О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 38/218 "О бюджете поселков и сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 10 июня 2026 года № 44/245
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О бюджете поселков и сельских округов на 2026-2028 годы" от 30 декабря 2025 года под №38/218 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 221262) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Жаңаарқа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 831 289 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 477 709 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 21 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 643 тысяч тенге;
специальные поступления-0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 348 916 тысяч тенге;
2) затраты – 917 938 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 86 649 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 649 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86 649 тысяч тенге";
2) пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 095 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 410 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 207 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
специальные поступления-0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 478 тысяч тенге;
2) затраты – 57 649 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 554 тысяч тенге;

Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 38/218 "2026-2028 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2026 жылғы 10 маусымдағы № 44/245 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы №38/218 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 221262 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 831 289 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 477 709 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 643 мың теңге;
арнаулы түсімдер-0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 348 916 мың теңге;
2) шығындар – 917 938 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 86 649 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86 649 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86 649 мың теңге";
2) 2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 095 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 410 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 207 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
арнаулы түсімдер-0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41 478 мың теңге;
2) шығындар 57 649 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 554 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 2 549 тысяч тенге".
14) приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.А.Беккожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 10 июня 2026 год №44/245
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 549 мың теңге".
15) көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.А.Бекқожин
2026 жылғы 10 маусымдағы №44/245
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша