Қаражал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 332 "2026–2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2026 жылғы 23 шілдедегі № 401 шешімі
Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаражал қалалық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 332 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220603 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 385 823 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 564 077 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 53 030 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 049 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 749 667 мың теңге;
2) шығындар – 14 083 743 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 302 080 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 302 080 мың теңге:
қарыздар түсімі – 272 182 теңге;
қарыздарды өтеу – 2 343 715 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 769 453 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімге 1, 4, 5 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений в решение Каражалского городского маслихата от 25 декабря 2025 года № 332 "О городском бюджете на 2026-2028 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 23 июля 2026 года № 401
Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каражалского городского маслихата "О городском бюджете на 2026-2028 годы" № 332 от 25 декабря 2025 года (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №220603) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 15 385 823 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 6 564 077 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 53 030 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 19 049 тысяч теңге;
поступления трансфертов – 8 749 667 тысяч теңге;
2) затраты – 14 083 743 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 302 080 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 302 080 тысяч теңге:
поступление займов – 272 182 теңге;
погашение займов – 2 343 715 тысяч теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 769 453 тысяч теңге.";
2) приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

991111
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
27701
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27701
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
777977
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57600
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
120
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
720257
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
27569
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27569
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
157864
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157614
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
02
Қорғаныс
23786
1
Әскери мұқтаждар
16786
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16786
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16786
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
255018
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
27990
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27990
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27990
2
Әлеуметтiк көмек
181572
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
181572
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
749
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
710
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
61473
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

991111
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
27701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
27701
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
777977
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57600
015
Капитальные расходы государственного органа
120
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
720257
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
27569
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
27569
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
157864
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
157614
013
Капитальные расходы государственного органа
250
02
Оборона
23786
1
Военные нужды
16786
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16786
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16786
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
255018
1
Социальное обеспечение
27990
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27990
005
Государственная адресная социальная помощь
27990
2
Социальная помощь
181572
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181572
006
Оказание жилищной помощи
749
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
710
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61473
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

5344903
оның ішінде:
Республикалық бюджет есебінен
3743038
Облыстық бюджет есебінен
200150
Ұлытау облысы, Жәйрем кенті мен Қаражал қаласын газбен жабдықтау желілерін және "Жәйрем" АГТС пен газ құбыры тармағын салу
3943188
Облыстық бюджет есебінен
1401715
Қаражал қаласының кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
650000
Жәйрем кентінің кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
447302
"Қлыч - Қаражал" су құбырының құрылысы, 1 кезең
304413
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2089049
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
2089049
Қаражал қаласының 12 - орамында (1 үй, 3 үй, 4 үй) көпқабатты тұрғын үй қорының объектілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы
227739
Қаражал қаласы, 25 орам, 20 үй мекенжайындағы бойынша 5 қабатты тұрғын үйдің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымының құрылысы
214580
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 2 кезең
83242
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 3 кезең
159027
Қаражал қаласының 11 орамда инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылым салу (жылумен жабдықтау)
400626
Қаражал қаласында көпфункционалды орталықтың құрылысы
803835
Ұлытау облысы, Қаражал қаласында жабық хоккей кортының құрылыс кешенін салу
200000
Қаражал қалалық мәслихатының
2026 жылғы 23 шілдедегі
№ 401 шешіміне
3 - қосымша
Қаражал қалалық мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 332 шешіміне
5 - қосымша
2026 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы:
720257
оның ішінде:
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
720257
Жәйрем кенті:
720257
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
716257
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
390913
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
55544
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
210000
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
9800
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
50000
Шалғы кенті:
4000
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
4000
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4000

5344903
в том числе:
За счет трансфертов из республиканского бюджета
3743038
за счет областного бюджета
200150
Строительство газопровода - отвода и АГРС "Жайрем" и сетей газоснабжения поселка Жайрем и города Каражал области Ұлытау
3943188
за счет областного бюджета
1401715
Реконструкция канализационных сетей в городе Каражал, 2 очередь
650000
Реконструкция канализационных сетей в поселке Жайрем, 2 очередь
447302
Строительство водовода "Клыч- Каражал", 1 этап
304413
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2089049
в том числе:
за счет областного бюджета
2089049
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к объектам многоэтажного жилищного фонда на 12 квартал города Каражал (д. 1, д. 3, д. 4)
227739
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 5-и этажному жилому дому, по адресу: область Ұлытау, г. Каражал, квартал 25, дом 20
214580
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройке в посҰлке Жайрем,2 этап
83242
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройке в посҰлке Жайрем,3 этап
159027
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры на 11 квартале города Каражал (теплоснабжение)
400626
Строительство многофункционального центра в городе Каражал
803835
Строительство крытого хоккейного корта в городе Каражал, области Ұлытау
200000
Приложение 3
к решению Каражалского
городского маслихата
от 23 июля 2026 года № 401
Приложение 5
к решению Каражалского
городского маслихата
от 25 декабря 2026 года № 332
Целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский на 2026 год
Наименование
сумма (тысяч теңге)
Всего:
720257
в том числе:
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
720257
Поселок Жайрем:
720257
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
716257
в том числе:
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
390913
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
55544
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
210000
Освещение улиц в населенных пунктах
9800
Организация водоснабжения населенных пунктов
50000
Поселок Шалгинский
4000
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
4000
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
4000