О внесении изменений в решение маслихата области Ұлытау от 19 декабря 2025 года № 285 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 17 февраля 2026 года № 299
Маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Ұлытау от 19 декабря 2025 года № 285 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 219727) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 159 181 166 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 924 709 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 872 904 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 8 053 897 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 102 329 656 тысяч тенге;
2) затраты – 157 116 928 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 781 306 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 771 402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 990 096 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 282 932 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 282 932 тысяч тенге:
поступление займов – 6 235 285 тысяч тенге;
погашение займов – 10 218 217 тысяч тенге;

Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 285 "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2026 жылғы 17 ақпандағы № 299 шешімі
Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 285 "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219727 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 159 181 166 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 924 709 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 872 904 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 8 053 897 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 102 329 656 мың теңге;
2) шығындар – 157 116 928 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 781 306 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 771 402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 990 096 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 282 932 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 282 932 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 235 285 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 218 217 мың теңге;

9 912 000
1
Сельское хозяйство
7 104 101
719
Управление ветеринарии области
2 022 947
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
114 075
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
73 038
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
25 000
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 000
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
8 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
86 000
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 096 970
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
570 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
20 000
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
25 864
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
5 081 154
002
Субсидирование развития семеноводства
26 000
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
15 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
173 500
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
4 500
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
100 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

9 912 000
1
Ауыл шаруашылығы
7 104 101
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 022 947
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 075
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
73 038
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
25 000
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
8 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
86 000
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 096 970
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
570 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
20 000
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
25 864
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
5 081 154
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
26 000
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
15 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
173 500
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
4 500
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
100 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу