О внесении изменения и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 ноября 2025 года № 126 "Об утверждении Перечней, импортируемых на территорию Республики Казахстан товаров для целей производства продукции, за исключением товаров, импортируемых с территории государств – членов Евразийского экономического союза, предназначенных для переработки, а также налогоплательщиков Республики Казахстан, импортирующих такие товары"

"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан импортталатын, қайта өңдеуге арналған тауарларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағына өнім өндіру мақсатында импортталатын тауарлардың, сондай-ақ осындай тауарларды импорттайтын Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 28 қарашадағы № 126 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы

Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 августа 2026 года № 125
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 ноября 2025 года № 126 "Об утверждении Перечней, импортируемых на территорию Республики Казахстан товаров для целей производства продукции, за исключением товаров, импортируемых с территории государств – членов Евразийского экономического союза, предназначенных для переработки, а также налогоплательщиков Республики Казахстан, импортирующих такие товары" следующие изменение и дополнения:
в Перечне импортируемых на территорию Республики Казахстан товаров для целей производства продукции, за исключением товаров, импортируемых с территории государств – членов Евразийского экономического союза, предназначенных для переработки, утвержденном указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 5 тамыздағы № 125 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан импортталатын, қайта өңдеуге арналған тауарларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағына өнім өндіру мақсатында импортталатын тауарлардың, сондай-ақ осындай тауарларды импорттайтын Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 28 қарашадағы № 126 бұйрығына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан импортталатын, қайта өңдеуге арналған тауарларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағына өнім өндіру мақсатында импортталатын тауарлардың тізбесінде:

дополнить строками, порядковые номера 16-1, 16-2, 16-3, 16-4 и 16-5, следующего содержания:
"
16-1.
Сложные эфиры прочих неорганических кислот неметаллов (кроме сложных эфиров галогенводородов) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные: прочие: соединения прочие (Пропаргит)
2920 90 700 0
16-2.
Соединения, содержащие аминную функциональную группу: моноамины ароматические и их производные; соли этих соединений: прочие: пендиметалин для производства химических средств защиты растений (Пендиметалин)
2921 49 000 1
16-3.
Соединения, содержащие карбоксамидную функциональную группу; соединения угольной кислоты, содержащие амидную функциональную группу: амиды циклические (включая карбаматы циклические) и их производные; соли этих соединений: уреины и их производные; соли этих соединений (Пенцикурон, Диурон)
2924 21 000 0
16-4.
Соединения, содержащие карбоксамидную функциональную группу; соединения угольной кислоты, содержащие амидную функциональную группу: амиды циклические (включая карбаматы циклические) и их производные; соли этих соединений: прочие: прочие: прочие (Дифлубензурон)
2924 29 990 9
16-5.
Соединения, содержащие нитрильную функциональную группу: прочие: прочие (Лямбда-Цигалотрин, Циперметрин)
2926 90 980 0
";
дополнить строками, порядковые номера 17-1, 17-2, 17-3, 17-4, 17-5, 17-6, 17-7, 17-8, 17-9, 17-10, 17-11, 17-12, 17-13, 17-14, 17-15 и 17-16, следующего содержания:
"
17-1.
Соединения сероорганические: тиурам моно-, ди- или тетрасульфиды (Тирам)
2930 30 000 0
17-2.
Соединения сероорганические: прочие: прочие: О,О-диметил-S-(N метилкарбамоилметил) дитиофосфат, мезотрион, клетодим и малатион для производства химических средств защиты растений (Клетодим Технический)_
2930 90 950 1
17-3.
Соединения сероорганические: прочие: прочие: прочие (Тиофанат -Метил)
2930 90 950 8
17-4.
Соединения органо-неорганические прочие: тетраметилсвинец и тетраэтилсвинец (Тиаклоприд)
2931 10 000 0
17-5.
Соединения органо-неорганические прочие: негалогенированные
фосфорорганические производные: прочие: N-фосфонометилглицин, его калиевая и изопропиламинная соли (Глифосат кислота IDA)
2931 49 000 1
17-6.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота: соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиразольное кольцо (гидрированное или негидрированное): прочие: прочие (Мефенпир-диэтил, Пираклостробин, С-Метолахлор, Метазахлор)

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 16-1, 16-2, 16-3, 16-4 және 16-5- жолдармен толықтырылсын:
"
16-1.
Бейметалдардың өзге бейорганикалық қышқылдарының (галогенді сутектердің күрделі эфирлерінен басқа) және олардың тұздарының күрделі эфирлері; олардың галогенделген, сульфатталған, нитратталған немесе нитрозданған туындылары: өзгелері: өзге де қосылыстар (Пропаргит)
2920 90 700 0
16-2.
Аминдік функционалдық тобы бар қосылыстар: хош иісті моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары: өзгелері: өсімдіктерді қорғаудың химиялық құралдарын өндіруге арналған пендиметалин (пендиметалин)
2921 49 000 1
16-3.
Құрамында карбоксамид функционалдық тобы бар қосылыстар; құрамында амид функционалдық тобы бар көмір қышқылының қосылыстары: циклдік амидтер (циклдік карбаматтарды қоса алғанда) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
: уреиндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары (Пенцикурон, Диурон)
2924 21 000 0
16-4.
Құрамында карбоксамид функционалдық тобы бар қосылыстар; құрамында амид функционалдық тобы бар көмір қышқылының қосылыстары: циклдік амидтер (циклдік карбаматтарды қоса алғанда) және олардың туындылары; осы қосындылардың тұздары:
өзгелері: өзгелері: өзгелері (Дифлубензурон)
2924 29 990 9
16-5.
Құрамында нитрил функционалдық тобы бар қосылыстар: өзгелері: өзгелері (Лямбда-Цигалотрин, Циперметрин)
2926 90 980 0
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 17-1, 17-2, 17-3, 17-4, 17-5, 17-6, 17-7, 17-8, 17-9, 17-10, 17-11, 17-12, 17-13, 17-14, 17-15 және 17-16-жолдармен толықтырылсын:
"
17-1.
Күкіртті органикалық қосылыстар: тиурам моно-, ди- немесе тетрасульфидтер (Тирам)
2930 30 000 0
17-2.
Күкіртті органикалық қосылыстар: өзгелері: өзгелері: О, о-диметил-S-(N метилкарбамоилметил) дитиофосфат, мезотрион, клетодим және өсімдіктерді қорғаудың химиялық құралдарын өндіруге арналған малатион (техникалық Клетодим)_
2930 90 950 1
17-3.
Күкіртті органикалық қосылыстар: өзгелері: өзгелері: өзгелері (Тиофанат-Метил)
2930 90 950 8
17-4.
Өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар: тетраметилсвинец және тетраэтилсвинец (Тиаклоприд)
2931 10 000 0
17-5.
Өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар: галогенделмеген фосфорорганикалық туындылар: өзгелері: N-фосфонометилглицин, оның калий және изопропиламин тұздары (IDA глифосат қышқылы)
2931 49 000 1
17-6.
Құрамында азоттың тек гетероаты(лары) бар гетероциклді қосылыстар: құрамында конденсацияланбаған пиразол сақинасы (гидрленген немесе гидрленбеген) бар қосылыстар: өзгелері: өзгелері (Мефенпир-диэтил, Пираклостробин, с-Метолахлор, Метазахлор)

2933 19 900 0
17-7.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота: соединения, содержащие в структуре неконденсированное имидазольное кольцо (гидрированное или негидрированное): прочие: прочие (Прохлораз)
2933 29 900 0
17-8.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота: соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное): прочие: 3,6-дихлорпиридин-2- карбоновая кислота (Клопиралид)
2933 39 250 0
17-9.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота: соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное): прочие: прочие (Клодинафоп-пропаргил, Имазамокс, Хлорпирифос, Ацетамиприд)
2933 39 980 0
17-10.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота: соединения, содержащие в структуре неконденсированное триазиновое кольцо (гидрированное или негидрированное): прочие: прочие (Дифеноконазол, Метрибузин)
2933 69 800 0
17-11.
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота: прочие: прочие: прочие: прочие (Эпоксиконазол, Дикват дибром соль, Пропиконазол, Тебуконазол, Тритиконазол)
2933 99 800 8
17-12.
Нуклеиновые кислоты и их соли, определенного или неопределенного химического состава; гетероциклические соединения прочие: соединения, содержащие в структуре неконденсированное тиазольное кольцо (гидрированное или негидрированное) (Тиаметоксам)
2934 10 000 0
17-13.
Нуклеиновые кислоты и их соли, определенного или неопределенного химического состава; гетероциклические соединения прочие: прочие: прочие: прочие (Тидиазурон, Хизалофоп-П-тефурил, Карбоксин, Имидаклоприд, Феноксапроп-П-этил)
2934 99 800 0
17-14.
Сульфонамиды: прочие: прочие: метсульфурон-метил, трибенурон-метил, римсульфурон и флорасулам для производства химических средств защиты растений (Метсульфурон-метил, Флорасулам, Трибенурон-Метил)
2935 90 900 1
17-15.
Сульфонамиды: прочие: прочие: прочие (Тифенсульфурон-метил, Флукарбазон, Флукарбазон натрия, Никосульфурон, Азимсульфурон)
2935 90 900 9
17-16.
Соединения органические прочие (Клоквинтоцет-мексил, Дельтаметрин)
2942 00 000 0
";
дополнить строкой, порядковый номер 29-1, следующего содержания:
"
29-1.
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401): прочие вещества поверхностно- активные органические, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи: неионогенные (Адъювант)

2933 19 900 0
17-7.
Құрамында азоттың тек гетероаты(лары) бар гетероциклді қосылыстар: құрамында конденсацияланбаған имидазол сақинасы (гидрленген немесе гидрленбеген) бар қосылыстар: өзгелері: өзгелері (Прохлораз)
2933 29 900 0
17-8.
Құрамында азот гетероаты(лары) бар гетероциклді қосылыстар: құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы (гидрленген немесе гидрленбеген) бар қосылыстар: өзгелері: 3,6-дихлорпиридин-2-карбон қышқылы (Клопиралид)
2933 39 250 0
17-9.
Құрамында азоттың тек гетероаты(лары) бар гетероциклді қосылыстар: құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы (гидрленген немесе гидрленбеген) бар қосылыстар: өзгелері: өзгелері (Клодинафоп-пропаргил, Имазамокс, Хлорпирифос, Ацетамиприд)
2933 39 980 0
17-10.
Құрамында азоттың тек гетероаты(лары) бар гетероциклді қосылыстар: құрамында конденсацияланбаған триазин сақинасы (гидрленген немесе гидрленбеген) бар қосылыстар: өзгелері: өзгелері (Дифеноконазол, Метрибузин)
2933 69 800 0
17-11.
Құрамында азоттың тек гетероаты(лары) бар гетероциклді қосылыстар: өзгелері: өзгелері: өзгелері: өзгелері (Эпоксиконазол, дибром Дикваты тұз, Пропиконазол, Тебуконазол, Тритиконазол)
2933 99 800 8
17-12.
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы нуклеин қышқылдары және олардың тұздары,; өзге де гетероциклді қосылыстар: құрылымында конденсацияланбаған тиазол сақинасы (гидрленген немесе гидрленбеген) (Тиаметоксам) бар қосылыстар
2934 10 000 0
17-13.
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы нуклеин қышқылдары және олардың тұздары,; гетероциклді қосылыстар өзгелері: өзгелері: өзгелері: өзгелері (Тидиазурон, Хизалофоп-П-тефурил, Карбоксин, Имидаклоприд, феноксапроп-П-этил)
2934 99 800 0
17-14.
Сульфонамидтер: өзгелері: өзгелері: өсімдіктерді қорғаудың химиялық құралдарын өндіруге арналған метсульфурон-метил, трибенурон-метил, римсульфурон және флорасулам (Метсульфурон-метил, Флорасулам, Трибенурон-Метил)
2935 90 900 1
17-15.
Сульфонамидтер: өзгелері: өзгелері: өзгелері (Тифенсульфурон-метил, Флукарбазон, натрий Флукарбазоны, Никосульфурон, Азимсульфурон)
2935 90 900 9
17-16.
Өзге де органикалық қосылыстар (Клоквинтоцет-мексил, Дельтаметрин)
2942 00 000 0
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 29-1-жолмен толықтырылсын:
"
29-1.
Беткі белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беткі белсенді заттар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды қоса алғанда) және құрамында сабыны бар немесе жоқ тазартқыш құралдар (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа): бөлшек сауда үшін буып-түйілген немесе буып-түйілмеген беткі белсенді органикалық өзге де заттар: иондық емес (Адъювант)

3402 42 000 0
";
строку, порядковый номер 38, исключить;
в Перечне налогоплательщиков Республики Казахстан, импортирующих на территорию Республики Казахстан товары для целей производства продукции за исключением товаров, импортируемых с территории государств – членов Евразийского экономического союза, предназначенные для переработки, утвержденном указанным приказом:
дополнить строками, порядковые номера 112, 113, 114, 115, 116, 117, следующего содержания:
"

3402 42 000 0
";
реттік нөмірі 38-жол алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан импортталатын, қайта өңдеуге арналған тауарларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағына өнім өндіру мақсатында импортталатын Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің тізбесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 112, 113, 114, 115, 116, 117-жолдармен толықтырылсын:
"

112.
ТОО "Астана Нан"
990140000285
113.
ТОО "Алматинский краски"
090240005737
114.
ТОО "Щелково Агрохим-KZ"
100140001705
115.
ТОО "Косагрокоммерц"
080540010198
116.
ТОО "Лакра"
990840002851
117.
ТОО "ВМП Астана"
180340015806
";
2. Департаменту налоговой и таможенной политики Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после официального опубликования.

112.
"Астана Нан" ЖШС
990140000285
113.
"Алматинские краски" ЖШС
090240005737
114.
"Щелково Агрохим-KZ" ЖШС
100140001705
115.
"Косагрокоммерц" ЖШС
080540010198
116.
"Лакра" ЖШС
990840002851
117.
"ВМП Астана" ЖШС
180340015806
";
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Салық және кеден саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру үшін жіберуді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и
строительства Республики Казахстан

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі