Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/212-VIІI "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2026 жылғы 21 шілдедегі № 38/255-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан караңыз.
Абай облысы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/212-VІII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 362 637 339,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 39 178 149,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 845 346,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 010,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 12 680 260,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 294 931 574,5 мың теңге;
2) шығындар – 366 338 264,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 12 098 443,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 40 063 097,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 964 654,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 799 367,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 799 367,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 39 714 156,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 788 374,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 873 585,3 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 1 пайыз мөлшерінде;
Семей қаласының бюджетіне 13,7 пайыз мөлшерінде;
Курчатов қаласының бюджетіне 47,3 пайыз мөлшерінде;
Ақсуат ауданының бюджетіне 100 пайыз мөлшерінде;
Аягөз ауданының бюджетіне 5 пайыз мөлшерінде;
Бесқарағай ауданының бюджетіне 41 пайыз мөлшерінде;

О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года № 32/212-VIІІ "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение маслихата области Абай от 21 июля 2026 года № 38/255-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" от 8 декабря 2025 года № 32/212-VIІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 362 637 339,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 39 178 149,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 845 346,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 010,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 12 680 260,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 294 931 574,5 тысяч тенге;
2) затраты – 366 338 264,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 098 443,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 40 063 097,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 964 654,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 799 367,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 799 367,5 тысяч тенге:
поступление займов – 39 714 156,2 тысяч тенге;
погашение займов – 29 788 374,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 873 585,3 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов по социальному налогу:
в бюджеты районов (городов областного значения) в размере 1 процента;
в бюджет города Семей в размере 13,7 процентов;
в бюджет города Курчатов в размере 47,3 процентов;
в бюджет района Ақсуат в размере 100 процентов;
в бюджет Аягозского района в размере 5 процентов;
в бюджет Бескарагайского района в размере 41 процент;

Бородулиха ауданының бюджетіне 17,6 пайыз мөлшерінде.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 1 117 072,7 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы Ш. Байбеков
Абай облысы мәслихатының

в бюджет Бородулихинского района в размере 17,6 процентов.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2026 год в сумме 1 117 072,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата области Абай Ш. Байбеков
Приложение к решению
маслихата области Абай от

1 466 830,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
6 724 744,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
118 333,0
034
Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
118 333,0
261
Облыстың білім басқармасы
6 606 411,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 005 291,6
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
590 096,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
443 534,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
243 847,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
585 360,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 539 248,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 835 116,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
5 600,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
290 319,0
5
Денсаулық сақтау
11 040 747,7
2
Халықтың денсаулығын қорғау
3 307 628,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 611 811,5
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
516 617,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
38 601,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
853 140,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
725,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
202 728,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
950 047,0
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
950 047,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
745 769,5
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау

1 466 830,0
9
Прочие услуги в области образования
6 724 744,6
253
Управление здравоохранения области
118 333,0
034
Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения
118 333,0
261
Управление образования области
6 606 411,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 005 291,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
590 096,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
443 534,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
243 847,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
585 360,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 539 248,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 835 116,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 600,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
290 319,0
5
Здравоохранение
11 040 747,7
2
Охрана здоровья населения
3 307 628,0
253
Управление здравоохранения области
1 611 811,5
006
Услуги по охране материнства и детства
516 617,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
38 601,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
853 140,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
725,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
202 728,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
950 047,0
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
950 047,0
271
Управление строительства области
745 769,5
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения

745 769,5
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 420 747,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 420 747,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 420 747,0
4
Емханалар
569 906,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
569 906,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
569 906,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
139 735,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
139 735,3
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
139 735,3
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 602 731,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 602 731,4
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
343 668,8
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
109 788,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
24 304,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
72 971,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 051 999,6
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
25 577 744,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8 177 476,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 119 067,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 681 009,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
338 633,5
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 614 281,4
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 207 825,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

745 769,5
3
Специализированная медицинская помощь
1 420 747,0
253
Управление здравоохранения области
1 420 747,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 420 747,0
4
Поликлиники
569 906,0
253
Управление здравоохранения области
569 906,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
569 906,0
5
Другие виды медицинской помощи
139 735,3
253
Управление здравоохранения области
139 735,3
029
Областные базы специального медицинского снабжения
139 735,3
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 602 731,4
253
Управление здравоохранения области
5 602 731,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
343 668,8
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
109 788,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
24 304,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
72 971,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 051 999,6
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
25 577 744,5
1
Социальное обеспечение
8 177 476,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 119 067,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 681 009,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
338 633,5
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 614 281,4
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 207 825,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

12 570,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 069 712,8
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 809 429,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 193 602,2
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 574 804,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
251 043,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
79,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 802 423,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 242,5
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
14 541,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
7 314,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
19 260,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
9 062,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
22 100,5
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 988 875,0
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 020 000,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 376,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
114 040,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
337 739,1
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
91 872,9
770
Облыстың су ресурстары және ирригация басқармасы
3 162,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 162,0
2
Су шаруашылығы
251 285,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы

12 570,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 069 712,8
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 809 429,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 193 602,2
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 574 804,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
251 043,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
79,0
719
Управление ветеринарии области
6 802 423,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
173 242,5
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
14 541,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
7 314,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
19 260,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
9 062,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 100,5
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 988 875,0
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 020 000,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 376,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
114 040,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
337 739,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
91 872,9
770
Управление водных ресурсов и ирригации области
3 162,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 162,0
2
Водное хозяйство
251 285,0
255
Управление сельского хозяйства области

154 722,0
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
95 000,0
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
59 722,0
770
Облыстың су ресурстары және ирригация басқармасы
96 563,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
50 000,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
46 563,0
3
Орман шаруашылығы
568 726,9
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
568 726,9
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
568 726,9
4
Балық шаруашылығы
154 650,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
148 868,1
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
148 868,1
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
5 781,9
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
5 781,9
5
Қоршаған ортаны қорғау
499 763,4
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
499 763,4
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
222 603,5
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
163 446,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
11 081,7
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
102 632,2
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 658 585,7
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 658 585,7
271
Облыстың құрылыс басқармасы
10 496 903,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
313 096,1
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
248 363,4
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 166 612,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 238 114,9
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу

154 722,0
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
95 000,0
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
59 722,0
770
Управление водных ресурсов и ирригации области
96 563,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
50 000,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
46 563,0
3
Лесное хозяйство
568 726,9
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
568 726,9
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
568 726,9
4
Рыбное хозяйство
154 650,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
148 868,1
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
148 868,1
255
Управление сельского хозяйства области
5 781,9
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
5 781,9
5
Охрана окружающей среды
499 763,4
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
499 763,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
222 603,5
008
Мероприятия по охране окружающей среды
163 446,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
11 081,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
102 632,2
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 658 585,7
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 658 585,7
271
Управление строительства области
10 496 903,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
313 096,1
005
Капитальные расходы государственного органа
248 363,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 166 612,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 238 114,9
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

3 030 717,0
126
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
500 000,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
161 682,3
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 682,3
12
Көлiк және коммуникация
16 493 152,6
1
Автомобиль көлiгi
7 122 333,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 122 333,3
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13 000,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 430 989,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 678 344,3
4
Әуе көлiгi
291 902,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
291 902,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау
291 902,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
9 078 917,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
9 078 917,3
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
364 334,5
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
747 932,4
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 424 531,4
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
542 119,0
13
Басқалар
4 494 000,6
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
697 883,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
697 883,0
010
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
581 569,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
116 314,0
9
Басқалар
3 796 117,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
359 492,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

3 030 717,0
126
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
500 000,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
161 682,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
161 682,3
12
Транспорт и коммуникации
16 493 152,6
1
Автомобильный транспорт
7 122 333,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 122 333,3
002
Развитие транспортной инфраструктуры
13 000,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3 430 989,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 678 344,3
4
Воздушный транспорт
291 902,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
291 902,0
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
291 902,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
9 078 917,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
9 078 917,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
364 334,5
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
747 932,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 424 531,4
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
542 119,0
13
Прочие
4 494 000,6
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
697 883,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
697 883,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
581 569,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
116 314,0
9
Прочие
3 796 117,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
359 492,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства