О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 23 октября 2018 года № 86/қе "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах информатизации, обеспечения информационной безопасности"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 1 июля 2026 года № 53/нс
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 1 октября 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 23 октября 2018 года № 86/қе "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах информатизации, обеспечения информационной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 17630) следующие изменения:
цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере информатизации, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере обеспечения информационной безопасности, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. 5 Службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (Дарменов Б.Д.) обеспечить направление настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 33059).
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 октября 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
Е. Сагимбаев
СОГЛАСОВАН
Агентство по защите и развитию
конкуренции Республики Казахстан
Министерство
искусственного интеллекта и
цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности/
Республики Казахстан
от 1 июля 2026 года № 53/нс
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности/
Республики Казахстан
от 23 октября 2018 года № 86/қе
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере информатизации
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цена без учета налога на добавленную стоимость, тенге
1
2
3
4
1.
Экспертиза инвестиционного предложения и финансово-экономического обоснования бюджетных инвестиций и технического задания на создание и развитие объекта информатизации "электронного правительства" на соответствие требованиям информационной безопасности:

"Ақпараттандыру, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 23 қазандағы № 86/қе бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 1 шiлдедегi № 53/нс бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.10.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпараттандыру, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 23 қазандағы № 86/қе бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17630 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің 5-қызметі (Б.Д. Дәрменов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тiзiлiмiн, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидаларының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) 10-тармағының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сағымбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы 1 шілдедегі
№ 53/нс бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2018 жылғы 23 қазандағы
№ 86/қе бұйрығына
1-қосымша
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары
р/с
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Қосылған құн салығы ескерілмеген бағасы, теңге
1
2
3
4
1.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісін құруға және дамытуға арналған инвестициялық ұсыныстың және бюджеттік инвестициялардың қаржылық-экономикалық негіздемесінің және техникалық тапсырманың ақпараттық қауiпсiздiк талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу:

1)
Проведение экспертизы инвестиционного предложения на создание и развитие объекта информатизации "электронного правительства" на соответствие требованиям информационной безопасности
1 услуга
409 644
2)
Проведение экспертизы финансово-экономического обоснования бюджетных инвестиций на создание и развитие объекта информатизации "электронного правительства" на соответствие требованиям информационной безопасности
1 услуга

1)
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісін құруға және дамытуға арналған инвестициялық ұсыныстың ақпараттық қауiпсiздiк талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу
1 көрсетілетін қызмет
409 644
2)
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісін құруға және дамытуға арналған бюджеттік инвестициялардың қаржылық-экономикалық негіздемесінің ақпараттық қауiпсiздiк талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу
1 көрсетілетін қызмет

199 570
3)
Проведение экспертизы технического задания на создание и развитие объекта информатизации "электронного правительства" на соответствие требованиям информационной безопасности
1 услуга
387 671
2.
Осуществление межотраслевой координации по вопросам мониторинга обеспечения информационной безопасности, защиты и безопасного функционирования объектов информатизации "электронного правительства", казахстанского сегмента Интернета, а также критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры, реагирования на инциденты информационной безопасности с проведением совместных мероприятий по обеспечению информационной безопасности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан
1 услуга
2 167 692 741
3.
Осуществление сбора, анализа и обобщения информации отраслевых центров информационной безопасности и оперативных центров информационной безопасности об инцидентах информационной безопасности на объектах информационно – коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и других критически важных объектах информационно-коммуникационной инфраструктуры
1 услуга
360 557 738
4.
Содействие собственникам, владельцам и пользователям объектов информатизации в вопросах безопасного использования информационно-коммуникационных технологий
1 инцидент
4 415 583
5.
Проведение испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности объектов информатизации, собственником (владельцем) и (или) заказчиком которых является государственный орган:
1)
Анализ исходных кодов
1 Мбайт
32 998
2)
Нагрузочное испытание
1 вариант использования
1 054 904
3)
Обследование сетевой инфраструктуры
1 подсеть
1 421 969
4)
Испытание функций информационной безопасности
1 система / подсистема
3 517 410
5)
Обследование процессов обеспечения информационной безопасности
1 система / подсистема
1 944 574
6.
Осуществление сопровождения единого шлюза доступа к Интернету и единого шлюза электронной почты "электронного правительства"
1 услуга
394 008 950
7.
Мониторинг обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства" посредством системы мониторинга обеспечения информационной безопасности Национального координационного центра информационной безопасности:
1)
Мониторинг обеспечения защиты
1 объект информатизации "электронного правительства"
12 563 414
2)
Мониторинг реагирования на инциденты информационной безопасности
1 объект информатизации "электронного правительства"
12 043 554
3)
Мониторинг обеспечения безопасного функционирования
1 объект информатизации "электронного правительства"

199 570
3)
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісін құруға және дамытуға арналған техникалық тапсырманың ақпараттық қауiпсiздiк талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу
1 көрсетілетін қызмет
387 671
2.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-шараларды жүргізе отырып, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің, Интернеттің қазақстандық сегментінің, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін, қорғалуы мен қауіпсіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қою мониторингі мәселелері бойынша салааралық үйлестіруді жүзеге асыру
1 көрсетілетін қызмет
2 167 692 741
3.
Ақпараттық қауіпсіздіктің салалық орталықтары мен ақпараттық қауіпсіздіктің жедел орталықтарының "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілеріндегі және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның басқа да аса маңызды объектілеріндегі ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғалары туралы ақпаратын жинауды, талдауды және қорытуды жүзеге асыру
1 көрсетілетін қызмет
360 557 738
4.
Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қауіпсіз пайдалану мәселелерінде ақпараттандыру объектілерінің меншік иелеріне, иеленушілеріне және пайдаланушыларына жәрдемдесу
1 оқыс оқиға
4 415 583
5.
Мемлекеттік орган меншік иесі (иеленуші) және (немесе) тапсырыс беруші болып табылатын ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу:
1)
Бастапқы кодтарды талдау
1 Мбайт
32 998
2)
Жүктемелік сынау
1 пайдалану нұсқасы
1 054 904
3)
Желілік инфрақұрылымды зерттеп-қарау
1 кіші желі
1 421 969
4)
Ақпараттық қауіпсіздік функцияларын сынау
1 жүйе/кіші жүйе
3 517 410
5)
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету процестерін зерттеп-қарау
1 жүйе/кіші жүйе
1 944 574
6.
Интернетке қол жеткізудің бірыңғай шлюзін және "электрондық үкіметтің" электрондық поштасының бірыңғай шлюзін қолдап отыруды жүзеге асыру
1 көрсетілетін қызмет
394 008 950
7.
Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығының ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мониторингі жүйесі арқылы "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мониторингі:
1)
Қорғалуды қамтамасыз ету мониторингі
1 "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісі
12 563 414
2)
Ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қою мониторингі
1 "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісі
12 043 554
3)
Қауіпсіз жұмыс істеуді қамтамасыз ету мониторингі
1 "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісі

1 964 485
8.
Мониторинг событий информационной безопасности объектов информатизации государственных органов:
1)
Установка источников событий информационной безопасности в информационно-коммуникационной инфраструктуре государственных органов
1 государственный орган
2 588 907
2)
Техническое сопровождение источников событий информационной безопасности в информационно-коммуникационной инфраструктуре государственных органов
1 государственный орган
22 508 227
3)
Отслеживание событий информационной безопасности объектов мониторинга событий информационной безопасности
1 государственный орган

1 964 485
8.
Мемлекеттік органдардың ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік оқиғаларын мониторингілеу
1)
Мемлекеттік органдардың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымында ақпараттық қауіпсіздік оқиғалары көздерін орнату
1мемлекеттік орган
2 588 907
2)
Мемлекеттік органдардың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымындағы ақпараттық қауіпсіздік оқиғалары көздерін техникалық қолдап отыру
1 мемлекеттік орган
22 508 227
3)
Ақпараттық қауіпсіздік оқиғаларын мониторингілеу объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік оқиғаларын бақылау
1 мемлекеттік орган

22 117 054
9.
Осуществление координации мероприятий по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства" а также реагированию на инциденты информационной безопасности
1 государственное учреждение
16 437 522
10.
Осуществление обследования обеспечения защищенности процессов хранения, обработки и распространения персональных данных ограниченного доступа, содержащихся в электронных информационных ресурсах:

22 117 054
9.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету, сондай-ақ ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қою жөніндегі іс-шараларды үйлестіруді жүзеге асыру
1 мемлекеттік мекеме
16 437 522
10.
Электрондық ақпараттық ресурстарда қамтылған қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді сақтау, өңдеу және тарату процестерінің қорғалуын қамтамасыз етуді зерттеп-қарауды жүзеге асыру:

1)
Организационно-правовые меры и процессы защиты персональных данных
1 объект обследования
1 841 475
2)
Инструментальное сканирование
1 объект обследования
613 825
11.
Обеспечение функционирования объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры Национального координационного центра информационной безопасности
1 услуга
170 018 924
12.
Выявление, пресечение и исследование угроз и инцидентов информационной безопасности на объектах информатизации "электронного правительства" и формирование рекомендаций по их устранению или предотвращению
1 услуга
1 418 557 993
13.
Принятие участия в осуществлении государственного контроля в сфере информатизации в части обеспечения информационной безопасности
1услуга
855 806
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 1 июля 2026 года № 53/нс
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан/
от 23 октября 2018 года № 86/ қе
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере обеспечения информационной безопасности
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цена без учета налога на добавленную стоимость, тенге
1
2
3
4
1.
Техническое сопровождение системы централизованного управления сетями телекоммуникаций Республики Казахстан, а также ведение учета международных точек стыка, реестра статических адресов сетей передачи данных
1 услуга
3 044 008 275
2.
Организация и техническое сопровождение удостоверяющего центра информационной безопасности
1 услуга
132 126 913
3.
Организация и техническое сопровождение точек обмена интернет-трафиком операторов связи на территории Республики Казахстан, а также присоединение сетей операторов связи к точке обмена интернет-трафиком
1 услуга
270 296 083

1)
Дербес деректерді қорғаудың ұйымдастырушылық-құқықтық шаралары мен процестері
1 зерттеп-қарау объектісі
1 841 475
2)
Аспаптық сканерлеу
1 зерттеп-қарау объектісі
613 825
11.
Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығының ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 көрсетілетін қызмет
170 018 924
12.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілеріндегі ақпараттық қауіпсіздіктің қатерлері мен оқыс оқиғаларын анықтау, олардың жолын кесу және зерттеу және оларды жою немесе болғызбау жөніндегі ұсынымдарды қалыптастыру
1 көрсетілетін қызмет
1 418 557 993
13.
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға қатысу
1 көрсетілетін қызмет
855 806
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы 1 шілдедегі
№ 53/нс бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2018 жылғы 23 қазандағы
№ 86/қе бұйрығына
2-қосымша
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары
Р/с
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Қосылған құн салығы ескерілмеген бағасы, теңге
1
2
3
4
1.
Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін орталықтандырылған басқару жүйелерін техникалық қолдап отыру, сондай-ақ халықаралық түйісу нүктелерін есепке алуды, деректерді беру желілерінің статикалық мекенжайларының тізілімін жүргізу
1 көрсетілетін қызмет
3 044 008 275
2.
Ақпараттық қауіпсіздікті куәландырушы орталықты ұйымдастыру және техникалық қолдап отыру
1 көрсетілетін қызмет
132 126 913
3.
Қазақстан Республикасының аумағында байланыс операторларының интернет-трафигімен алмасу нүктелерін ұйымдастыру мен техникалық қолдап отыру, сондай-ақ байланыс операторларының желілерін интернет-трафикпен алмасу нүктесіне қосу
1 көрсетілетін қызмет
270 296 083