О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2025 года № 204 "О бюджете города Костаная на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 10 марта 2026 года № 225
Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 26 декабря 2025 года № 204 "О бюджете города Костаная на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 130 322 135,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 107 927 567,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 360 014,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 642 260,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 392 294,0 тысячи тенге;
2) затраты – 130 706 512,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -336 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 776 434,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 824 105,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 824 105,5 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Костанайского городского маслихата О. Байгабулов
Приложение 1
к решению маслихата

Мәслихаттың 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 204 "Қостанай қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 225 шешімі
Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 204 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 130 322 135,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 107 927 567,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 360 014,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9 642 260,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11 392 294,0 мың теңге;
2) шығындар – 130 706 512,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -336 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 776 434,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 824 105,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 824 105,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай қалалық мәслихатының төрағасы О. Байгабулов
Мәслихаттың

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
666 737,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
666 737,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 074 060,0
1
Социальное обеспечение
636 182,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
636 182,0
005
Государственная адресная социальная помощь
636 182,0
2
Социальная помощь
3 678 237,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 678 237,0
006
Оказание жилищной помощи
18 300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
702 682,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
57 610,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
441 457,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
504 572,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 887 016,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
66 600,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
759 641,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
709 641,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
203 793,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 071,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
461 704,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
27 661,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 412,0
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
50 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
50 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
24 572 151,0
1
Жилищное хозяйство
15 705 856,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
666 737,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
666 737,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 074 060,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
636 182,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
636 182,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
636 182,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 678 237,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 678 237,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18 300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
702 682,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
57 610,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
441 457,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
504 572,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 887 016,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
66 600,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
759 641,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
709 641,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
203 793,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 071,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
461 704,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
27 661,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 412,0
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
50 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
50 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
24 572 151,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
15 705 856,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі