық атауы көрсетіледі;
2) "Әзірлеу үшін негіздеме" деген жолда Қазақстан Республикасының Президенті немесе Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі тапсырмаларының деректемелері (бар болса нөмірі, күні,тармағы) көрсетіледі;
3) "Ұлттық жобаны әзірлеу мақсаты" деген жол бойынша ұлттық жобаны әзірлеудің негізгі мақсаты көрсетіледі;
4) "Іске асыру мерзімі" деген жолда ұлттық жоспар әзірленетін жоспарлы кезең көрсетіледі;
5) Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушыларға пайдасы жол бойынша жеке толтырылады:
"күтілетін экономикалық әсер (сандық көріністе)";
"күтілетін әлеуметтік әсер (сапалық және/немесе сандық көріністе)";
6) "Ұлттық жобаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру көлемі" деген жолда ұлттық жобаны іске асыруға қажетті жалпы қаржыландыру көлемі миллион теңгеде көрсетіледі.
Ұлттық жоба түзетілген жағдайда аталған жолда ұлттық жобаны іске асыру үшін бөлінген қаржыландыру көлемі қосымша көрсетіледі.
7) "Ұлттық жобаны әзірлеуші мемлекеттік органның атауы" деген жолда ұлттық жоспарды әзірлеуші мемлекеттік органның толық атауы көрсетіледі;
8) "Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы" деген жолда ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы көрсетіледі;
9) "Ұлттық жобаның жетекшісі мен кураторы" деген жолда ұлттық жобаның жетекшісі мен кураторы көрсетіледі.
Ұлттық жобаны әзірлеуші мемлекеттік органның бірінші басшысы немесе ұлттық жобаны әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның бірінші басшысының орынбасары ұлттық жобаның басшысы болып айқындалады.
Ұлттық жобаның кураторын Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі айқындайды.
2. "2. Ағымдағы жағдай" деген бөлімде мәтіндік нысанда саланың/аяның ағымдағы жай-күйін талдау және оның даму үдерістері мен факторларын бағалау көрсетіледі, оны іске асыруға байланысты тәуекелдер және осы тәуекелдерге ден қою жөніндегі стратегиялар анықталады.

3. Раздел "3. Цель, задачи и показатели результатов" заполняется следующим образом:
1) по строкам "Цель", "Направление (при необходимости)" и "Задачи" указываются цель, направления, задачи национального проекта, направленные на решение обозначенных национальным проектом проблем и обеспечение ключевых изменений в соответствующей отрасли/сфере.
В случае реализации задач однородного характера, допускается их группировка по направлениям.
Определение задач осуществляется с учетом следующих критериев:
специфичность и конкретность (четкая формулировка задач с однозначным толкованием);
измеримость (возможность проверки, описание измеримости результата и определение конкретных показателей результатов деятельности);
достижимость (возможность выполнения поставленных задач за период реализации национального проекта, имеется четкое понимание за счет чего и при каких условиях они выполняются, обеспеченность ресурсами);
ограниченность во времени (задача решается в установленные сроки);
релевантность (задача вносит вклад в достижение вышестоящих целей и задач).
Совокупность задач соответствует принципам:
необходимости – достижение поставленных задач является необходимым условием успешности национального проекта;
достаточности – решение всех задач является достаточным условием для реализации национального проекта.
Срок реализации каждой из задач не превышает плановый период национального проекта.
2) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
3) в графе 2 "Наименование" указывается наименование показателей результатов.
Каждой задаче соответствует набор показателей результата (с промежуточными и конечными значениями) для определения степени ее достижения. Качественная сторона показателя результата отражает уровень решения вопросов межсферного/межотраслевого характера в соответствующих отраслях (сферах государственного управления), а количественная – их измеримую, абсолютную или относительную величину.
Показатели результата рассматриваются на соответствие следующим требованиям:
предоставлять возможность их объективной оценки и сравнения в динамике за планируемый период;
быть однозначно понятными для всех заинтересованных сторон;
иметь достаточные информационные и технические ресурсы для оценки их достижения;
предоставлять полную и адекватную характеристику;
быть достижимыми и измеримыми;
обеспечивать наличие промежуточных значений для проведения мониторинга и оценки их достижения.
Государственным органом-разработчиком национального проекта выбираются показатели результата, которые несут в себе ключевые изменения, характеризующие решение выявленных проблем и необходимые для оценки достижения задач.
По всем приводимым показателям результатов указывается базовое (исходное) и планируемое значение (если планируемые перемены эффективно отражаются в такой форме), а также обозначение временного периода (года), необходимого для достижения данного значения показателя;

3. "3. Мақсаты, міндеттері және нәтижелер көрсеткіштері" деген бөлім келесідей түрде толтырылады:
1) "Мақсат", "Бағыт (қажет болған жағдайда)" және "Міндеттер" деген жолдарда ұлттық жобада белгіленген проблемаларды шешуге және тиісті салада/аяда түйінді өзгерістерді қамтамасыз етуге бағытталған ұлттық жобаның мақсаты, бағыттары, міндеттері көрсетіледі.
Біртекті сипаттағы міндеттерді іске асыру жағдайында оларды бағыттар бойынша топтастыруға жол беріледі.
Міндеттерді анықтау мынадай:
өзіндік сипаты мен нақтылық (бір мағыналы түсіндірмесі бар нақты тұжырымдардан тұрады);
өлшенгіштік (тексеру мүмкіндігі, нәтиженің өлшенгіштігінің сипаттамасы және қызмет нәтижелерінің нақты көрсеткіштерін айқындау);
қолжетімділік (ұлттық жобаны іске асыру кезеңінде қойылған міндеттерді орындау мүмкіндігі, олардың қалай және қандай жағдайда орындалатындығы, ресурстармен қамтамасыз етілуі туралы нақты түсініктің болуы);
уақыттың шектеулілігі (міндет белгіленген мерзімде шешіледі);
релеванттылығы (міндет жоғары тұрған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуге үлес қосады) өлшемшарттары ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Міндеттер жиынтығы мынадай қағидаттарға сәйкес келеді:
қажеттілік – қойылған міндеттерге қол жеткізу ұлттық жобаның табысты болуының қажетті шарты болып табылады;
жеткіліктілік – барлық міндеттерді шешу ұлттық жобаны іске асыру үшін жеткілікті шарт болып табылады.
Әрбір міндеттің іске асырылу мерзімі ұлттық жобаның жоспарланған кезеңінен аспайды.
2) "№" деген 1-бағанда бірыңғай реттік нөмірі көрсетіледі;
3) "Атауы" деген 2-бағанда нәтижелер көрсеткіштерінің атау көрсетіледі.
Әрбір міндетке оған қол жеткізу дәрежесін айқындау үшін нәтиже көрсеткіштерінің жиынтығы (аралық және түпкі мәндерімен) сәйкес келеді. Нәтиже көрсеткішінің сапалық жағы тиісті салаларындағы (мемлекеттік басқарудың аяларындағы) аяаралық /салааралық сипаттағы мәселелерді шешу деңгейін, ал сандық жағы – олардың өлшенетін, абсолютті немесе шамамен алынған мәнін көрсетеді.
Нәтиже көрсеткіштері мынадай талаптарға сәйкестігі тұрғысынан қаралады:
оларды жоспарлы кезеңдегі серпінде объективті бағалау және салыстыру мүмкіндігін беру;
барлық мүдделі тараптар үшін біркелкі түсінікті болу;
оларға қол жеткізуді бағалау үшін жеткілікті ақпараттық және техникалық ресурстардың болуы;
толық және барабар сипаттама беру;
қолжетімді және өлшемді болу;
мониторинг жүргізу және оларға қол жеткізуді бағалау үшін аралық мәндердің болуын қамтамасыз ету.
Ұлттық жобаны әзірлеуші мемлекеттік орган негізгі өзгерістерді, анықталған проблемалардың шешімін сипаттайтын және міндеттерге қол жеткізуді бағалау үшін қажетті нәтиже көрсеткіштерін ғана таңдайды.
Барлық келтірілген нәтижелер көрсеткіштері бойынша базалық (бастапқы) және жоспарланған мән (егер жоспарланған өзгерістер осындай нысанда тиімді көрсетілсе), сондай-ақ көрсеткіштің осы мәніне қол жеткізу үшін қажетті уақыт бойынша кезеңнің (жылдың) белгіленуі көрсетіледі.

4) в графах 3 "Единица измерения/Форма завершения" и 4 "Источник информации" указываются единицы измерения и источники информации, подтверждающие в дальнейшем фактическое достижение показателей результатов. Форма завершения заполняется в случае отсутствия единицы измерения показателя;
5) в графах 5 "Факт за предыдущий год" и 6 "Оценка на текущий год" указываются, фактические данные по показателям за предыдущий год и оценочные значения за текущий год в целях установления значений на плановый период в динамике по годам;
6) в графах 7-11 указываются прогнозные значения показателей результатов на плановый период реализации национального проекта.
4. В разделе "4. Ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей" информация об ожидаемом результате заполняется в виде социального и экономического эффекта в следующем порядке:
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер социальных и экономических эффектов;
2) в графе 2 "Наименование" указывается наименование ожидаемых социальных и экономических эффектов.
Социальным эффектом является социально-значимый результат, соответствующий ожиданиям благополучателей национального проекта.
Ожидаемый социальный эффект национального проекта определяется исходя из категории благополучателей, на кого ориентирован национальный проект и какие проблемы, и задачи данный национальный проект предполагает удовлетворить, то есть сопоставить положение дел до реализации национального проекта с ситуацией по истечении этапа или всего срока реализации национального проекта. Повышение качества жизни предусматривает повышение качества человеческого капитала и уровня жизни населения, в том числе повышение доходов населения, расширение доступа к услугам и инфраструктуре.
Экономический эффект – показатель, определяющий экономический результат или прирост между первоначальным и полученным итогом в результате внедрения новых технологий, организационно-экономических мероприятий.
Экономический эффект выражается в увеличении налоговых поступлений, создании новых постоянных рабочих мест, объеме привлеченных инвестиций, приросте вклада в соответствующую отрасль, снижении государственных расходов и показателей, характеризующих экономический эффект национального проекта.
При заполнении ожидаемого социального и экономического эффекта, необходимо каждый эффект правильно отразить по категориям благополучателей.
Социальный и экономический эффект выражается в измеряемых величинах в количественном и/или качественном выражении и отражает положительные изменения, полученные в результате реализации национального проекта.
Социальный и экономический эффект определяется с применением существующих методов расчетов статистической информации, международных индексов, результатов социологических исследований, административных данных и официальных данных;

4) "Өлшем бірлігі/Аяқталу нысаны" деген 3-бағанда және "Ақпарат көзі" деген 4-бағанда алдағы уақытта нәтижелер көрсеткіштеріне нақты қол жеткізілгенін дәлелдейтін өлшем бірліктері мен ақпарат көздері көрсетіледі. Аяқталу нысаны көрсеткіштің өлшем бірлігі болмаған жағдайда толтырылады.;
5) "Өткен жылғы факт" деген 5-бағанда және "Ағымдағы жылға баға" деген 6-бағанда жоспарлы кезеңге мәндерді жылдар бойынша серпінде айқындау мақсатында көрсеткіштердің өткен жылғы нақты деректері және ағымдағы жылға болжамды мәндері көрсетіледі;
6) 7-11-бағандарда ұлттық жобаны іске асырудың жоспарлы кезеңіне арналған нәтижелер көрсеткіштерінің болжамды мәндері көрсетіледі.
4. "Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушыларға пайдасы" деген 4-бөлімде күтілетін нәтиже жөнінде ақпарат әлеуметтік және экономикалық әсер түрінде келесідей тәртіпте толтырылады:
1) "№" деген 1-бағанда әлеуметтік және экономикалық әсерлердің бірыңғай реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда күтілетін әлеуметтік және экономикалық әсерлердің атауы көрсетіледі.
Әлеуметтік нәтиже ұлттық жобаның игілік алушыларының үмітіне сәйкес келетін әлеуметтік маңызы бар нәтиже болып табылады.
Ұлттық жобаның күтілетін әлеуметтік әсері игілік алушылардың санатын, ұлттық жобаның кімге бағдарланғандығын және осы ұлттық жоба қандай проблемалар мен міндеттерді қанағаттандыруды көздейтінін, яғни ұлттық жобаны іске асырғанға дейінгі істің жағдайын ұлттық жобаны іске асыру кезеңі немесе бүкіл мерзімі аяқталған жағдаймен салыстыруды негізге ала отырып айқындалады. Өмір сүру сапасын арттыру адами капиталдың сапасын және халықтың өмір сүру деңгейін арттыруды, оның ішінде халықтың табысын арттыруды, көрсетілетін қызметтер мен инфрақұрылымға қолжетімділікті кеңейтуді көздейді.
Экономикалық әсер – бастапқы және жаңа технологияларды енгізу, ұйымдастырушылық-экономикалық іс-шаралардың нәтижесінде алынған қорытынды арасындағы экономикалық нәтижені немесе өсімді айқындайтын көрсеткіш.
Экономикалық әсер салық түсімдерінің ұлғаюын, тұрақты жаңа жұмыс орындарының құрылуын, тартылған инвестициялардың көлемін, тиісті салаға салымның өсуін, мемлекеттік шығыстардың азаюын және ұлттық жобаның экономикалық әсерін сипаттайтын көрсеткіштерді білдіреді.
Күтілетін әлеуметтік және экономикалық әсерді толтыру кезінде әрбір әсерді игілік алушылардың санаттары бойынша дұрыс көрсету қажет.
Әлеуметтік және экономикалық әсер сандық және/немесе сапалық тұрғыдан өлшенетін шамаларды білдіреді және ұлттық жобаны іске асыру нәтижесінде алынған оң өзгерістерді көрсетеді.
Әлеуметтік және экономикалық әсер қазіргі статистикалық ақпаратты, халықаралық индекстерді, әлеуметтанушылық зерттеулер нәтижелерін, әкімшілік деректерді және ресми деректерді есептеу әдістерін қолдана отырып айқындалады.

3) в графе 3 "Единица измерения" указывается единица измерения ожидаемых социальных и экономических эффектов;
4) в графах 4-8 указываются прогнозные значения ожидаемых социальных и экономических эффектов в целом от национального проекта в динамике по годам. Допускается указание эффекта в отлагательном виде, но не позднее последнего года реализации национального проекта.
5. В разделе "5. Ресурсы" излагается потребность в финансовых ресурсах для реализации национального проекта в следующем порядке:
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
2) в графе 2 "Наименование задач" указывается наименование задач национального проекта;
3) в графах 3-7 указываются объемы финансовых средств, необходимых для реализации национального проекта по годам и в разрезе поставленных задач;
4) в графе 8 "Всего финансирования" указывается общая сумма необходимых средств для реализации каждой задачи в плановом периоде;
5) в графах 9-11 основной графы "Источник финансирования" в разрезе задач указываются источники финансирования – республиканский бюджет, местный бюджет, внебюджетные средства;
6) по строке "ВСЕГО, в том числе по видам источников" указываются итоговые объемы средств по всем задачам национального проекта по годам и за весь период реализации национального проекта;
7) по строкам "республиканский бюджет", "местный бюджет", "внебюджетные средства" указываются итоговые объемы необходимых средств по перечисленным источникам финансирования.
В графах указанных строк со знаком "*" заполнение не требуется.
Прогнозный объем требуемых финансовых ресурсов по задачам национального проекта общей суммой формируется на основе Плана-графика реализации национального проекта, формируемого в соответствии с приложением 5 к настоящему Порядку.
6. Раздел "6. Распределение ответственности и полномочий" заполняется в разрезе задач и показателей результатов:
1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер задачи или показателя результата;
2) в графе 2 "Наименование" указывается наименование задачи или показателя результата национального проекта;
3) в графе 3 "Ответственное лицо" указываются должностные лица центральных государственных и местных исполнительных органов, субъектов квазигосударственного сектора, ответственных за исполнение поставленных задач и показателей результатов;
4) в графе 4 "Полномочия" указывается основной круг полномочий вышеуказанных лиц, необходимых и обеспечивающих достижение закрепленных за ними задач и показателей результатов.
Приложение 3 к приказу
Приложение 5
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
План-график реализации национального проекта
______________________
(наименование)
Наименование
Ответственные исполнители
Срок завершения/ форма завершения
Факт предыдущего года
202Y
202Y
202Y
202Y
202Y
Всего финансирование
Источник финансирования
План на год
% к факту пред. года
РБ
МБ
Внебюджетные средства
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Задача №1
Показатель №1
Мероприятие A
...
создание постоянных рабочих мест**
создание временных рабочих мест**
Задача №2
Показатель №2
Мероприятие B
...
создание постоянных рабочих мест**
создание временных рабочих мест**
Всего,
*
*
*
*
в том числе
РБ
*
*
*
*
*
*
МБ
*
*
*
*
*
*
Внебюджетные средства
*
*
*
*
*
*
Приложение
к форме Плана-графика
реализации национального
проекта
Пояснения по заполнению Плана-графика реализации национального проекта
План-график реализации национального проекта заполняется следующим образом:

3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда күтілетін әлеуметтік және экономикалық әсердің өлшем бірлігі көрсетіледі;
4) 4-8-бағандарда ұлттық жобадан жалпы күтілетін әлеуметтік және экономикалық әсерлердің мәндері жылдар бойынша серпінде көрсетіледі. Әсерді кейінге қалдыру түрінде, бірақ ұлттық жобаны іске асырудың соңғы жылынан кеш емес көрсетуге жол беріледі.
5. "5. Ресурстар" деген бөлімде ұлттық жобаны іске асыруға қаржы ресурстарына қажеттілік келесідей тәртіпте жазылады:
1) "№" деген 1-бағанда бірыңғай реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Міндеттердің атауы" деген 2-бағанда ұлттық жобаның міндеттерінің атаулары көрсетіледі;
3) 3-7-бағандарда жылдар бойынша және алға қойылған міндеттердің бөлінісіндегі ұлттық жобаны іске асыру үшін қажетті қаражаттың көлемі көрсетіледі;
4) "Барлық қаржыландыру" деген 8-бағанда жоспарлы кезеңде әрбір міндеттерді іске асыру үшін қажетті жалпы сома көрсетіледі;
5) 9-11-бағанда "Қаржыландыру көзі" деген негізгі бағанда міндеттер бөлінісінде қаржыландыру көздері – республикалық бюджет, жергілікті бюджет, бюджеттен тыс қаражат көрсетіледі.
6) "БАРЛЫҒЫ, оның ішінде көздердің түрлері бойынша" деген жолда ұлттық жобаны іске асырудың жылдар бойынша және барлық кезеңіне ұлттық жобаның барлық міндеттері бойынша жиынтық қаржы көлемі көрсетіледі.
7) "республикалық бюджет", "жергілікті бюджет", "бюджеттен тыс қаражат" деген жол бойынша қаржыландыру көздері бойынша есептелген қажеті қаражаттың барлық көлемі көрсетіледі.
"*" белгісі бар көрсетілген жолдардағы бағандар толтыруды қажет етпейді.
Ұлттық жобаның міндеттері бойынша талап етілетін қаржы ресурстарының болжамды көлемі осы бірлескен Тәртіпке 5-қосымшаға сәйкес қалыптастырылатын Ұлттық жобаны іске асыру кесте-жоспарының негізінде жалпы сомамен қалыптастырылады.
6. "6. Жауапкершілік пен өкілеттіктерді бөлу" деген бөлім нәтижелер көрсеткіштері және міндеттер бөлінісінде көрсетіледі:
1) "№" деген 1-бағанда нәтиже көрсеткішінің немесе міндеттердің реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда ұлттық жобаның нәтиже көрсеткішінің немесе міндеттердің атаулары көрсетіледі;
3) "Жауапты тұлға" деген 3-бағанда алға қойылған нәтиже көрсеткіштерінің және міндеттердің орындалуына жауапты орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің лауазымды адамдары көрсетіледі;
4) "Өкілеттік" деген 4-бағанда өздеріне бекітілген міндеттерге және нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуі қажет және қол жеткізілуін қамтамасыз ететін жоғарыда аталған тұлғалардың негізгі өкілеттіктерінің шеңбері көрсетіледі.
Бұйрығына 3-қосымша
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
5-қосымша
Нысан
______________________ (атауы)
ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесі
Атауы
Жауапты орындаушылар
Аяқтау мерзімі/ аяқталу нысаны
Алдыңғы жылдың фактісі
202Y
202Y
202Y
202Y
202Y
Қаржыландыру көзі
Источник финансирования
Жылдық жоспар
Алд. жылғы фактіге %
РБ
ЖБ
Бюджеттен тыс қаражат
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
№1 міндет
№1 көрсеткіш
A іс-шарасы
...
тұрақты жұмыс орындарын құру **
уақытша жұмыс орындарын құру**
№2 міндет
№2 көрсеткіш
B іс-шарасы
...
тұрақты жұмыс орындарын құру **
уақытша жұмыс орындарын құру**
Барлығы, оның ішінде
*
*
*
*
РБ
*
*
*
*
*
*
ЖБ
*
*
*
*
*
*
Бюджеттен тыс қаражат
*
*
*
*
*
*
Ұлттық жобаны іске асыру
жоспар-кестесінің нысанына
қосымша
Ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесін толтыру бойынша түсіндірмелер
Ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесі мынадай жолмен толтырылады:

1. В заголовке по строке "(наименование)" указывается полное наименование национального проекта;
2. По строкам "Задача":
1) в графе 1 "Наименование" указывается наименование задачи национального проекта;
2) в графе 2 "Ответственные исполнители" указываются должностные лица, за которыми закреплена персональная ответственность за решение каждой задачи национального проекта согласно Правилам осуществления проектного управления;
3) в графе 3 "Срок завершения" указывается планируемый срок реализации задачи национального проекта;
4) в графах 5, 7-10 указывается прогнозная сумма финансирования для реализации задач по годам в миллионах теңге;
5) в графе 6 указывается динамика прогнозной суммы финансирования задачи относительно фактической суммы финансирования предыдущего года. В случае отсутствия фактических значений данная графа не заполняется;
6) в графе 11 "Всего финансирование" указывается общая прогнозная сумма финансирования для реализации задачи, формируемая как сумма финансирования по показателям результатов задачи;
7) в графах 12, 13 и 14 указываются прогнозные суммы финансирования по источникам финансирования: республиканский бюджет, местный бюджет и внебюджетные средства.
3. По строкам "Показатель":
1) в графе 1 "Наименование" указывается наименование показателя результата национального проекта с единицей измерения;
2) в графе 2 "Ответственные исполнители" указываются должностные лица, за которыми закреплена персональная ответственность за достижение показатель результата согласно Правилам осуществления проектного управления;
3) в графе 3 "Срок завершения" указывается планируемый срок достижения показателя национального проекта;
4) в графе 4 "Факт предыдущего года" указывается фактическое значение показателя результата за предыдущий год планового периода;
5) по графам 5, 7-10 указываются плановые значения показателя результата по годам, в графе 6 указывается динамика планового значения показателя результата относительно его фактического значения предыдущего года;
6) в графе 11 "Всего финансирование" указывается общая прогнозная сумма финансирования для реализации показателя результата, формируемая как сумма финансирования по мероприятиям, необходимых для достижения показателя;
7) в графах 12, 13 и 14 указываются прогнозные суммы финансирования по источникам финансирования: республиканский бюджет, местный бюджет и внебюджетные средства.
4. По строкам "Мероприятие" заполнение осуществляется в разрезе мероприятий, сгруппированных по однородным признакам, необходимых для достижения показателей результатов каждой задачи национального проекта:

1. Тақырыптың "(атауы)" деген жолда ұлттық жобанын толық атауы көрсетіледі;
2. "Міндет" деген жолда:
1) "Атауы" деген 1-бағанда ұлттық жобаның міндеттерінің атаулары көрсетіледі;
2) "Жауапты орындаушылар" деген 2-бағанда Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес ұлттық жобаның әрбір міндетін шешуге дербес жауапкершілік бекітілген лауазымды адамдар көрсетіледі;
3) "Аяқтау мерзімі/Аяқталу нысаны" деген 3-бағанда ұлттық жоба міндетін іске асырудың жоспарлы күні көрсетіледі;
4) 5, 7-10-бағандарда жылдар бөлінісінде міндеттерді іске асыру үшін қаржыландырудың болжамды сомасы миллион теңгеде көрсетіледі;
5) 6-бағанда өткен жылғы қаржыландырудың нақты сомасына қатысты міндеттерді қаржыландырудың болжамды сомасының серпіні көрсетіледі. Нақты мәндер болмаған жағдайда бұл баған толтырылмайды;
6) "Барлық қаржыландыру" деген 11-бағанда міндет нәтижелерінің көрсеткіштері бойынша қаржыландыру сомасы ретінде қалыптастырылатын, міндетті іске асыру үшін қаржыландырудың жалпы болжамды сомасы көрсетіледі;
7) 12, 13 және 14-бағандарда қаржыландыру көздері бойынша қаржыландырудың жалпы болжамды сомалары көрсетіледі: республикалық бюджет, жергілікті бюджет және бюджеттен тыс қаражаттар;
3. "Көрсеткіш" деген жол бойынша:
1) "Атауы" деген 1-бағанда ұлттық жоба нәтижесі көрсеткішінің атауы өлшем бірлігімен бірге көрсетіледі;
2) "Жауапты орындаушылар" деген 2-бағанда Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес нәтиже көрсеткішіне қол жеткізу үшін дербес жауапкершілік бекітілген лауазымды тұлғалар көрсетіледі;
3) "Аяқтау мерзімі" деген 3-бағанда ұлттық жобаның көрсеткішіне қол жеткізудің жоспарлы мерзімі көрсетіледі;
4) "Алдыңғы жылдың фактісі" деген 4-бағанда жоспарлы кезеңнің өткен жылындағы нәтиже көрсеткішінің нақты мәні көрсетіледі;
5) 5, 7-10-бағандар бойынша жылдар бойынша нәтиже көрсеткішінің жоспарлы мәндері көрсетіледі, 6-бағанда өткен жылдың нақты мәніне қатысты нәтиже көрсеткішінің жоспарлы мәнінің серпіні көрсетіледі.
6) "Барлық қаржыландыру" деген 11-бағанда нәтижеге қол жеткізу үшін қажетті іс-шаралар бойынша қаржыландыру сомасы ретінде қалыптастырылатын нәтиже көрсеткішін іске асыру үшін қаржыландырудың жалпы болжамды сомасы көрсетіледі;
7) 12, 13 және 14-бағандарда қаржыландыру көздері бойынша: республикалық бюджет, жергілікті бюджет және бюджеттен тыс қаражат бойынша болжамды қаржыландыру сомалары көрсетіледі;
4. "Іс-шара" деген жол бойынша толтыру ұлттық жобаның әрбір міндетінің нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін қажетті біртекті белгілері бойынша топтастырылған іс-шаралар бөлінісінде жүзеге асырылады:

1) в графе 1 "Наименование" указывается наименование мероприятия национального проекта;
2) в графе 2 "Ответственные исполнители" указываются должностные лица, за которыми закреплена персональная ответственность за мероприятие согласно Правилам осуществления проектного управления;
3) в графе 3 "Срок завершения/форма завершения" указывается планируемый срок исполнения и форма завершения мероприятия (качественная характеристика, раскрывающая в чем, выражается завершение мероприятия);
4) в графе 4 "Факт предыдущего года" указывается сумма средств, фактически израсходованных за предыдущий год планового периода (при наличии);
5) по графам 5, 7-10 указываются количественное измерение мероприятия (км. дорог) и прогнозная сумма финансирования на данное мероприятие по годам (млн теңге);
6) графа 6 не заполняется;
7) в графе 11 "Всего финансирование" указывается общая сумма финансирования для реализации мероприятия, формируемая как сумма финансирования по всем годам реализации проекта в разрезе источников финансирования;
8) в графах 12, 13 и 14 указываются прогнозные суммы финансирования по источникам финансирования: республиканский, местный бюджет и внебюджетные средства;
9) по мероприятиям, задачам, предусматривающим создание рабочих мест, в обязательном порядке заполняются строки "Создание рабочих мест: постоянных и временных" по годам;
10) по строкам "республиканский бюджет", "местный бюджет", "внебюджетные средства" указываются итоговые объемы необходимых средств по перечисленным источникам финансирования.
В графах указанных строк со знаком "*" заполнение не требуется.
Приложение 4 к приказу
Приложение 6
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
Ежегодный отчет ___________________________________________
(наименование государственного органа)
по реализации национального проекта _________________________________________
(наименование национального проекта)
за ___________________ год
(отчетный период)
1. По достижению показателей результатов
Наименование
Ответственные исполнители
202Y
Примечание
План
Факт
в % к плану
1
2
3
4
5
6
I. Стратегический показатель №n
Задача №1
*
*
*
Показатель №1
Проект A
Задача №2
*
*
*
Показатель №1
Проект В

1) "Атауы" деген 1-бағанда ұлттық жоба іс-шарасының атауы көрсетіледі;
2) "Жауапты орындаушылар" деген 2-бағанда Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес іс-шара үшін дербес жауапкершілік бекітілген лауазымды адамдар көрсетіледі;
3) "Аяқтау мерзімі/аяқталу нысаны" деген 3-бағанда іс-шараны орындаудың жоспарлы мерзімі мен аяқталу нысаны (іс-шараның аяқталғаны неден көрінетінін ашып көрсететін сапалық сипаттама) көрсетіледі;
4) "Алдыңғы жылдың фактісі" деген 4-бағанда жоспарлы кезеңнің өткен жылы нақты жұмсалған қаражат сомасы көрсетіледі (бар болса);
5) 5, 7-10-бағандар бойынша іс-шараның сандық өлшемі (км жол) және жылдар бойынша осы іс-шараны қаржыландырудың болжамды сомасы (млн теңге) көрсетіледі;
6) 6-баған толтырылмайды;
7) "Барлық қаржыландыру көзі" деген 11-бағанда қаржыландыру көздері бөлінісінде жобаны іске асырудың барлық жылдары бойынша қаржыландыру сомасы ретінде қалыптастырылатын іс-шараны іске асыру үшін жалпы қаржыландыру сомасы көрсетіледі;
8) 12, 13 және 14-бағандарда қаржыландыру көздері бойынша: республикалық, жергілікті бюджет және бюджеттен тыс қаражат бойынша қаржыландырудың болжамды сомалары көрсетіледі;
9) жұмыс орындарын құруды көздейтін іс-шаралар, міндеттер бойынша "Жұмыс орындарын құру: тұрақты және уақытша" деген жолдар жылдар бойынша міндетті түрде толтырылады;
10) "республикалық бюджет", "жергілікті бюджет", "бюджеттен тыс қаражат" деген жолдар бойынша аталған қаржыландыру көздері бойынша қажетті қаражаттың жиынтық көлемі көрсетіледі.
"*" белгісімен көрсетілген жолдардағы бағандар толтыруды қажет етпейді.
Бұйрығына 4-қосымша
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
6-қосымша
Нысан
______________________________ жылға (есепті кезең) ______________________________________________________
(ұлттық жобаның атауы) ұлттық жобасын іске асыру бойынша ____________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы) жыл сайынғы есебі
1. Нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша
Атауы
Жауапты орындаушылар
202Y
Ескертпе
Жоспар
Факт
Жоспарға қатысты %
1
2
3
4
5
6
I. №n стратегиялық көрсеткіші
№1 міндет
*
*
*
№1 көрсеткіш
A жобасы
**
**
№2 міндет
*
*
*
№2 көрсеткіш
B жобасы
**
**

4. Освоение финансовых средств
Источник финансирования
План, млн. теңге
Факт, млн. теңге
Причины неиспользования
1
2
3
4
Задача 1
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные средства
….
Задача n
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные средства
Итого
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные средства
5. Аналитическая записка
Приложение к форме
Ежегодного отчета
по реализации
национального проекта
Пояснения по заполнению Ежегодного отчета по реализации национального проекта
Ежегодный отчет по реализации национального проекта заполняется государственным органом-разработчиком и соисполнителями национального проекта.
Соисполнители национального проекта заполняют отчет только по тем проектам, по которым они закреплены как ответственные в плане-графике реализации национального проекта.
1. В заголовке по строкам "(наименование государственного органа)", "(наименование национального проекта)" и "(отчетный период)" указываются соответственно наименования государственного органа, представляющего отчет (государственного органа-разработчика или соисполнителя), национального проекта и отчетный год, за который формируется отчет.
2. По разделу "1. По достижению показателей результатов":
1) в графе 1 "Наименование" указывается наименование задач, показателей результатов и проектов национального проекта;
2) в графе 2 "Ответственные исполнители" указываются должностные лица, ответственные за достижение задач, показателей результатов и реализацию проектов национального проекта, согласно Правилам осуществления проектного управления;
3) в графах 3 "план" и 4 "факт" по строкам "Показатель" указываются плановые и фактически достигнутые значения показателя результата в отчетном периоде (за год), а по строкам "Проект" плановые и фактические суммы бюджетных средств, использованных на реализацию проектов;
4) в графе 5 "в % к плану" по строкам "Показатель" указывается динамика достижения показателей результатов в виде доли фактических значений относительно плановых, а по строкам "Проект" динамика исполнения проектов как соотношение сумм фактически использованных бюджетных средств к плановым за отчетный период;
5) по строкам "Задача" графы 3, 4 и 5 не заполняются;
6) в графе 6 "Примечание" по строкам "Показатель" указывается статус достижения показателей результатов "Достигнут" или "Не достигнут" и причины недостижения запланированных значений показателей результатов, по строкам "Проект" указываются статус исполнения проектов "Исполнен", "Частично исполнен", "Не исполнен" и ход исполнения проектов с указанием причин неисполнения.

4. Қаржы қаражатын игеру
Қаржыландыру көзі
Жоспар, млн теңге
Факт, млн теңге
Пайдаланылмау себебі
1
2
3
4
1-міндет
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат
….
n -міндет
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат
Жиыны
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат
5. Талдамалық жазба
Ұлттық жобаны іске
асыру жөніндегі жыл сайынғы
есеп нысанына қосымша
Ұлттық жобаны іске асыру жөніндегі жыл сайынғы есепті толтыру бойынша түсіндірмелер
Ұлттық жобаны іске асыру жөніндегі жыл сайынғы есепті ұлттық жобаны әзірлеуші мемлекеттік орган және бірлесіп орындаушылар толтырады.
Ұлттық жобаны бірлесіп орындаушылар ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесінде жауапты ретінде бекітілген жобалар бойынша ғана есеп толтырады.
1. Тақырыбында "(мемлекеттік органның атауы)", "(ұлттық жобаның атауы)" және "(есепті кезең)" деген жолдар бойынша тиісінше есепті ұсынатын мемлекеттік органның (әзірлеуші мемлекеттік органның немесе бірлесіп орындаушының), ұлттық жобаның атаулары және есепті қалыптастыратын есепті жыл көрсетіледі.
2. "1. Нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша" деген бөлім бойынша:
1) "Атауы" деген 1-бағанда ұлттық жобаның міндеттерінің, нәтижелер көрсеткіштерінің және жобаларының атауы көрсетіледі;
2) "Жауапты орындаушылар" деген 2-бағанда Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес ұлттық жобаның міндеттеріне, нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге және жобаларын іске асыруға жауапты лауазымды адамдар көрсетіледі;
3) "жоспар" деген 3-бағанда және "факт" деген 4-бағанда "Көрсеткіш" деген жолдар бойынша есепті кезеңде (бір жыл ішінде) нәтиже көрсеткішінің жоспарлы және нақты қол жеткізілген мәндері, ал "Жоба" деген жолдар бойынша жобаларды іске асыруға пайдаланылған бюджет қаражатының жоспарлы және нақты сомалары көрсетіледі;
4) "жоспарға қатысты %" деген 5-бағанда "Көрсеткіш" деген жолдар бойынша жоспарға қатысты нақты мәндердің үлесі түріндегі нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу серпіні, ал "Жоба" деген жолдар бойынша есепті кезеңдегі нақты пайдаланылған бюджет қаражаты сомаларының жоспарлы қаражатқа арақатынасы ретінде жобаларды орындау серпіні көрсетіледі;
5) "Міндет" деген жолдар бойынша 3, 4 және 5-бағандар толтырылмайды;
6) "Ескертпе" деген 6-бағанда "Көрсеткіш" деген жолдар бойынша "Қол жеткізілді" немесе "Қол жеткізілмеді" деген нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу мәртебесі және нәтижелер көрсеткіштерінің жоспарланған мәндеріне қол жеткізбеу себептері көрсетіледі, "Жоба" деген жолдар бойынша "Орындалды", "Ішінара орындалды", "Орындалмады" деген жобалардың орындалу мәртебесі және орындалмау себептері көрсетіле отырып, жобалардың орындалу барысы көрсетіледі.

3. По разделу "2. Социально-экономический эффект":
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
2) в графе 2 "Наименование" указывается эффект в качественном и количественном выражении в разрезе социального эффекта и экономического эффекта, полученного от реализации национального проекта;
3) в графе 3 "Единица измерения" указывается единица измерения ожидаемого результата;
4) в графе 4 "План" указывается плановое количественное или качественное значение ожидаемого эффекта от реализации национального проекта;
5) в графе 5 "Факт" указывается фактически полученный эффект от реализации национального проекта за отчетный период в количественном или качественном выражении;
6) в графе 6 "Примечание" в случае недостижения ожидаемого эффекта указывается причина его недостижения.
4. Раздел "3. Информация по получателям мер государственной поддержки" заполняется в случае реализации в рамках национального проекта мер государственной поддержки, в рамках встречных обязательств, следующим образом:
1) в графе 1 "Год" указывается год получения меры государственной поддержки;
2) в графе 2 "БИН/ИИН" указывается уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства или уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства, получателя мер государственной поддержки;
3) в графе 3 "Наименование предприятия/получателя государственных мер" указывается наименование предприятий и фамилия, имя, отчество (при наличии) физических лиц, получивших меры государственной поддержки;
4) в графе 4 "Регион" указывается наименование столицы области, города республиканского значения;
5) в графе 5 "Размерность предприятия (крупный/средний/малый/ИП)" для предприятий указывается размерность, согласно классификатору размерности предприятий Республики Казахстан по численности занятых, по физическим лицам указывается статус "Индивидуальный предприниматель";
6) в графе 6 "Отрасль" указывается наименование отрасли, с которой связана деятельность предприятия и физического лица – получателя меры государственной поддержки;
7) в графе 7 "Вид деятельности (ОКЭД)" указывается наименование вида деятельности согласно общему классификатору видов экономической деятельности;
8) в графе 8 "Дата получения мер поддержки" указывается дата получения меры государственной поддержки;
9) в графе 9 "Мера поддержки" указывается наименование меры государственной поддержки, оказанной ее получателю (например, субсидирование, гарантирование и другие меры государственной поддержки);

3. "2. Әлеуметтік-экономикалық әсер" деген бөлім бойынша:
1) "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда ұлттық жобаны іске асырудан алынған әлеуметтік әсер және экономикалық әсер бөлінісінде сапалық және сандық көріністегі әсер көрсетіледі;
3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда күтілетін нәтиженің өлшем бірлігі көрсетіледі;
4) "Жоспар" деген 4-бағанда ұлттық жобаны іске асырудан күтілетін әсердің жоспарлы сандық немесе сапалық мәні көрсетіледі;
5) "Факт" деген 5-бағанда есепті кезеңде ұлттық жобаны іске асырудан нақты алынған әсер сандық немесе сапалық мәнде көрсетіледі;
6) "Ескертпе" деген 6-бағанда күтілетін әсерге қол жеткізілмеген жағдайда оған қол жеткізбеу себебі көрсетіледі.
4. "3. Мемлекеттік қолдау шараларын алушылар бойынша ақпарат" деген бөлім ұлттық жоба шеңберінде мемлекеттік қолдау шаралары іске асырылған жағдайда қарсы міндеттемелер бойынша мынадай түрде толтырылады:
1) "Жыл" деген 1-бағанда мемлекеттік қолдау шарасын алған жылы көрсетіледі;
2) "БСН/ЖСН" деген 2-бағанда заңды тұлға (филиал және өкілдік) үшін қалыптастырылатын және қызметін бірлескен кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкердің бірегей нөмірі немесе қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке тұлға, оның ішінде дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын, мемлекеттік қолдау шараларын алушының бірегей нөмірі көрсетіледі;
3) "Кәсіпорынның/мемлекеттік шараларды алушының атауы" деген 3-бағанда мемлекеттік қолдау шараларын алған кәсіпорындардың атауы және жеке тұлғалардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі;
4) "Өңір" деген 4-бағанда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы көрсетіледі;
5) "Кәсіпорынның өлшемділігі (ірі/орта/шағын/ЖК)" деген 5-бағанда кәсіпорындар үшін Қазақстан Республикасы кәсіпорындарының өлшемділік сыныптауышына сәйкес жұмыспен қамтылғандар саны бойынша өлшемділік көрсетіледі, жеке тұлғалар бойынша "Жеке кәсіпкер" мәртебесі көрсетіледі;
6) "Сала" деген 6-бағанда кәсіпорынның және мемлекеттік қолдау шараларын алушы жеке тұлғаның қызметіне байланысты саланың атауы көрсетіледі;
7) "Қызмет түрі (ЭҚЖЖ)" деген 7-бағанда экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес қызмет түрінің атауы көрсетіледі;
8) "Қолдау шараларын алған күн" деген 8-бағанда мемлекеттік қолдау шарасын алған күн көрсетіледі;
9) "Қолдау шарасы" деген 9-бағанда оны алушыға көрсетілген мемлекеттік қолдау шарасының атауы (мысалы, субсидиялау, кепілдік беру және мемлекеттік қолдаудың басқа да шаралары) көрсетіледі;

10) в графе 10 "Целевое назначение поддержки" указывается описание назначения государственной поддержки (например, на что направлена государственная поддержка – закуп семян, горюче-смазочные материалы, техник и т.д.);
11) в графе 11 "Общая сумма поддержки, млн. теңге" указывается общая сумма бюджетных средств, направленных на оказание государственной поддержки;
12) в графах 12 "план" и 13 "факт" основной графы "Создано новых рабочих мест" указывается запланированное и фактическое количество созданных рабочих мест, полученных в результате использования мер государственной поддержки (в разрезе периода (по годам) получения мер государственной поддержки);
13) в графах 14 "план" и 15 "факт" основной графы "Доходы предприятия, млн. теңге" указывается запланированная и фактическая сумма доходов, полученных в результате использования мер государственной поддержки (в разрезе периода (по годам) получения мер государственной поддержки);
14) в графах 16 "план" и 17 "факт" основной графы "Сумма уплаченных налогов" указывается плановая и фактическая сумма уплаченных в бюджет налогов по доходам предприятий и индивидуального предпринимателя, полученным в результате использования мер государственной поддержки (в разрезе периода (по годам) получения мер государственной поддержки);
15) в графах 18 "план" и 19 "факт" основной графы "Выпуск продукции, млн. теңге" указывается плановый и фактический объем выпущенной продукции, полученной по итогам использования мер государственной поддержки;
16) в графах 20 "план" и 21 "факт" основной графы "Экспорт продукции, млн. теңге" указывается плановый и фактический объем продукции, направленной на экспорт от общего объема выпущенной продукции.
Предприятиями и индивидуальными предпринимателями, не осуществляющими экспорт, последняя графа не заполняется;
17) по строке "Базовый год" указывается информация по первому году получения меры государственной поддержки, в строке "n год" указывается аналогичная информация в разрезе последующих лет получения меры государственной поддержки.
Строки "Базовый год" и "n год" заполняются при формировании отчета о реализации национального проекта за предыдущий год. В последующих годах данные строки заполняются только за отчетный период.
5. По разделу 4 "Освоение финансовых средств":
1) в графе 1 "Источник финансирования" источник финансирования национального проекта указывается в разрезе задач – республиканский бюджет, местный бюджет, внебюджетные средства;
2) в графе 2 "План, млн. теңге" указываются суммы финансовых средств, запланированные на отчетный год в миллионах теңге в разрезе источников финансирования.
Если источником финансирования национального проекта являются средства республиканского или местного бюджета, в данной графе указывается сумма скорректированного бюджета;

10) "Қолдаудың нысаналы мақсаты" деген 10-бағанда мемлекеттік қолдау мақсатының сипаттамасы көрсетіледі (мысалы, мемлекеттік қолдау неге бағытталған – тұқым, ЖЖМ, техникалар және т. б. сатып алу);
11) "Қолдаудың жалпы сомасы, млн теңге" деген 11-бағанда мемлекеттік қолдау көрсетуге бағытталған бюджет қаражатының жалпы сомасы көрсетіледі;
12) "Жаңа жұмыс орындары құрылды" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 12-бағанында және "факт" деген 13-бағанында мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану нәтижесінде (мемлекеттік қолдау шараларын алу кезеңі (жылдар бойынша) бөлінісінде) алынған құрылған жұмыс орындарының жоспарланған және нақты саны көрсетіледі;
13) "Кәсіпорынның кірістері, млн теңге" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 14 және "факт" деген 15-бағандарында мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану нәтижесінде (мемлекеттік қолдау шараларын алу кезеңі (жылдар бойынша) бөлінісінде) алынған кірістердің жоспарланған және нақты сомасы көрсетіледі;
14) "Төленген салықтардың сомасы" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 16 және "факт" деген 17-бағандарында мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану нәтижесінде алынған кәсіпорындар мен дара кәсіпкердің кірістері бойынша бюджетке төленген салықтардың жоспарлы және нақты сомасы көрсетіледі (мемлекеттік қолдау шараларын алу кезеңі (жылдары бойынша) бөлінісінде);
15) "Өнім шығару, млн теңге" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 18 және "факт" деген 19-бағандарында мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану қорытындылары бойынша алынған, шығарылған өнімнің жоспарлы және нақты көлемі көрсетіледі;
16) "Өнім экспорты, млн теңге" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 20 және "факт" деген 21-бағандарында шығарылған өнімнің жалпы көлемінен экспортқа бағытталған өнімнің жоспарлы және нақты көлемі көрсетіледі.
Экспортты жүзеге асырмайтын кәсіпорындар мен дара кәсіпкерлер соңғы бағанды толтырмайды;
17) "Базалық жыл" деген жол бойынша мемлекеттік қолдау шарасын алудың бірінші жылы бойынша ақпарат көрсетіледі, "n жыл" деген жолда мемлекеттік қолдау шарасын алудың кейінгі жылдары бөлінісінде ұқсас ақпарат көрсетіледі.
"Базалық жыл" және "n жыл" деген жолдар өткен жылғы ұлттық жобаны іске асыру туралы есепті қалыптастыру кезінде толтырылады. Кейінгі жылдары бұл жолдар тек есепті кезеңде толтырылады.
5. "Қаржы қаражатын игеру" деген 4-бөлім бойынша:
1) "Қаржыландыру көзі" деген 1-бағанда ұлттық жобаны қаржыландыру көзі міндеттер бөлінісінде – республикалық бюджет, жергілікті бюджет, бюджеттен тыс қаражат бөлінісінде көрсетіледі ;
2) "Жоспар, млн теңге" деген 2-бағанда қаржыландыру көздері бөлінісінде есепті жылға жоспарланған қаржы қаражатының сомасы миллион теңгемен көрсетіледі;
Егер ұлттық жобаны қаржыландыру көзі республикалық немесе жергілікті бюджет қаражаты болып табылса, осы бағанда түзетілген бюджет сомасы көрсетіледі;

3) в графе 3 "Факт, млн. теңге" приводятся суммы фактического освоения финансовых средств за отчетный год, в миллионах теңге, в разрезе источников финансирования;
4) в графе 4 "Причины неиспользования" указываются причины неосвоения финансовых средств;
5) в строке "Итого" указывается итоговая сумма финансовых средств, запланированных и освоенных на конец отчетного года на реализацию национального проекта и в разрезе источников финансирования.
6. Раздел "5. Аналитическая записка" заполняется в произвольной форме в текстовом виде и содержит информацию:
1) о запланированных и фактически достигнутых показателях результатов задач, а также причины их недостижения;
2) об исполненных и неисполненных запланированных мероприятиях (за весь период с момента реализации документа) с указанием выделенных и освоенных за отчетный период средств в разбивке по источникам финансирования, а также (в случае неисполнения мероприятий) комментариев о причинах их неисполнения и влиянии на достижение установленных задач и показателей результатов, определенных в национальном проекте;
3) об уровне удовлетворенности благополучателей в динамике в сравнении с базовым периодом (при наличии информации о значении соответствующих показателях на момент до реализации документа, в случае ее отсутствия – базовым признается первый год реализации документа);
4) о проведенных контрольных мероприятиях, государственном аудите, экспертно-аналитических мероприятиях и информацию о выполненных рекомендациях по итогам контрольных мероприятий и государственного аудита.
В случаях, когда реализация документа связана с реализацией бюджетных инвестиций разработчиком национального проекта в отчете о реализации указываются сведения о результатах выездных мероприятий по определению степени выполнения мероприятий по реализации документа;
5) обобщенного анализа хода реализации национального проекта с указанием информации о степени решения проблем и задач, на решение которых направлен документ, а также выводов и предложений, в том числе касающихся необходимости корректировки национального проекта, требуемым изменениям действующего законодательства Республики Казахстан и других.
При наличии мер государственной поддержки в аналитическом отчете дополнительно отражается информация о результатах отраслевой оценки эффективности мер государственной поддержки, а также информация о социально-экономическом эффекте, полученном от каждой меры государственной поддержки при наличии в национальном проекте мер государственной поддержки.
Информация о результатах отраслевой оценки эффективности мер государственной поддержки содержит информацию об эффективности выделенных средств в разрезе каждой меры государственной поддержки с учетом количественного анализа затрат и результатов на основе структурного анализа отрасли/сферы и эффективности деятельности операторов мер государственной поддержки по сопровождению получателей мер государственной поддержки.
Приложение 5 к приказу
Приложение 7
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ПРОГРАММА
__________________________________________
(наименование)

3) "Факт, млн теңге" деген 3-бағанда есепті жылдағы қаржы қаражатын нақты игеру сомалары қаржыландыру көздері бөлінісінде миллион теңгемен келтіріледі;
4) "Пайдаланылмау себептері" деген 4-бағанда қаржы қаражатын игермеу себептері көрсетіледі;
5) "Жиыны" деген жолда ұлттық жобаны іске асыруға есепті жылдың соңына жоспарланған және игерілген және қаржыландыру көздері бөлінісіндегі қаржы қаражатының жиынтық сомасы көрсетіледі.
6. "5. Талдамалық жазба" деген бөлім еркін нысанда мәтіндік түрде толтырылады және мыналарды:
1) міндеттер нәтижелерінің жоспарланған және нақты қол жеткізілген көрсеткіштері, сондай-ақ оларға қол жеткізбеу себептері туралы;
2) қаржыландыру көздері бойынша бөліністе есепті кезеңде бөлінген және игерілген қаражатты көрсете отырып, орындалған және орындалмаған жоспарланған іс-шаралар туралы (құжат іске асырылған сәттен бастап барлық кезең үшін), сондай-ақ (іс-шаралар орындалмаған жағдайда) олардың орындалмау себептері және ұлттық жобада айқындалған белгіленген міндеттер мен нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге әсері туралы түсініктемелер туралы;
3) базалық кезеңмен салыстырғанда серпінде игілік алушылардың қанағаттану деңгейі туралы (құжат іске асырғанға дейінгі сәтте тиісті көрсеткіштердің мәні туралы ақпарат болған кезде, ол болмаған жағдайда – құжатты іске асырудың бірінші жылы базалық болып танылады);
4) жүргізілген бақылау іс-шаралары, мемлекеттік аудит, сараптамалық-талдамалық іс-шаралар туралы және бақылау іс-шаралары мен мемлекеттік аудиттің қорытындылары бойынша орындалған ұсынымдар туралы ақпаратты қамтиды.
Құжатты іске асыру бюджеттік инвестицияларды іске асырумен байланысты жағдайларда, ұлттық жобаны әзірлеуші іске асыру туралы есепте құжатты іске асыру жөніндегі іс-шаралардың орындалу дәрежесін айқындау жөніндегі көшпелі іс-шаралардың нәтижелері туралы мәліметтерді көрсетеді;
5) шешілуіне құжат бағытталған проблемалар мен міндеттердің шешілу дәрежесі туралы ақпаратты, сондай-ақ тұжырымдар мен ұсыныстарды, оның ішінде ұлттық жобаны түзету қажеттігіне, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына талап етілетін өзгерістерге және басқаларға қатысты ақпаратты көрсете отырып, ұлттық жобаның іске асырылу барысына жинақталған талдауды қамтиды.
Мемлекеттік қолдау шаралары болған кезде талдамалық есепте мемлекеттік қолдау шаларының тиімділігін салалық бақылау нәтижелері туралы ақпарат, сондай-ақ ұлттық жобада мемлекеттік қолдау шаралары болған кезде әрбір мемлекеттік қолдау шарасынан алынған әлеуметтік-экономикалық әсер туралы ақпарат қосымша көрсетіледі.
Мемлекеттік қолдау шараларының тиімділігін салалық бақылау нәтижелері туралы ақпарат саланы/аяны құрылымдық талдау негізінде шығындар мен нәтижелердің сандық талдауын және мемлекеттік қолдау шараларын алушыларды сүйемелдеу жөніндегі мемлекеттік қолдау шаралары операторлары қызметінің тиімділігін ескере отырып, әрбір мемлекеттік қолдау шарасы бөлінісінде бөлінген қаражаттың тиімділігі туралы ақпаратты қамтиды.
Бұйрығына 5-қосымша
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
7-қосымша
Нысан
_______________________________ (атауы) мемлекеттік бағдарламасы

1. Паспорт
1. Наименование
2. Основание для разработки
3. Наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей
4. Цели
5. Задачи
6. Подходы и сроки реализации
7. Источники и объемы финансирования
2. Анализ текущей ситуации
3. Цели, задачи, подходы и сроки реализации
Наименование
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
Объем финансирования
Источники финансирования
Основная цель:
Направление (при необходимости)
Задача 1
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление (при необходимости)
Задача n
4.
Мероприятие 1
5.
Мероприятие n
6.
Мероприятие n

1. Паспорт
1. Атауы
2. Әзірлеу үшін негіздеме
3. Әзірлеуші-мемлекеттік органың және бірлесіп орындаушылардың атауы
4. Мақсаттары
5. Міндеттері
6. Іске асыру мерзімдері мен тәсілдері
7. Қаржыландыру көлемдері мен көздері
2. Ағымдағы ахуалды талдау
3. Мақсаттары, міндеттері, тәсілдері және іске асыру мерзімдері
Атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімдері
Қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көздері
Негізгі мақсат:
Бағыт (қажет болғанда)
1-міндет
1.
1- іс-шара
2.
n- іс-шара
3.
n-іс-шара
Бағыт (қажет болғанда)
Мақсат
n -міндет
4.
1- іс-шара
5.
n- іс-шара
6.
n-іс-шара

4. Необходимые ресурсы
№ п/н
Наименование
Необходимые средства (по годам)
Всего финансирования
Источник финансирования
республиканский бюджет
местный бюджет
внебюджетные средства
национальный фонд
другие источники
202Y
202Y
202Y
202Y
202Y
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Задача №1
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
Задача №N
3.
Мероприятие n
4.
Мероприятие n
ВСЕГО, в том числе по видам источников
Республиканский бюджет
*
*
*
*
Местный бюджет
*
*
*
*
Внебюджетные средства
*
*
*
*
Национальный фонд
*
*
*
*
Другие источники
*
*
*
*
Приложение к форме
Государственной программы
Пояснения по заполнению государственной программы
1. В заголовке по строке "(наименование)" указывается наименование государственной программы.
2. В разделе "1. Паспорт" излагаются основные параметры государственной программы:
1) в строке "1. Наименование" указывается полное наименование государственной программы;
2) в строке "2. Основание для разработки" указываются реквизиты поручений Президента Республики Казахстан или Премьер-Министра Республики Казахстан (номер, дата, пункт при наличии);
3) в строке "3. Наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей" указываются наименования государственного органа-разработчика и соисполнителей, ответственных за реализацию государственной программы;
4) в строках "4. Цели" и "5. Задачи" указываются основные цели и задачи государственной программы;
5) в строке "6. Подходы и сроки реализации" перечисляются подходы и сроки реализации государственной программы;
6) в строке "7. Источники и объемы финансирования" указываются источники и объемы финансирования в миллионах теңге, необходимые для реализации государственной программы, в разрезе источников финансирования (республиканский бюджет, местный бюджет, Национальный фонд, внебюджетные средства, иные источники финансирования, не запрещенные законодательством Республики Казахстан).
3. В разделе "2. Анализ текущей ситуации" в текстовой форме отражается оценка текущей ситуации состояния сферы деятельности, а также основные проблемы, тенденции.
4. В разделе "3. Цели, задачи, подходы и сроки реализации" указывается основная цель, задачи, мероприятия государственной программы и сроки их реализации:
1) по строке "Основная цель" указывается основная цель государственной программы, которая представляет собой видение состояния сферы деятельности к концу планового периода и является качественным ориентиром ее развития в данном направлении.
Основная цель должны быть сформулирована четко, охватывать весь спектр предполагаемых мероприятий и отражать результаты;

4. Қажетті ресурстар
р/с №
Атауы
Қажетті қаражат (жылдар бойынша)
Қажыландырудың жиынтығы
Қаржыландыру көзі
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
бюджеттен тыс қаражат
ұлттық қор
басқа көздер
202
Y
202
Y
202
Y
202
Y
202
Y
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
№1 міндет
1.
1- іс-шара
2.
n- іс-шара
№N міндет
3.
n- іс-шара
4.
n-іс-шара
БАРЛЫҒЫ, оның ішінде көздердің түрлері бойынша
Республикалық бюджет
*
*
*
*
Жергілікті бюджет
*
*
*
*
Бюджеттен тыс қаражаттар
*
*
*
*
Ұлттық қор
*
*
*
*
Басқа көздер
*
*
*
*
Мемлекеттік бағдарлама
нысанына қосымша
Мемлекеттік бағдарламаны толтыру бойынша түсіндірмелер
1. Тақырыпта "(атауы)" деген жол бойынша мемлекеттік бағдарламаның атауы көрсетіледі.
2. "1. Паспорт" деген бөлімде мемлекеттік бағдарламаның негізгі параметрлері баяндалады:
1) "1. Атауы" деген жолда мемлекеттік бағдарламаның толық атауы көрсетіледі;
2) "2. Әзірлеу үшін негіздеме" деген жолда Қазақстан Республикасы Президентінің немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмаларының деректемелері (нөмірі, күні, бар болса тармағы) көрсетіледі;
3) "3. Әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушылардың атауы" деген жолда мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға жауапты әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушылардың атаулары көрсетіледі;
4) "4. Мақсаттар" және "5. Міндеттер" деген жолдарда мемлекеттік бағдарламаның негізгі мақсаттары мен міндеттері көрсетіледі;
5) "6. Іске асыру тәсілдері мен мерзімдері" деген жолда мемлекеттік бағдарламаны іске асыру тәсілдері мен мерзімдері көрсетіледі;
6) "7. Қаржыландыру көздері мен көлемдері" деген жолда мемлекеттік бағдарламаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру көздері мен көлемі (республикалық бюджет, жергілікті бюджет, Ұлттық қор, бюджеттен тыс қаражат, Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де қаржыландыру көздері) қаржыландырк көздері бөлінісінде миллион теңгемен көрсетіледі.
3. "2. Ағымдағы жағдайды талдау" деген бөлімде мәтіндік нысанда қызмет саласының ағымдағы жағдайын бағалау, сондай-ақ негізгі проблемалар мен үдерістер көрсетіледі.
4. "3. Мақсаттары, міндеттері, тәсілдері мен іске асыру мерзімдері" деген бөлімде мемлекеттік бағдарламаның негізгі мақсаты, міндеттері, іс-шаралары және оларды іске асыру мерзімдері көрсетіледі:
1) "Негізгі мақсат" деген жол бойынша жоспарлы кезеңнің соңына қарай қызмет саласының жай-күйін пайымдауды білдіретін және оны осы бағытта дамытудың сапалық бағдары болып табылатын мемлекеттік бағдарламаның негізгі мақсаты көрсетіледі.
Негізгі мақсат нақты тұжырымдалуы керек, болжанатын іс-шаралардың барлық спектрін қамтуы және нәтижелерді көрсетуі керек;

2) в строках "Направление" указываются при необходимости направления государственной программы;
3) в строках "Задача" указывается наименование задачи;
4) в графе "Наименование" указывается наименование мероприятий государственной программы;
5) в графе "Форма завершения" указывается форма завершения мероприятий (качественная характеристика мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение мероприятия);
6) в графе "Ответственные исполнители" указываются центральные государственные органы, местные исполнительные органы, подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора, ответственные за исполнение мероприятий государственной программы;
7) в графе "Срок исполнения" указываются запланированные сроки исполнения мероприятий.
В случае, если формой завершения по предусмотренным мероприятиям является информирование в вышестоящие органы, то сроки исполнения данных мероприятий корреспондируются друг с другом и не должны превышать информирования вышестоящих органов более двух раз в год в целом по государственной программе;
8) в графе "Объем финансирования" указывается планируемый объем финансирования мероприятий (млн теңге) либо в пределах средств, предусмотренных в республиканском, местном бюджете, внебюджетных или иных источниках;
9) в графе "Источники финансирования" в разрезе мероприятий указывается источник финансирования – республиканский бюджет, местный бюджет, Национальный фонд, внебюджетные средства или иные источники финансирования, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.
5. В разделе "5. Необходимые ресурсы" излагается потребность в финансовых ресурсах для реализации государственной программы в разрезе мероприятий и источников финансирования в миллионах теңге:
1) в графе "№" указывается сквозной порядковый номер;
2) в графе "Наименование" указывается наименование задач и мероприятий государственной программы;
3) в графах 3-7 основной графы "Необходимые средства (по годам)" указываются объемы средств, необходимых для выполнения мероприятий/достижения поставленных задач, по годам реализации государственной программы;
4) в графе 8 графы "Всего финансирования" указывается общий объем средств, необходимых для выполнения мероприятий/достижения поставленных задач государственной программы;
5) в графах 9-13 основной графы "Источник финансирования" указывается сумма финансирования задачи и мероприятий в разрезе источников финансирования;
6) по строке "ВСЕГО, в том числе по видам источников" указывается итоговая сумма реализации государственной программы по годам и по источникам финансирования;

2) "Бағыт" деген жолдарда қажет болған кезде мемлекеттік бағдарламаның бағыты көрсетіледі;
3) "Міндет" деген жолдарда міндеттің атауы көрсетіледі;
4) "Атауы" деген бағанда мемлекеттік бағдарлама іс-шараларының атауы көрсетіледі;
5) "Аяқталу нысаны" деген бағанда іс-шаралардың аяқталу нысаны (іс-шараның аяқталуын көрсететін іс-шараның сапалық сипаттамасы) көрсетіледі;
6) "Жауапты орындаушылар" деген бағанда мемлекеттік бағдарлама іс-шараларының орындалуына жауапты орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері көрсетіледі;
7) "Орындалу мерзімі" деген бағанда іс-шараларды орындаудың жоспарланған мерзімдері көрсетіледі.
Егер көзделген іс-шаралар бойынша аяқталу нысаны жоғары тұрған органдарға хабарлау болып табылған жағдайда, онда осы іс-шаралардың орындалу мерзімдері бір-біріне сәйкес келеді және жалпы мемлекеттік бағдарлама бойынша жоғары тұрған органдарға хабарлау жылына екі реттен аспайды;
8) "Қаржыландыру көлемі" деген бағанда іс-шараларды қаржыландырудың жоспарланатын көлемі (млн теңге) не республикалық, жергілікті бюджетте, бюджеттен тыс немесе басқа да көздерде көзделген қаражат шегінде көрсетіледі;
9) "Қаржыландыру көздері" деген бағанда іс-шаралар бөлінісінде қаржыландыру көзі – республикалық бюджет, жергілікті бюджет, Ұлттық қор, бюджеттен тыс қаражат немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де қаржыландыру көздері көрсетіледі.
5. "5. Қажетті ресурстар" деген бөлімде іс-шаралар мен қаржыландыру көздері бөлінісінде мемлекеттік бағдарламаны іске асыру үшін қаржы ресурстарына қажеттілік миллион теңгемен көрсетіледі:
1) "№" деген бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген бағанда мемлекеттік бағдарламаның міндеттері мен іс-шараларының атауы көрсетіледі;
3) "Қажетті қаражат (жылдар бойынша)" деген негізгі бағанның 3-7-бағандарында мемлекеттік бағдарламаны іске асыру жылдары бойынша іс-шараларды орындау/қойылған міндеттерге қол жеткізу үшін қажетті қаражат көлемі көрсетіледі;
4) "Барлық қаржыландыру" деген бағанның 8-бағанында іс-шараларды орындау/мемлекеттік бағдарламаның қойылған міндеттеріне қол жеткізу үшін қажетті қаражаттың жалпы көлемі көрсетіледі;
5) "Қаржыландыру көзі" деген негізгі бағанның 9-13-бағандарында қаржыландыру көздері бөлінісінде міндеттер мен іс-шараларды қаржыландыру сомасы көрсетіледі;
6) "БАРЛЫҒЫ, оның ішінде көздердің түрлері бойынша" деген жолда мемлекеттік бағдарламаны іске асырудың жылдар бойынша және қаржыландыру көздері бойынша қорытынды сомасы көрсетіледі;

7) в строках "Республиканский бюджет", "Местный бюджет", "Внебюджетные средства", "Национальный фонд" и "Другие источники" графы со знаком "*" не заполняются.
Приложение 6 к приказу
Приложение 8
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
Комплексный план
________________________________ на ________ годы
(наименование отрасли) (плановый период)
Паспорт
1
Наименование
2
Основание для разработки
3
Срок реализации
4
Наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей
5
Краткая информация о необходимости принятия комплексного плана с указанием основных проблем и задач по их решению
Наименование
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
Объем финансирования
Источники финансирования
Ожидаемые результаты:
1)
2)
n)
Направление
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление
4.
Мероприятие 1
5.
Мероприятие n
6.
Мероприятие n
Приложение к форме
Комплексного плана
Пояснения по заполнению Комплексного плана
1. В заголовке по строкам "(наименование отрасли)" и "(плановый период)" указывается наименование отрасли, на развитие которого нацелен комплексный план, и срок его реализации.
2. Паспорт комплексного плана заполняется следующим образом:
1) по строке "Наименование" указывается полное наименование комплексного плана;
2) по строке "Основание для разработки" указываются реквизиты поручения Президента или Премьер-Министра Республики Казахстан, его номер, дата, пункт при наличии, в реализацию которого обеспечивается разработка комплексного плана;
3) по строке "Срок реализации" указывается плановый период реализации комплексного плана;
4) по сроке "Наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей" указываются наименования государственного органа-разработчика и государственных органов и организаций – соисполнителей реализации комплексного плана;
5) по строке "Краткая информация о необходимости принятия комплексного плана с указанием основных проблем и задач по их решению" указывается информация по текущей ситуации в отрасли, ее основных проблемах и задачах по ее решению.
3. Комплексный план заполняется в табличной форме следующим образом:
1) по строке "Ожидаемые результаты" указываются ожидаемые результаты, характеризующие положительные изменения, которые будут достигнуты в результате реализации комплексного плана;
2) в строках "Направление" указываются наименование основных направлений комплексного плана.
Каждое направление разделяется на мероприятия, которые указываются в графе "Мероприятие";

7) "Республикалық бюджет", "Жергілікті бюджет", "Бюджеттен тыс қаражат", "Ұлттық қор" және "Басқа да көздер" деген жолдарда "*" белгісі бар бағандар толтырылмайды.
Бұйрығына 6-қосымша
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
8-қосымша
Нысан
__________________________жылға арналған (жоспарлы кезең) ________________________________ (саланың атауы) кешенді жоспары
Паспорт
1
Атауы
2
Әзірлеу үшін негіздеме
3
Іске асыру мерзімдері
4
Әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушылардың атауы
5
Оларды шешу бойынша негізгі проблемалар мен міндеттерді көрсете отырып, кешенді жоспарды қабылдау қажеттілігі жөнінде қысқаша ақпарат
Атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көздері
Күтілетін нәтижелер:
1)
2)
n)
Бағыт
1.
1-іс-шара
2.
n- іс-шара
3.
n- іс-шара
Бағыт
4.
1- іс-шара
5.
n- іс-шара
6.
n- іс-шара
Кешенді жоспар
нысанына қосымша
Кешенді жоспарды толтыру бойынша түсіндірмелер
1. Тақырыпта "(саланың атауы)" және "(жоспарлы кезең)" деген жолдар бойынша дамуына кешенді жоспар бағытталған саланың атауы және оны іске асыру мерзімі көрсетіледі.
2. Кешенді жоспардың паспорты келесідей толтырылады:
1) "Атауы" деген жол бойынша кешенді жоспардың толық атауы көрсетіледі;
2) "Әзірлеу үшін негіздеме" деген жол бойынша іске асырырылуы кешенді жоспарды әзірлеуді қамтамасыз етілетін Қазақстан Республикасы Президентінің немесе Премьер-Министрінің тапсырмаларының деректемелері, оның нөмірі, күні, бар болса тармағы көрсетіледі;
3) "Іске асыру мерзімі" деген жол бойынша кешенді жоспарды іске асырудың жоспарлы кезеңі көрсетіледі;
4) "Әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушылардың атауы" деген жолда мерзімі бойынша әзірлеуші мемлекеттік органның және кешенді жоспарды іске асыратын мемлекеттік органдар мен ұйымдардың – бірлесіп орындаушылардың атаулары көрсетіледі;
5) "Негізгі проблемалар мен оларды шешу жөніндегі міндеттерді көрсете отырып, кешенді жоспарды қабылдау қажеттілігі туралы қысқаша ақпарат" деген жол бойынша саладағы ағымдағы ахуал, оның негізгі проблемалары және оны шешу жөніндегі міндеттер бойынша ақпарат көрсетіледі.
3. Кешенді жоспар кестелік нысанда келесідей толтырылады:
1) "Күтілетін нәтижелер" деген жол бойынша кешенді жоспарды іске асыру нәтижесінде қол жеткізілетін оң өзгерістерді сипаттайтын күтілетін нәтижелер көрсетіледі;
2) "Бағыт" деген жолдарда кешенді жоспардың негізгі бағыттарының атауы көрсетіледі.
Әрбір бағыт "Іс-шара" деген бағанда көрсетілетін іс-шараларға бөлінеді;

3) в графах "№" и "Наименование" указываются наименование мероприятий комплексного плана в сквозной нумерации;
4) в графе "Форма завершения" указывается форма завершения мероприятий (качественная характеристика мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение мероприятия);
5) в графе "Ответственный исполнитель" указываются центральные государственные органы, местные исполнительные органы, подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора, ответственные за исполнение мероприятий;
6) в графе "Срок исполнения" указываются запланированные сроки исполнения мероприятий.
В случае, если формой завершения по предусмотренным мероприятиям является информирование в вышестоящие органы, то сроки исполнения данных мероприятий корреспондируются друг с другом и не должны превышать информирования вышестоящих органов более двух раз в год в целом по комплексному плану;
7) в графе "Объем финансирования" указывается планируемый объем финансирования мероприятий (млн теңге) либо в пределах средств, предусмотренных в республиканском, местном бюджете, внебюджетных или иных источниках;
8) в графе "Источники финансирования" указывается источник финансирования данного мероприятия (средства республиканского бюджета, местного бюджета, внебюджетные средства).
Приложение 7 к приказу
Приложение 9
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
Дорожная карта __________________________
(наименование)
Наименование
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования
Источники финансирования
Ожидаемые результаты:
1)
2)
n)
Направление
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление
4.
Мероприятие 1
5.
Мероприятие n
6.
Мероприятие n
Приложение
к форме Дорожной карты
Пояснения по заполнению Дорожной карты
Дорожная карта заполняется следующим образом:
1) в заголовке по строке "(наименование)" указывается наименование дорожной карты;
2) в графе "№" указывается сквозной порядковый номер;
3) в графе "Наименование" соответственно строкам указываются наименования ожидаемых результатов, основных направлений и мероприятий дорожной карты.
Ожидаемые результаты характеризуют положительные изменения, которые будут достигнуты в результате реализации Дорожной карты. Каждое направление разделяется на мероприятия;
4) графа "Форма завершения" заполняется по строкам "Мероприятие" и указывается качественная/количественная характеристика мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение мероприятия.
В случае, если формой завершения по предусмотренным мероприятиям является информирование в вышестоящие органы, то сроки исполнения данных мероприятий корреспондируются друг с другом и не должны превышать информирования вышестоящих органов более двух раз в год в целом по Дорожной карте;

3) "№" және "Атауы" деген бағандарда өтпелі нөмірдегі кешенді жоспар іс-шараларының атауы көрсетіледі;
4) "Аяқталу нысаны" деген бағанда іс-шаралардың аяқталу нысаны (іс-шараның аяқталуын білдіретін іс-шараның сапалық сипаттамасы) көрсетіледі;
5) "Жауапты орындаушы" деген бағанда іс-шаралардың орындалуына жауапты орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері көрсетіледі;
6) "Орындалу мерзімі" деген бағанда іс-шараларды орындаудың жоспарланған мерзімдері көрсетіледі.
Егер көзделген іс-шаралар бойынша аяқталу нысаны жоғары тұрған органдарға хабарлау болып табылған жағдайда, онда осы іс-шараларды орындалу мерзімдері бір-біріне сәйкес келеді және жалпы кешенді жоспар бойынша жоғары тұрған органдарға хабарлау жылына екі реттен аспайды;
7) "Қаржыландыру көлемі" деген бағанда іс-шараларды қаржыландырудың жоспарланатын көлемі (млн теңге) не республикалық, жергілікті бюджетте, бюджеттен тыс немесе басқа да көздерде көзделген қаражат шегінде көрсетіледі;
8) "Қаржыландыру көздері" деген бағанда осы іс-шараны қаржыландыру көзі (республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты, бюджеттен тыс қаражат) көрсетіледі.
Бұйрығына 7-қосымша
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
9-қосымша
Нысан
__________________________ жол картасы (атауы)
Атауы
Аяқталу нысаны
Орындалу мерзімі
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көздері
Күтілетін нәтижелер:
1)
2)
n)
Бағыт
1.
1-іс-шара
2.
n- іс-шара
3.
n- іс-шара
Бағыт
4.
1- іс-шара
5.
n- іс-шара
6.
n- іс-шара
Жол картасының нысанына
қосымша
Жол картасын толтыру бойынша түсіндірмелер
Жол картасы келесідей толтырылады:
1) "(атауы)" деген жол бойынша тақырыпта жол картасының атауы көрсетіледі;
2) "№" деген бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
3) "Атауы" деген бағанда жолдарға сәйкес күтілетін нәтижелердің, жол картасының негізгі бағыттары мен іс-шараларының атаулары көрсетіледі.
Күтілетін нәтижелер Жол картасын іске асыру нәтижесінде қол жеткізілетін оң өзгерістерді сипаттайды. Әр бағыт іс-шараларға бөлінеді;
4) "Аяқталу нысаны" деген баған "Іс-шара" деген жолдар бойынша толтырылады және іс-шараның аяқталуын білдіретін іс-шараның сапалық/сандық сипаттамасы көрсетіледі.
Егер көзделген іс-шаралар бойынша аяқталу нысаны жоғары тұрған органдарға хабарлау болып табылған жағдайда, онда осы іс-шаралардың орындалу мерзімдері бір-біріне сәйкес келеді және жалпы Жол картасы бойынша жоғары тұрған органдарға хабарлау жылына екі реттен аспайды;

5) в графе "Срок исполнения" указываются запланированные сроки исполнения мероприятий;
6) в графе "Ответственный исполнитель" указываются государственные органы, подведомственные ему организации, субъекты квазигосударственного сектора, ответственные за исполнение мероприятий.
Подведомственные организации и субъекты квазигосударственного сектора по исполнению мероприятий указываются как соисполнители;
7) в графе "Объем финансирования" указывается планируемый объем финансирования мероприятий (млн теңге) либо в пределах средств, предусмотренных в республиканском, местном бюджете, внебюджетных или иных источниках;
8) в графе "Источники финансирования" указывается источник финансирования данного мероприятия (средства республиканского бюджета, местного бюджета, внебюджетные средства).

5) "Орындалу мерзімі" деген бағанда іс-шараларды орындаудың жоспарланған мерзімдері көрсетіледі;
6) "Жауапты орындаушы" деген бағанда іс-шаралардың орындалуына жауапты мемлекеттік органдар, оған ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері көрсетіледі.
Іс-шараларды орындау бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдар мен квазимемлекеттік сектор субъектілері бірлесіп орындаушылар ретінде көрсетіледі;
7) "Қаржыландыру көлемі" деген бағанда іс-шараларды қаржыландырудың жоспарланатын көлемі (млн теңге) не республикалық, жергілікті бюджетте, бюджеттен тыс немесе басқа да көздерде көзделген қаражат шегінде көрсетіледі;
8) "Қаржыландыру көздері" деген бағанда осы іс-шараны қаржыландыру көзі көрсетіледі (республикалық бюджет қаражаты, жергілікті бюджет қаражаты, бюджеттен тыс қаражат).