О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Ақсуат области Абай от 22 декабря 2025 года № 39/2-VIIІ "О бюджете Аксуатского сельского округа района Ақсуат на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Ақсуат области Абай от 17 апреля 2026 года № 42/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат района Ақсуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Ақсуат области Абай "О бюджете Аксуатского сельского округа района Ақсуат на 2026 -2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 39/2-VIIІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219979) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа района Ақсуат на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 301 358,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 95 744,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 750,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 200,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 182 664,7 тысяч тенге;
2) затраты – 311 563,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 204,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 204,3 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 204,3 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Учесть, что в бюджете Аксуатского сельского округа района Ақсуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 145 317,7 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в бюджете Аксуатского сельского округа района Ақсуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 37 347,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Используемые остатки бюджетных средств 10 204,3 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;

Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39/2-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданы Ақсуат ауылдық округінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 42/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39/2-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданы Ақсуат ауылдық округінің бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219979 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданы Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 301 358,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 95 744,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 750,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 200,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 182 664,7 мың теңге;
2) шығындар – 311 563,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 204,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 204,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 10 204,3 мың теңге.";
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға арналған Ақсуат ауданы Ақсуат ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 145 317,7 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2026 жылға арналған Ақсуат ауданы Ақсуат ауылдық округ бюджетіне облыстық бюджеттен 37 347,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 10 204,3 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;