О внесении изменений в решение Панфиловского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 8-52-224 "О бюджете Панфиловского района на 2026-2028 годы"
Решение Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 16 апреля 2026 года № 8-59-256
Панфиловский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Панфиловского районного маслихата "О бюджете Панфиловского района на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 8-52-224 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205791) следующие изменения:
вступительную часть указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 19 286 190 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 393 449 тысячи тенге;
неналоговые поступления 99 392 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 433 166 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 360 183 тысяч тенге;
2) затраты 24 001 569 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 179 014 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 263 605 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 84 591 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 894 393 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 894 493 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 7 082 934 тысяча тенге;
погашение займов 2 194 344 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5 803 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Панфилов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-52-224 "Панфилов ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2026 жылғы 16 сәуірдегі № 8-59-256 шешімі
Панфилов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Панфилов аудандық мәслихатының "Панфилов ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-52-224 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205791 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспе бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 88, 91-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 19 286 190 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 393 449 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 99 392 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 433 166 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 360 183 мың теңге;
2) шығындар 24 001 569 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 179 014 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 263 605 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 84 591 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 894 393 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 894 493 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 7 082 934 мың теңге;
қарыздарды өтеу 2 194 344 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 803 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

600
122
Аппарат акима района (города областного значения)
269 123
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
268 523
003
Капитальные расходы государственного органа
600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
97 878
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
85 337
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 041
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
7 000
015
Капитальные расходы государственного органа
1 500
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
218 024
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
71 375
013
Капитальные расходы государственного органа
600
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 546
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
140 503
02
Оборона
133 331
122
Аппарат акима района (города областного значения)
133 331
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
53 633
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
79 698
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
241 756
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
241 756
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
241 756
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 898 173
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 891 964
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 491
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56 312
005
Государственная адресная социальная помощь

600
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
269 123
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
268 523
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
97 878
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 337
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 041
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
7 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
218 024
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 375
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 546
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
140 503
02
Қорғаныс
133 331
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
133 331
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
53 633
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
79 698
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
241 756
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
241 756
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
241 756
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 898 173
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 891 964
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 491
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56 312
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

694 838
006
Оказание жилищной помощи
99
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
120 175
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 221
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 626
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
190 044
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
561 965
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
52 829
021
Капитальные расходы государственного органа
600
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
85 708
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 674
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 382
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 209
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 105
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
104
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 399 887
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
7 816 481
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
200
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
512 013
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
7 304 268
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 583 406
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
776 954
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
58 655
014
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
409 074
015
Освещение улиц в населенных пунктах
9 333
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
8 890
028
Развитие коммунального хозяйства
20 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

694 838
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
99
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
120 175
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 221
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 626
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
190 044
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
561 965
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
52 829
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
85 708
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
9 674
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 382
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 209
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 105
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
104
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 399 887
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
7 816 481
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
200
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
512 013
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
7 304 268
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 583 406
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
776 954
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
58 655
014
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
409 074
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
9 333
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
8 890
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
20 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту