О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 14 июля 2026 года № 473
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 августа 2024 года № 546 "Об утверждении Перечня товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34933) следующее изменение:
Перечень товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 августа 2024 года № 593 "Об утверждении перечня видов товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются в соответствии с типовыми конкурсными документациями, аукционными документациями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35018) следующее изменение:
Перечень видов товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются в соответствии с типовыми конкурсными документациями, аукционными документациями, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 августа 2024 года №546
Перечень товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом
Наименование товаров, работ, услуг
Способ осуществления государственных закупок
1.
Работы по разработке технико-экономического обоснования и градостроительных проектов
Конкурс
2.
Работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов, осуществляемые аккредитованными экспертными организациями
Конкурс
3.
Строительно-монтажные работы
Конкурс использованием рейтингово-балльной системы
4.
Работы по разработке проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации
Конкурс использованием рейтингово-балльной системы
5.
Инжиниринговые услуги по техническому надзору и (или) управлению проектами по строительно-монтажным работам
Конкурс использованием рейтингово-балльной системы
6.
Услуги по переработке, обезвреживанию, утилизации и (или) уничтожению опасных отходов
Конкурс
7.
Услуги связи
Конкурс
8.
Охранные услуги в организациях образования
Конкурс
9.
Услуги в области обеспечения единства измерений (поверка, калибровка средств измерений)
Конкурс
10.
Услуги по предоставлению права на сообщение для всеобщего сведения по кабелю или передачи в эфир объектов авторского права и (или) смежных прав
Конкурс

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2026 жылғы 14 шілдедегі № 473 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 15 тамыздағы № 546 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34933 болып тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Үлгілік конкурстық құжаттамаларға, аукциондық құжаттамаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 593 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35018 болып тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Үлгілік конкурстық құжаттамаларға, аукциондық құжаттамаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік секторының сатып алу заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Біржанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 546 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілі
1.
Техникалық-экономикалық негіздеме мен қала құрылысы жобаларын әзірлеу жөніндегі жұмыстар
Конкурс
2.
Аккредиттелген сараптамалық ұйымдармен жүзеге асырылатын объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама бойынша жұмыстар
Конкурс
3.
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурс
4.
Жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстар
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурс
5.
Құрылыс-жөндеу жұмыстары бойынша техникалық қадағалау және (немесе) жобаларды басқару жөніндегі инжинирингтік қызметтер
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурс
6.
Қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою жөніндегі қызметтер
Конкурс
7.
Байланыс қызметі
Конкурс
8.
Кәбіл бойынша жалпыға бірдей мәлімет үшін хабарлама алу немесе авторлық құқық және (немесе) сабақтас құқықтар объектілерін эфирге беру құқығын беру жөніндегі қызметтер
Конкурс
9.
Білім беру ұйымдарындағы күзет қызметтері
Конкурс
10.
Өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы қызметтер (өлшеу құралдарын тексеру, калибрлеу)
Конкурс

Примечание: Требования настоящего Перечня не распространяется на закупки, осуществляемые в рамках пункта 3 статьи 16 Закона "О государственных закупках".
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2024 года № 593
Перечень видов товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются в соответствии с типовыми конкурсными документациями, аукционными документациями
Наименование товаров, работ, услуг
Описание
Примечание
I.
Товары:
1.
Товары легкой промышленности:
1.1.
Белье постельное (пододеяльники, простыни, наволочки, наматрасники)
1.2.
Одеяло, подушка, матрац, чехол для матраса, плед
1.3.
Скатерть, покрывало, полотенце, салфетки текстильные, шторки, шторы, занавески
1.4.
Предметы одежды готовые мужские, женские и детские (блузки, брюки, джемпера, жакеты, костюмы, купальники, куртки, куртки-пиджаки, пальто, пиджаки, полушубки, плавки, сорочки, тенниски, толстовки, футболки-поло, шорты и юбки, кимоно)
1.5.
Костюм рабочий, халат рабочий, фартук, жилет, жилет-накидка, жилет сигнальный, костюм санитарный, костюм противокислотный, костюм для защиты от пониженных температур, костюм для защиты от производственных загрязнений, нарукавники из ткани, костюм сварщика, плащ для защиты от воды, комбинезон рабочий, рубашка формовая с коротким и длинным рукавом, костюм камуфляжный, костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1.6.
Одежда медицинского назначения (халат медицинский, костюм медицинский, костюм хирургический, бахилы хирургические, халат-накидка для посетителей, пеленки, пелерина (рентгенозащитная)
1.7.
Белье нательное мужское и женское (пижама, кальсоны, майка, майка с шортами, трусы, носки, портянки, футболка, сорочка ночная, халат и рубашка)
1.8.
Головные уборы (берет, бейсболка, кепи, кепка, колпак, косынка, шапка, шлем, шляпа, фуражка, пилотка)
1.9.
Обувь (ботинки, боты (мужские, специальные для специального костюма, резиновые, мужские, диэлектрические, резиновые), бутсы, галоши резиновые, валенки, кроссовки, полуботинки, полусапожки, сандалии, тапочки, тапочки (сланцы), туфли, сапоги, кеды)

Ескертпе: Осы Тізбенің талаптары "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңның 16-бабының 3-тармағы шеңберінде жүзеге асырылатын сатып алуларға қолданылмайды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрінің
2024 жылғы 29 тамыздағы
№ 593 бұйрығына
1-қосымша
Үлгілік конкурстық құжаттамаларға, аукциондық құжаттамаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесі
Тауарлар, жұмыстар, қызметтер атауы
Сипаттама
Ескертпе
І.
Тауарлар:
1.
Жеңіл өнеркәсіп тауарлары:
1.1.
Төсек-жайма (көрпе тысы, ақ жайма, жастық тысы, матрастардың тыстары)
1.2.
Көрпе, жастық, матрац, матрацқа арналған тыс, жамылғы
1.3.
Дастархан, төсек жапқыш, орамал, тоқыма майлықтар, пердешелер, перделер, шымылдықтар
1.4.
Дайын ерлер, әйелдер мен балалардың киім-кешек заттары (блузкалар, шалбарлар, жемпірлер, курткалар, костюмдар, жүзу киімдері, жакеттер, костюмдер, суға түсуге арналған іш киім, курткалар, курткалар-пиджактар, қысқа тондар, іш киімдер, жейделер, теннискалар, қалың күртелер, жеңіл жейде -пололар, шалбарлар және белдемшелер, кимоно)
1.5.
Жұмыс киімі, жұмыс халаты, алжапқыш, кеудеше, көкірекше-жамылғы, дабыл кеудеше, санитариялық костюм, қышқылға қарсы костюм, төмен температурадан қорғауға арналған костюм, өндірістік ластанудан қорғауға арналған костюм, матадан жасалған жеңқап, дәнекерлеуші костюм, судан қорғауға арналған плащ, жұмыс комбинезоны, қысқа және ұзын жеңді қалыпты көйлек, камуфляжды костюм, ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғауға арналған жалпы өндірістік киімдер
1.6.
Медициналық мақсаттағы киім-кешек (медициналық халат, медициналық костюм, хирургиялық костюм, хирургиялық бахилалар, келушілерге арналған жамылғы-халат, жаялықтар, (рентгеннен қорғағыш) пелерина)
1.7.
Ерлер және әйелдер іш киімдері (пижама, ішкиім, ішкөйлек, ішкөйлек пен шолақ шалбар, дамбалдар, шұлықтар, шұлғаулар, жеңіл жейде, жатарда киетін іш көйлек, халат және жейде)
1.8.
Бас киімдер (берет, күнқағары бар қалпақ (бейсболка), кепеш, кепке, қалпақ, үшкіл орамал, бас киім, дулыға, қалпақтар, фуражка, пилотка)
1.9.
Аяқ киім (бәтеңкелер, етіктер (ерлер, арнайы костюмдерге арналған, резеңке, ерлер, диэлектрлік, резеңке), бутстер, резеңке кебістер, пима, кроссовкалар, қысқа қонышты бәтеңке, қысқа қонышты етік, сандалдар, тәпішке, тәпішке (резеңке шәркей), туфли, етік, кеды)

1.10.
Платки носовые, галстуки, шарфы шейные, носки, гетры, гольфы, чулки, части одежды или аксессуары к одежде, из материалов текстильных (подшлемник, нашивка, пояс, рабочая сумка, рюкзак, портфель, портмоне, ремень, дорожка, рукавица, сумка-термос, ремешок, перчатки, варежки, подворотнички)
1.11.
Мешки и пакеты, за исключением джутовых, пленок и пакетов полиэтиленовых
1.12.
Брезенты, чехлы, полога, тенты (палатки)
1.13.
Изделия текстильные прочие (тряпки для мытья полов, посуды, удаления пыли и принадлежности прочие для чистки, мешочки для геологических проб, салфетки технические, ветоши, за исключением ветоши для электротехнического оборудования)
1.14.
Прочая продукция легкой промышленности (ткань, кожа, войлок, нитки, нити, панно, ковер, коврик, кошма, набивка, набор дорожный, полотно, пряжа, прихватка, рукав напорный, пояс пожарный, синтепон, стелька, флаг, флажок, фуршетная юбка, шнур, эмблема, бант (для стульев, из хлопка)
2.
Товары мебельной промышленности:
2.1.
Мебель бытовая и для общественных помещений, мебель для офисов, студий, гостиниц, ресторанов и общественных мест (стулья, сидения, табуреты, диваны, кресла, скамьи, стойки, демонстрационные шкафы, полки, боксы, прилавки, верстаки, приставки, станции барные, трибуны, стеллажи, шкафы, плечики, вешалки, тумбы, перегородки, комплекты мебели, стойки ресепшн, полки, пирамиды, стенды, трюмо, ширмы, полотенечницы, комоды, кровати, пуфы)
2.2.
Детская и школьная мебель (парты ученические, стулья ученические, кровати детские, шкафы детские, мебельные гарнитуры, манежи, ящики)
2.3.
Лабораторная мебель (лабораторные скамьи, табуреты, прочие лабораторные сидения, шкафы, столешницы, стеллажи, полки, тумбы и столы)
2.4.
Кухонная мебель (кухонная гарнитура, столешницы, барные стойки, столы-мойки)
2.5.
Матрацы и мешки спальные
3.
Организационная техника (рабочие станции, персональные компьютеры, моноблоки, мониторы, экраны, процессоры, ноутбуки, многофункциональные устройства, принтеры, сканеры)
4.
Автомобильное транспортное средство (легковой автомобиль)
5.
Бензин (АИ-92, АИ-95, АИ-98)
6.
Дизельное топливо (летнее, зимнее, арктическое)
II.
Услуги:
1.
Услуги периодических печатных изданий
2.
Услуги связи:
2.1.
Услуги, направленные на предоставление доступа к интернету узкополосному по сетям проводным
2.2.
Услуги по доступу к интернету широкополосному по сетям беспроводным
2.3.
Услуги по доступу к интернету узкополосному по сетям беспроводным
2.4.
Услуги, направленные на предоставление доступа к интернету широкополосному по сетям проводным
2.5.
Услуги местной телефонной связи
2.6.
Услуги мобильного интернета
2.7.
Услуги фиксированной местной, междугородней, международной телефонной связи
2.8.
Услуги сотовой связи
2.9.
Услуги IP-телефонии с предоставлением виртуальной карты и корпоративного счета

1.10.
Қол орамалдар, галстуктер, мойын бөкебайлар, шұлықтар, шұлғаулар, қысқа шұлық, шұлық, тоқыма материалдардан жасалған киімнің бөліктері (дулыға астары, жапсырмалар, белбеу, жұмыс сөмке, сөмке, портфель, портмоне, белбеу, кілем, биялай, термос-сөмке бауымен, қолғаптар, биялайлар, жаға астары)
1.11.
Кендір, үлдірлер мен полиэтилен пакеттерді қоспағанда қаптар мен пакеттер
1.12.
Брезенттер, қаптар, жапқыштар, тенттер (шатырлар)
1.13.
Электротехникалық жабдықтарға арналған шүберектерді қоспағанда өзге де тоқыма бұйымдары (еден, ыдыс жууға арналған шүберек, шаң тазалалау және өзге де тазалауға арналған керек-жарақтар, геологиялық сынамаларға арналған қаптар, техникалық салфеткалар)
1.14.
Өзге де жеңіл өнеркәсіп өнімдері (мата, тері, киіз, жіп, жіптер, панно, кілем, кілемше, киіз, толтырма, жол жиынтығы, мата, жіп, тұтқыш, қысымды жең, өрт сөндіруші белдігі, синтепон, ұлтарақ, ту, жалауша, фуршет белдемесі, бау, эмблема, бант (орындықтарға арналған, мақтадан)
2.
Жиһаз өнеркәсібінің тауарлары:
2.1.
Тұрмыстық және қоғамдық үй-жайларға арналған жиһаз, кеңселерге, студияларға, қонақ үйлерге, мейрамханаларға және қоғамдық орындарға арналған жиһаз (орындықтар, орындықтар, табуреттер, дивандар, креслолар, орындықтар, тіреулер, демонстрациялық шкафтар, сөрелер, бокстар, сату үстелі, верстактар (үстелдер), приставкалар, бар станциялары, мінбе, стеллаждар, шкафтар, ілгіштер, киім ілгіштер, тумбалар, қалқалар, жиһаз жинақтары, ресепшн тіреулері, сөрелері, пирамидалар, стендтер, үлкен биік айна, перде, сүлгілер, комодтар, төсектер, жұмсақ жиһаздар)
2.2.
Балалар және мектеп жиһазы (оқушылар парталары, оқушылар орындықтар, балалар төсегі, балалар шкафтары, жиһаз гарнитурлары, манеждер, жәшіктер)
2.3.
Зертханалық жиһаз (зертханалық орындықтар, табуреттер, басқа да зертханалық орындықтар, шкафтар, үстелдің үстіңгі тақтайшалар, стеллаждар, сөрелер, тумбалар және үстелдер)
2.4.
Ас үй жиһазы (асхана гарнитурасы, үстелдің үстіңгі тақтайы, бар тіреулері, үстелдер-жуғыштар)
2.5.
Матрастар мен жатын қаптары
3.
Ұйымдастыру техникасы (жұмыс станциялары, дербес компьютерлер, моноблоктар, мониторлар, экрандар, процессорлар, ноутбуктер, көп функционалды құрылғылар, принтерлер, сканерлер)
4.
Автомобильдік көлік құралы (жеңіл автомобиль)
5.
Жанармай (АИ-92, АИ-95, АИ-98)
6.
Дизельдік жанармай (жазғы, қысқы, арктикалық)
ІІ.
Қызметтер:
1.
Мерзімді баспасөз басылымдарының қызметтері
2.
Байланыс қызметтері:
2.1.
Cым желілері арқылы тар жолақты интернетке қол жеткізуді ұсынуға бағытталған қызметтер
2.2.
Сымсыз желілер арқылы кең жолақты интернетке қол жеткізу бойынша қызметтер
2.3.
Сымсыз желілер арқылы тар жолақты интернетке қол жеткізу бойынша қызметтер
2.4.
Сым желілері арқылы кең жолақты интернетке қол жеткізуді ұсынуға бағытталған қызметтер
2.5.
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
2.6.
Мобильді интернет қызметтері
2.7.
Тіркелген жергілікті, қалааралық, халықаралық телефон байланысы қызметтері
2.8.
Ұялы байланыс қызметтері
2.9.
Виртуалды карта мен корпоративтік шот ұсыну арқылы IP-телефония қызметтері

2.10.
Услуги спутниковой связи земных станций
2.11.
Услуги спутниковой подвижной связи
2.12.
Услуги по предоставлению права на сообщение для всеобщего сведения по кабелю или передачи в эфир объектов авторского права и (или) смежных прав
3.
Охранные услуги в организациях образования
4.
Услуги по переработке, обезвреживанию, утилизации, и (или) уничтожению опасных отходов
5.
Услуги в области обеспечения единства измерений (поверка, калибровка средств измерений)
6.
Услуги организации подвоза детей в организациях образования

2.10.
Жер станциясының спутниктік байланыс қызметтері
2.11.
Спутниктік жылжымалы байланыс қызметтері
2.12.
Кәбіл бойынша жалпыға бірдей мәлімет үшін хабарлама алу немесе авторлық құқық және (немесе) сабақтас құқықтар объектілерін эфирге беру құқығын беру жөніндегі қызметтер
3.
Білім беру ұйымдарындағы күзет қызметіттері
4.
Қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою жөніндегі қызметтер
5.
Өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы қызметтер (өлшеу құралдарын тексеру, калибрлеу)
6.
Білім беру ұйымдарында балаларды тасымалдау қызметтері