О внесении изменений в решение XLII сессии Улытауского районного маслихата от 31 декабря 2025 года № 255 "О бюджетах поселков, сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 26 мая 2026 года № 283
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Улытауского районного маслихата "О бюджетах поселков, сельских округов на 2026-2028 годы" от 31 декабря 2025 года №255 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет поселка Жезды на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 267 821 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 053 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 248 768 тысяч тенге;
2) затраты – 295 155 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 334 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 334 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 334 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
2. Утвердить бюджет Улытауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 752 775 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 156 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 693 619 тысяч тенге;
2) затраты – 803 043 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -50 268 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 50 268 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 50 268 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
3. Утвердить бюджет поселка Актас на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

Ұлытау аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 31 желтоқсандағы XLII сессиясының "2026-2028 жылдарға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттері туралы" № 255 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 26 мамырдағы № 283 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлытау аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арнаған кенттер, ауылдық округтер бюджеттері туралы" 2025 жылғы 31 желтоқсандағы №255 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жезді кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 267 821 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 053 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 248 768 мың теңге;
2) шығындар – 295 155 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 334 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27334 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27334 мың теңге.
2 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
2. 2026-2028 жылдарға арналған Ұлытау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 752 775 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 156 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 693 619 мың теңге;
2) шығындар – 803 043 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -50 268 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 50 268 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 50 268 мың теңге.
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
3. 2026-2028 жылдарға арналған Ақтас кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -6 397 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 397 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 397 тысяч тенге.
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 к настоящему решению.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 397 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 397 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 397 мың теңге.
көрсетілген шешімге 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46 қосымшалары осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.