О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 35/287 "О бюджете сел, сельских округов на 2026 - 2028 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 10 марта 2026 года № 37/306
Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата "О бюджетах сел, сельских округов на 2026 - 2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 35/287 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сел, сельских округов на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 219 316,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 523 712,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 471,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 1 695 133,6 тысячи тенге;
2) затраты – 2 226 387,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 071,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 071,3 тысячи тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 071,3 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2026 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 695 133,6 тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 66 369,7 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 162 956,9 тысяч тенге;

Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 35/287 "2026 - 2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 37/306 шешімі
Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 35/287 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 219 316,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 523 712,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 471,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 695 133,6 мың теңге;
2) шығындар – 2 226 387,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 071,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 071,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 071,3 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 695 133,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 66 369,7 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 162 956,9 мың теңге;

села Жетыбай – 348 088,4 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 127 730,2 тысяч тенге;
села Курык – 497 691,7 тысячи тенге;
села Мунайшы – 286 209,8 тысяч тенге;
села Сенек – 206 086,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Каракиянского районного маслихата Қалаубай Ж.

Жетібай ауылы – 348 088,4 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 127 730,2 мың теңге;
Құрық ауылы – 497 691,7 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 286 209,8 мың теңге;
Сенек ауылы – 206 086,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарақия аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Қалаубай