О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Аксуат области Абай от 18 декабря 2025 года № 38/2-VIII "О бюджете района Ақсуат на 2026 – 2028 годы"
Решение маслихата района Ақсуат области Абай от 13 апреля 2026 года № 41/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.3.
Маслихат района Ақсуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аксуат области Абай "О бюджете района Аксуат на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2026 года № 38/2-VIIІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219364) следующие изменения и дополнения:
1. Утвердить бюджет района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 267 434,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 072 468,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 65 816,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 129 149,8 тысяч тенге;
2) затраты – 7 877 059,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 009,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –134 075,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 82 066,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 17 400,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 17 400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 320 965,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 320 965,8 тысяч тенге;
поступление займов – 134 075,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 518 226,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 63 185,2 тысяч тенге.
приложения 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу в размере 100 процентов установленного решением маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" от 8 декабря 2025 года №32/212-VIII.

Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 38/2-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2026 жылғы 13 сәуірдегі № 41/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3- тармақтан караңыз.
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Абай облысы облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы №38/2-VIIІ "2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219364 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 267 434,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 072 468,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 816,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер– 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 129 149,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 877 059,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 009,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 134 075,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 82 066,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 17 400,0 мың теңге;
қаржы активтерді сатып алу – 17 400,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 320 965,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 320 965,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 134 075,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 518 226,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 63 185,2 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы №32/212-VIII шешіміне сәйкес аудан бюджетіне әлеуметтік салығы кірістерді бөлу нормативтері 2026 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.

48 451,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 272 134,0
1
Социальное обеспечение
421 485,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
421 485,0
005
Государственная адресная социальная помощь
421 485,0
2
Социальная помощь
750 502,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
750 502,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
172 053,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65 654,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 920,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
228 473,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
165 903,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью
111 499,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
100 147,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 432,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77 928,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 057,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 447,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 715,0

48 451,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 272 134,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
421 485,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
421 485,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
421 485,0
2
Әлеуметтiк көмек
750 502,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
750 502,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
172 053,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65 654,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 920,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
228 473,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
165 903,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
111 499,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
100 147,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 432,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 928,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 057,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 447,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 715,0

008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
500,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
146 364,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
146 364,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
70 436,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
74 928,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
200 016,9
1
Сельское хозяйство
25 262,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 149,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
16 149,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
9 113,9
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
9 113,9
6
Земельные отношения
36 171,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
36 171,0
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
36 171,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
138 583,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
67 500,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
67 500,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
71 083,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
71 083,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 551,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 551,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 551,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов

008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
500,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
146 364,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
146 364,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 436,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
74 928,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
200 016,9
1
Ауыл шаруашылығы
25 262,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 149,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
16 149,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
9 113,9
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
9 113,9
6
Жер қатынастары
36 171,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
36 171,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
36 171,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
138 583,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
67 500,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
67 500,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
71 083,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 083,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 551,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 551,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 551,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу