О льготном проезде на общественном транспорте (кроме такси) обучающихся и воспитанников всех организаций образования очной формы обучения по городу Сатпаев
Решение Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 25 мая 2026 года № 279
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и "Об образовании" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить за счет средств местного бюджета право на льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) обучающимся и воспитанникам всех организаций образования очной формы обучения по городу Сатпаев в следующем размере:
1) для обучающихся и воспитанников, не достигших совершеннолетия – с оплатой 50 процентов от действующего тарифа стоимости проезда детей (по всем маршрутам) (за исключением каникулярных периодов и выходных дней каждой недели);
2) учащимся общеобразовательных учебных заведений с первого по одиннадцатый классы включительно, профессиональных школ, колледжей, высших учебных заведений очной формы обучения из следующих категорий граждан, которым оказывается социальная помощь – бесплатный проезд (за исключением каникулярных периодов и выходных дней каждой недели):
дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей;
дети с ограниченными возможностями в развитии, дети с инвалидностью, лица с инвалидностью и лица с инвалидностью с детства;
дети из многодетных семей;
дети, находящиеся в центрах адаптации несовершеннолетних и центрах поддержки детей, нуждающихся в специальных социальных услугах;
дети, проживающие в школах-интернатах общего и санаторного типов, интернатах при школах;
дети, воспитывающиеся и обучающиеся в специализированных интернатных организациях образования для одаренных детей или с углубленной допризывной подготовкой;
воспитанники интернатных организаций;
дети из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
дети, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени обучаются по программам начального, основного среднего, общего среднего образования на дому или в организациях, оказывающих стационарную помощь, а также восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию;
дети из неполных семей.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Сатпаевского городского маслихата К. Балмагамбетов

Сәтбаев қаласының барлық білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысаны бойынша білім алушылары мен тәрбиеленушілерінің қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2026 жылғы 25 мамырдағы № 279 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және "Білім туралы" Заңдарына сәйкес, Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын, Сәтбаев қаласының барлық білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысаны бойынша білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қоғамдық көлікте (таксиден басқа) мынадай мөлшерде жеңілдікпен жол жүру құқығы берілсін:
1) кәмелеттік жасқа толмаған білім алушылар мен тәрбиеленушілер үшін – балалардың жол жүру құны (барлық бағыттар бойынша) – қолданыстағы тарифтің 50 пайызын төлеумен (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда);
2) әлеуметтік көмек көрсетілетін мына азаматтар санатына жалпы білім беру оқу орындарының біріншіден он бірінші сыныпқа дейінгі оқушыларын қосып алғанда, кәсіби мектептердің, колледждердің, жоғары оқу орындарының күндізгі оқу нысаны бойынша оқушыларына – тегін жол жүру (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда):
жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
даму мүмкіндігі шектеулі балалар, мүгедектігі бар балалар, мүгедектігі бар адамдар және бала кезінен мүгедектігі бар адамдар;
көп балалы отбасылардың балалары;
кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарындағы және арнаулы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж балаларды қолдау орталықтарындағы балалар;
жалпы және санаторийлік үлгідегі мектеп-интернаттарында, мектеп жанындағы интернаттарда тұратын балалар;
дарынды балаларға арналған немесе әскерге шақыруға дейінгі тереңдетілген даярлықты мамандандырылған интернаттық білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балалар;
интернаттық ұйымдардың тәрбиеленушілері;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балалар;
денсаулық жағдайына байланысты бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру бағдарламалары бойынша ұзақ уақыт бойы үйде немесе стационарлық көмек, сондай-ақ қалпына келтіру емін және медициналық оңалту көрсететін ұйымдарда оқитын балалар;
толық емес отбасынан шыққан балалар.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сәтбаев қалалық мәслихатының төрағасы Қ. Балмағамбетов