О внесении изменений в решение маслихата района Жаңасемей от 18 декабря 2025 года № 23/275-VIII "О бюджете района Жаңасемей на 2026 - 2028 годы"
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 7 апреля 2026 года № 27/316-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.3.
Маслихат района Жанасемей области Абай РЕШИЛ:
Внести в решение маслихата района "О бюджете района Жаңасемей на 2026 - 2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 23/275-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 050 722,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 258 910,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4954,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16350,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 770 508,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 034 018,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 578,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43249,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 671,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 874,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10874,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 43 249,0 тысяч тенге;

Жаңасемей аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 23/275-VIII "Жаңасемей ауданының 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихатының 2026 жылғы 7 сәуірдегі № 27/316-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3- тармақтан караңыз.
Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Жаңасемей ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы №23/275-VIII "Жаңасемей ауданының 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026–2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 4 050 722,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 258 910,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 954,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 350,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 770 508,6 мың теңге;
2)шығындар – 4 034 018,8 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 27 578,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43 249,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 671,0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -10 874,2 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 10 874,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсімі – 43 249,0 мың теңге;

3114,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71031,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
163233,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41613,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41613,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41613,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
762963,4
1
Жилищное хозяйство
337971,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
56436,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
52401,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4035,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
281535,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
216535,5
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
60000,0
2
Коммунальное хозяйство
124991,9
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
124991,9
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
20000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
104991,9
3
Благоустройство населенных пунктов
300000,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
300000,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
300000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
476880,5
1
Деятельность в области культуры
314008,5
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
314008,5
009
Поддержка культурно-досуговой работы

3114,0
014
Үйде тұратын мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету
71031,0
017
Мүгедектігі бар адамдарды протез-ортопедиялық, сурдо-техникалық және тифло-техникалық құралдармен, арнайы қозғалыс құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу қызметтерін, ым-ишара тілі маманын, жеке көмекшілерді жеке оңалту бағдарламасына сәйкес көрсету
163233,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету саласындағы өзге қызметтер
41613,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41613,0
001
Халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру қызметтері
41613,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
762963,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
337971,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
56436,0
001
Ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру қызметтері
52401,0
006
Аудан, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер, кенттер мен ауылдар шекараларын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру жұмыстары
4035,0
809
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
281535,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтау
5000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) абаттандыру
216535,5
098
Коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алу
60000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
124991,9
809
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
124991,9
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
20000,0
058
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
104991,9
3
Елді мекендерді абаттандыру
300000,0
809
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
300000,0
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
300000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
476880,5
1
Мәдениет саласындағы қызмет
314008,5
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
314008,5
009
Мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау