О внесении изменений и дополнений в решение Абайского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 44/415 "O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23 февраля 2026 года № 47/437
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 44/415 "O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2026-2028 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Абай на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 976 977 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 566 602 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 625 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 394 250 тысяч тенге;
2) затраты – 4 005 942 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 28 965 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 965 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 965 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Топар на 2026-2028 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 332 790 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 224 701 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 628 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 104 261 тысяч тенге;
2) затраты – 340 824 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 8 034 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 034 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 44/415 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 23 ақпандағы № 47/437 шешімі
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 44/415 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Абай қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 976 977 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 566 602 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 625 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 394 250 мың теңге;
2) шығындар – 4 005 942 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 28 965 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 965 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 28 965 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026-2028 жылдарға арналған Топар кентінің бюджеті 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 332 790 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 224 701 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 628 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 104 261 мың теңге;
2) шығындар – 340 824 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 8 034 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 034 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 8 034 тысяч тенге.";
приложения 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 к настоящему решению;
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2026-2028 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 347 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 165 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 160 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 022 тысяч тенге;
2) затраты – 87 120 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 2 773 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 773 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 773 тысяч тенге.";
приложение 9 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему решению;
дополнить приложением 11-1 "Целевые трансферты поселка Карабас из вышестоящего бюджета на 2026 год";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Карабас на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 6 к настоящему решению";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет поселка Южный на 2026-2028 годы согласно приложениям 12, 13 и 14 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 812 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 485 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 103 977 тысяч тенге;
2) затраты – 126 734 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 10 922 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 922 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 922 тысяч тенге.";

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 8 034 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5, 8 қосымшалары осы шешімнің 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджеті 9, 10 және 11 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 347 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 165 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 160 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 24 022 мың теңге;
2) шығындар – 87 120 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 2 773 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 773 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 2 773 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9 қосымшасы осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"2026 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттен Қарабас кентінің нысаналы трансферттері" 11-1-қосымшамен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес 2026 жылға арналған Қарабас кентінің бюджетіне түсетін түсімдер құрамында жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026-2028 жылдарға арналған Южный кентінің бюджеті 12, 13 және 14 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 115 812 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 485 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 350 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 103 977 мың теңге;
2) шығындар – 126 734 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 10 922 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 922 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 10 922 мың теңге.";