Об утверждении сроков приема документов претендентов для участия в конкурсе на прохождение научной стажировки и проведения конкурса и списка ведущих зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, научных центров и иных организаций, рекомендуемых для прохождения научных стажировок на 2026 год
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 2 апреля 2026 года № 168
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
В соответствии с пунктами 3 и 4 Правил отбора претендентов и прохождения научных стажировок, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 августа 2023 года № 422, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) сроки приема документов претендентов для участия в конкурсе на прохождение научной стажировки и проведения конкурса в 2026 году:
прием документов: с 16 марта по 30 октября 2026 года;
проведение конкурса: с 13 апреля по 31 декабря 2026 года;

2026 жылы ғылыми тағылымдамадан өту конкурсына қатысу үшін үміткерлердің құжаттарын қабылдау және конкурс өткізу мерзімдері мен ғылыми тағылымдамадан өту үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының, ғылыми орталықтардың және өзге де ұйымдардың тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2026 жылғы 2 сәуірдегі № 168 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 18 тамыздағы № 422 бұйрығымен бекітілген Үміткерлерді іріктеу және ғылыми тағылымдамадан өту қағидаларының 3 және 4-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) 2026 жылы ғылыми тағылымдамадан өту конкурсына қатысу үшін үміткерлердің құжаттарын қабылдау және конкурс өткізу мерзімдері:
құжат қабылдау: 2026 жылғы 16 наурыз бен 30 қазан аралығы;
конкурсты өткізу: 2026 жылғы 13 сәуір мен 31 желтоқсан аралығы болып;

2) список ведущих зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, научных центров и (или) организации, рекомендуемых для прохождения научных стажировок на 2026 год, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес ғылыми тағылымдамадан өту үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының, ғылыми орталықтардың және өзге де ұйымдардың 2026 жылға арналған тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 16 марта 2026 года.
Министр науки и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
приложение к приказу
Список ведущих зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, научных центров и иных организаций, рекомендуемых для прохождения научных стажировок на 2026 год
Наименование высшего учебного заведения, зарубежной организации
Местонахождение
* Код направления из Перечня приоритетных направлений научных исследований для прохождения научных стажировок, утвержденного Высшей научно-технической комиссией при Правительстве Республики Казахстан

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 16 наурыздан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нұрбек
бұйрыққа қосымша
2026 жылға арналған ғылыми тағылымдамадан өту үшін ұсынылатын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жетекші шетелдік ұйымдарының, ғылыми орталықтардың және өзге де ұйымдардың тізімі
Жоғары оқу орнының, шетелдік ұйымның атауы
Орналасқан жері
* Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия бекіткен Ғылыми тағылымдамадан өту үшін ғылыми зерттеулердің басым бағыттарының тізбесінен бағыттар коды

3.10,
4.2.2.6, 4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14,
5.5
16.
Университет Ньюкасла, Австралия (The University of Newcastle, Australia (UON)
Австралийский Союз (Австралия)
5.5
17.
Университет Монаша (Monash University)
Австралийский Союз (Австралия)
1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.19, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.7, 3.9, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.9, 4.2.2.13
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.10
6.4, 6.9
18.
Австралийский национальный университет (The Australian National University)
Австралийский Союз (Австралия)
1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.26
2.1, 2.2, 2.4, 2.7, 2.12, 2.13, 2.16, 2.19, 2.24, 2.25, 2.27, 2.38, 2.40
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.15, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
5.2
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
19.
Университет Мельбурна (The University of Melbourne)
Австралийский Союз (Австралия)
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.12, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.38, 2.40, 2.41
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
20.
Университет Нового Южного Уэльса (УНЮУ Сидней) (The University of New South Wales (UNSW Sydney)
Австралийский Союз (Австралия)
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42

3.10,
4.2.2.6, 4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14,
5.5
16.
Ньюкасл университеті, Австралия (The University of Newcastle, Australia (UON)
Аустралия Одағы (Аустралия)
5.5
17.
Монаш университеті (Monash University)
Аустралия Одағы (Аустралия)
1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.19, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.7, 3.9, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.9, 4.2.2.13
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.10
6.4, 6.9
18.
Австралия ұлттық университеті (The Australian National University)
Аустралия Одағы (Аустралия)
1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.26
2.1, 2.2, 2.4, 2.7, 2.12, 2.13, 2.16, 2.19, 2.24, 2.25, 2.27, 2.38, 2.40
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.15, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
5.2
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
19.
Мельбурн университеті (The University of Melbourne)
Аустралия Одағы (Аустралия)
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.12, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.38, 2.40, 2.41
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
20.
Жаңа Оңтүстік Уэльс университеті (Сидней) (The University of New South Wales (UNSW Sydney)
Аустралия Одағы (Аустралия)
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42

3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.7
4.5
5.2
6.4, 6.9
21.
Университет Сиднея (The University of Sydney)
Австралийский Союз (Австралия)
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.10
6.1, 6.3, 6.4, 6.9
22.
Университет музыки и исполнительских искусств Вены (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)
Австрийская Республика
4.2.2.8
23.
Университет Моцартеум, Зальцбург (University Mozarteum Salzburg)
Австрийская Республика
4.2.2.8
24.
Университет сельскохозяйственных наук Вены (Universität für Bodenkultur Wien)
Австрийская Республика
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
25.
Венский университет ветеринарной медицины (University of Veterinary Medicine Vienna)
Австрийская Республика
6.1
26.
Центральноевропейский университет (Central European University)
Австрийская Республика
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14
27.
Венский университет (University of Vienna)
Австрийская Республика
3.10
4.1.1.2
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
28.
Гентский университет (Ghent University)
Королевство Бельгия
4.2.2.7
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
29.
Университет Ку Левен (KU Leuven)
Королевство Бельгия
1.10, 1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.8, 3.10, 3.12, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7

3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.7
4.5
5.2
6.4, 6.9
21.
Сидней университеті (The University of Sydney)
Аустралия Одағы (Аустралия)
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.10
6.1, 6.3, 6.4, 6.9
22.
Вена музыка және орындаушылық өнер университеті (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)
Аустрия Республикасы
4.2.2.8
23.
Моцартей университеті, Зальцбург (University Mozarteum Salzburg)
Аустрия Республикасы
4.2.2.8
24.
Вена ауылшаруашылық ғылымдары университеті (Universität für Bodenkultur Wien)
Аустрия Республикасы
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
25.
Вена ветеринарлық медицина университеті (University of Veterinary Medicine Vienna)
Аустрия Республикасы
6.1
26.
Орталық Еуропа университеті (Central European University)
Аустрия Республикасы
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14
27.
Вена университеті (University of Vienna)
Аустрия Республикасы
3.10
4.1.1.2
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
28.
Гент университеті (Ghent University)
Бельгия Корольдігі
4.2.2.7
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
29.
Ку Левен университеті (KU Leuven)
Бельгия Корольдігі
1.10, 1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.8, 3.10, 3.12, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7

4.2.2.1, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3
4.4.4.7
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
30.
Католический университет Лувена (Université catholique de Louvain (UCLouvain)
Королевство Бельгия
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.16
4.2.2.1, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
6.3
31.
Университет штата Сан-Паулу (UNESP)
Федеративная Республика Бразилия
5.4, 5.5
32.
Федеральный университет Рио-де-Жанейро (Universidade Federal do Rio de Janeiro)
Федеративная Республика Бразилия
1.16, 1.20, 1.21
2.7, 2.32
33.
Государственный университет Кампинаса (Universidade Estadual de Campinas (Unicamp)
Федеративная Республика Бразилия
5.4, 5.5
34.
Университет Сан-Паулу (Universidade de São Paulo)
Федеративная Республика Бразилия
1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.20, 1.21
2.7, 2.32
3.14
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14,
4.4.4.7
5.4, 5.5
35.
Лисцова академия музыки (The Liszt Academy of Music)
Республика Венгрия
4.2.2.8
36.
Университет Лестера (University of Leicester)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7
37.
Школа архитектуры Манчестера (Manchester School of Architecture)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
2.4
38.
Университет искусств Лондона (University of the Arts London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
39.
Королевский колледж искусств (Royal College of Art)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
40.
Институт искусств Курта (The Courtauld Institute of Art)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
41.
Школа архитектуры Архитектурной ассоциации (Architectural Association School of Architecture)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
42.
Школа искусств Глазго (Glasgow School of Art (GSA)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
43.
Королевский колледж музыки (Royal College of Music)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
44.
Королевская академия музыки (Royal Academy of Music)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
45.
Школа музыки и драмы Гилдхолла (Guildhall School of Music and Drama)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
46.
Шотландская королевская консерватория (бывшая Королевская шотландская академия музыки и драмы) (Royal Conservatoire of Scotland (Formerly Royal Scottish Academy of Music and Drama)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
47.
Королевский северный колледж музыки (Royal Northern College of Music (RNCM)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
48.
Университет Роял Холлоуэй Лондона (Royal Holloway University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
49.
Консерватория музыки и танца Тринити Лабан (Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
50.
Университет Хаддерсфилда (University of Huddersfield)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
51.
Центральная школа речи и драмы (Central School of Speech & Drama)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.8
52.
Университет Хериот-Уатт (Heriot-Watt University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии

4.2.2.1, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3
4.4.4.7
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
30.
Лувен католиктік университеті (Université catholique de Louvain (UCLouvain)
Бельгия Корольдігі
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.16
4.2.2.1, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
6.3
31.
Сан-Паулу штаты университеті (UNESP)
Бразилия Федеративтік Республикасы
5.4, 5.5
32.
Рио-де-Жанейро федералды университеті (Universidade Federal do Rio de Janeiro)
Бразилия Федеративтік Республикасы
1.16, 1.20, 1.21
2.7, 2.32
33.
Кампинас мемлекеттік университеті (Universidade Estadual de Campinas (Unicamp)
Бразилия Федеративтік Республикасы
5.4, 5.5
34.
Сан-Паулу университеті (Universidade de São Paulo)
Бразилия Федеративтік Республикасы
1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.20, 1.21
2.7, 2.32
3.14
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14,
4.4.4.7
5.4, 5.5
35.
Лисцова музыка академиясы (The Liszt Academy of Music)
Венгрия Республикасы
4.2.2.8
36.
Лестер университеті (University of Leicester)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7
37.
Манчестер сәулет мектебі (Manchester School of Architecture)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
2.4
38.
Лондон өнер университеті (University of the Arts London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
39.
Корольдік өнер колледжі (Royal College of Art)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
40.
Курто өнер институты (The Courtauld Institute of Art)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
41.
Сәулет қауымдастығының сәулет мектебі (Architectural Association School of Architecture)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
42.
Глазго өнер мектебі (Glasgow School of Art (GSA)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
43.
Корольдік музыка колледжі (Royal College of Music)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
44.
Корольдік музыка академиясы (Royal Academy of Music)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
45.
Гилдхолл музыка және драма мектебі (Guildhall School of Music and Drama)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
46.
Шотландия корольдік консерваториясы (бұрынғы корольдік Шотландия музыка және драма академиясы) (Royal Conservatoire of Scotland (Formerly Royal Scottish Academy of Music and Drama)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
47.
Солтүстік Корольдік музыка колледжі (RNCM) (Royal Northern College of Music (RNCM)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
48.
Лондондағы Ройял Холлоуэй университеті (Royal Holloway University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
49.
Тринити Лабан музыка және би консерваториясы (Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
50.
Хаддерсфилд университеті (University of Huddersfield)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
51.
Орталық сөйлеу және драмалық өнер мектебі (Central School of Speech & Drama)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.8
52.
Хериот-Уатт университеті (Heriot-Watt University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі

1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42,
3.14, 3.16
5.6, 5.10
6.3
71.
Королевский колледж Лондона (King's College London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
2.1, 2.19, 2.31, 2.32
3.1, 3.2, 3.3, 3.7, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.15
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.10, 6.13
72.
Университет Сассекса (University of Sussex)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.7,
4.2.2.9, 4.2.2.11, 4.2.2.12
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
73.
Школа востоковедения и африканистики Университета Лондона (SOAS University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.10
74.
Голдсмитс, Университет Лондона (Goldsmiths, University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
3.10
4.2.2.6, 4.2.2.8, 4.2.2.13, 4.2.2.14
75.
Университет Шеффилда (The University of Sheffield)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
2.4
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.7 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3
4.4.4.10
4.5
76.
Университет Ливерпуль Джона Мура (Liverpool John Moores University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.4.4.7
77.
Университет Бирмингема (University of Birmingham)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.2.2.1, 4.2.2.5, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.14
4.4.4.7
5.1, 5.4, 5.5
5.10.
78.
Университет Бат (University of Bath)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.4.4.7
79.
Университет Эксетера (The University of Exeter)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26
2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.18, 2.20, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30
3.12, 3.14, 3.16
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7,
4.4.4.7
4.5
80.
Университет Дарема (Durham University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии

1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42,
3.14, 3.16
5.6, 5.10
6.3
71.
Лондон Корольдік колледжі (King's College London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
2.1, 2.19, 2.31, 2.32
3.1, 3.2, 3.3, 3.7, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.15
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.10, 6.13
72.
Сассекс университеті (University of Sussex)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.7,
4.2.2.9, 4.2.2.11, 4.2.2.12
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
73.
Лондон университетінің Шығыс және Африканы зерттеу мектебі (SOAS University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.10
74.
Голдсмитс, Лондон университеті (Goldsmiths, University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
3.10
4.2.2.6, 4.2.2.8, 4.2.2.13, 4.2.2.14
75.
Шеффилд университеті (The University of Sheffield)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
2.4
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.7 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3
4.4.4.10
4.5
76.
Ливерпуль Джон Мур университеті (Liverpool John Moores University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.4.4.7
77.
Бирмингем университеті (University of Birmingham)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.2.2.1, 4.2.2.5, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.14
4.4.4.7
5.1, 5.4, 5.5
5.10.
78.
Бат университеті (University of Bath)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.4.4.7
79.
Эксетер университеті (The University of Exeter)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26
2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.18, 2.20, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30
3.12, 3.14, 3.16
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7,
4.4.4.7
4.5
80.
Дарем университеті (Durham University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі

4.1.1.2
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.5
81.
Университет Глазго (University of Glasgow)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
2.31
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.13
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
6.1
82.
Университет Ноттингема (University of Nottingham)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
5.6, 5.10
6.1
83.
Лондонская школа бизнеса (London Business School)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.7,
4.3,
6.9
84.
Университет Свонси (Swansea University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
4.3
85.
Университет Лидса (University of Leeds)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.17, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.10, 3.12, 3.14, 3.16
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.7 4.2.2.1, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.10
4.5
5.1, 5.10,
6.3
86.
Университет Кембриджа (University of Cambridge)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
87.
Университет Оксфорда (University of Oxford)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42

4.1.1.2
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.5
81.
Глазго университеті (University of Glasgow)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
2.31
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.13
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
6.1
82.
Ноттингем университеті (University of Nottingham)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
5.6, 5.10
6.1
83.
Лондон бизнес мектебі (London Business School)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.7,
4.3,
6.9
84.
Свонси университеті (Swansea University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
4.3
85.
Лидс университеті (University of Leeds)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.17, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.10, 3.12, 3.14, 3.16
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.7 4.2.2.1, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.10
4.5
5.1, 5.10,
6.3
86.
Кембридж университеті (University of Cambridge)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
87.
Оксфорд университеті (University of Oxford)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42

4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.13
4.4.4.7
98.
Королевский ветеринарный колледж Лондонского университета (Royal Veterinary College, University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
6.1
99.
Университет Данди (University of Dundee)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
5.4, 5.5.
100.
Бременский Университет Констрактер (Construсtor University Bremen)
Федеративная Республика Германия
1.10, 1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.19, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7,
4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.6
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.4, 6.5, 6.10, 6.13
101.
Университет Кельна (University of Cologne)
Федеративная Республика Германия
4.2.2.7
102.
Высшая школа музыки Ханнса Айслера в Берлине (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin)
Федеративная Республика Германия
4.2.2.8
103.
Мюнхенский университет музыки и театра (Hochschule für Musik und Theater München)
Федеративная Республика Германия
4.2.2.8
104.
Университет искусств в Берлине (Universität der Knste Berlin)
Федеративная Республика Германия
4.2.2.8
105.
Технический университет горной академии Фрайберга (Technische Universität Bergakademie Freiberg)
Федеративная Республика Германия
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
106.
Университет Хохенхайма (University of Hohenheim)
Федеративная Республика Германия
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
107.
Университет Кристиана Альбрехта в Киле (Christian-Albrechts-University zu Kiel)
Федеративная Республика Германия
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7
108.
Рейнско-Вестфальский технический университет Ахена (RWTH Aachen University)
Федеративная Республика Германия
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.2, 3.4, 3.5, 3.6, 3.14, 3.16, 3.17, 3.18
6.3.
109.
Технический университет Дрездена (Technische Universität Dresden)
Федеративная Республика Германия
1.10, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.21, 2.22, 2.23, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42

4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.13
4.4.4.7
98.
Корольдік Ветеринарлық Колледж, Лондон Университеті (Royal Veterinary College, University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
6.1
99.
Данди университеті (University of Dundee)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
5.4, 5.5.
100.
Констрактер Бремен университеті (Construсtor University Bremen)
Германия Федеративтік Республикасы
1.10, 1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.19, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7,
4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.6
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.4, 6.5, 6.10, 6.13
101.
Кельн университеті (University of Cologne)
Германия Федеративтік Республикасы
4.2.2.7
102.
Берлиндегі Ганс Айслер атындағы музыкалық жоғары мектебі (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
4.2.2.8
103.
Мюнхендегі Музыка және театр жоғары мектебі (Hochschule für Musik und Theater München)
Германия Федеративтік Республикасы
4.2.2.8
104.
Берлиндегі өнер университеті (Universität der Knste Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
4.2.2.8
105.
Фрайберг тау кен академиясының техникалық университеті (Technische Universität Bergakademie Freiberg)
Германия Федеративтік Республикасы
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
106.
Хохенхайм университеті (University of Hohenheim)
Германия Федеративтік Республикасы
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
107.
Кильдегі Кристиан Альбрехт университеті (Christian-Albrechts-University zu Kiel)
Германия Федеративтік Республикасы
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7
108.
Ахен Рейн-Вестфалия техникалық университеті (RWTH Aachen University)
Германия Федеративтік Республикасы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.2, 3.4, 3.5, 3.6, 3.14, 3.16, 3.17, 3.18
6.3.
109.
Дрезден техникалық университеті (Technische Universität Dresden)
Германия Федеративтік Республикасы
1.10, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.21, 2.22, 2.23, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42

3.2, 3.4, 3.14, 3.16
110.
Университет Эберхарда Карла в Тюбингене (Eberhard Karls Universität Tübingen)
Федеративная Республика Германия
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
111.
Университет Геттингена (University of Göttingen)
Федеративная Республика Германия
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.16
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
112.
Университет Рупрехта Карла в Хейдельберге (Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg)
Федеративная Республика Германия
2.31, 2.32
3.15
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.5, 6.10, 6.13
113.
Свободный университет Берлина (Freie Universitaet Berlin)
Федеративная Республика Германия
3.10
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
114.
Университет Гете во Франкфурте-на-Майне (Goethe-University Frankfurt am Main)
Федеративная Республика Германия
4.2.2.1
115.
Технический университет Мюнхена (Technical University of Munich)
Федеративная Республика Германия
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.4.4.6
4.5
5.2
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
116.
Гумбольдт-Университет в Берлине (Humboldt-Universität zu Berlin)
Федеративная Республика Германия
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.16
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7 4.2.2.1, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
6.3
117.
Карлсруэский институт технологий (KIT, Karlsruhe Institute of Technology)
Федеративная Республика Германия

3.2, 3.4, 3.14, 3.16
110.
Тюбингендегі Эберхард Карлс университеті (Eberhard Karls Universität Tübingen)
Германия Федеративтік Республикасы
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
111.
Геттинген университеті (University of Göttingen)
Германия Федеративтік Республикасы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.16
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
112.
Гейдельбергтегі Рупрехт Карл университеті (Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg)
Германия Федеративтік Республикасы
2.31, 2.32
3.15
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.5, 6.10, 6.13
113.
Берлин еркін университеті (Freie Universitaet Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
3.10
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
114.
Гете-Майндағы Франкфурт университеті (Goethe-University Frankfurt am Main)
Германия Федеративтік Республикасы
4.2.2.1
115.
Мюнхен техникалық университеті (Technical University of Munich)
Германия Федеративтік Республикасы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.4.4.6
4.5
5.2
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
116.
Гумбольдт-Берлиндегі университет (Humboldt-Universität zu Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.16
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7 4.2.2.1, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
6.3
117.
Карлсруй технология институты (KIT, Karlsruhe Institute of Technology)
Германия Федеративтік Республикасы

1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.2, 3.4, 3.5, 3.6, 3.14, 3.16, 3.17, 3.18
6.3
118.
Университет Людвига-Максимилиана в Мюнхене (Ludwig-Maximilians-Universität München)
Федеративная Республика Германия
2.31, 2.32
3.10, 3.15
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.3, 6.5, 6.10, 6.13
119.
Технический университет Берлина (Technische Universität Berlin (TU Berlin)
Федеративная Республика Германия
2.4
4.2.2.8
120.
Рурский университет в Бохуме (Ruhr-Universität Bochum)
Федеративная Республика Германия
4.2.2.1
121.
Мюнстерский университет (The University of Munster)
Федеративная Республика Германия
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
122.
Датская королевская академия изобразительных искусств - Школа дизайна (The Royal Danish Academy of Fine Arts - The School of Design)
Королевство Дания
4.2.2.8
123.
Датская королевская академия музыки (The Royal Danish Academy of Music)
Королевство Дания
4.2.2.8
124.
Университет Ольборга (Aalborg University)
Королевство Дания
1.16, 1.20, 1.21, 2.7, 2.32.
125.
Технический университет Дании (Technical University of Denmark)
Королевство Дания
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.14, 1.15, 1.16, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.2, 3.4, 3.5, 3.6, 3.12, 3.14, 3.16, 3.17, 3.18
6.3
126.
Университет Орхуса (Aarhus University)
Королевство Дания
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
127.
Копенгагенская школа бизнеса (Copenhagen Business School)
Королевство Дания
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
6.3
128.
Университет Копенгагена (University of Copenhagen)
Королевство Дания

1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.2, 3.4, 3.5, 3.6, 3.14, 3.16, 3.17, 3.18
6.3
118.
Мюнхендегі Людвиг-Максимилиан университеті (Ludwig-Maximilians-Universität München)
Германия Федеративтік Республикасы
2.31, 2.32
3.10, 3.15
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.3, 6.5, 6.10, 6.13
119.
Берлин техникалық университеті (Technische Universität Berlin (TU Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
2.4
4.2.2.8
120.
Рур Университеті Бохум (Ruhr-Universität Bochum)
Германия Федеративтік Республикасы
4.2.2.1
121.
Мюнстер университеті (The University of Munster)
Германия Федеративтік Республикасы
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
122.
Дания корольдік бейнелеу өнері академиясы - Дизайн мектебі (The Royal Danish Academy of Fine Arts - The School of Design)
Дания Корольдігі
4.2.2.8
123.
Дания корольдік музыка академиясы (The Royal Danish Academy of Music)
Дания Корольдігі
4.2.2.8
124.
Ольборг университеті (Aalborg University)
Дания Корольдігі
1.16, 1.20, 1.21, 2.7, 2.32.
125.
Дания техникалық университеті (Technical University of Denmark)
Дания Корольдігі
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.14, 1.15, 1.16, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.2, 3.4, 3.5, 3.6, 3.12, 3.14, 3.16, 3.17, 3.18
6.3
126.
Орхус университеті (Aarhus University)
Дания Корольдігі
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
127.
Копенгаген бизнес мектебі (Copenhagen Business School)
Дания Корольдігі
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
6.3
128.
Копенгаген университеті (University of Copenhagen)
Дания Корольдігі

1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.10, 3.14, 3.15, 3.16
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.2.2.1
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
129.
Индийский институт технологий Харнагпур (Indian Institute of Technology Kharagpur (IIT-KGP)
Республика Индия
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
130.
Индийский горный университет (ISM), Дханбад (Indian School of Mines (ISM) University, Dhanbad)
Республика Индия
1.12, 1.13, 1.14,
2.7,
3.14
131.
Индийский институт технологий Мадрас (Indian Institute of Technology Madras (IITM)
Республика Индия
1.16, 1.20, 1.21
2.7
2.32
132.
Институт медицинских и технических наук Савита (считается университетом) (Saveetha Institute of Medical and Technical Sciences (deemed to be university)
Республика Индия
5.4, 5.5
133.
Индийский институт менеджмента - Ахмедабад (Indian Institute of Management (IIM) - Ahmedabad)
Республика Индия
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
134.
Индийский институт менеджмента - Бангалор (Indian Institute of Management (IIM) - Bangalore)
Республика Индия
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7,
4.3
135.
Университет Джавахарлала Неру (Jawaharlal Nehru University)
Республика Индия
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7,
4.2.2.2, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.12,
4.2.2.11, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14,
4.3,
4.4.4.8, 4.4.4.10
136.
Индийский институт технологий Бомбей (Indian Institute of Technology Bombay (IITB)
Республика Индия
1.12, 1.13, 1.14
2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.8, 3.10, 3.14
137.
Индийский институт технологий Дели (Indian Institute of Technology Delhi (IITD)
Республика Индия
2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.8, 3.10
138.
Еврейский университет в Иерусалиме (The Hebrew University of Jerusalem)
Государство Израиль
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
139.
Университетский колледж Корка (University College Cork)
Ирландская Республика
5.5
140.
Тринити-колледж в Дублине, Университет Дублина (Trinity College Dublin, The University of Dublin)
Ирландская Республика

1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.10, 3.14, 3.15, 3.16
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.2.2.1
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
129.
Үндістанның Харагпур технологиялық институты (Indian Institute of Technology Kharagpur (IIT-KGP)
Үндістан Республикасы
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
130.
Дханбадтағы Үндістан тау-кен мектебі университеті (Indian School of Mines (ISM) University, Dhanbad)
Үндістан Республикасы
1.12, 1.13, 1.14,
2.7,
3.14
131.
Үндістанның Мадрас технология институты (Indian Institute of Technology Madras (IITM)
Үндістан Республикасы
1.16, 1.20, 1.21
2.7
2.32
132.
Савитай медициналық және техникалық ғылымдар институты (университет болып саналады) (Saveetha Institute of Medical and Technical Sciences (deemed to be university)
Үндістан Республикасы
5.4, 5.5
133.
Ахмадабадтағы Үндістан Басқару институты (Indian Institute of Management (IIM) - Ahmedabad)
Үндістан Республикасы
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
134.
Үндістан менеджмент институты - Бангалор (Indian Institute of Management (IIM) - Bangalore)
Үндістан Республикасы
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7,
4.3
135.
Джавахарлал Неру университеті (Jawaharlal Nehru University)
Үндістан Республикасы
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7,
4.2.2.2, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.12,
4.2.2.11, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14,
4.3,
4.4.4.8, 4.4.4.10,
136.
Бомбейдегі Үндістан технологиялық институты (Indian Institute of Technology Bombay (IITB)
Үндістан Республикасы
1.12, 1.13, 1.14
2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.8, 3.10, 3.14
137.
Делидегі Үндістан технологиялық институты (Indian Institute of Technology Delhi (IITD)
Үндістан Республикасы
2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.8, 3.10
138.
Иерусалимдегі Еврей университеті (The Hebrew University of Jerusalem)
Израиль мемлекеті
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
139.
Корк университетінің колледжі (University College Cork)
Ирландия Республикасы
5.5
140.
Дублиндегі Тринити колледжі, Дублин университеті (Trinity College Dublin, The University of Dublin)
Ирландия Республикасы

2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.8, 2.12, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.15, 3.17, 3.18
4.1.1.1
4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.4.4.6
4.5
5.2
6.4
180.
Центральная академия изящных искусств Китая (China Central Academy of Fine Arts)
Китайская Народная Республика
4.2.2.8
181.
Шанхайская консерватория музыки (Shanghai Conservatory of Music (SHCM)
Китайская Народная Республика
4.2.2.8
182.
Китайский горно-технологический университет (China University of Mining and Technology)
Китайская Народная Республика
1.12, 1.13, 1.14,
2.7,
3.14
183.
Китайский сельскохозяйственный университет (China Agricultural University)
Китайская Народная Республика
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
184.
Южно-китайский сельскохозяйственный университет (South China Agricultural University)
Китайская Народная Республика
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
185.
Нанкинский сельскохозяйственный университет (Nanjing Agricultural University)
Китайская Народная Республика
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
186.
Северо-западный сельскохозяйственный и лесной университет (Northwest Agriculture and Forestry University)
Китайская Народная Республика
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
187.
Сычуаньский университет (Sichuan University)
Китайская Народная Республика
5.4, 5.5
188.
Тяньцзиньский университет (Tianjin University)
Китайская Народная Республика
2.4
4.2.2.8
189.
Тонцзийский университет (Tongji University)
Китайская Народная Республика
2.4. 2.24, 2.25, 2.41
3.12
4.2.2.8
190.
Китайский университет геонаук (China University of Geosciences)
Китайская Народная Республика
1.12, 1.13, 1.16, 1.26
2.7
3.12
191.
Харбинский институт технологий (Harbin Institute of Technology)
Китайская Народная Республика
1.10, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.4.4.6
6.4
192.
Пекинский нормальный университет (Beijing Normal University)
Китайская Народная Республика

2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.8, 2.12, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.15, 3.17, 3.18
4.1.1.1
4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.4.4.6
4.5
5.2
6.4
180.
Қытайдың Орталық бейнелеу өнері академиясы (China Central Academy of Fine Arts)
Қытай Халық Республикасы
4.2.2.8
181.
Шанхай музыка консерваториясы (Shanghai Conservatory of Music (SHCM)
Қытай Халық Республикасы
4.2.2.8
182.
Қытай тау-кен технологиялық университеті (China University of Mining and Technology)
Қытай Халық Республикасы
1.12, 1.13, 1.14,
2.7,
3.14
183.
Қытай ауылшаруашылық университеті (China Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
184.
Оңтүстік қытай ауылшаруашылық университеті (South China Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
185.
Нанкин ауылшаруашылық университеті (Nanjing Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
186.
Солтүстік-батыс ауылшаруашылық және орман университеті (Northwest Agriculture and Forestry University)
Қытай Халық Республикасы
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
187.
Сычуань университеті (Sichuan University)
Қытай Халық Республикасы
5.4, 5.5
188.
Тяньцзинь университеті (Tianjin University)
Қытай Халық Республикасы
2.4
4.2.2.8
189.
Тонцзы университеті (Tongji University)
Қытай Халық Республикасы
2.4. 2.24, 2.25, 2.41
3.12
4.2.2.8
190.
Қытай геоғылымдар университеті (China University of Geosciences)
Қытай Халық Республикасы
1.12, 1.13, 1.16, 1.26
2.7
3.12
191.
Харбин технологиялар институты (Harbin Institute of Technology)
Қытай Халық Республикасы
1.10, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.4.4.6
6.4
192.
Бейжің қалыпты университеті (Beijing Normal University)
Қытай Халық Республикасы

2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.5, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
202.
Университет Китайской академии наук (University of Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
1.10, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.21, 2.22, 2.23, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.2, 3.4, 3.12, 3.14, 3.16
4.5
203.
Юго-Восточный университет (Southeast University)
Китайская Народная Республика
2.4
4.2.2.8
204.
Пекинский университет иностранных языков (Beijing Foreign Studies University)
Китайская Народная Республика
4.2.2.5, 4.2.2.14
205.
Университет имени Сунь Ятсена (Sun Yat-sen University)
Китайская Народная Республика
4.2.2.1, 4.2.2.8
4.3
5.4, 5.5
206.
Сианьский транспортный университет (Xi’an Jiaotong University)
Китайская Народная Республика
2.7, 2.13, 2.25
3.2, 3.4, 3.5, 3.6, 3.16, 3.17, 3.18
207.
Хуачжунский сельскохозяйственный университет (Huazhong Agricultural University)
Китайская Народная Республика
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
208.
Гонконгская академия исполнительских искусств (Hong Kong Academy of Performing Arts)
Китайская Народная Республика (Специальный административный район Гонконг)
4.2.2.8
209.
Образовательный университет Гонконга (The Education University of Hong Kong)
Китайская Народная Республика (Специальный административный район Гонконг)
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
210.
Гонконгский университет науки и технологий (The Hong Kong University of Science and Technology)
Китайская Народная Республика (Специальный административный район Гонконг)
1.10, 1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42

2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.5, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
202.
Қытай Ғылым Академиясының университеті (University of Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
1.10, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.21, 2.22, 2.23, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.2, 3.4, 3.12, 3.14, 3.16
4.5
203.
Оңтүстік-Шығыс Университеті (Southeast University)
Қытай Халық Республикасы
2.4
4.2.2.8
204.
Бейжің Шетелтану Университеті (Beijing Foreign Studies University)
Қытай Халық Республикасы
4.2.2.5, 4.2.2.14
205.
Сунь Ятсен Университеті (Sun Yat-sen University)
Қытай Халық Республикасы
4.2.2.1, 4.2.2.8
4.3
5.4, 5.5
206.
Сиань Цзяотун Университеті (Xi’an Jiaotong University)
Қытай Халық Республикасы
2.7, 2.13, 2.25
3.2, 3.4, 3.5, 3.6, 3.16, 3.17, 3.18
207.
Хуажун Аграрлық Университеті (Huazhong Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
208.
Гонконг орындаушылық өнер академиясы (Hong Kong Academy of Performing Arts)
Гонконг арнайы әкімшілік ауданы (Қытай Халық Республикасы)
4.2.2.8
209.
Гонконг білім беру университеті (The Education University of Hong Kong)
Гонконг арнайы әкімшілік ауданы (Қытай Халық Республикасы)
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
210.
Гонконг ғылым және технологиялар университеті (The Hong Kong University of Science and Technology)
Гонконг арнайы әкімшілік ауданы (Қытай Халық Республикасы)
1.10, 1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42

3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.6
4.5
5.2
6.4, 6.9
211.
Гонконгский университет (The University of Hong Kong)
Китайская Народная Республика (Специальный административный район Гонконг)
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.12, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
212.
Городской университет Гонконга (City University of Hong Kong)
Китайская Народная Республика (Специальный административный район Гонконг)
2.1, 2.19
3.1, 3.2, 3.3, 3.7, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.15
4.1.1.1
4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.13, 4.2.2.14, 4.4.4.6
6.4
213.
Китайский университет Гонконга (The Chinese University of Hong Kong (CUHK)
Китайская Народная Республика (Специальный административный район Гонконг)
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18 4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7, 4.2.2.1
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.10
6.3, 6.4, 6.9
214.
Гонконгский политехнический университет (The Hong Kong Polytechnic University)
Китайская Народная Республика (Специальный административный район Гонконг)
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26 2.1, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.13, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.41

3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.6
4.5
5.2
6.4, 6.9
211.
Гонконг университеті (The University of Hong Kong)
Гонконг арнайы әкімшілік ауданы (Қытай Халық Республикасы)
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.12, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
212.
Гонконг қалалық университеті (City University of Hong Kong)
Гонконг арнайы әкімшілік ауданы (Қытай Халық Республикасы)
2.1, 2.19
3.1, 3.2, 3.3, 3.7, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.15
4.1.1.1
4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.13, 4.2.2.14, 4.4.4.6
6.4
213.
Гонконг Қытай университеті (The Chinese University of Hong Kong (CUHK)
Гонконг арнайы әкімшілік ауданы (Қытай Халық Республикасы)
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18 4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7, 4.2.2.1
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.10
6.3, 6.4, 6.9
214.
Гонконг политехникалық университеті (The Hong Kong Polytechnic University)
Гонконг арнайы әкімшілік ауданы (Қытай Халық Республикасы)
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26 2.1, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.13, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.41

4.2.2.8,
4.3
231.
Лейденский университет (Leiden University)
Королевство Нидерланды
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.10
4.5
5.6, 5.10
232.
Свободный университет Амстердама (Vrije Universiteit Amsterdam)
Королевство Нидерланды
4.1.1.6
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.4.4.7
233.
Университет Гронингена (University of Groningen)
Королевство Нидерланды
4.1.1.6
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
234.
Утрехтский университет (Utrecht University)
Королевство Нидерланды
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26
2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.18, 2.20, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30
3.12, 3.16
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.4, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3
4.5
5.6, 5.10
6.1
235.
Делфтский технологический университет (Delft University of Technology)
Королевство Нидерланды
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.8
4.4.4.6
4.5
6.4
236.
Университет Эразма Роттердам (Erasmus University Rotterdam)
Королевство Нидерланды
2.31
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.12
4.3
4.4.4.10
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
237.
Эйндховенский технологический университет (Eindhoven University of Technology)
Королевство Нидерланды
4.2.2.8
238.
Амстердамский университет (University of Amsterdam)
Королевство Нидерланды
2.1, 2.2, 2.4, 2.12, 2.13, 2.16, 2.19, 2.24, 2.25, 2.27, 2.31, 2.38, 2.40
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.15, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14,
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
6.4
239.
Университет Масси (Massey University)
Новая Зеландия
6.1
240.
Университет Отаго (University of Otago)
Новая Зеландия
4.4.4.7
5.1, 5.4, 5.5, 5.10
241.
Оклендский технологический университет (Auckland University of Technology (AUT)
Новая Зеландия

4.2.2.8,
4.3
231.
Лейден университеті (Leiden University)
Нидерланд Корольдігі
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.10
4.5
5.6, 5.10
232.
Амстердам еркін университеті (Vrije Universiteit Amsterdam)
Нидерланд Корольдігі
4.1.1.6
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.4.4.7
233.
Гронинген университеті (University of Groningen)
Нидерланд Корольдігі
4.1.1.6
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
234.
Утрехт университеті (Utrecht University)
Нидерланд Корольдігі
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26
2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.18, 2.20, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30
3.12, 3.16
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.4, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3
4.5
5.6, 5.10
6.1
235.
Дельфт технологиялық университеті (Delft University of Technology)
Нидерланд Корольдігі
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.8
4.4.4.6
4.5
6.4
236.
Эразм Роттердам университеті (Erasmus University Rotterdam)
Нидерланд Корольдігі
2.31
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.12
4.3
4.4.4.10
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
237.
Эйндховен технологиялық университеті (Eindhoven University of Technology)
Нидерланд Корольдігі
4.2.2.8
238.
Амстердам университеті (University of Amsterdam)
Нидерланд Корольдігі
2.1, 2.2, 2.4, 2.12, 2.13, 2.16, 2.19, 2.24, 2.25, 2.27, 2.31, 2.38, 2.40
3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.13, 3.15, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14,
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
6.4
239.
Масси университеті (Massey University)
Жаңа Зеландия
6.1
240.
Отаго университеті (University of Otago)
Жаңа Зеландия
4.4.4.7
5.1, 5.4, 5.5, 5.10
241.
Окленд технологиялық университеті (Auckland University of Technology (AUT)
Жаңа Зеландия

1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23
2.7, 2.32, 2.33
4.5
258.
Московский государственный университет имени М.В. Ломоносова (Lomonosov Moscow State University)
Российская Федерация
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
4.2.2.5, 4.2.2.14
259.
Национальный исследовательский технологический университет "МИСиС" (National University Sciense and technology "MISIS")
Российская Федерация
1.12, 1.13, 1.14, 2.7, 3.14.
260.
Национальный университет Сингапура (National University of Singapore (NUS)
Республика Сингапур
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.16, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
261.
Наньянский технологический университет, Сингапур (Nanyang Technological University, Singapore (NTU)
Республика Сингапур
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
262.
Школа дизайна Парсонс при Новой школе (Parsons School of Design at The New School)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.8
263.
Школа художественного института Чикаго (School of the Art Institute of Chicago (SAIC)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.8
264.
Колледж дизайна Арт-центра (Art Center College of Design)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.8
265.
Колледж искусства и дизайна Саванны (Savannah College of Art and Design)
Соединенные Штаты Америки

1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23
2.7, 2.32, 2.33
4.5
258.
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті (Lomonosov Moscow State University)
Ресей Федерациясы
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
4.2.2.5, 4.2.2.14
259.
Ұлттық ғылым және технология университеті "МИСИС" (National University Sciense and technology "MISIS")
Ресей Федерациясы
1.12, 1.13, 1.14, 2.7, 3.14.
260.
Сингапур ұлттық университеті (National University of Singapore (NUS)
Сингапур Республикасы
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.16, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
261.
Наньян технологиялық университеті, Сингапур (Nanyang Technological University, Singapore (NTU)
Сингапур Республикасы
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 6.13
262.
Жаңа мектеп жанындағы Парсонс дизайн мектебі (Parsons School of Design at The New School)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.8
263.
Чикаго өнер институтының мектебі (School of the Art Institute of Chicago (SAIC)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.8
264.
Өнер орталығының дизайн колледжі (Art Center College of Design)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.8
265.
Саванна өнер және дизайн колледжі (Savannah College of Art and Design)
Америка Құрама Штаттары

1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.20, 1.21 2.7, 2.32
3.12, 3.14
287.
Университет штата Орегон (Oregon State University)
Соединенные Штаты Америки
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
288.
Университет Колорадо Боулдер (University of Colorado Boulder)
Соединенные Штаты Америки
1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.26
2.7
3.12, 3.14
289.
Университет штата Колорадо (Colorado State University)
Соединенные Штаты Америки
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.17, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42, 3.12, 3.14, 3.16
6.1, 6.3
290.
Калифорнийский университет, Санта-Барбара (University of California, Santa Barbara (UCSB)
Соединенные Штаты Америки
1.10, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.21, 2.22, 2.23, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.2, 3.4, 3.10, 3.14, 3.16
4.2.2.6, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
291.
Калифорнийский технологический институт (California Institute of Technology (Caltech)
Соединенные Штаты Америки
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1
4.4.4.6
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10\
6.3, 6.4, 6.5, 6.10, 6.13
292.
Университет Вандербильта (Vanderbilt University)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
293.
Университет Невады - Лас-Вегас (University of Nevada - Las Vegas)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.8
4.3
294.
Университет Центральной Флориды (University of Central Florida)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.8
4.3
295.
Виргинский политехнический институт и государственный университет (Virginia Polytechnic Institute and State University)
Соединенные Штаты Америки
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
4.2.2.8
4.3
296.
Международный университет Флориды (Florida International University)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.8
4.3
297.
Хьюстонский университет (University of Houston)
Соединенные Штаты Америки

1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.20, 1.21 2.7, 2.32
3.12, 3.14
287.
Орегон штатының университеті (Oregon State University)
Америка Құрама Штаттары
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
288.
Колорадо Боулдер университеті (University of Colorado Boulder)
Америка Құрама Штаттары
1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.26
2.7
3.12, 3.14
289.
Колорадо штатының университеті (Colorado State University)
Америка Құрама Штаттары
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.17, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42, 3.12, 3.14, 3.16
6.1, 6.3
290.
Калифорния университеті, Санта-Барбара (University of California, Santa Barbara (UCSB)
Америка Құрама Штаттары
1.10, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.17, 2.21, 2.22, 2.23, 2.27, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.2, 3.4, 3.10, 3.14, 3.16
4.2.2.6, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
291.
Калифорния технологиялық институты (California Institute of Technology (Caltech)
Америка Құрама Штаттары
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1
4.4.4.6
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10\
6.3, 6.4, 6.5, 6.10, 6.13
292.
Вандербильт университеті (Vanderbilt University)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
293.
Невада университеті - Лас-Вегас (University of Nevada - Las Vegas)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.8
4.3
294.
Орталық Флорида университеті (University of Central Florida)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.8
4.3
295.
Виргин политехникалық институты және мемлекеттік университет (Virginia Polytechnic Institute and State University)
Америка Құрама Штаттары
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
4.2.2.8
4.3
296.
Флорида халықаралық университеті (Florida International University)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.8
4.3
297.
Хьюстон университеті (University of Houston)
Америка Құрама Штаттары

4.2.2.8
4.3
298.
Университет штата Вашингтон (Washington State University)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.8
4.3
299.
Гавайский университет в Маноа (University of Hawaiʻi at Mānoa)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.5, 4.2.2.14
300.
Техасский технологический университет (Texas Tech University)
Соединенные Штаты Америки
1.16, 1.20, 1.21
2.7, 2.32
301.
Ратгерский университет в Нью-Брансуике (Rutgers University–New Brunswick)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.1, 4.2.2.9, 4.2.2.13
302.
Университет Питтсбурга (University of Pittsburgh)
Соединенные Штаты Америки
2.31
4.2.2.1, 4.2.2.9, 4.2.2.13
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
303.
Университет Аризоны (The University of Arizona)
Соединенные Штаты Америки
1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.26
2.7
3.12, 3.14
4.1.1.2
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
304.
Джорджтаунский университет (Georgetown University)
Соединенные Штаты Америки
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14
305.
Университет Нотр-Дам (University of Notre Dame)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
306.
Сиракузский университет (Syracuse University)
Соединенные Штаты Америки
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3
307.
Университет Джорджии (The University of Georgia)
Соединенные Штаты Америки
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
308.
Университет Мэриленда, Колледж Парк (University of Maryland, College Park)
Соединенные Штаты Америки
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.17, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.12, 3.14, 3.16
4.1.1.6
4.2.2.5, 4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
6.3
309.
Университет Брауна (Brown University)
Соединенные Штаты Америки
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
6.9
310.
Университет Флориды (University of Florida)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.8
4.3
4.4.4.7
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
311.
Университет штата Огайо (The Ohio State University)
Соединенные Штаты Америки
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.10, 3.14, 3.16

4.2.2.8
4.3
298.
Вашингтон штатының университеті (Washington State University)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.8
4.3
299.
Маноадағы Гавайи университеті (University of Hawaiʻi at Mānoa)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.5, 4.2.2.14
300.
Техас технологиялық университеті (Texas Tech University)
Америка Құрама Штаттары
1.16, 1.20, 1.21
2.7, 2.32
301.
Нью-Брансуиктегі Ратгерс университеті (Rutgers University–New Brunswick)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.1, 4.2.2.9, 4.2.2.13
302.
Питтсбург университеті (University of Pittsburgh)
Америка Құрама Штаттары
2.31
4.2.2.1, 4.2.2.9, 4.2.2.13
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
303.
Аризона университеті (The University of Arizona)
Америка Құрама Штаттары
1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.26
2.7
3.12, 3.14
4.1.1.2
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
304.
Джорджтаун университеті (Georgetown University)
Америка Құрама Штаттары
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.14
305.
Нотр-Дам университеті (University of Notre Dame)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
306.
Сиракуз университеті (Syracuse University)
Америка Құрама Штаттары
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3
307.
Джорджия университеті (The University of Georgia)
Америка Құрама Штаттары
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
308.
Мэриленд университеті, Колледж Паркі (University of Maryland, College Park)
Америка Құрама Штаттары
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.17, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.12, 3.14, 3.16
4.1.1.6
4.2.2.5, 4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
6.3
309.
Браун университеті (Brown University)
Америка Құрама Штаттары
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.7
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
6.9
310.
Флорида университеті (University of Florida)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.8
4.3
4.4.4.7
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
311.
Огайо штатының университеті (The Ohio State University)
Америка Құрама Штаттары
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.10, 3.14, 3.16

4.1.1.6
4.2.2.9, 4.2.2.13
4.4.4.7
5.1, 5.4, 5.5, 5.6, 5.10
345.
Университет Южной Каролины (University of South Carolina)
Соединенные Штаты Америки
4.2.2.8, 4.3
346.
Университет Баффало, система SUNY (University at Buffalo SUNY)
Соединенные Штаты Америки
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
5.4, 5.5, 6.3
347.
Университет Миссури, Колумбия (University of Missouri, Columbia)
Соединенные Штаты Америки
3.10
4.2.2.6, 4.2.2.13, 4.2.2.14
348.
Университет Теннесси, Ноксвилл (The University of Tennessee, Knoxville)
Соединенные Штаты Америки
6.1
349.
Юго-Западный медицинский центр Университета Техаса в Далласе (The University of Texas Southwestern Medical Center at Dallas)
Соединенные Штаты Америки
5.1, 5.10
350.
Онкологический центр им. М.Д. Андерсона Университета Техаса (The University of Texas M.D. Anderson Cancer Center)
Соединенные Штаты Америки
2.31
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
351.
Ближневосточный технический университет (Middle East Technical University)
Турецкая Республика
1.16, 1.20, 1.21
2.7, 2.32
352.
Стамбульский технический университет (Istanbul Technical University)
Турецкая Республика
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
6.3
353.
Университет искусств Хельсинки (University of the Arts Helsinki)
Финляндская Республика
4.2.2.8
354.
Университет Турку (University of Turku)
Финляндская Республика
5.5
355.
Университет Тампере (Tampere University)
Финляндская Республика
4.2.2.9, 4.2.2.13
356.
Университет Хельсинки (University of Helsinki)
Финляндская Республика
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.1
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
357.
Университет Ювяскюля (University of Jyväskylä)
Финляндская Республика
4.4.4.7
358.
Университет Аалто (Aalto University)
Финляндская Республика
2.4, 4.2.2.8
4.3
359.
Высшая национальная школа декоративного искусства (Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs (ENSAD)
Французская Республика
4.2.2.8
360.
Университет Экс-Марсель (Aix-Marseille University)
Французская Республика
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7
361.
Парижская высшая национальная консерватория музыки и танца (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris (CNSMDP)
Французская Республика

4.1.1.6
4.2.2.9, 4.2.2.13
4.4.4.7
5.1, 5.4, 5.5, 5.6, 5.10
345.
Оңтүстік Каролина университеті (University of South Carolina)
Америка Құрама Штаттары
4.2.2.8, 4.3
346.
Буффало университеті SUNY (University at Buffalo SUNY)
Америка Құрама Штаттары
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
5.4, 5.5, 6.3
347.
Миссури университеті, Колумбия (University of Missouri, Columbia)
Америка Құрама Штаттары
3.10
4.2.2.6, 4.2.2.13, 4.2.2.14
348.
Теннесси Университеті, Ноксвилл (The University of Tennessee, Knoxville)
Америка Құрама Штаттары
6.1
349.
Далластағы Техас Университетінің Оңтүстік-Батыс Медициналық Орталығы (The University of Texas Southwestern Medical Center at Dallas)
Америка Құрама Штаттары
5.1, 5.10
350.
Техас университетінің М. Д. Андерсон атындағы онкологиялық орталығы (The University of Texas M.D. Anderson Cancer Center)
Америка Құрама Штаттары
2.31
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.7, 5.8, 5.10
351.
Таяу Шығыс техникалық университеті (Middle East Technical University)
Түркия Республикасы
1.16, 1.20, 1.21
2.7, 2.32
352.
Стамбул техникалық университеті (Istanbul Technical University)
Түркия Республикасы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
6.3
353.
Хельсинки өнер университеті (University of the Arts Helsinki)
Финляндия Республикасы
4.2.2.8
354.
Турку университеті (University of Turku)
Финляндия Республикасы
5.5
355.
Тампере университеті (Tampere University)
Финляндия Республикасы
4.2.2.9, 4.2.2.13
356.
Хельсинки университеті (University of Helsinki)
Финляндия Республикасы
4.2.2.1, 4.2.2.10, 4.2.2.12
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.1
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
357.
Ювяскюля университеті (University of Jyväskylä)
Финляндия Республикасы
4.4.4.7
358.
Аалто университеті (Aalto University)
Финляндия Республикасы
2.4, 4.2.2.8
4.3
359.
Жоғары ұлттық сәндік өнер мектебі (Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs (ENSAD)
Француз Республикасы
4.2.2.8
360.
Экс-Марсель университеті (Aix-Marseille University)
Француз Республикасы
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.7
361.
Париж жоғары ұлттық музыка және би консерваториясы (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris (CNSMDP)
Француз Республикасы

4.2.2.8
362.
Высшая национальная консерватория музыки и танца Лиона (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Lyon)
Французская Республика
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
4.2.2.8
6.3
363.
Институт Агро (Институт Агро Дижон, Институт Агро Монпелье, Институт Агро Ренн Анжер) (L'Institut Agro (L'Institut Agro Dijon, L'Institut Agro Montpellier, L'Institut Agro Rennes Angers)
Французская Республика
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
364.
VetAgro Sup, ветеринарный кампус Лиона (VetAgro Sup, Campus Vétérinaire de Lyon)
Французская Республика
6.1
365.
Национальная ветеринарная школа, Альфор (École Nationale Vétérinaire, Alfort)
Французская Республика
6.1
366.
Университет Страсбурга (Université de Strasbourg)
Французская Республика
1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23
2.33
4.5
367.
Университет Гренобль-Альпы (Université Grenoble Alpes)
Французская Республика
1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.26
2.7
3.12
368.
Школа гостиничного бизнеса Ватель (Hotel School Vatel)
Французская Республика
4.2.2.8
4.3
369.
Университет Париж 1 Пантеон-Сорбонна (Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne)
Французская Республика
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.10
4.5
370.
Сайнз По (Sciences Po)
Французская Республика
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
371.
Высшая школа социальных наук (Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS)
Французская Республика
4.1.1.2
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
372.
Высшая коммерческая школа Парижа (HEC Paris)
Французская Республика
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
373.
Французская бизнес-школа и исследовательский институт (INSEAD (France)
Французская Республика
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
374.
Европейская бизнес-школа (ESCP Europe)
Французская Республика
4.3
375.
Бизнес-школа ESSEC, Париж (ESSEC Business School, Paris)
Французская Республика
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
376.
Политехнический институт Парижа (Institut Polytechnique de Paris)
Французская Республика

4.2.2.8
362.
Лион жоғары ұлттық музыка және би консерваториясы (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Lyon)
Француз Республикасы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
4.2.2.8
6.3
363.
Агро институты (Агро Дижон институты, Агро Монпелье институты, Агро Ибн Анжер институты) (L'Institut Agro (L'Institut Agro Dijon, L'Institut Agro Montpellier, L'Institut Agro Rennes Angers)
Француз Республикасы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
364.
VetAgro Sup, Лион ветеринарлық кампусы (VetAgro Sup, Campus Vétérinaire de Lyon)
Француз Республикасы
6.1
365.
Ұлттық ветеринарлық мектеп, Альфор (École Nationale Vétérinaire, Alfort)
Француз Республикасы
6.1
366.
Страсбург университеті (Université de Strasbourg)
Француз Республикасы
1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23
2.33
4.5
367.
Гренобль-Альп университеті (Université Grenoble Alpes)
Француз Республикасы
1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.26
2.7
3.12
368.
Ватель қонақ үй бизнесі мектебі (Hotel School Vatel)
Француз Республикасы
4.2.2.8
4.3
369.
Париж 1 Пантеон-Сорбонна университеті (Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne)
Француз Республикасы
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.8, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.10
4.5
370.
Сайнз По (Sciences Po)
Француз Республикасы
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.8, 4.4.4.10
371.
Әлеуметтік ғылымдар жоғары мектебі (Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS)
Француз Республикасы
4.1.1.2
4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.12
372.
Париж жоғары коммерциялық мектебі (HEC Paris)
Француз Республикасы
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
373.
Француз бизнес мектебі және ғылыми-зерттеу институты (INSEAD (France)
Француз Республикасы
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
374.
Еуропалық бизнес мектебі (ESCP Europe)
Француз Республикасы
4.3
375.
ESSEC бизнес мектебі, Париж (ESSEC Business School, Paris)
Француз Республикасы
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
376.
Париж политехникалық институты (Institut Polytechnique de Paris)
Француз Республикасы

3.11
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.5
377.
Университет Сорбонна (Sorbonne University)
Французская Республика
1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.26
2.7, 2.31, 2.32
3.11, 3.12, 3.15
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.14
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.5, 6.10, 6.13
378.
Университет PSL (Université PSL)
Французская Республика
1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.26
2.1, 2.7, 2.19
3.1, 3.2, 3.3, 3.7, 3.9, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.1
4.4.4.6
4.5
6.4
379.
Университет Париж-Сакле (Université Paris-Saclay)
Французская Республика
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.8, 3.10, 3.11, 3.14, 3.16 4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.5
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
380.
Университет Чили (Universidad de Chile)
Республика Чили
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.12
4.3
4.4.4.10
5.4, 5.5
381.
Католический университет Чили (Pontificia Universidad Católica de Chile (UC)
Республика Чили
1.12, 1.13, 1.14
2.4, 2.7, 2.24, 2.25, 2.41
3.10, 3.12, 3.14
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
382.
Цюрихский университет искусств (Zurich University of the Arts (ZHdK)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
383.
Факультет ветеринарной медицины Берн и Цюрих (Vetsuisse Faculty Bern and Zurich)
Швейцарская Конфедерация
6.1
384.
Бернский университет (University of Bern)
Швейцарская Конфедерация
5.4, 5.5
385.
Федеральная политехническая школа Лозанны (EPFL)
Швейцарская Конфедерация
1.10, 1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.4.4.6
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.10, 6.13
386.
Школа гостиничного бизнеса Лозанны (Ecole hôtelière de Lausanne (EHL Hospitality Business School)
Швейцарская Конфедерация

3.11
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.5
377.
Сорбонн университеті (Sorbonne University)
Француз Республикасы
1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.26
2.7, 2.31, 2.32
3.11, 3.12, 3.15
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.14
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.5, 6.10, 6.13
378.
PSL университеті (Université PSL)
Француз Республикасы
1.12, 1.13, 1.14, 1.16, 1.17, 1.26
2.1, 2.7, 2.19
3.1, 3.2, 3.3, 3.7, 3.9, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.1
4.4.4.6
4.5
6.4
379.
Париж-Сакле университеті (Université Paris-Saclay)
Француз Республикасы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.8, 3.10, 3.11, 3.14, 3.16 4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.5
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
380.
Чили университеті (Universidad de Chile)
Чили Республикасы
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.12
4.3
4.4.4.10
5.4, 5.5
381.
Чили католик университеті (Pontificia Universidad Católica de Chile (UC)
Чили Республикасы
1.12, 1.13, 1.14
2.4, 2.7, 2.24, 2.25, 2.41
3.10, 3.12, 3.14
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.1, 4.2.2.5, 4.2.2.6, 4.2.2.7, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
382.
Цюрих өнер университеті (Zurich University of the Arts (ZHdK)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
383.
Ветеринарлық медицина факультеті Берн және Цюрих (Vetsuisse Faculty Bern and Zurich)
Швейцария Конфедерациясы
6.1
384.
Берн университеті (University of Bern)
Швейцария Конфедерациясы
5.4, 5.5
385.
Лозанна федералды политехникалық мектебі (EPFL)
Швейцария Конфедерациясы
1.10, 1.16, 1.19, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.4, 4.1.1.7
4.2.2.9, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.4.4.6
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.4, 6.5, 6.10, 6.13
386.
Лозанна қонақ үй бизнесі мектебі (Ecole hôtelière de Lausanne (EHL Hospitality Business School)
Швейцария Конфедерациясы

4.2.2.8
4.3
387.
Швейцарская школа гостиничного менеджмента SHMS (SHMS - Swiss Hotel Management School)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
4.3
388.
Колледжи Сезара Рица (Cesar Ritz Colleges)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
4.3
389.
Глобальная школа гостиничного менеджмента в Ле-Роше (Les Roches Global Hospitality Education)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
4.3
390.
Гостиничный институт Монтре – НЕМ (Hotel Institute Montreux – HIM)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
4.3
391.
Академия кулинарного искусства Швейцарии (Culinary Arts Academy Switzerland)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
4.3
392.
Институт высшего образования Глион (Glion Institute of Higher Education)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
4.3
393.
Международная школа гостиничного менеджмента - IMI-Luzern, Швейцария (IMI-Luzern - International Hotel Management School, Switzerland)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
4.3
394.
Институт управления отелями и туризмом, Швейцария (Hotel and Tourism Management Institute, Switzerland)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
4.3
395.
Школа бизнеса и гостиничного менеджмента - bhms (Business and hotel management school - BHMS)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.8
4.3
396.
Женевский университет (University of Geneva)
Швейцарская Конфедерация
4.2.2.7
5.4, 5.5
397.
Университет Сайнт-Галлена (University of St.Gallen (HSG)
Швейцарская Конфедерация
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
6.3
398.
Цюрихский федеральный технический университет (ETH Zurich) (ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology)
Швейцарская Конфедерация
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
399.
Университет Цюриха (University of Zurich)
Швейцарская Конфедерация

4.2.2.8
4.3
387.
SHMS - Швейцария қонақ үй менеджменті мектебі (SHMS - Swiss Hotel Management School)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
388.
Сезар Ритц Колледждері (Cesar Ritz Colleges)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
389.
Ле-Роштағы дүниежүзілік қонақжайлылық менеджменті мектебі (Les Roches Global Hospitality Education)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
390.
HIM – Монтре қонақ үй институты (Hotel Institute Montreux – HIM)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
391.
Швейцария аспаздық өнер академиясы (Culinary Arts Academy Switzerland)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
392.
Глион жоғары білім институты (Glion Institute of Higher Education)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
393.
IMI-Luzern - Халықаралық қонақ үй менеджменті мектебі, Швейцария (IMI-Luzern - International Hotel Management School, Switzerland)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
394.
Қонақ үй және туризмді басқару институты, Швейцария (Hotel and Tourism Management Institute, Switzerland)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
395.
bhms - Бизнес және қонақ үй менеджменті мектебі (Business and hotel management school - BHMS)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
396.
Женева университеті (University of Geneva)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.7
5.4, 5.5
397.
Сайнт-Галлен университеті (University of St.Gallen (HSG)
Швейцария Конфедерациясы
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42 3.14, 3.16
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.7
4.3
6.3
398.
Цюрихтегі Швейцария Федералдық Технологиялық Университеті (ETH Zurich) (ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology)
Швейцария Конфедерациясы
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14, 3.15, 3.16, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7
4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.2, 5.3, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
399.
Цюрих университеті (University of Zurich)
Швейцария Конфедерациясы

3.10
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.6, 4.2.2.13, 4.2.2.14
5.4, 5.5
6.9
400.
Школа гостиничного бизнеса Женевы (Ecole Hoteliere de Geneve)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
401.
Университет искусств, ремесел и дизайна Konstfack (Konstfack University College of Arts, Crafts and Design)
Швеция Корольдігі
4.2.2.8
402.
Университет Мальме (Malmo University)
Королевство Швеция
5.4, 5.5
403.
Каролинский институт (Karolinska Institute)
Королевство Швеция
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.15, 3.16
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.5, 6.10, 6.13
404.
Шведский университет сельскохозяйственных наук (Swedish University of Agricultural Sciences)
Королевство Швеция
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
405.
Университет Гетеборга (University of Gothenburg)
Королевство Швеция
5.4, 5.5
406.
Стокгольмский университет (Stockholm University)
Королевство Швеция
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.14, 1.15, 1.16, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.16
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7 4.2.2.4, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3, 4.5
6.3
407.
Лундский университет (Lund University)
Королевство Швеция
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 2.18, 2.20, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30
3.16
4.2.2.4
4.5
408.
Уппсальский университет (Uppsala University)
Королевство Швеция
5.6, 5.10
409.
Королевский технологический институт KTH (KTH Royal Institute of Technology)
Королевство Швеция
1.10, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.8, 3.10, 3.12, 3.14, 3.16, 3.17, 3.18
4.2.2.8
410.
Университет Лулео (Lulea University)
Королевство Швеция
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
411.
Королевский колледж музыки в Стокгольме (Royal College of Music in Stockholm)
Королевство Швеция
4.2.2.8
412.
Университет науки и технологий Поханга (POSTECH) (Pohang University of Science And Technology (POSTECH)
Республика Корея

3.10
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.6, 4.1.1.7
4.2.2.6, 4.2.2.13, 4.2.2.14
5.4, 5.5
6.9
400.
Женева қонақжайлылық мектебі (Ecole Hoteliere de Geneve)
Швейцария Конфедерациясы
4.2.2.8
4.3
401.
Konstfack – өнер, қолөнер және дизайн колледжі (Konstfack University College of Arts, Crafts and Design)
Швеция Корольдігі
4.2.2.8
402.
Мальме университеті (Malmo University)
Швеция Корольдігі
5.4, 5.5
403.
Каролинска институты (Karolinska Institute)
Швеция Корольдігі
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.15, 3.16
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.3, 6.5, 6.10, 6.13
404.
Швеция ауылшаруашылық ғылымдары университеті (Swedish University of Agricultural Sciences)
Швеция Корольдігі
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
405.
Гетеборг университеті (University of Gothenburg)
Швеция Корольдігі
5.4, 5.5
406.
Стокгольм университеті (Stockholm University)
Швеция Корольдігі
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.14, 1.15, 1.16, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.14, 3.16
4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.7 4.2.2.4, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.11, 4.2.2.12, 4.2.2.13
4.3, 4.5
6.3
407.
Лунд университеті (Lund University)
Швеция Корольдігі
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.18, 1.20, 1.25, 1.26 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 2.18, 2.20, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30
3.16
4.2.2.4
4.5
408.
Уппсала университеті (Uppsala University)
Швеция Корольдігі
5.6, 5.10
409.
KTH Корольдік технологиялық институты (KTH Royal Institute of Technology)
Швеция Корольдігі
1.10, 1.24, 1.25
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.8, 3.10, 3.12, 3.14, 3.16, 3.17, 3.18
4.2.2.8
410.
Лулео Университеті (Lulea University)
Швеция Корольдігі
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
411.
Стокгольм Корольдік музыка колледжі (Royal College of Music in Stockholm)
Швеция Корольдігі
4.2.2.8
412.
Поханг ғылым және технология университеті (POSTECH)) (Pohang University of Science And Technology (POSTECH)
Корея Республикасы

4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
432.
Университет Киото (Kyoto University)
Япония
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.12, 3.14, 3.16
4.1.1.2
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
5.1, 5.10
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
433.
Токийский технологический институт (Tokyo Institute of Technology (Tokyo Tech)
Япония
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.8, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.8, 3.10, 3.12
4.2.2.8
434.
Университет Цукуба (University of Tsukuba)
Япония
4.2.2.9, 4.2.2.13
435.
Университет Кюсю (Kyushu University)
Япония
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
436.
Университет Ритсумейкан (Ritsumeikan University)
Япония
4.2.2.7
437.
Токийский университет сельского хозяйства и технологий (Tokyo University of Agriculture and Technology)
Япония
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
438.
Азиатско-Тихоокеанский университет Рицумейкан (Ritsumeikan Asia Pacific University)
Япония
2.25
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.6
4.2.2.13
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.10
2. Список научных центров и иных организаций, рекомендуемых для прохождения научных стажировок по всем направлениям научных исследований
1.
Китайская академия наук (Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
2.
Национальный центр научных исследований (Centre National de la Recherche Scientifique)
Французская Республика
3.
Гельмгольцское общество (Helmholtz Gemeinschaft)
Федеративная Республика Германия
4.
Российская академия наук (Russian Academy of Sciences)
Российская Федерация
5.
Национальные институты здравоохранения (National Institutes of Health)
Соединенные Штаты Америки
6.
Компания DeepMind Technologies Ltd, Великобритания (DeepMind Technologies Ltd, UK)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
7.
Американское онкологическое общество (American Cancer Society)
Соединенные Штаты Америки
8.
Нью-Йоркский геномный центр (The New York Genome Center)
Соединенные Штаты Америки
9.
Высший совет по научным исследованиям (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas)
Королевство Испания
10.
Институт иммунотерапии рака Паркера (Parker Institute for Cancer Immunotherapy)
Соединенные Штаты Америки
11.
Национальный институт здоровья и медицинских исследований (Institut National de la Sante et de la Recherche Medicale)
Французская Республика
12.
Европейский институт биоинформатики EMBL (European Bioinformatics Institute EMBL)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
13.
Институт искусственного интеллекта имени Аллена (Allen Institute for Artificial Intelligence)
Соединенные Штаты Америки
14.
Общество Макса Планка (Max Planck Gesellschaft)
Федеративная Республика Германия
15.
Национальный центр биотехнологической информации (National Center for Biotechnology Information)
Соединенные Штаты Америки
16.
Медицинский институт Говарда Хьюза (Howard Hughes Medical Institute)
Соединенные Штаты Америки
17.
Клиника Майо (Mayo Clinic)
Соединенные Штаты Америки
18.
Институт здравоохранения Карлоса III (Instituto de Salud Carlos III)
Королевство Испания
19.
Национальная медицинская библиотека (National Library of Medicine)
Соединенные Штаты Америки
20.
Парижская республиканская больница (Assistance Publique Hopitaux de Paris)
Французская Республика
21.
Больница Бригама и Женщин (Brigham and Women's Hospital)
Соединенные Штаты Америки
22.
Каталонский центр исследований (Centres de Recerca de Catalunya)
Королевство Испания
23.
Национальный консилиум научных исследований (Consiglio Nazionale delle Ricerche)
Итальянская Республика
24.
Европейская лаборатория молекулярной биологии Гейдельберг (European Molecular Biology Laboratory Heidelberg)
Федеративная Республика Германия
25.
Сингапурская иммунологическая сеть (Singapore Immunology Network)
Республика Сингапур
26.
Совет по медицинским исследованиям (Medical Research Council)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
27.
Исследовательский институт Сары Кэннон (Sarah Cannon Research Institute)
Соединенные Штаты Америки
28.
Национальный институт аллергии и инфекционных заболеваний (National Institute of Allergy and Infectious Diseases)
Соединенные Штаты Америки
29.
Компания Regeneron Pharmaceuticals Inc (Regeneron Pharmaceuticals Inc)
Соединенные Штаты Америки
30.
Институт рака Дана-Фарбер (Dana Farber Cancer Institute)
Соединенные Штаты Америки
31.
Европейская организация молекулярной биологии (European Molecular Biology Organization)
Федеративная Республика Германия
32.
Система здравоохранения Маунт-Синай (Mount Sinai Health System)
Соединенные Штаты Америки
33.
Онкологический центр Мемориал Слоан-Кеттеринг (Memorial Sloan-Kettering Cancer Center)
Соединенные Штаты Америки
34.
Исследовательский институт Скриппса (Scripps Research Institute)
Соединенные Штаты Америки
35.
Биохаб имени Чана Цукерберга (Chan Zuckerberg Biohub)
Соединенные Штаты Америки
36.
Ассоциация немецких научно-исследовательских организаций Leibniz Gemeinschaft (Leibniz Gemeinschaft)
Федеративная Республика Германия
37.
Институт Людвига по исследованию рака (Ludwig Institute for Cancer Research)
Соединенные Штаты Америки
38.
Институт Сэнджера Велком Траст (Wellcome Trust Sanger Institute)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
39.
Уханьский институт вирусологии, Китайская академия наук (Wuhan Institute of Virology, Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
40.
Национальный институт рака (National Cancer Institute)
Соединенные Штаты Америки
41.
Институты биомедицинских исследований Новартис, США (Novartis Institutes for Biomedical Research, United States)
Соединенные Штаты Америки
42.
Институты Дэвида Гладстона (J. David Gladstone Institutes)
Соединенные Штаты Америки
43.
Институт информатики Макса Планка (Max Planck Institut fur Informatik)
Федеративная Республика Германия
44.
Лаборатория Колд Спринг Харбор (Cold Spring Harbor Laboratory)
Соединенные Штаты Америки
45.
Онкологические исследования Великобритании (Cancer Research UK)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
46.
Институт метрики и оценки здоровья (Institute for Health Metrics and Evaluation)
Соединенные Штаты Америки
47.
Центры по контролю и профилактике заболеваний (Centers for Disease Control and Prevention)
Соединенные Штаты Америки
48.
Фредерикская национальная лаборатория по изучению рака (Frederick National Laboratory for Cancer Research)
Соединенные Штаты Америки
49.
Институт Вистара (Wistar Institute)
Соединенные Штаты Америки
50.
Исследовательский центр IBM Thomas J Watson (IBM Thomas J Watson Research Center)
Соединенные Штаты Америки
51.
Векторный институт искусственного интеллекта (Vector Institute for Artificial Intelligence)
Канада
52.
Институт биологических исследований Salk (Salk Institute for Biological Studies)
Соединенные Штаты Америки
53.
Семейный комплексный онкологический центр UCSF Helen Diller (UCSF Helen Diller Family Comprehensive Cancer Center)
Соединенные Штаты Америки
54.
Шанхайский институт биологических наук, Китайская академия наук (Shanghai Institutes for Biological Sciences, Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
55.
Немецкий лабораторный центр (Deutsches Krebsforschungszentrum)
Федеративная Республика Германия
56.
Институт медицинских открытий Сэнфорда Бернхэма Пребиса (Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute)
Соединенные Штаты Америки
57.
Онкологический институт Vall d’Hebron (Vall d’Hebron Instituto de Oncologia)
Королевство Испания
58.
Научный центр здоровья Вудруфа (Woodruff Health Sciences Center)
Соединенные Штаты Америки
59.
Кливлендская клиника (Cleveland Clinic)
Соединенные Штаты Америки
60.
Комплексный онкологический центр им. Роберта Х. Лури (Robert H. Lurie Comprehensive Cancer Center)
Соединенные Штаты Америки
61.
Национальный научно-исследовательский институт сельского хозяйства, питания и окружающей среды (Institut National de Recherche pour l'Agriculture, l'Alimentation et l'Environnement)
Французская Республика
62.
Медицинский центр Эразмус (Erasmus Medical Center)
Королевство Нидерланды
63.
Объединенный институт генома Доу (Doe Joint Genome Institute)
Соединенные Штаты Америки
64.
Институт биомедицины и здоровья Гуанчжоу, Китайская академия наук (Guangzhou Institute of Biomedicine and Health, Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
65.
Центр компьютерных технологий (Centre de Visio per Computador)
Королевство Испания
66.
Институт Макса Планка по интеллектуальным системам (Max Planck Institut fur Intelligente Systeme)
Федеративная Республика Германия
67.
Национальное управление по аэронавтике и исследованию космического пространства (National Aeronautics and Space Administration)
Соединенные Штаты Америки
68.
Объединенный институт биоэнергетики (Joint BioEnergy Institute)
Соединенные Штаты Америки
69.
Институт генома Сингапура (Genome Institute of Singapore)
Республика Сингапур
70.
Научно-исследовательский институт трансляционной геномики (Translational Genomics Research Institute)
Соединенные Штаты Америки
71.
Национальный центр инфекционных заболеваний (National Centre for Infectious Diseases)
Республика Сингапур
72.
Детская больница Бостона (Children's Hospital Boston)
Соединенные Штаты Америки
73.
Санофи, Соединенные Штаты (Sanofi, United States)
Соединенные Штаты Америки
74.
Хоффманн-Ля Рош, ГмбХ, Германия (Hoffmann-La Roche, GmbH., Germany)
Федеративная Республика Германия
75.
Национальный институт сердца, легких и крови (National Heart Lung and Blood Institute)
Соединенные Штаты Америки
76.
Институт автоматизации, Китайская академия наук (Institute of Automation, Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
77.
Лаборатория Джексона (Jackson Laboratory)
Соединенные Штаты Америки
78.
Национальный институт старения (National Institute on Aging)
Соединенные Штаты Америки
79.
Институт системной биологии (Institute for Systems Biology)
Соединенные Штаты Америки
80.
Компания "Бристол-Майерс Сквибб", Соединенные Штаты (Bristol-Myers Squibb Company, United States)
Соединенные Штаты Америки
81.
Институты биомедицинских исследований Новартис, Швейцария (Novartis Institutes for Biomedical Research, Switzerland)
Швейцарская Конфедерация
82.
ГлаксоСмитКляйн, Соединенные Штаты (GlaxoSmithKline, United States)
Соединенные Штаты Америки
83.
Институт Фрэнсиса Крика (The Francis Crick Institute)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
84.
Парижский институт Пастера (Institut Pasteur de Paris)
Французская Республика
85.
Швейцарский институт биоинформатики (Swiss Institute of Bioinformatics)
Швейцарская Конфедерация
86.
Национальный институт стоматологических и черепно-лицевых исследований (National Institute of Dental and Craniofacial Research)
Соединенные Штаты Америки
87.
Национальный центр онкологических исследований (Centro Nacional de Investigaciones Oncologicas)
Королевство Испания
88.
Институт молекулярной генетики Макса Планка (Max Planck Institut fur Molekulare Genetik)
Федеративная Республика Германия
89.
Институт исследований старения имени Бака (The Buck Institute for Research on Aging)
Соединенные Штаты Америки
90.
Институт Катала де ла Салют, Барселона (Institut Catala de la Salut Barcelona)
Королевство Испания
91.
Национальная лаборатория Лоуренса Беркли (Lawrence Berkeley National Laboratory)
Соединенные Штаты Америки
92.
Фраунгофер Гезельшафт (Fraunhofer Gesellschaft)
Федеративная Республика Германия
93.
Институт медицинских исследований Макса Планка (Max Planck Institut fur Medizinische Forschung)
Федеративная Республика Германия
94.
Фраунгоферский институт техники и технологии Генриха Герца (Fraunhofer Institut fur Nachrichtentechnik Heinrich Hertz Institut)
Федеративная Республика Германия
95.
Национальный институт диабета и болезней органов пищеварения и почек (National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases)
Соединенные Штаты Америки
96.
Институт биофизики, Китайская академия наук (Institute of Biophysics, Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
97.
Фонд Телетон (Fondazione Telethon)
Итальянская Республика
98.
Philips Research, Эйндховен (Philips Research, Eindhoven)
Королевство Нидерланды
99.
Комиссариат по атомной энергии и альтернативным источникам энергии (Commissariat a l'Energie Atomique et aux Energies Alternatives)
Французская Республика

4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.4, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9, 4.4.4.10
4.5
5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10
6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
432.
Киото университеті (The (Kyoto University)
Жапония
1.2, 1.5, 1.8, 1.9, 1.10, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25
2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.14, 2.15, 2.17, 2.18, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.39, 2.41, 2.42
3.12, 3.14, 3.16
4.1.1.2
4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 4.2.2.5, 4.2.2.7, 4.2.2.9, 4.2.2.10, 4.2.2.12, 4.2.2.13, 4.2.2.14
4.5
5.1, 5.10
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
433.
Токио технологиялық институты (Tokyo Institute of Technology (Tokyo Tech)
Жапония
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.8, 2.13, 2.16, 2.18, 2.19, 2.20, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.34, 2.38, 2.40, 2.41, 2.42
3.2, 3.3, 3.8, 3.10, 3.12
4.2.2.8
434.
Цукуба университеті (University of Tsukuba)
Жапония
4.2.2.9, 4.2.2.13
435.
Кюсю университеті (Kyushu University)
Жапония
1.12, 1.13, 1.14
2.7
3.14
436.
Рицумейкан университеті (Ritsumeikan University)
Жапония
4.2.2.7
437.
Токио ауыл шаруашылығы және технология университеті (Tokyo University of Agriculture and Technology)
Жапония
6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10, 6.11, 6.12, 6.13
438.
Рицумейкан Азия-Тынық мұхиты университеті (Ritsumeikan Asia Pacific University)
Жапония
2.25
4.1.1.1, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.6
4.2.2.13
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.3, 4.4.4.5, 4.4.4.6, 4.4.4.7, 4.4.4.8, 4.4.4.9
5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.10
2. Бағыттар бойынша ғылыми тағылымдамадан өту үшін ұсынылатын ғылыми орталықтар мен өзге де ұйымдардың тізімі
1.
Қытай ғылым академиясы (Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
2.
Ұлттық ғылыми зерттеулер орталығы (Centre National de la Recherche Scientifique)
Француз Республикасы
3.
Гельмгольц қоғамы (Helmholtz Gemeinschaft)
Германия Федеративтік Республикасы
4.
Ресей ғылым академиясы (Russian Academy of Sciences)
Ресей Федерациясы
5.
Ұлттық денсаулық сақтау институттары (National Institutes of Health)
Америка Құрама Штаттары
6.
DeepMind Technologies Ltd компаниясы, Ұлыбритания (DeepMind Technologies Ltd, UK)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
7.
Американдық қатерлі ісік қоғамы (American Cancer Society)
Америка Құрама Штаттары
8.
Нью-Йорк геномдық орталығы (The New York Genome Center)
Америка Құрама Штаттары
9.
Ғылыми зерттеулер жөніндегі жоғары кеңес (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas)
Испания Корольдігі
10.
Паркердің қатерлі ісікке қарсы иммунотерапия институты (Parker Institute for Cancer Immunotherapy)
Америка Құрама Штаттары
11.
Ұлттық денсаулық сақтау және медициналық зерттеулер институты (Institut National de la Sante et de la Recherche Medicale)
Француз Республикасы
12.
EMBL Еуропалық биоинформатика институты (European Bioinformatics Institute EMBL)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
13.
Аллен атындағы жасанды интеллект институты (Allen Institute for Artificial Intelligence)
Америка Құрама Штаттары
14.
Макс Планк қоғамы (Max Planck Gesellschaft)
Германия Федеративтік Республикасы
15.
Ұлттық биотехнологиялық ақпарат орталығы (National Center for Biotechnology Information)
Америка Құрама Штаттары
16.
Ховард Хьюз медициналық институты (Howard Hughes Medical Institute)
Америка Құрама Штаттары
17.
Майо клиникасы (Mayo Clinic)
Америка Құрама Штаттары
18.
Карлос III денсаулық сақтау институты (Instituto de Salud Carlos III)
Испания Корольдігі
19.
Ұлттық медицина кітапханасы (National Library of Medicine)
Америка Құрама Штаттары
20.
Париж республикалық ауруханасы (Assistance Publique Hopitaux de Paris)
Француз Республикасы
21.
Бригам және әйелдер ауруханасы (Brigham and Women's Hospital)
Америка Құрама Штаттары
22.
Каталондық зерттеу орталығы (Centres de Recerca de Catalunya)
Испания Корольдігі
23.
Ұлттық ғылыми зерттеулер кеңесі (Consiglio Nazionale delle Ricerche)
Италия Республикасы
24.
Гейдельберг Еуропалық молекулалық биология зертханасы (European Molecular Biology Laboratory Heidelberg)
Германия Федеративтік Республикасы
25.
Сингапур иммунологиялық желісі (Singapore Immunology Network)
Сингапур Республикасы
26.
Медициналық зерттеулер кеңесі (Medical Research Council)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
27.
Сара зерттеу институты Кэннон (Sarah Cannon Research Institute)
Америка Құрама Штаттары
28.
Ұлттық аллергия және жұқпалы аурулар институты (National Institute of Allergy and Infectious Diseases)
Америка Құрама Штаттары
29.
Регенерон Фармасьютикалз Инк (Regeneron Pharmaceuticals Inc)
Америка Құрама Штаттары
30.
Дана-Фарбер қатерлі ісік институты (Dana Farber Cancer Institute)
Америка Құрама Штаттары
31.
Еуропалық молекулярлық биология ұйымы (European Molecular Biology Organization)
Германия Федеративтік Республикасы
32.
Маунт Синай денсаулық сақтау жүйесі (Mount Sinai Health System)
Америка Құрама Штаттары
33.
Мемориал Слоан-Кеттеринг онкологиялық орталығы (Memorial Sloan-Kettering Cancer Center)
Америка Құрама Штаттары
34.
Скриппс зерттеу институты (Scripps Research Institute)
Америка Құрама Штаттары
35.
Чан Цукерберг атындағы Биохаб (Chan Zuckerberg Biohub)
Америка Құрама Штаттары
36.
Leibniz Gemeinschaft – неміс ғылыми-зерттеу ұйымдарының қауымдастығы (Leibniz Gemeinschaft)
Германия Федеративтік Республикасы
37.
Людвиг онкологиялық зерттеулер институты (Ludwig Institute for Cancer Research)
Америка Құрама Штаттары
38.
Сэнджера Велком Траст институты (Wellcome Trust Sanger Institute)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
39.
Ухань вирусология институты, Қытай ғылым академиясы (Wuhan Institute of Virology, Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
40.
Ұлттық онкологиялық институт (National Cancer Institute)
Америка Құрама Штаттары
41.
Новартис биомедициналық зерттеулер институты, АҚШ (Novartis Institutes for Biomedical Research, United States)
Америка Құрама Штаттары
42.
Дэвид Гладстон институты (J. David Gladstone Institutes)
Америка Құрама Штаттары
43.
Макс Планк атындағы информатика институты (Max Planck Institut fur Informatik)
Германия Федеративтік Республикасы
44.
Колд Спринг Харбор лабораториясы (Cold Spring Harbor Laboratory)
Америка Құрама Штаттары
45.
Ұлыбританиядағы онкологиялық зерттеулер (Cancer Research UK)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
46.
Метрика және денсаулықты бағалау институты (Institute for Health Metrics and Evaluation)
Америка Құрама Штаттары
47.
Ауруларды бақылау және алдын алу орталықтары (Centers for Disease Control and Prevention)
Америка Құрама Штаттары
48.
Фредерик Ұлттық онкологиялық зертханасы (Frederick National Laboratory for Cancer Research)
Америка Құрама Штаттары
49.
Вистар институты (Wistar Institute)
Америка Құрама Штаттары
50.
IBM Thomas J Watson зерттеу орталығы (IBM Thomas J Watson Research Center)
Америка Құрама Штаттары
51.
Жасанды интеллект векторлық институты (Vector Institute for Artificial Intelligence)
Канада
52.
Salk биологиялық зерттеулер институты (Salk Institute for Biological Studies)
Америка Құрама Штаттары
53.
UCSF Helen Diller отбасылық кешенді онкологиялық орталық (UCSF Helen Diller Family Comprehensive Cancer Center)
Америка Құрама Штаттары
54.
Шанхай биологиялық ғылымдар институты, Қытай ғылым академиясы (Shanghai Institutes for Biological Sciences, Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
55.
Неміс зертханалық орталығы (Deutsches Krebsforschungszentrum)
Германия Федеративтік Республикасы
56.
Сэнфорд Бернхэм Пребис медициналық ашу институты (Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute)
Америка Құрама Штаттары
57.
Vall d’Hebron онкологиялық институты (Vall d’Hebron Instituto de Oncologia)
Испания Корольдігі
58.
Вудруф денсаулық сақтау ғылыми орталығы (Woodruff Health Sciences Center)
Америка Құрама Штаттары
59.
Кливленд клиникасы (Cleveland Clinic)
Америка Құрама Штаттары
60.
Роберт Х. Лури атындағы Кешенді онкологиялық орталық (Robert H. Lurie Comprehensive Cancer Center)
Америка Құрама Штаттары
61.
Ауыл шаруашылығы, тамақтану және қоршаған ортаны қорғау ұлттық ғылыми-зерттеу институты (Institut National de Recherche pour l'Agriculture, l'Alimentation et l'Environnement)
Француз Республикасы
62.
Эразмус медициналық орталығы (Erasmus Medical Center)
Нидерланд Корольдігі
63.
Доу Біріккен геномдық институты (Doe Joint Genome Institute)
Америка Құрама Штаттары
64.
Гуанчжоу биомедицина және денсаулық институты, Қытай ғылым академиясы (Guangzhou Institute of Biomedicine and Health, Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
65.
Компьютерлік технологиялар орталығы (Centre de Visio per Computador)
Испания Корольдігі
66.
Макс Планк зияткерлік жүйелер институты (Max Planck Institut fur Intelligente Systeme)
Германия Федеративтік Республикасы
67.
Ұлттық аэронавтика және ғарыш басқармасы (National Aeronautics and Space Administration)
Америка Құрама Штаттары
68.
Біріккен биоэнергетика институты (Joint BioEnergy Institute)
Америка Құрама Штаттары
69.
Сингапур геном институты (Genome Institute of Singapore)
Сингапур Республикасы
70.
Трансляциялық геномика ғылыми-зерттеу институты (Translational Genomics Research Institute)
Америка Құрама Штаттары
71.
Ұлттық жұқпалы аурулар орталығы (National Centre for Infectious Diseases)
Сингапур Республикасы
72.
Бостон балалар ауруханасы (Children's Hospital Boston)
Америка Құрама Штаттары
73.
Санофи, АҚШ (Sanofi, United States)
Америка Құрама Штаттары
74.
Хоффманн-Ля Рош, ГмбХ, Германия (Hoffmann-La Roche, GmbH., Germany)
Германия Федеративтік Республикасы
75.
Ұлттық жүрек, өкпе және қан институты (National Heart Lung and Blood Institute)
Америка Құрама Штаттары
76.
Автоматтандыру институты, Қытай ғылым академиясы (Institute of Automation, Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
77.
Джексон лабораториясы (Jackson Laboratory)
Америка Құрама Штаттары
78.
Ұлттық қартаю институты (National Institute on Aging)
Америка Құрама Штаттары
79.
Жүйелік биология институты (Institute for Systems Biology)
Америка Құрама Штаттары
80.
Компания "Бристол-Майерс Сквибб", АҚШ (Bristol-Myers Squibb Company, United States)
Америка Құрама Штаттары
81.
Новартис биомедициналық зерттеулер институты, Швейцария (Novartis Institutes for Biomedical Research, Switzerland)
Швейцария Конфедерациясы
82.
ГлаксоСмитКляйн, АҚШ (GlaxoSmithKline, United States)
Америка Құрама Штаттары
83.
Фрэнсис Крик институты (The Francis Crick Institute)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
84.
Париж Пастер институты (Institut Pasteur de Paris)
Француз Республикасы
85.
Швейцария биоинформатика институты (Swiss Institute of Bioinformatics)
Швейцария Конфедерациясы
86.
Ұлттық стоматологиялық және краниофасиалды зерттеулер институты (National Institute of Dental and Craniofacial Research)
Америка Құрама Штаттары
87.
Ұлттық онкологиялық зерттеулер орталығы (Centro Nacional de Investigaciones Oncologicas)
Испания Корольдігі
88.
Макс Планк молекулалық генетика институты (Max Planck Institut fur Molekulare Genetik)
Германия Федеративтік Республикасы
89.
Бак қартаюды зерттеу институты (The Buck Institute for Research on Aging)
Америка Құрама Штаттары
90.
Катала де ла Салют институты, Барселона (Institut Catala de la Salut Barcelona)
Испания Корольдігі
91.
Лоуренс Беркли ұлттық зертханасы (Lawrence Berkeley National Laboratory)
Америка Құрама Штаттары
92.
Фраунгофер Гезельшафт (Fraunhofer Gesellschaft)
Германия Федеративтік Республикасы
93.
Макс Планк медициналық зерттеулер институты (Max Planck Institut fur Medizinische Forschung)
Германия Федеративтік Республикасы
94.
Генрих Герцтің Фраунгофер техника және технология институты (Fraunhofer Institut fur Nachrichtentechnik Heinrich Hertz Institut)
Германия Федеративтік Республикасы
95.
Ұлттық қант диабеті және ас қорыту және бүйрек аурулары институты (National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases)
Америка Құрама Штаттары
96.
Биофизика институты, Қытай ғылым академиясы (Institute of Biophysics, Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
97.
Телетон қоры (Fondazione Telethon)
Италия Республикасы
98.
Филипс Ресерч, Эйндховен (Philips Research, Eindhoven)
Нидерланд Корольдігі
99.
Атом энергиясы және баламалы энергия көздері жөніндегі Комиссариат (Commissariat a l'Energie Atomique et aux Energies Alternatives)
Француз Республикасы

100.
Институт исследований рака (Institute of Cancer Research)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
101.
Шэньчжэньский институт передовых технологий, Китайская академия наук (Shenzhen Institutes of Advanced Technology, Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
102.
Институт исследования рака, Гент (Cancer Research Institute Ghent)
Королевство Бельгия
103.
Национальный институт неврологических расстройств и инсульта (National Institute of Neurological Disorders and Stroke)
Соединенные Штаты Америки
104.
Пфайзер Инк, Соединенные Штаты (Pfizer Inc, United States)
Соединенные Штаты Америки
105.
Организация научных и промышленных исследований Содружества (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization)
Австралийский Союз (Австралия)
106.
Макс-Дельбрук-Центр молекулярной медицины (Max-Delbruck-Centrum fur Molekulare Medizin)
Федеративная Республика Германия
107.
Институт вычислительных технологий, Китайская академия наук (Institute of Computing Technology, Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
108.
Янссен Биотех Инк (Janssen Biotech Inc)
Соединенные Штаты Америки
109.
Институт микробиологии, Китайская академия наук (Institute of Microbiology, Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
110.
Институт молекулярной медицины (Institute for Molecular Medicine)
Финляндская Республика
111.
Амген, США (Amgen, USA)
Соединенные Штаты Америки
112.
Санофи, Франция (Sanofi, France)
Французская Республика
113.
Международный био-остров Гуанчжоу (Guangzhou International Bio Island)
Китайская Народная Республика
114.
Передовой технологический институт Samsung (Samsung Advanced Institute Technology)
Республика Корея
115.
Клиника Барселоны (Hospital Clinic de Barcelona)
Королевство Испания
116.
Центр оценки и исследования биологических препаратов (Center for Biologics Evaluation and Research)
Соединенные Штаты Америки
117.
Национальный институт артрита и заболеваний опорно-двигательного аппарата и кожи (National Institute of Arthritis and Musculoskeletal and Skin Diseases)
Соединенные Штаты Америки
118.
Фонд Wellcome (Wellcome Trust)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
119.
Институт биомедицинских исследований Уайтхеда (Whitehead Institute for Biomedical Research)
Соединенные Штаты Америки
120.
Институт искусственного интеллекта Inception (Inception Institute of Artificial Intelligence)
Объединенные Арабские Эмираты
121.
Форшунгсцентр молекулярной медицины Остеррайхисченской академии наук (Forschungszentrum fur Molekulare Medizin der Osterreichischen Akademie der Wissenschaften)
Австрийская Республика

100.
Онкологиялық зерттеулер институты (Institute of Cancer Research)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
101.
Шэньчжэнь озық технологиялар институты, Қытай ғылым академиясы (Shenzhen Institutes of Advanced Technology, Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
102.
Қатерлі ісіктерді зерттеу институты, Гент (Cancer Research Institute Ghent)
Бельгия Корольдігі
103.
Ұлттық неврологиялық бұзылулар және инсульт институты (National Institute of Neurological Disorders and Stroke)
Америка Құрама Штаттары
104.
Пфайзер Инк, АҚШ (Pfizer Inc, United States)
Америка Құрама Штаттары
105.
Достастықтың ғылыми және өндірістік зерттеулерін ұйымдастыру (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization)
Аустралия Одағы (Аустралия)
106.
Макс-Дельбрук-Молекулалық медицина орталығы (Max-Delbruck-Centrum fur Molekulare Medizin)
Германия Федеративтік Республикасы
107.
Есептеу технологиялары институты, Қытай ғылым академиясы (Institute of Computing Technology, Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
108.
Янссен Биотех Инк (Janssen Biotech Inc)
Америка Құрама Штаттары
109.
Микробиология институты, Қытай ғылым академиясы (Institute of Microbiology, Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
110.
Молекулярлық медицина институты (Institute for Molecular Medicine)
Финляндия Республикасы
111.
Амген, АҚШ (Amgen, USA)
Америка Құрама Штаттары
112.
Санофи, Франция (Sanofi, France)
Француз Республикасы
113.
Гуанчжоу халықаралық био аралы (Guangzhou International Bio Island)
Қытай Халық Республикасы
114.
Самсунг озық технологиялық институты (Samsung Advanced Institute Technology)
Корея Республикасы
115.
Барселона клиникасы (Hospital Clinic de Barcelona)
Испания Корольдігі
116.
Биологияны бағалау және зерттеу орталығы (Center for Biologics Evaluation and Research)
Америка Құрама Штаттары
117.
Ұлттық артрит, тірек-қимыл аппараты және тері аурулары институты (National Institute of Arthritis and Musculoskeletal and Skin Diseases)
Америка Құрама Штаттары
118.
Wellcome қоры (Wellcome Trust)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
119.
Уайтхед биомедициналық зерттеулер институты (Whitehead Institute for Biomedical Research)
Америка Құрама Штаттары
120.
Inception жасанды интеллект институты (Inception Institute of Artificial Intelligence)
Біріккен Араб Әмірліктері
121.
Аустрия ғылым академиясының молекулалық медицина ғылыми-зерттеу орталығы (Forschungszentrum für Molekulare Medizin der Österreichischen Akademie der Wissenschaften)
Аустрия Республикасы

122.
Канадский институт перспективных исследований (Canadian Institute for Advanced Research)
Канада
123.
Академический медицинский центр (Academisch Medisch Centrum)
Королевство Нидерланды
124.
Японское агентство по медицинским исследованиям и развитию (Japan Agency for Medical Research and Development)
Япония
125.
Тяньцзиньский институт промышленной биотехнологии (Tianjin Institute of Industrial Biotechnology)
Китайская Народная Республика
126.
Институт биохимии Макса Планка (Max Planck Institut fur Biochemie)
Федеративная Республика Германия
127.
Агентство по науке, технологиям и исследованиям Сингапура (Agency for Science, Technology and Research Singapore)
Республика Сингапур
128.
Центр передовых исследований Австралийского исследовательского совета по открытию гравитационных волн "Australian Research Council Centre of Excellence for Gravitational Wave Discovery)
Австралийский Союз (Австралия)
129.
Исследовательский институт Бенароя (Benaroya Research Institute)
Соединенные Штаты Америки
130.
Компания сетевых технологий ByteDance (ByteDance Network Technology Co, China)
Китайская Народная Республика
131.
Марсельский центр физики элементарных частиц (Centre de Physique des Particules de Marseille)
Французская Республикаав
132.
Китайская академия сельскохозяйственных наук (Chinese Academy of Agricultural Sciences)
Китайская Народная Республика
133.
Ванкуверский центр предстательной железы (Vancouver Prostate Centre)
Канада
134.
Немецкий центр исследований инфекционных заболеваний (Deutsches Zentrum fur Infektionsforschung)
Федеративная Республика Германия
135.
Компания "Эли Лилли энд Компани", (США) (Eli Lilly and Company, United States)
Соединенные Штаты Америки
136.
Компания "Эрикссон", (Швеция) (Ericsson Sweden)
Королевство Швеция
137.
Фламандский межуниверситетский институт биотехнологии (Flanders Interuniversity Institute for Biotechnology)
Королевство Бельгия
138.
Онкологический центр Фреда Хатчинсона (Fred Hutchinson Cancer Center)
Соединенные Штаты Америки
139.
Издательская компания Frontiers Media SA (Frontiers Media SA)
Чешская Республика
140.
Компания Fujitsu, Япония (Fujitsu, Japan)
Япония
141.
Фонд BBVA (Fundacion BBVA)
Королевство Испания
142.
Биотехнологическая компания (Genentech Inc) (Genentech Inc)
Соединенные Штаты Америки
143.
Немецкий онкологический консорциум (German Cancer Consortium)
Федеративная Республика Германия
144.
Компания Gilead Sciences Inc, США (Gilead Sciences Inc, United States)
Соединенные Штаты Америки
145.
Гейдельберг теориялық зерттеулер институты (Heidelberger Institut fur Theoretische Studien)
Федеративная Республика Германия

122.
Канада озық зерттеулер институты (Canadian Institute for Advanced Research)
Канада
123.
Академиялық медициналық орталық (Academisch Medisch Centrum)
Нидерланд Корольдігі
124.
Жапонияның медициналық зерттеулер және әзірлемелер агенттігі (Japan Agency for Medical Research and Development)
Жапония
125.
Тяньцзинь өнеркәсіптік биотехнология институты (Tianjin Institute of Industrial Biotechnology)
Қытай Халық Республикасы
126.
Макс Планк атындағы биохимия институты (Max Planck Institut für Biochemie)
Германия Федеративтік Республикасы
127.
Сингапурдың Ғылым, технология және зерттеулер агенттігі (Agency for Science, Technology and Research Singapore)
Сингапур Республикасы
128.
Аустралиялық зерттеу кеңесінің Гравитациялық толқындарды ашу жөніндегі озық зерттеулер орталығы (Australian Research Council Centre of Excellence for Gravitational Wave Discovery)
Аустралия Одағы (Аустралия)
129.
Бенароя зерттеу институты (Benaroya Research Institute)
Америка Құрама Штаттары
130.
ByteDance желілік технологиялар компаниясы, Қытай (ByteDance Network Technology Co, China)
Қытай Халық Республикасы
131.
Марсельдегі Бөлшектер физикасы орталығы (Centre de Physique des Particules de Marseille)
Француз Республикасы
132.
Қытайдың Ауыл шаруашылығы ғылымдары академиясы (Chinese Academy of Agricultural Sciences)
Қытай Халық Республикасы
133.
Ванкувер простата орталығы (Vancouver Prostate Centre)
Канада
134.
Германияның Инфекциялық ауруларды зерттеу орталығы (Deutsches Zentrum fur Infektionsforschung)
Германия Федеративтік Республикасы
135.
Eli Lilly and Company фармацевтикалық компаниясы, АҚШ (Eli Lilly and Company, United States)
Америка Құрама Штаттары
136.
Ericsson компаниясы, Швеция (Ericsson Sweden)
Швеция Корольдігі
137.
Фламандия университетаралық биотехнология институты (Flanders Interuniversity Institute for Biotechnology)
Бельгия Корольдігі
138.
Фред Хатчинсон қатерлі ісік зерттеу орталығы (Fred Hutchinson Cancer Center)
Америка Құрама Штаттары
139.
Frontiers Media SA баспа компаниясы (Frontiers Media SA)
Чех Республикасы
140.
Fujitsu компаниясы, Жапония (Fujitsu, Japan)
Жапония
141.
BBVA қоры (Fundacion BBVA)
Испания Корольдігі
142.
Genentech Inc биотехнологиялық компаниясы (Genentech Inc)
Америка Құрама Штаттары
143.
Германияның Қатерлі ісік консорциумы (German Cancer Consortium)
Германия Федеративтік Республикасы
144.
Gilead Sciences Inc компаниясы, АҚШ (Gilead Sciences Inc, United States)
Америка Құрама Штаттары
145.
Гейдельберг теориялық зерттеулер институты (Heidelberger Institut fur Theoretische Studien)
Германия Федеративтік Республикасы

146.
Компания Hewlett Packard Enterprise, США (Hewlett Packard Enterprise, United States)
Соединенные Штаты Америки
147.
Фармацевтическая компания Hoffmann-La Roche Ltd, США (Hoffmann-La Roche Ltd, United States)
Соединенные Штаты Америки
148.
Гонконгский центр нейродегенеративных заболеваний (Hong Kong Center for Neurodegenerative Diseases)
Китайская Народная Республика (Специальный административный район Гонконг)
149.
Институт Хюбрехта (Hubrecht Institute)
Королевство Нидерланды
150.
Институт IMDEA Networks (Instituto IMDEA Networks)
Королевство Испания
151.
Лаборатории Intel, США (Intel Labs, USA)
Соединенные Штаты Америки
152.
Международное агентство по изучению рака, Франция (International Agency for Research on Cancer, France)
Французская Республика
153.
Институт энергии и нанонауки Кавли (Kavli Energy NanoScience Institute)
Соединенные Штаты Америки
154.
Институт астрофизики частиц и космологии Кавли (Kavli Institute for Particle Astrophysics and Cosmology)
Соединенные Штаты Америки
155.
Медицинская исследовательская организация Mass General Brigham (Mass General Brigham)
Соединенные Штаты Америки
156.
Мюнхенский кластер системной неврологии (Munich Cluster for Systems Neurology)
Федеративная Республика Германия
157.
Национальная академия наук Украины (National Academy of Sciences of Ukraine)
Украина
158.
Национальный центр развития трансляционных наук (National Center for Advancing Translational Sciences)
Соединенные Штаты Америки
159.
Национальный центр иммунизации и респираторных заболеваний (National Center for Immunization and Respiratory Diseases)
Соединенные Штаты Америки
160.
Национальный институт субатомной физики (National Institute for Subatatomic Physics)
Королевство Нидерланды
161.
Биомедицинская компания Nordic Bioscience A/S (Nordic Bioscience A/S)
Королевство Дания
162.
Фармацевтическая компания Novo Nordisk A / S (Novo Nordisk A/S)
Королевство Дания
163.
Социальный фонд La Caixa Foundation (Obra Social Fundacion La Caixa)
Королевство Испания
164.
Институт Oncode (Oncode Institute)
Королевство Нидерланды
165.
Польская академия наук (Polish Academy of Sciences)
Республика Польша
166.
Институт исследований здоровья населения (Population Health Research Institute)
Канада

146.
Hewlett Packard Enterprise компаниясы, АҚШ (Hewlett Packard Enterprise, United States)
Америка Құрама Штаттары
147.
Hoffmann-La Roche Ltd фармацевтикалық компаниясы, АҚШ (Hoffmann-La Roche Ltd, United States)
Америка Құрама Штаттары
148.
Гонконгтың Нейродегенеративтік аурулар орталығы (Hong Kong Center for Neurodegenerative Diseases)
Гонконг арнайы әкімшілік ауданы (Қытай Халық Республикасы)
149.
Хюбрехт институты (Hubrecht Institute)
Нидерланд Корольдігі
150.
IMDEA Networks институты (Instituto IMDEA Networks)
Испания Корольдігі
151.
Intel зертханалары, АҚШ (Intel Labs, USA)
Америка Құрама Штаттары
152.
Қатерлі ісікті зерттеу жөніндегі халықаралық агенттік, Франция (International Agency for Research on Cancer, France)
Француз Республикасы
153.
Кавли атындағы Энергия және наноғылым институты (Kavli Energy NanoScience Institute)
Америка Құрама Штаттары
154.
Кавли атындағы Бөлшектер астрофизикасы және космология институты (Kavli Institute for Particle Astrophysics and Cosmology)
Америка Құрама Штаттары
155.
Mass General Brigham медициналық зерттеу ұйымы (Mass General Brigham)
Америка Құрама Штаттары
156.
Мюнхен жүйелік неврология кластері (Munich Cluster for Systems Neurology)
Германия Федеративтік Республикасы
157.
Украина Ұлттық ғылым академиясы (National Academy of Sciences of Ukraine)
Украина Республикасы
158.
Трансляциялық ғылымдарды дамыту ұлттық орталығы (National Center for Advancing Translational Sciences)
Америка Құрама Штаттары
159.
Иммундау және респираторлық аурулар ұлттық орталығы (National Center for Immunization and Respiratory Diseases)
Америка Құрама Штаттары
160.
Субатомдық физика ұлттық институты (National Institute for Subatatomic Physics)
Нидерланд Корольдігі
161.
Nordic Bioscience A/S биомедициналық компаниясы (Nordic Bioscience A/S)
Дания Корольдігі
162.
Novo Nordisk A/S фармацевтикалық компаниясы (Novo Nordisk A/S)
Дания Корольдігі
163.
La Caixa қорының әлеуметтік қоры (Obra Social Fundacion La Caixa)
Испания Корольдігі
164.
Oncode институты (Oncode Institute)
Нидерланд Корольдігі
165.
Польша Ғылым академиясы (Polish Academy of Sciences)
Польша Республикасы
166.
Халық денсаулығын зерттеу институты (Population Health Research Institute)
Канада

167.
Королевская голландская академия искусств и наук (Royal Netherlands Academy of Arts and Sciences)
Королевство Нидерланды
168.
Онкологический центр Сандры и Эдварда Мейера (Sandra and Edward Meyer Cancer Center)
Соединенные Штаты Америки
169.
Шанхайская лаборатория искусственного интеллекта (Shanghai Artificial Intelligence Laboratory)
Китайская Народная Республика
170.
Британское агентство исследований и инноваций (UK Research and Innovation)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии

167.
Нидерланд Корольдік өнер және ғылым академиясы (Royal Netherlands Academy of Arts and Sciences)
Нидерланд Корольдігі
168.
Сандра және Эдвард Мейер қатерлі ісік орталығы (Sandra and Edward Meyer Cancer Center)
Америка Құрама Штаттары
169.
Шанхай жасанды интеллект зертханасы (Shanghai Artificial Intelligence Laboratory)
Қытай Халық Республикасы
170.
Ұлыбританияның Зерттеулер және инновациялар агенттігі (UK Research and Innovation)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі

171.
Компания Apprentify Group (Apprentify Group)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
172.
Центр экономических исследований и высшего образования – Экономический институт (CERGE-EI)
Чешская Республика
173.
Служба образовательного тестирования (Educational Testing Service)
Соединенные Штаты Америки
174.
Смитсоновский институт (Smithsonian Institution)
Соединенные Штаты Америки
* 1. Экология, окружающая среда и рациональное природопользование

171.
Apprentify Group компаниясы (Apprentify Group)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
172.
Экономикалық зерттеулер және жоғары білім беру орталығы – Экономикалық институт (CERGE-EI)
Чех Республикасы
173.
Білім беруді тестілеу қызметі (Educational Testing Service)
Америка Құрама Штаттары
174.
Смитсон институты (Smithsonian Institution)
Америка Құрама Штаттары
* 1. Экология, қоршаған орта және табиғатты тиімді пайдалану

1.1.  Экологическая безопасность;
1.2.  Разработка современных технологий эффективного экологического мониторинга и "зеленых технологий";
1.3.  Адаптация к изменению климата;
1.4.  Водные ресурсы;
1.5.  Исследования актуальных проблем качества почв, деградации земель и опустынивания;
1.6.  Исследования актуальных проблем качества воздуха;
1.7.  Сохранение и рациональное использование животного и растительного мира;
1.8.  Системы очистки воды, газоочистки, почв и пылеулавливания;
1.9.  Переработка и утилизация промышленных и бытовых отходов;
1.10.  Системы снижения уровня выбросов парниковых газов и поглощения;
1.11.  Чрезвычайные ситуации природного и техногенного характера;
1.12.  Геоинформационные системы и мониторинг объектов окружающей среды;
1.13.  Геология и разработка месторождений полезных ископаемых;
1.14.  Глубокая переработка минеральных и органических ресурсов;
1.15.  Каталитические системы и технологии;
1.16.  Методы повышения нефтеотдачи пластов;
1.17.  Наука о Земле;
1.18.  Обеспечение эффективного экологического мониторинга и экологического контроля;
1.19.  Прикладные исследования в области химической науки;
1.20.  Проектирование и транспортировка нефте-газопроводов, газохранилищ;
1.21.  Разработка и эксплуатация нефтяных и газовых месторождений;
1.22.  Разработки в области каталитических систем и химических технологии;
1.23.  Химические технологии и полидисперсные композиты, и реагенты функционального назначения для добывающей, перерабатывающей, нефтехимической отраслей;
1.24.  Энерго- и ресурсосберегающие химические технологии и наноструктурированные материалы для развития низкоуглеродного производства;
1.25.  Фундаментальные и прикладные исследования в области экологии, окружающей среды и рационального природопользования;
1.26.  Междисциплинарные научные исследования и разработки в области экологии и технологии с целью разработки инновационных методов устойчивого использования природных ресурсов.
2. Энергия, передовые материалы и транспорт
2.1.  IT энергетика;
2.2.  Аддитивные технологии производства;
2.3.  Альтернативная энергетика;
2.4.  Архитектура и строительство;
2.5.  Водородная и альтернативная энергетика;
2.6.  Водородная энергетика и технологии;
2.7.  Горно-металлургическая и нефтегазовая промышленность;
2.8.  Зеленые технологии;
2.9.  Инженерия поверхности и технологии обработки материалов;
2.10.  Инновационные материалы и их технологии;
2.11.  Композитные и функциональные материалы;
2.12.  Лазерные, плазменные, радиационные технологии и оборудования;
2.13.  Машиностроение и транспорт;

1.1.  Экологиялық қауіпсіздік;
1.2.  Тиімді экологиялық мониторингтің және "жасыл технологиялардың" заманауи технологияларын әзірлеу;
1.3.  Климаттың өзгеруіне бейімделу;
1.4.  Су ресурстары;
1.5.  Топырақ сапасының, жердің деградациясының және шөлейттенудің өзекті мәселелерін зерттеу;
1.6.  Ауа сапасының өзекті мәселелерін зерттеу;
1.7.  Жануарлар мен өсімдіктер әлемін сақтау және тиімді пайдалану;
1.8.  Суды тазарту, газ тазарту, топырақ және шаң жинау жүйелері;
1.9.  Өнеркәсіптік және тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу және кәдеге жарату;
1.10.  Парниктік газдар шығарындыларын азайту және сіңіру жүйелері;
1.11.  Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар;
1.12.  Геоақпараттық жүйелер және қоршаған орта объектілерінің мониторингі;
1.13.  Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын игеру;
1.14.  Минералды және органикалық ресурстарды терең өңдеу;
1.15.  Каталитикалық жүйелер мен технологиялар;
1.16.  Қабаттардың мұнай беруін арттыру әдістері;
1.17.  Жер туралы ғылым;
1.18.  Тиімді экологиялық мониторинг пен экологиялық бақылауды қамтамасыз ету;
1.19.  Химия ғылымындағы қолданбалы зерттеулер;
1.20.  Мұнай-газ құбырларын, газ қоймаларын жобалау және тасымалдау;
1.21.  Мұнай және газ кен орындарын игеру және пайдалану;
1.22.  Каталитикалық жүйелер мен химиялық технологиялар саласындағы әзірлемелер;
1.23.  Өндіру, өңдеу, мұнай-химия салалары үшін химиялық технологиялар және полидисперсті композиттер және функционалдық мақсаттағы реагенттер;
1.24.  Төмен көміртекті өндірісті дамытуға арналған энергия және ресурс үнемдейтін химиялық технологиялар мен наноқұрылымды материалдар;
1.25.  Экология, қоршаған орта және табиғатты тиімді пайдалану саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер;
1.26.  Табиғи ресурстарды тұрақты пайдаланудың инновациялық әдістерін әзірлеу мақсатында экология және технология саласындағы пәнаралық ғылыми зерттеулер мен әзірлемелер.
2. Энергия, озық материалдар және көлік
2.1.  IT энергетикасы;
2.2.  Аддитивті өндіріс технологиялары;
2.3.  Баламалы энергия;
2.4.  Сәулет және құрылыс;
2.5.  Сутегі және балама энергетика;
2.6.  Сутегі энергетикасы және технологиясы;
2.7.  Тау-кен металлургия және мұнай-газ өнеркәсібі;
2.8.  Жасыл технологиялар;
2.9.  Беттік инженерия және материалдарды өңдеу технологиясы;
2.10.  Инновациялық материалдар және олардың технологиялары;
2.11.  Композиттік және функционалды материалдар;
2.12.  Лазерлік, плазмалық, радиациялық технологиялар мен жабдықтар;
2.13.  Машина жасау және көлік;

2.14.  Металлы и сплавы со специальными свойствами;
2.15.  Новые материалы и нанотехнологии;
2.16.  Приборостроение, средства и системы автоматизации;
2.17.  Прогрессивные технологии обработки материалов;
2.18.  Промышленная безопасность;
2.19.  Робототехника и мехатроника;
2.20.  Тепло- и электроэнергетика;
2.21.  Технологии обработки полимерных и композитных материалов;
2.22.  Технологии получения и обработки конструкционных наноматериалов;
2.23.  Технологии получения конструкционных материалов с уникальными свойствами;
2.24.  Транспортная безопасность;
2.25.  Транспортные технологии;
2.26.  Энергетическая безопасность;
2.27.  Энерго- аккумулирующие системы и технологии;
2.28.  Энергосберегающие технологии;
2.29.  Ядерная энергетика;
2.30.  Атомная энергетика, ядерные технологии и использование атомной энергии;
2.31.  Вещества, материалы, композиции и изделия био-медицинского назначения;
2.32. Комплексная переработка углеводородного, минерального и растительного сырья;
2.33.  Нанодисперсные системы и нанотехнологии;
2.34.  Новые и функциональные материалы для ядерной энергетики и ядерного топлива;
2.35.  Перспективные технологии обработки материалов;
2.36.  Полимеры специального назначения и материалы на их основе;
2.37.  Обработка металлов и материалов;
2.38.  Цифровые энергосистемы: производство, распределение и потребление электрической энергии;
2.39.  Химические технологии и материалы;
2.40.  Электроника и электрооборудование;
2.41.  Фундаментальные и прикладные исследования в области энергии, передовых материалов и транспорта;
2.42.  Междисциплинарные научные исследования и разработки.
3. Передовое производство, цифровые и космические технологии
3.1.  Информационная безопасность;
3.2.  Оборонная промышленность;
3.3.  Электронная промышленность и робототехника;
3.4.  Аэрокосмическая промышленность;
3.5.  Дистанционное зондирование Земли и геоинформационные системы;
3.6.  Технологии освоения и исследования ближнего и дальнего космоса;
3.7.  Информационные и вычислительные технологии;
3.8.  Cхемотехника и системотехника;
3.9.  Искусственный интеллект;
3.10.  Телекоммуникационные технологии и интернет вещей;
3.11.  Большие данные;
3.12.  Геодезия и картография;
3.13.  Междисциплинарные научные исследования и разработки;
3.14.  Горно-металлургическая промышленность;
3.15.  Биоинформатика;
3.16.  Ядерные технологии в промышленности.
3.17.  Фундаментальные и прикладные исследования в области передового производства, цифровых и космических технологий;
3.18.  Междисциплинарные научные исследования в области передового производства, цифровых и космических технологий.

2.14.  Арнайы қасиеттері бар металдар мен қорытпалар;
2.15.  Жаңа материалдар және нанотехнология;
2.16.  Аспап жасау, автоматтандыру құралдары мен жүйелері;
2.17.  Материалдарды өңдеудің прогрессивті технологиялары;
2.18.  Өнеркәсіптік қауіпсіздік;
2.19.  Робототехника және мехатроника;
2.20.  Жылу және электр энергетикасы;
2.21.  Полимерлі және композиттік материалдарды өңдеу технологиялары;
2.22.  Құрылымдық наноматериалдарды алу және өңдеу технологиялары;
2.23.  Бірегей қасиеттері бар құрылымдық материалдарды алу технологиялары;
2.24.  Көлік қауіпсіздігі;
2.25.  Көлік технологиялары;
2.26.  Энергетикалық қауіпсіздік;
2.27.  Энергия жинақтау жүйелері мен технологиялары;
2.28.  Энергияны үнемдейтін технологиялар;
2.29.  Ядролық энергетикасы;
2.30.  Атом энергетикасы, Ядролық технологиялар және атом энергиясын пайдалану;
2.31.  Заттар, материалдар, композициялар және биомедициналық мақсаттағы бұйымдар;
2.32.  Көмірсутекті, минералды және өсімдік шикізатын кешенді өңдеу;
2.33.  Нанодисперсті жүйелер және нанотехнологиялар;
2.34.  Ядролық энергетикасы мен ядролық отынға арналған жаңа және функционалдық материалдар;
2.35.  Материалдарды өңдеудің перспективалық технологиялары;
2.36.  Арнайы мақсаттағы полимерлер және олардың негізіндегі материалдар;
2.37.  Металдар мен материалдарды өңдеу;
2.38.  Сандық электр жүйелері: электр энергиясын өндіру, тарату және тұтыну;
2.39.  Химиялық технологиялар мен материалдар;
2.40.  Электроника және электр жабдықтары;
2.41.  Энергия, озық материалдар және көлік саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер;
2.42.  Пәнаралық ғылыми зерттеулер мен әзірлемелер.
3. Озық өндіріс, цифрлық және ғарыштық технологиялар
3.1.  Ақпараттық қауіпсіздік;
3.2.  Қорғаныс өнеркәсібі;
3.3.  Электрондық өнеркәсіп және робототехника;
3.4.  Аэроғарыш өнеркәсібі;
3.5.  Жерді қашықтықтан зондтау және геоақпараттық жүйелер;
3.6.  Жақын және терең ғарышты игеру және зерттеу технологиялары;
3.7.  Ақпараттық және есептеу технологиялары;
3.8.  Схемотехника және жүйелік техника;
3.9.  Жасанды интеллект;
3.10.  Телекоммуникациялық технологиялар және интернет заттары;
3.11.  Үлкен деректер;
3.12.  Геодезия және картография;
3.13.  Пәнаралық ғылыми зерттеулер мен әзірлемелер;
3.14.  Тау-кен металлургия өнеркәсібі;
3.15.  Биоинформатика;
3.16.  Өнеркәсіптегі ядролық технологиялар.
3.17.   Озық өндіріс, цифрлық және ғарыштық технологиялар саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер;
3.18.  Озық өндіріс, цифрлық және ғарыштық технологиялар саласындағы пәнаралық ғылыми зерттеулер.

4. Интеллектуальный потенциал страны
4.1. Фундаментальные и прикладные исследования в области социальных наук:
4.1.1.1. Экономические исследования. Экономическая политика и безопасность;
4.1.1.2. Демография и миграция. Качество жизни и человеческого капитала. Организация и безопасность труда. Социально-экономическое неравенство, занятость и безработица, научная организация труда;
4.1.1.3. Развитие кадрового потенциала страны;
4.1.1.4. Социальные и политологические исследования. Геополитика и международные отношения;
4.1.1.5. Государственное управление. Правовая система, правовые реформы, международный правопорядок;
4.1.1.6. Исследования в области психологии: теория и практика;
4.1.1.7. Структурно-технологическая модернизация и устойчивое территориально-пространственное развитие государства, экономики и общества;
4.2. Фундаментальные и прикладные исследования в области гуманитарных наук:
4.2.2.1. Новое гуманитарное знание. Философские и религиоведческие исследования;
4.2.2.2. Актуальные проблемы древней, средневековой, новой и новейшей истории Казахстана;
4.2.2.3. Актуальные проблемы археологии и этнологии;
4.2.2.4. Духовные святыни Казахстана. Сакральная география Казахстана. Краеведение;
4.2.2.5. Лингвистика, литературоведение и фольклористика;
4.2.2.6. Журналистика и средства массовой информации;
4.2.2.7. Актуальные проблемы всеобщей истории и международных отношений;
4.2.2.8. Междисциплинарные исследования в области культуры и искусства. Креативные индустрии Казахстана;
4.2.2.9. Информационные и цифровые технологии в социогуманитарной сфере;
4.2.2.10. Духовная модернизация казахстанского общества;
4.2.2.11. Изучение гуманитарных аспектов и формирование идейной платформы устойчивого развития казахстанского общества;
4.2.2.12. Общенациональное единство, диалог традиций и религий;
4.2.2.13. Цифровизация в социогуманитарной сфере. Информационное общество. Цифровизация знаний. Цифровое пространство. Человек в информационном пространстве;
4.2.2.14. Исследование актуальных проблем современного языкознания: видеовербальная научная парадигма в лингвистике. Цифровизация государственного языка, реформа казахского языка на основе латинографического алфавита.
4.3. Междисциплинарные исследования и разработки в области социально-гуманитарных наук.
4.4. Фундаментальные и прикладные исследования в области образования и наук:
4.4.4.1. Актуальные проблемы высшего и послевузовского образования;
4.4.4.2. Инновационные технологии в сфере глобализации образования;
4.4.4.3. Исследования в области дошкольного и начального образования;

4. Елдің зияткерлік әлеуеті
4.1. Әлеуметтік ғылымдар саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер:
4.1.1.1. Экономикалық зерттеулер. Экономикалық саясат және қауіпсіздік;
4.1.1.2. Демография және көші-қон. Өмір сапасы және адами капитал. Ұйымдастыру және еңбек қауіпсіздігі. Әлеуметтік-экономикалық теңсіздік, жұмыспен қамту және жұмыссыздық, еңбекті ғылыми ұйымдастыру;
4.1.1.3. Елдің кадрлық әлеуетін дамыту;
4.1.1.4. Әлеуметтік және саясаттану зерттеулері. Геосаясат және халықаралық қатынастар;
4.1.1.5. Мемлекеттік басқару. Құқықтық жүйе, құқықтық реформалар, халықаралық құқықтық тәртіп;
4.1.1.6. Психология саласындағы зерттеулер: теория және практика;
4.1.1.7. Мемлекеттің, экономиканың және қоғамның құрылымдық-технологиялық жаңғыртылуы және орнықты аумақтық-кеңістіктік дамуы;
4.2. Гуманитарлық ғылымдар саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер:
4.2.2.1. Жаңа гуманитарлық білім. Философиялық және дінтану зерттеулері;
4.2.2.2. Қазақстанның ежелгі, ортағасырлық, жаңа және жаңа тарихының өзекті мәселелері;
4.2.2.3. Археология мен этнологияның өзекті мәселелері;
4.2.2.4. Қазақстанның рухани храмдары. Қазақстанның киелі географиясы. Өлкетану;
4.2.2.5. Лингвистика, әдебиеттану және фольклортану;
4.2.2.6. Журналистика және бұқаралық ақпарат құралдары;
4.2.2.7. Жалпы тарих пен халықаралық қатынастардың өзекті мәселелері;
4.2.2.8. Мәдениет және өнер саласындағы пәнаралық зерттеулер. Қазақстанның креативті индустриялары;
4.2.2.9. Әлеуметтік гуманитарлық саладағы ақпараттық және цифрлық технологиялар;
4.2.2.10. Қазақстандық қоғамның рухани жаңғыруы;
4.2.2.11. Гуманитарлық аспектілерді зерделеу және қазақстандық қоғамның тұрақты дамуының идеялық платформасын қалыптастыру;
4.2.2.12. Жалпыұлттық бірлік, дәстүрлер мен діндердің диалогы;
4.2.2.13. Әлеуметтік-гуманитарлық саладағы цифрландыру. Ақпараттық қоғам. Білімді цифрландыру. Сандық кеңістік. Ақпараттық кеңістіктегі адам;
4.2.2.14. Қазіргі тіл білімінің өзекті мәселелерін зерттеу: бейне лингвистикадағы ауызша ғылыми парадигма. Мемлекеттік тілді цифрландыру, латын әліпбиі негізінде қазақ тілін реформалау.
4.3. Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар саласындағы пәнаралық зерттеулер мен әзірлемелер.
4.4. Білім және ғылым саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер:
4.4.4.1. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің өзекті мәселелері;
4.4.4.2. Білім беруді жаһандандыру саласындағы инновациялық технологиялар;
4.4.4.3. Мектепке дейінгі және бастауыш білім беру саласындағы зерттеулер;

4.4.4.4. Раннее развитие детей;
4.4.4.5. Актуальные проблемы среднего и профессионально-технического образования;
4.4.4.6. Актуальные вопросы цифровизации образования;
4.4.4.7. Исследование в области физической культуры и спорта;
4.4.4.8. Актуальные проблемы в области специального и инклюзивного образования;
4.4.4.9. Проблемы непрерывного образования;
4.4.4.10. Актуальные проблемы развитие в области науки.
4.5. Фундаментальные и прикладные исследования в области математики, механики, астрономии, физики, химии, биологии, информатики и географии.
5. Наука о жизни и здоровье
5.1. Исследования в области эпидемиологии и охраны здоровья населения;
5.2. Биотехнологии и биоинформатика в области наук о жизни и здравоохранения;
5.3. Генная инженерия и клеточные технологии;
5.4. Фундаментальные и прикладные исследования в области медицины и геронтологии;
5.5. Передовые исследования в области медицины и общественного здравоохранения;
5.6. Фармация, биологически активные вещества, биологические и медицинские препараты;
5.7. Молекулярно-генетические и мультиомные исследования в области медицины и биологии;
5.8. Нейронаука;
5.9. Фундаментальные и прикладные исследования в области биологического разнообразия;
5.10. Междисциплинарные научные исследования и разработки.
6. Устойчивое развитие агропромышленного комплекса
6.1.  Ветеринария;
6.2.  Фитосанитария;
6.3.  Биотехнология и генная инженерия в агропромышленном комплексе;
6.4.  Биоинформатика и цифровизация в системе агропромышленного комплекса;
6.5.  Интенсивное животноводство;
6.6.  Интенсивное земледелие и растениеводство;
6.7.  Переработка и хранение сельскохозяйственной продукции и сырья;
6.8.  Техническое обеспечение и модернизация агропромышленного комплекса;
6.9.  Устойчивое развитие сельских территорий и экономика агропромышленного комплекса;
6.10.  Органическое сельское хозяйство;
6.11. Продовольственная и пищевая безопасность;
6.12. Фундаментальные и прикладные исследования в области устойчивого развития агропромышленного комплекса;
6.13. Междисциплинарные научные исследования и разработки.

4.4.4.4. Балалардың ерте дамыту;
4.4.4.5. Орта және кәсіптік-техникалық білім берудің өзекті мәселелері;
4.4.4.6. Білім беруді цифрландырудың өзекті мәселелері;
4.4.4.7. Дене шынықтыру және спорт саласындағы зерттеулер;
4.4.4.8. Арнайы және инклюзивті білім беру саласындағы өзекті мәселелер;
4.4.4.9. Үздіксіз білім беру мәселелері;
4.4.4.10. Ғылым саласындағы дамудың өзекті мәселелері.
4.5. Математика, механика, астрономия, физика, химия, биология, информатика және география саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер.
5. Өмір және денсаулық туралы ғылым
5.1. Эпидемиология және халықтың денсаулығын қорғау саласындағы зерттеулер;
5.2. Өмір туралы ғылымдар мен денсаулық сақтау саласындағы биотехнология және биоинформатика;
5.3. Гендік инженерия және жасушалық технологиялар;
5.4. Медицина және геронтология саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер;
5.5. Медицина және денсаулық сақтау саласындағы озық зерттеулер;
5.6. Фармация, биологиялық белсенді заттар, биологиялық және медициналық препараттар;
5.7. Медицина және биология саласындағы молекулалық-генетикалық және мультиомдық зерттеулер;
5.8. Нейроғылым;
5.9. Биологиялық әртүрлілік саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер;
5.10. Пәнаралық ғылыми зерттеулер мен әзірлемелер.
6. Агроөнеркәсіптік кешенді тұрақты дамыту
6.1.  Ветеринария;
6.2.  Фитосанитария;
6.3.  Агроөнеркәсіптік кешендегі биотехнология және гендік инженерия;
6.4.  Агроөнеркәсіптік кешен жүйесіндегі биоинформатика және цифрландыру;
6.5.  Қарқынды мал шаруашылығы;
6.6.  Қарқынды егіншілік және өсімдік шаруашылығы;
6.7.  Ауыл шаруашылығы өнімі мен шикізатын қайта өңдеу және сақтау;
6.8.  Агроөнеркәсіптік кешенді техникалық қамтамасыз ету және жаңғырту;
6.9.  Ауылдық аумақтарды тұрақты дамыту және Агроөнеркәсіптік кешен экономикасы;
6.10.  Органикалық ауыл шаруашылығы;
6.11. Азық-түлік және тамақ қауіпсіздігі;
6.12. Агроөнеркәсіптік кешеннің тұрақты дамуы саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулер;
6.13. Пәнаралық ғылыми зерттеулер мен әзірлемелер.