О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 22 декабря 2025 года № 47-258 "О бюджете города Талдыкорган на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 17 апреля 2026 года № 52-281
Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 47-258 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 74 643 427 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 38 799 003 тысячи тенге;
неналоговые поступления 2 097 261 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 7 407 180 тысяч тенге;
поступления трансфертов 26 339 983 тысячи тенге;
2) затраты 83 598 686 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 10 129 845 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 10 408 627 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 278 782 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 19 085 104 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 19 085 104 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 24 987 867 тысяч тенге;
погашение займов 6 620 962 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 718 199 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Талдыкорганского городского маслихата Т.Ахажан
Приложение к решению
Талдыкорганского городского
маслихата
от 17 апреля 2026 года № 52-281
Приложение 1 к решению
Талдыкорганского городского
маслихата
от 22 декабря 2025 года № 47-258
Бюджет города на 2026 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Талдықорған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 47-258 "Талдықорған қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 52-281 шешімі
Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 47-258 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 74 643 427 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 38 799 003 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 2 097 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 7 407 180 мың теңге;
трансферттер түсімі 26 339 983 мың теңге;
2) шығындар 83 598 686 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 10 129 845 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 10 408 627 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 278 782 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 19 085 104 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 19 085 104 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 24 987 867 мың теңге;
қарыздарды өтеу 6 620 962 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 718 199 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының төрағасы Т.Ахажан
Талдықорған қалалық
мәслихатының 2026 жылғы
17 сәуірдегі № 52-281 шешіміне
қосымша
Талдықорған қалалық
мәслихатының 2025 жылғы
22 желтоқсандағы № 47-258
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

935 577
467
Отдел строительство района (города областного значения)
1 000
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 000
2
Социальная помощь
2 678 811
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 493 811
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 169
006
Оказание жилищной помощи
3 604
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
316 085
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 400
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
250 545
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
251 907
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 646 101
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
185 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
185 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 001 514
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
803 269
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
96 091
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
29 752
021
Капитальные расходы государственного органа
1 720
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
275 562
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
148 756
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
237 982
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 406
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)

935 577
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 000
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 000
2
Әлеуметтiк көмек
2 678 811
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 493 811
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 169
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 604
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
316 085
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 400
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
250 545
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
251 907
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 646 101
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
185 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
185 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 001 514
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
803 269
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 091
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
29 752
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 720
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
275 562
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
148 756
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
237 982
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 406
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі